Ulubione książki :)

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Maria-Magdalena
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: Ulubione książki :)

Postautor: Maria-Magdalena » 25 sty 2018, 20:39

kontousunięte1 pisze:Wiem jednak, że wiele osób dało się nabrać na treść tej książki traktując ją jako prawdziwe przeżycia.

Bardzo wielu moich znajomych z kręgów kościelnych zaczytywało się w tej książce. A ja byłam nawet dwa razy na filmie o tym samym tytule. Raz z neonami, a drugi z moją córką.
Ludzie są jednak naiwni.

kontousunięte1 pisze:Podsunę ci pomysł. Wspaniała, nieśmiertelna ;-) dla dziewcząt w takim wieku jest "Ania z Zielonego Wzgórza".

Ania jak najbardziej. Mam jej wszystkie części w domowej biblioteczce.

Fajnie pisała też Małgorzata Musierowicz. Był taki cykl pt "Ida Sierpniowa". Myślę, że pragnienia i przeżycia nastolatek od wieków są podobne.
A pamiętacie "Jezioro osobliwości" Krystyny Sisickiej?

Użytkownik nieaktywny
kontousunięte1
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 25 sty 2018, 20:58

Fajnie pisała też Małgorzata Musierowicz. Był taki cykl pt "Ida Sierpniowa". Myślę, że pragnienia i przeżycia nastolatek od wieków są podobne.
A pamiętacie "Jezioro osobliwości" Krystyny Sisickiej?

Tak!!!!
A "Zapałka na zakręcie", Klawikord i Róża", Ten Obcy,
Boże, gdzie te czasy :?: :eek:
Tylko, że chłopak chce "boże" książki, a Siesicka i Musierowicz... :rotfl: :rotfl: ;)

Awatar użytkownika
seismic
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: seismic » 27 sty 2018, 22:28

Dziękuję za rekomendację.
@kontousunięte1 szukam książek z biblijnym przesłaniem tzn obrazujące mądre wartościowe postawy, niekoniecznie gdzie będzie modlitwa czy czytanie słowa (to by była wisienka na torcie).
Rzeczywiście dawniej w szkołach były takie mądre lektury (może są nadal) ale na pewno jest też coś co zaistniało na półkach również u "młodych chrześcijan". Muszę popytać jeszcze rodziców.
Pozdrawiam w Panu.

// Krzysiek

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”