Władze zwierzchnie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Władze zwierzchnie

Postautor: nan » 25 mar 2018, 20:49

„Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu"

Jak mam to rozumieć? To przecież bez sensu, jakby władza kazała mi zabijać to mam zabijać bo to władza od Boga?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: Noemi » 26 mar 2018, 10:19

w każdym przypadku czy to władzy czy rodzicom żonie czy mężowi posłuszeństwo do granicy grzechu


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: nan » 26 mar 2018, 16:28

tak, ale przecież "nie ma władzy, która by nie pochodziła od Boga", więc jeśli władza kazałaby zabijać... to Bóg kazałby zabijać?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: KAAN » 27 mar 2018, 11:05

nan pisze:tak, ale przecież "nie ma władzy, która by nie pochodziła od Boga", więc jeśli władza kazałaby zabijać... to Bóg kazałby zabijać?
To nie tak, to władza pochodzi od Boga a nie rozkaz zabijania. Pan Bóg dopuszcza do władzy bezbożnych ludzi aby wypełniły się wszystkie sądy i obietnice Boże. Nawet rządy morderców takich jak Stalin czy Hitler tez były od Boga, nie znaczy to że działanie tych zbrodniarzy było rozkazem Bożym. W przyszłości także antychryst dostanie władzę i będzie to wypełnieniem planów Bożych. Od początku swojego istnienia szatan ma władzę nad tym światem, jest nazywany księciem tego świata i ta jego władza także pochodzi z nadania Bożego. Nikt nie może rządzić jeśli nie pozwoli mu Pan Bóg.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: magda » 30 mar 2018, 14:21

I to fakt , są proroctwa i musza się wyoełnic a proroctwa mówia o ty że bedzie coraz gorzej wiec siła rzeczy Bóg dopuści do władzy coraz gorszych . No to życie to wieka próba dla nas czy mimo tak wielkich problemów i tak wielkiego zła wytrwamy przy Jezusie , nie ma tu być dobrze a do tego mamy mieć krzyż a mimo tego wszystkiego wytrwać . Nawet antychryst ma pozwolone na razie działać jak co KAAN napisał, djabeł też nie jest unicestwiony i ma od Boga pozwolenie żeby nas zwodzić , nawet pan Jezus powiedział

Łk 22:31 bw "¶ Szymonie, Szymonie, ota szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę."

Djabeł nas przesiew przechodzimy próbę wiec musza byc tez odpowiednie warunki do tych prób i przesiewania czyli też i zli władcy . Żeby sie okazało którzy są na prawdę Jezusowi. Posłuszeństwo władzy ma granicę po pierwsze jak juz napisała Noemi że granicą jest grzech a ja dodam ze jest też granicą wierność Jezusowi


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: nan » 02 maja 2018, 10:20

jeszcze jedno, żeby mieć jasną sytuację, gdy ktoś powie na przykład "pis nie powinien rządzić", to sprzeciwia się porządkowi Bożemu i czyni źle?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: KAAN » 02 maja 2018, 11:17

Niekoniecznie, podobnie jak ktoś w czasach stalinowskich powiedziałby "Stalin nie powinien rządzić" nie przeciwstawia się woli Bożej, ale stwierdza fakt, że władca źle rządzi. Wybory ludzkie są kontrolowane przez Pana Boga i obalenie dyktatora jest wpisane w karę za grzech jaki ten dyktator popełnia. Jest na to wiele przykładów w ST. Inna sprawa, że wierzący człowiek wie, że ktoś tam otrzymał władzę od Boga i w sprawach neutralnych moralnie musi poddać się tej władzy i przestrzegać prawa cywilnego dopóki nie nakazuje ono czynić grzechu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: magda » 02 maja 2018, 11:33

Dz 5:29 bw "Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi."

i to w każdej sprawie , kaze Bóg poddać sie i słuchać władzy to się poddajesz jesli władza kaze zabijać a Bóg zabrania to słuchasz Boga nie władzy, W kazdej sprawie patrzysz co Bóg wymaga a co władza i zawsze słuchasz Boga.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: KAAN » 03 maja 2018, 16:40

wybrana pisze:Szatan zbiera dzięki właśnie źle interpretowanej nauki Biblijnej swoje żniwo..
Czego przykładem jesteś. Zacznij czytać Słowo i przyjmować je takim jakim podał je Duch Święty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości