Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 07 mar 2018, 19:31

Jeremiasz pisze:Ona daje nam darmowe wejście do Nieba.

Raczej na nową ziemie,a co do reszty,to się w sumie zgadzam...
Motylek dostała 5 warna...więc chwilowo
nie może odpowiedzieć,a szkoda...


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 08 mar 2018, 08:09

Janek pisze:
Jeremiasz pisze:Ona daje nam darmowe wejście do Nieba.

Raczej na nową ziemie,a co do reszty,to się w sumie zgadzam...

Obj.Jana 7,9:

"(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach."

Wielki tłum zbawionych stoi przed tronem Boga Wszechmogącego w Niebie. Czekają na sąd ostateczny i na wprowadzenie po nim do obiecanego nowego świętego miasta Jeruzalem Obj.Jana 21,2-3:

(2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.

(3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi."


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 08 mar 2018, 10:00

Wielki tłum przed tronem Boga czeka na sąd i zmartwychwstanie do nowego życia - w doskonałym ciele na nowej ziemi, nie w niebie.
Owszem Boża obecność zstąpi na ziemię. Będzie jak w ogrodzie Eden - Bóg z nami.
Nowe miasto Jeruzalem zstąpi z nieba na nową ziemię, zauważ:

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.Obj 21,1-2


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 08 mar 2018, 11:57

Jeremiasz pisze:
Janek pisze:
Jeremiasz pisze:Ona daje nam darmowe wejście do Nieba.

Raczej na nową ziemie,a co do reszty,to się w sumie zgadzam...

Obj.Jana 7,9:

"(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach."

Wielki tłum zbawionych stoi przed tronem Boga Wszechmogącego w Niebie. Czekają na sąd ostateczny i na wprowadzenie po nim do obiecanego nowego świętego miasta Jeruzalem Obj.Jana 21,2-3:
To błąd egzegetyczny, przed tronem stoją męczennicy wielkiego ucisku :

13 I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.


Oni zmartwychwstaną w czasie przyjścia Pana Jezusa po wielkim ucisku, a przed nastaniem tysiącletniego królestwa. Sąd ostateczny jest dla umarłych duchowo. Nikt ze zbawionych nie będzie uczestniczył w sądzie ostatecznym.

(2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
(3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi."
To jest po wielkim ucisku i sądzie ostatecznym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 09 mar 2018, 18:13

Nikt ze zbawionych nie będzie uczestniczył w sądzie ostatecznym.

W sądzie o nie,ale w wielkim ucisku tak.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 10 mar 2018, 11:31

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
Janek pisze:Raczej na nową ziemie,a co do reszty,to się w sumie zgadzam...

Obj.Jana 7,9:

"(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach."

Wielki tłum zbawionych stoi przed tronem Boga Wszechmogącego w Niebie. Czekają na sąd ostateczny i na wprowadzenie po nim do obiecanego nowego świętego miasta Jeruzalem Obj.Jana 21,2-3:
To błąd egzegetyczny, przed tronem stoją męczennicy wielkiego ucisku :

13 I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.


Oni zmartwychwstaną w czasie przyjścia Pana Jezusa po wielkim ucisku, a przed nastaniem tysiącletniego królestwa. Sąd ostateczny jest dla umarłych duchowo. Nikt ze zbawionych nie będzie uczestniczył w sądzie ostatecznym.




Mogłeś mnie nie właściwie zrozumieć. Ja wiem ze zbawieni nie będą sądzeni na sądzie ostatecznym - nie o tym myślałem. Po prostu, czekają na sąd, bo po sądzie wejdą do Nowego Jeruzalem.
Np. Obj.Jana 6,9-11:
" 9. A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.

10. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?

11. I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć. "


Wydawałoby się, że skoro są w Niebie, to nie ma potrzeby już wyczekiwać sądu, ale werset 10 mówi, że dusze tych którzy zostali zabici dla Słowa Bożego wołają o pomstę, czyli czekają na sąd ostateczny.



KAAN pisze:
(2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
(3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi."
To jest po wielkim ucisku i sądzie ostatecznym.



I kiedy będzie wielki ucisk?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 10 mar 2018, 11:44

A smoka też interprtejesz literalnie?Nie buduj doktryn na objawieniu,bo go kompletnie nie rozumiesz.
KAAn,tutaj zaraz zacznie propogować swoje jezuickie fantazje pochwycyniowe.
Nie mogę się doczekać :-D


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 11 mar 2018, 07:07

Janek pisze:A smoka też interprtejesz literalnie?Nie buduj doktryn na objawieniu,bo go kompletnie nie rozumiesz.
KAAn,tutaj zaraz zacznie propogować swoje jezuickie fantazje pochwycyniowe.
Nie mogę się doczekać :-D

Dla mnie słowo Pana Jezusa jest święte. Jak mówi że dwóch będzie na roli pracowało i jeden zostanie wzięty, a drugi zostawiony, to ja w to wierzę że tak się stanie.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 11 mar 2018, 07:18

Janek pisze:A smoka też interprtejesz literalnie?Nie buduj doktryn na objawieniu,bo go kompletnie nie rozumiesz.

Smok w objawieniu Jana to diabeł ze swoimi demonami (Obj.Jana 12,9). Jeżeli czegoś nie rozumię, to powiedz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 11 mar 2018, 10:30

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Oni zmartwychwstaną w czasie przyjścia Pana Jezusa po wielkim ucisku, a przed nastaniem tysiącletniego królestwa. Sąd ostateczny jest dla umarłych duchowo. Nikt ze zbawionych nie będzie uczestniczył w sądzie ostatecznym.


Mogłeś mnie nie właściwie zrozumieć. Ja wiem ze zbawieni nie będą sądzeni na sądzie ostatecznym - nie o tym myślałem. Po prostu, czekają na sąd, bo po sądzie wejdą do Nowego Jeruzalem.
Np. Obj.Jana 6,9-11:
" 9. A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.

10. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?

11. I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć. "


Wydawałoby się, że skoro są w Niebie, to nie ma potrzeby już wyczekiwać sądu, ale werset 10 mówi, że dusze tych którzy zostali zabici dla Słowa Bożego wołają o pomstę, czyli czekają na sąd ostateczny.
To całkowicie złe zrozumienie, sąd jest sądem wielkiego ucisku i wyrokiem wykonanym przez przychodzącego Pana Jezusa. nie mogą czekać na sąd ostateczny, bo ten sąd będzie za tysiąc lat od przyjścia Pańskiego. Oni nie wchodzą do nowego Jeruzalem, bo ono przyjdzie na nową ziemię po zniszczeniu obecnej.

Ap 20:13 I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14 I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15 I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
*21
1 I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
2 I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.


KAAN pisze:To jest po wielkim ucisku i sądzie ostatecznym.
I kiedy będzie wielki ucisk?
Przed nastaniem Tysiącletniego Królestwa na ziemi, byś może to już blisko, są znaki przybliżającego się czasu wielkiego ucisku. Potem nastanie tysiącletnie królestwo, a potem szatan zostanie wypuszczony na krótki czas, wywoła ostateczną rebelię i po ostatniej bitwie będzie pochwycony i wrzucony do jeziora ognistego - piekła.

Ap 20:7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8 I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
9 I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości