Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 02 maja 2018, 21:40

Jeremiasz pisze:"(1) Podczas gdy Apollos przebywał w Koryncie, obszedł Paweł wyżynne okolice i przyszedł do Efezu, a spotkawszy niektórych uczniów,
(2) rzekł do nich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście? A oni mu na to: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty.
(3) Tedy rzekł: Jak więc zostaliście ochrzczeni? A oni rzekli: Chrztem Janowym.
(4) Paweł zaś rzekł: Jan chrzcił chrztem upamiętania i mówił ludowi, żeby uwierzyli w tego, który przyjdzie po nim, to jest w Jezusa.
(5) A gdy to usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
(6) A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali. "

Dz.Ap.19,1-6

Werset 2;3 mówi o tym, że uczniowie uwierzyli w potrzebę pokuty, następnie zostali ochrzczeni chrztem Janowym, nie wiedząc że jest Duch Święty.
W wersecie 4 uczniowie dowiadują się o Jezusie, pojawia się w ich sercach wiara w Syna Bożego, bo inaczej Paweł nie ochrzcił by ich w imię Jezusa.
W wersecie 5 na podstawie wiary tych uczni, Paweł chrzci ich chrztem wodnym w imię Pana Jezusa.

Uczniowie są więc już od 5 wersetu; wierzącymi w Pana Jezusa, ochrzczonymi chrztem wodnym w imię Pana Jezusa, ale nie napełnionymi Duchem Świętym.
Są "pustymi naczyniami".
Dopiero w wersecie 6 Paweł modlił się nad nimi, włożył na nich ręce i zstąpił na nich Duch Święty, tak, że zaczęli mówić innymi językami i prorokowali.


Wtedy była inna sytuacja,żyli Apostołowie i działanie Ducha św było inne,jak i możliwość otrzymania go,co nie oznacza,że teraz wierząca osoba która z serca uwierzyła w Pana Jezusa nie ma Ducha św.Nie można być dzieckiem Bożym nie mając w sobie Ducha św.Do tego porównujesz bezbożnika do człowieka poszukującego czy też wierzącego,ale nie w pełnie objawienia.Normalnie padaka.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 02:08

Kitka pisze:Ale rozumiesz, Jeremiasz, że Twoja idea pustego naczynia jest niewłaściwa?

Ew.Jana 3 - tam masz o nowym narodzeniu - ono jest z wody i z Ducha.
Nie jesteś pusty, gdy się nawracasz. Rodzisz się z Ducha

Człowiek prawdziwie wierzący, rodzi się z wody i z Ducha. Wiesz jednak, że porody mogą być długie i krótkie. Poród zaczyna się od wiary w Syna Bożego, a kulminacyjnym momentem narodzenia, jest zamieszkanie Ducha Świętego w sercu człowieka.
Zanim Duch zamieszka w sercu człowieka, Pan Bóg już w chwili gdy ten człowiek uwierzył, uważa go za swego syna. A może nawet od początku świata w ten sposób nas zna, bo jest napisane, że nasze imiona od założenia świata były zapisane w księdze żywota.
Według Ew.Jana 1,12 : "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi," ,ten fragment Pisma mówi sam za siebie; dzieckiem Bożym stajemy się gdy przyjmiemy Pana Jezusa do serca.

Kim jest Duch Święty którego obecność w sercu człowieka czyni go dzieckiem Bożym?
Jeżeli to co wam podawałem z Biblii nie przekonało was do tego, że Duchem Świętym jest Pan Jezus, to zastanówcie się jeszcze nad jednym wersetem z listu do Galacjan 4,6:
"A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! "
Tutaj Duch Święty został nazwany Duchem Syna, czyli Duchem Jezusa, i ten Duch woła: Abba, Ojcze!
Jeżeli Duch Święty woła do Boga Ojca: Ojcze, to znaczy, że jest Panem Jezusem Chrystusem, dlatego bo Pan Bóg ma tylko jednego rodzonego syna.

" Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. "
Ew.Jana 1,18


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 08:35

dziunio pisze:Wtedy była inna sytuacja,żyli Apostołowie i działanie Ducha św było inne,jak i możliwość otrzymania go,co nie oznacza,że teraz wierząca osoba która z serca uwierzyła w Pana Jezusa nie ma Ducha św.

Działanie Ducha Świętego dwa tysiące lat temu było takie samo jak dzisiaj."Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki."Hebr.13,8.
Wczoraj Pan Jezus chrzcił ludzi Duchem Świętym, tak samo czyni to dzisiaj. Wczoraj objawem chrztu Duchem Świętym był dar mówienia innymi językami, proroctwa i dzisiaj jest tak samo. Wczoraj byli opętani z których Pan Jezus wypędzał demony i dzisiaj są tacy.
Czy osoba która z serca uwierzyła w Pana Jezusa ma go w sercu, jeżeli nigdy go nie zapraszała do siebie, to tego nikt nie wie. Słowo Boże mówi że taka osoba była zapisana w księdze życia od założenia świata, ale prawne ustanowienie jej dzieckiem Bożym następuje w chwili przyjęcia Pana Jezusa do serca Ew.Jana 1,12: "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi,"

dziunio pisze:Nie można być dzieckiem Bożym nie mając w sobie Ducha św.

To dobrze powiedziałeś:"Nie można być dzieckiem Bożym nie mając w sobie Ducha św."

dziunio pisze:Do tego porównujesz bezbożnika do człowieka poszukującego czy też wierzącego,ale nie w pełnie objawienia.

"(26) I dopłynęli do krainy Gerazeńczyków, która leży naprzeciw Galilei.
(27) A gdy wyszedł na ląd, zabiegł mu drogę pewien mąż z miasta, który był opętany przez demony i od dłuższego czasu nie nosił odzienia i nie mieszkał w domu, lecz w grobowcach.
(28) A gdy ujrzał Jezusa, z krzykiem padł przed nim i donośnym głosem zawołał: Cóż ja mam z tobą, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Proszę cię, nie dręcz mnie,
(29) gdyż nakazywał duchowi nieczystemu, by wyszedł z tego człowieka. Od dłuższego bowiem czasu szarpał nim, a choć go wiązano łańcuchami i trzymano w pętach, on rwał te więzy, a demon pędził go na pustynię.
(30) Zapytał go więc Jezus: Jak ci na imię? A ten rzekł: Legion, gdyż wiele demonów weszło w niego.
(31) I prosiły go, aby im nie nakazywał odejść w otchłań.
(32) A było tam duże stado świń, pasące się na górze. I prosiły go, aby im pozwolił w nie wejść. I pozwolił im.
(33) Gdy demony wyszły z tego człowieka i weszły w świnie, rzuciło się całe stado z urwiska do jeziora i utonęło.
(34) Pasterze zaś, zobaczywszy, co się stało, uciekli i donieśli o tym w mieście i po wioskach.
(35) Ludzie wyszli zobaczyć, co się stało, i przyszli do Jezusa, i zastali tego człowieka, z którego demony wyszły, przyodzianego i przy zdrowych zmysłach, siedzącego u stóp Jezusa, i zlękli się.
(36) A ci, którzy to widzieli, opowiedzieli im, jak został uzdrowiony ten opętany.
(37) I prosiła go cała ludność okolic gerazeńskich, by odszedł od nich, gdyż ogarnął ich wielki strach. Wtedy On wsiadł do łodzi i zawrócił.
(38) A mąż ten, z którego wyszły demony, prosił go, by mógł być z nim. Lecz On odprawił go, mówiąc:
(39) Wróć do domu swojego i rozpowiadaj, jak wielkie rzeczy uczynił ci Bóg. I odszedł, rozpowiadając po całym mieście, jak wielkie rzeczy uczynił mu Jezus. "

Ew.Łuk.8,27-39
W tamtym czasie, ten uwolniony nie mógł przyjąć Pana Jezusa do serca, bo Duch Święty nie był jeszcze dany. Stał się jednak ten człowiek od razu wierzącym w Pana Jezusa, bo od razu chciał się przyłączyć do Jego uczni i chodzić z nimi. Przestał być bezbożnikiem, a stał się wierzącym, któremu Pan Jezus nakazał rozpowiadać jak wielkie rzeczy uczynił mu Bóg.

Dla kogo więc jest przypowieść z Ew.Łuk.11,24-26?
"(24) A gdy duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, a gdy nie znajdzie, mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem.
(25) I przyszedłszy, zastaje go wymiecionym i przyozdobionym.
(26) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem innych duchów, gorszych niż on, i wchodzą, i mieszkają tam. I bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny."

Jest dla współczesnych opętanych którzy zostali uwolnieni? Dla nich na pewno, ale mówi też o zwykłych wierzących, o tym co mają zrobić, aby stać się mocnymi w wierze i nie zostać tymi w których zamieszka szatan - mają przyjąć Pana Jezusa do serca 1 Jana 5,12: " Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. "


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 10:28

Nie było takie same.Co widzimy nawet na przykładzie sędziów,czasów Apostolskich i teraźniejszych,Bredzisz i dalej utożsamiasz Ducha św z Jezusem i na tym opierasz swój pokręcony wywód.Nie będę głębiej wchodził w języki itd,bo nie chce wywołać niepotrzebnych sporów,a to co podałem jest wystarczającą podkładką jeśli ktoś czytał całą Biblie,a nie tylko parę wersetów.Podawałem werset który mówi,że z Ojcem przychodzi też Syn,a więc skoro Ojciec to i Duch św.Tak więc nie można mieć Syna bez Ojca,Ojca bez Syna,Syna bez Ducha św,Ojca bez Ducha św..Duch św był dany i działał od samego początku,ale nie w takiej "formie jak dzisiaj.Jeszcze chyba jakoś pokrętnie uzależniasz działanie Ducha od słów webralnych czyli zaproszenia kiedy pisałem na podstawie wersetu,że chodzi o pragnienia serca,a nie literek.Dał prawo czyli ci co uwierzyli takimi się stali.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 13:46

odpocznij


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 14:18

dziunio pisze:Jeszcze chyba jakoś pokrętnie uzależniasz działanie Ducha od słów webralnych czyli zaproszenia kiedy pisałem na podstawie wersetu,że chodzi o pragnienia serca,a nie literek.Dał prawo czyli ci co uwierzyli takimi się stali.

" Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. "
Rzym.10,9
Masz tylko w tym jednym wersecie, wskazówkę apostoła Pawła, uzależniającą wiarę i pragnienie serca, od wyznania swoimi ustami tej wiary i tego pragnienia, które Pan Bóg włożył w serce człowieka którego chce zbawić i uczynić swoim dzieckiem.


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 15:47

Co do 13:46,boli co? :D Czasami musi.Co do 14:18,o widzisz.Zacytowałeś w sumie kwintesencje,skrót Ewangelii.To wyznanie ustami należy interpretować jak literalny chrzest wodny czyli bez tego możesz zostać zbawiony,ale publiczne wyznawanie jak najbardziej zalecane.
Nie masz napisano,że jak nie wyznasz ustami,to nie zostaniesz zbawiony,a inne mówią o same wierze tak więc jesteś pozamiatany,a wersetów dotyczących samej wiary jest dużo więcej więc się nie kompromituj i lepiej daj se już siana,bo się kompromitujesz na całego.
Bóg nic nie wkładał,to człowiek musi uwierzyć.Bredzisz


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 03 maja 2018, 16:47

Jeremiasz pisze: Wiesz jednak, że porody mogą być długie i krótkie. Poród zaczyna się od wiary w Syna Bożego, a kulminacyjnym momentem narodzenia, jest zamieszkanie Ducha Świętego w sercu człowieka.
Skąd ty takie karkołomne teorie bierzesz?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Noemi » 03 maja 2018, 18:00

dziunio pisze: Bredzisz

moze zastap innym okresleniem swoja dezaprobate w stosunku do oponenta


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 18:43

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: Wiesz jednak, że porody mogą być długie i krótkie. Poród zaczyna się od wiary w Syna Bożego, a kulminacyjnym momentem narodzenia, jest zamieszkanie Ducha Świętego w sercu człowieka.
Skąd ty takie karkołomne teorie bierzesz?

Słyszałem o chrześcijance, która siedem lat prosiła o chrzest Duchem Świętym. Tak długi okres oczekiwania mógł być to spowodowany nieprawidłowym nauczaniem kościoła, albo innymi ukrytymi powodami, dla których Pan Bóg zwlekał z ofiarowaniem tej kobiecie Ducha Świętego.
Mogło być też tak, że ona od razu otrzymała Ducha Świętego, gdy tylko o niego poprosiła, ale jego obecność chciała mieć potwierdzoną darem języków, które otrzymała dopiero po siedmiu latach proszenia i zabiegania o ten dar.
Izrael nie wszedł do ziemi obiecanej w jednej chwili. Pan czekał aż się dopełni miara przestępstw ludów Kananejskich. Tak może być z każdym człowiekiem. Pan wszystko czyni we właściwym czasie.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 03 maja 2018, 19:20

Kitka pisze:Ale rozumiesz, Jeremiasz, że Twoja idea pustego naczynia jest niewłaściwa?

Ew.Jana 3 - tam masz o nowym narodzeniu - ono jest z wody i z Ducha.
Nie jesteś pusty, gdy się nawracasz. Rodzisz się z Ducha

Apostołowie nie musieli mieć "Jezusa w sercu". Oni Go mieli na wyciągnięcie ręki.
Po wylaniu Ducha Świętego w wieczerniku zostali zapieczętowani przez Ducha.
Duch został dany wszystkim. Nie dlatego, że Go nikt nie miał, ale dla wypełnienia dni. To proroctwo z Joela stało się rzeczywistością.

Puste naczynie to naczynie wypróznione z tego co stary cielesny religijny czlowiek nazbierał przez chodzenie szeroka droga.
Duch Świety nie miesza sie z niczym co ziemskie bo to ziemskie roslo by w siłe zabierajac Chwałe dla ciala a tak byc nie moze .
Duch Swiety Pieczetuje Prawda


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 03 maja 2018, 19:33

dziunio pisze: .Podawałem werset który mówi,że z Ojcem przychodzi też Syn,a więc skoro Ojciec to i Duch św.
Tak więc nie można mieć Syna bez Ojca,Ojca bez Syna,Syna bez Ducha św,Ojca bez Ducha św..Duch św był dany i działał od samego początku,ale nie w takiej "formie jak dzisiaj.
.
Jesli nie Wywyzszysz Syna jako Ojca - to nie masz ojca
Ojca mieli w ST ale jeszcze nie był CZAS ŁASKI
Skoro tak wymieniles dlaczego tkwisz wtrójcy ?
Ruach HaKodesz UNOSIŁA sie nad wodami.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 03 maja 2018, 19:37

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: Wiesz jednak, że porody mogą być długie i krótkie. Poród zaczyna się od wiary w Syna Bożego, a kulminacyjnym momentem narodzenia, jest zamieszkanie Ducha Świętego w sercu człowieka.
Skąd ty takie karkołomne teorie bierzesz?
Słyszałem o chrześcijance, która siedem lat prosiła o chrzest Duchem Świętym..
Na podstawie zasłyszanych historyjek budujesz doktrynę? :) ześmiałem sie jak pszczoła :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 19:38

dziunio pisze:Bóg nic nie wkładał,to człowiek musi uwierzyć.

" Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Ew.Jana 6,44
Wiara jest darem Bożym - ona nie jest z nas - i dalej wszystko zależy od Ciebie. Masz wiarę od Pana Boga i nie masz jego Ducha, to Pan Jezus mówi: Proście a otrzymacie.
" Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam."
Ew.Mat.7,7
Proście o Ducha Świętego, a otrzymacie Go.

dziunio pisze:Co do 13:46,boli co? :D Czasami musi.Co do 14:18,o widzisz.

Tutaj nie wiem co kogo boli. Trudno się domyśleć o jakie wersety Ci się rozchodzi.
dziunio pisze:Zacytowałeś w sumie kwintesencje,skrót Ewangelii.To wyznanie ustami należy interpretować jak literalny chrzest wodny czyli bez tego możesz zostać zbawiony,ale publiczne wyznawanie jak najbardziej zalecane.

Rzym.10,9 jest kwintesencją ewangelii. Nie wiem co masz na myśli z tą interpretacją "literalny chrzest wodny".
Należy: uwierzyć i wyznać. Poprosić i podziękować. I koniec.

Wszyscy otrzymują bardzo wiele od Pana Boga, ale nie wielu dziękuje za to co otrzymali. Dlatego ich serca stały się mroczne.
"(20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
(21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności."

Rzym.1,20-21

" Nie macie, bo nie prosicie."
Jakub 4,2


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 03 maja 2018, 20:14

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze: Skąd ty takie karkołomne teorie bierzesz?
Słyszałem o chrześcijance, która siedem lat prosiła o chrzest Duchem Świętym..
Na podstawie zasłyszanych historyjek budujesz doktrynę? :) ześmiałem sie jak pszczoła :D

"(8) Kto słyszał o czymś takim? Kto widział coś takiego? Czy ziemia może być zrodzona w jednym dniu, czy naród może się urodzić za jednym razem? A jednak Syjon, zaledwie poczuł bóle, od razu porodził swoje dzieci. "
Izajasz 66,8

Czy to jest to, co uważasz za wzór nowego narodzenia? Pan zechciał zbawić człowieka i już, Izajasz mówi: A jednak Syjon, zaledwie poczuł bóle, od razu porodził swoje dzieci. Ja się z tym zgadzam - tak może być.
Apostołowie mieli wiarę dużo wcześniej, zanim przyjęli Ducha Świętego. Apostoł Paweł również; najpierw uwierzył po spotkaniu z Panem Jezusem, a później został napełniony Duchem Świętym.
Na Pawle spełniły się trzy rzeczy: najpierw uwierzył (Dz.Ap.9,3-6), następnie został ukarany: Hebr.12,6" bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. " , uzdrowiony i na samym końcu został napełniony Duchem Świętym: Dz.Ap.9,17: "I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. "

Tak jak z Pawłem, może być też z innymi wierzącymi. Zanim zostaną napełnieni Duchem Świętym mogą być wcześniej przez Pana doświadczani i karani, tak jak mówi o tym list do Hebr, 12,6, a to może trwać pewien czas.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości