Czytanie Izajasza zabronione?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 02 maja 2018, 09:59

Zobaczcie tam:
https://www.youtube.com/watch?v=cGz9BVJ_k6s

https://www.youtube.com/watch?v=eex34oalAY0

Wygląda na to, że czytanie rozdziału 53 z Izajasza jest zabronione.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: KAAN » 02 maja 2018, 10:02

To jest znane od dawna, Żydzi tak nienawidzą Jezusa, że są zdolni do sprofanowania Słowa Bożego i robią to samo co inkwizycja, zabraniają czytania Słowa bo ono obnaża zakłamanie w religiach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 02 maja 2018, 11:46

Nie tylko ten rozdział , oni też nie pozwalaja czytać Daniele tego o tygodniach . No zeby nie wyszło na to ze olali mesjasza


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 02 maja 2018, 22:23

A jakie współrzędne do tego Daniela?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 02 maja 2018, 23:05

Dn 9:20-30 (20) A gdy jeszcze mówiłem, modliłem się i wyznawałem mój grzech i grzech mojego ludu izraelskiego, i zanosiłem moje błaganie przed oblicze Pana, mojego Boga, za świętą górę mojego Boga, (21) Gdy więc jeszcze mówiłem i modliłem się, oto nagle w czasie ofiary wieczornej przyleciał do mnie ów mąż Gabriel, którego przedtem oglądałem w widzeniu.
(22) Przybył i rzekł do mnie: Danielu, oto wyszedłem, aby ci dać jasne zrozumienie.
(23) Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia! (24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się, widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone.
(25) Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.
(26) A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie.
(27) I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów.
A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.

Słowo o odbudowie Jeruzalem to sie objawiło w ksiedze Nehemiasza przeczytaj sobie 1-2 rozdział w 2 rozdziale jest o tym ze król daje pozwolenie zna wyjazd Nehemiasza i jakieś tak odbudowy , na drewno itp , i od tego czasu jak sobie policzysz historycanie to wychodzi ze mesjasz juz przyszedł a oni tego nie chcą zeby ktoś wiedział ze o Jezusa chodziło.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 10:31

Właściwie taki zakaz to dla wielu zachęta,Zakazany owoc od zawsze był kuszący :P


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: Riddick » 03 maja 2018, 15:38

Una pregunta: po co przejmować się tym, co żydowie wyczyniają? Przecież to co oni mówią dla nas nie powinno mieć najmniejszego znaczenia...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 15:52

Co mówią nie,ale nawet żydami,askenazi czy jak tam zwał trzeba starać się pomóc i jakoś do nich dotrzeć.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 05 maja 2018, 18:36

No i tu dziunio mądre słowo , musimy ich nawrócić. Żydzi zanieśli ewangelie na cały swiat . apstołowie przecież i dzieki Żydom mamy zbawienie wiec trzeba ich nawracac zeby byli zbawieni.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 06 maja 2018, 11:50

No to spróbuj. Wiesz jak na to reagują? Ogólnie mówiąc agresją.
No i wypominają JP2, niestety.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: dziunio » 06 maja 2018, 11:53

Przeklęci obłudnicy często przekręcają,nadinterpretują słowa JP2,warto w tej kwestii posłuchać G,Brauna i obejrzeć "spotkanie" z okazji judaizmu.Oczywiście JP2 popełnił parę błędów,a jednym z nich była zbytnia,nietrafiona,przesadzona ekumeniczność którą kontynuuje Franciszek.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: Suzuja » 06 maja 2018, 11:58

Zgadzam się. Zwłaszcza z protestantami. Ja bym w ogóle z nimi nie dyskutował. A przekonała mnie o tym postawa tutejszych forumowiczów


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 06 maja 2018, 13:32

Dziuni owszem,email jest tak jak piszesz mnie oczywiście Wojtyły nie wypomną ale np nazywają mnie gojką, próbowałam na Facebooku. Pewnie jak by pogadać wręcz z pojedynczą osobą to by było inaczej


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 06 maja 2018, 13:59

Cały ten dialog międzyreligijny tylko mydli oczy. Różnice pomiędzy chrześcijaństwem, islamem i judaizmem są OGROMNE.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: Noemi » 06 maja 2018, 15:41

dziunio pisze:Przeklęci obłudnicy często przekręcają,nadinterpretują słowa JP2,warto w tej kwestii posłuchać G,Brauna i obejrzeć "spotkanie" z okazji judaizmu.Oczywiście JP2 popełnił parę błędów,a jednym z nich była zbytnia,nietrafiona,przesadzona ekumeniczność którą kontynuuje Franciszek.

znaczy się podajesz G.Brauna jako pozytywny czy negatywny przykład



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości