Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 10 lut 2018, 17:01

Ix12 pisze:Duch Święty to moc Boga, a nie osoba.


A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. J 14.26
Jeśli wg ciebie Duch Święty to tylko moc Boga, a nie osoba to jak moc może nas wszystkiego nauczyć?
Jezus sam personalizuje tą "moc". "16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie." J 14 Zwróć uwagę że w wersecie 17 stwierdza apostołowie go znają gdyż on jest w nich, zaś kolejny werset "20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. wg Jezusa wszystkie osoby się zazębiają i przenikają, gdyż są jednym i tym samym Bogiem.
Podobnie i 1 Kor 3. 16 "16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?"


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 10 lut 2018, 18:51

ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:Duch Święty to moc Boga, a nie osoba.


A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. J 14.26
Jeśli wg ciebie Duch Święty to tylko moc Boga, a nie osoba to jak moc może nas wszystkiego nauczyć?
Jezus sam personalizuje tą "moc". "16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie." J 14 Zwróć uwagę że w wersecie 17 stwierdza apostołowie go znają gdyż on jest w nich, zaś kolejny werset "20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. wg Jezusa wszystkie osoby się zazębiają i przenikają, gdyż są jednym i tym samym Bogiem.
Podobnie i 1 Kor 3. 16 "16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?"


Apostoł w jednym ze swych listów w NT zachęca do modlitwy do Ducha Świętego.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 10 lut 2018, 20:19

poselstwo pisze:Apostoł w jednym ze swych listów w NT zachęca do modlitwy do Ducha Świętego.

Niestety nigdzie do tego nie zachęca.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 10 lut 2018, 20:23

Efezjan 6.18 przeklad interlinearny lub poznańska


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 10 lut 2018, 22:16

poselstwo pisze:Efezjan 6.18 przeklad interlinearny lub poznańska

Kieruje się wydaniem krytycznym. Niestety nie ma tam żadnej modlitwy do Ducha św.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 07:32

Realista pisze:
poselstwo pisze:Efezjan 6.18 przeklad interlinearny lub poznańska

Kieruje się wydaniem krytycznym. Niestety nie ma tam żadnej modlitwy do Ducha św.


Nie wiem co to jest wydanie krytyczne. Interlinia to orginał. I tam tak stoi.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 11 lut 2018, 10:06

Interlinia to orginał. I tam tak stoi.

Nawet zadałem sobie trud i sprawdziłem wydanie interlinearne jest tam lekcja en pneumati - w Duchu.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 10:41

Korzystam z interlinii Vocatio. Najnowsze wydanie.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunięte1 » 11 lut 2018, 10:59

Też posprawdzałam wszystkie dostępne wydania. Nigdzie nie ma modlitwy DO Ducha św.
Modlić się W duchu, a DO Ducha św. to różnica.
I już nie kombinuj z tym Vocatio, bo zaraz się okaże, że wydano specjalnie dla ciebie w pojedynczym egzemplarzu :roll: ;-)


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 11:11

kontousunięte1 pisze:Też posprawdzałam wszystkie dostępne wydania. Nigdzie nie ma modlitwy DO Ducha św.
Modlić się W duchu, a DO Ducha św. to różnica.
I już nie kombinuj z tym Vocatio, bo zaraz się okaże, że wydano specjalnie dla ciebie w pojedynczym egzemplarzu :roll: ;-)



To źle szukasz. Poczytaj też o Biblii Poznańskiej bardzo wysoko ocenianej przez biblistów i sprawdź też tam.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunięte1 » 11 lut 2018, 11:35

poselstwo pisze:
kontousunięte1 pisze:Też posprawdzałam wszystkie dostępne wydania. Nigdzie nie ma modlitwy DO Ducha św.
Modlić się W duchu, a DO Ducha św. to różnica.
I już nie kombinuj z tym Vocatio, bo zaraz się okaże, że wydano specjalnie dla ciebie w pojedynczym egzemplarzu :roll: ;-)



To źle szukasz. Poczytaj też o Biblii Poznańskiej bardzo wysoko ocenianej przez biblistów i sprawdź też tam.

Szukam dobrze. Nie ma modlitwy DO Ducha św. Jeśli jest to ją przytocz.
Najbliżej jakiegoś wyjaśnienia jest, moim zdaniem, przekład Biblii Brzeskiej: "(18) Z dzięką, modlitwą i prośbą, modląc się na każdy czas przez Ducha i w tymże czując wszelaką twałością i prośbą za wszytki święte."
Właśnie to słówko "PRZEZ" jest dla mnie ważne, bo wiąże się z słowami Pana Jezusa, kiedy mówił, że przyśle nam Pocieszyciela, który będzie modlitwy zanosił i wszystko wyjaśniał. Chodzi mi o to, że jest tu widoczne działanie Ducha Świętego, a tylko Osoba może w sposób aktywny działać.
Duch Św. "przetwarza" modlitwy, zanosi je, nasze nieudolne próby porozumienia z Bogiem są przez Ducha korygowane i podawane Bogu tak, aby Jemu się podobały. W taki sposób to rozumiem, ale nie jest to modlitwa DO Ducha, ale nadal do Boga Ojca.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 11 lut 2018, 12:42

Realista pisze:
KAAN pisze:Ile razy muszę cytować ci proste w przekazie wersety?
Taka "apologetyka" ala Świadkowie Jehowy .
Tobie bardzo blisko to tej "apologetyki", jest ona bardzo bezrefleksyjna i nieefektywna.
KAAN pisze:List do Hebrajczyków 1:2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
Fragment nie mówi o stworzeniu wszechświata, ale o uczynieniu wieków. Rzeczownik aion, ani w NT ani w ST nie odnosi się do uniwersum. Zazwyczaj ma konotacje temporalne, można więc oddać go poprzez wiek, stulecie.
Potwierdzasz że twoja apologetyka jest bardzo bliska ŚJ. Twoja logika mówi że Pan Jezus stworzył poprzedni wiek :D , porażająca logika.
KAAN pisze:List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
Proste w przekazie wersety...doczekały się kilku różnych interpretacji ponieważ tekst grecki wcale nie jest taki oczywisty ...
Jeśli się zna całą Biblię, jej przekaz, to jest oczywisty. Biblię należy rozumieć kontekstowo, gdzie kontekstem jest cała nauka Biblii, tek kontekst uczy, że słowa które cytowałem są potwierdzeniem boskości Pana Jezusa i jego mocy stwarzania.
Ja rozumiem ten fragment podobnie do Tomasza z Akwinu,...
Rozumiesz ten fragment z perspektywy tego w co wierzysz (nie wierzysz), ale rzeczywistość jest taka, że Syn Boży jest stworzycielem, jest tym samym Bogiem JHVH który stworzył wszystko.

Przeczytałem kilka dosyć znanych komentarzy na ten temat...
I nic z tego nie wynika, bo nie znasz Pana Jezusa jako prawdziwego Boga. Wiara chrześcijańska nie opiera się o wynaturzenia różnej maści teologów, ale o objawienie Słowa Bożego. Teolodzy rzadko rozumieją to o czym piszą, świat przepełniony jest tysiącami książek teologicznych, które są sprzeczne z objawieniem Bożym i inaczej być nie może, bo dzieła te są mieszanką filozofii i ludzkich fantazji. Zbór Boży nie opiera się o dzieła teologów, ale o Słowo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 13:37

kontousunięte1 pisze:
poselstwo pisze:
kontousunięte1 pisze:Też posprawdzałam wszystkie dostępne wydania. Nigdzie nie ma modlitwy DO Ducha św.
Modlić się W duchu, a DO Ducha św. to różnica.
I już nie kombinuj z tym Vocatio, bo zaraz się okaże, że wydano specjalnie dla ciebie w pojedynczym egzemplarzu :roll: ;-)



To źle szukasz. Poczytaj też o Biblii Poznańskiej bardzo wysoko ocenianej przez biblistów i sprawdź też tam.

Szukam dobrze. Nie ma modlitwy DO Ducha św. Jeśli jest to ją przytocz.
Najbliżej jakiegoś wyjaśnienia jest, moim zdaniem, przekład Biblii Brzeskiej: "(18) Z dzięką, modlitwą i prośbą, modląc się na każdy czas przez Ducha i w tymże czując wszelaką twałością i prośbą za wszytki święte."
Właśnie to słówko "PRZEZ" jest dla mnie ważne, bo wiąże się z słowami Pana Jezusa, kiedy mówił, że przyśle nam Pocieszyciela, który będzie modlitwy zanosił i wszystko wyjaśniał. Chodzi mi o to, że jest tu widoczne działanie Ducha Świętego, a tylko Osoba może w sposób aktywny działać.
Duch Św. "przetwarza" modlitwy, zanosi je, nasze nieudolne próby porozumienia z Bogiem są przez Ducha korygowane i podawane Bogu tak, aby Jemu się podobały. W taki sposób to rozumiem, ale nie jest to modlitwa DO Ducha, ale nadal do Boga Ojca.


Słabo się starasz. Podałem namiary i źródło. To co napisałaś to tylko Twoja idea i niezbyt odpowiada Pismu.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunięte1 » 11 lut 2018, 14:08

Może i słabo. Prosiłam cię o podanie treści modlitwy do Ducha św.
Nadal czekam.
To, że w jednym przekładzie jest słówko, który ci pasuje nie znaczy, że wszyscy wokoło są niezorientowani.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 12 lut 2018, 14:02

ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:Duch Święty to moc Boga, a nie osoba.


A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. J 14.26
Jeśli wg ciebie Duch Święty to tylko moc Boga, a nie osoba to jak moc może nas wszystkiego nauczyć?
Jezus sam personalizuje tą "moc". "16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie." J 14 Zwróć uwagę że w wersecie 17 stwierdza apostołowie go znają gdyż on jest w nich, zaś kolejny werset "20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. wg Jezusa wszystkie osoby się zazębiają i przenikają, gdyż są jednym i tym samym Bogiem.
Podobnie i 1 Kor 3. 16 "16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?"


Maria stała się brzemienna za sprawą Ducha Świętego (Łuk 1:35, Mat 1:20) gdyby był on osobą to do niego Jezus powinien mówić ojcze, skoro mówi do Kogo innego sprawa jest jasna.
Człowiek stworzony jest na podobieństwo Boga, czy duch człowieka to osoba? Nie, podobnie jak Duch Święty, to moc, to siła życiowa.
Czy człowieka można napełnić inną osobą? Czy można go napełnić mocą?

Jezus za[przecz że jest Bogiem - Marka 10:18..

KAAN, twierdziłeś że syn Boga musi być Bogiem jak Jezus? Co z aniołami, co z Adamem i Ewą? Masz problem z odpowiedzią?

:lol: :lol:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości