Proście, a będzie wam dane

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Proście, a będzie wam dane

Postautor: nan » 11 kwie 2018, 20:22

"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą."

"Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego"

"Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie."


Słowo Boże wskazuje, że jeśli wierzący modli się o coś z czystym sercem, otrzyma to. I tutaj moje pytanie, skoro tak jest, to dlaczego tylu wierzących modli się, a nie dostaje, dla przykładu- ktoś ciężko choruje i się modli o uzdrowienie, czasem przez wiele lat, a choroba ciągnie się za nim do końca życia, jak to w końcu jest?

P.S. Trochę mi głupio, że ciągle o coś pytam, ale podobno kto pyta nie błądzi...


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Proście, a będzie wam dane

Postautor: magda » 11 kwie 2018, 21:39

Jeszcze mój drogi musi być to o co prosisz zgodne z wolą Bożą. A często Bóg ma dla człowieka inny plan i często poprzez chorobe człowiek jest doświadczany i uczony pokory tak jak to było w wypadku Pawła , czy wiesz o co z tym Pawłem chodzi czy napisać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proście, a będzie wam dane

Postautor: nan » 12 kwie 2018, 07:42

Chodzi o "cierń w ciele", tak?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proście, a będzie wam dane

Postautor: ZbiMacz » 12 kwie 2018, 12:01

nan pisze:Chodzi o "cierń w ciele", tak?

Czasem choroba czy doświadczenie to błogosławieństwo! Wiem o czym mówię. Pomyśl tylko gdzie byłbyś teraz i co robił byś gdyby nie to doświadczenie czy choroba? Ile ona zmieniła w twoim życiu?
Gdyby nie moja niewdzięczna żona i gdybym 6 lat temu kręgosłupa nie uszkodził, to chyba bym się nie nawrócił a właśnie splot złych wypadków doprowadził mnie w długiej perspektywie czasu do nawrócenia i zmiany życia. Wręcz pokierował mnie tam gdzie teraz jestem.
Co do modlitwy, to Bóg nie jest złotą rybką. Trzeba prosić z wiarą, dziękczynieniem ale i bojaźnią gdyż Nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie. Bardziej właściwą modlitwą jest powierzenie danej sprawy, czy osoby Bogu niż proszenie o coś konkretnego. Nasze poznanie rzeczywistości, prawdy i drugiego człowieka jest mocno ograniczone, tylko Bóg wie co komu jest najbardziej potrzebne. Bardziej módlmy się o sprawy duchowe oraz o miłość, wytrwałość, o mądrość, cierpliwość, o siły w trudach, o pomoc w odkryciu właściwej drogi itp.
Z Bogiem!


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości