Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 20:24

Oliwka,fantazjujesz,nie ma wersetu który każe wywyższać Jezusa jako Ojca.Łaska była już w "ST",ale ktoś potrzebował specjalnego rodzaju łaski gdyż złamał przymierze i został rozproszony,a poza tym musiało nastąpić zastąpienie,przeobrażenie ofiary,a to też tyczy się łaski.I co z tego,że Duch św unosił się nad wodami?na co to ma być dowód?

Jeremiasz,Fantazjujesz ,w wersecie który cytujesz nie ma nic o proszeniu o Ducha św.Dalej masz mowę,że pociągnięci po wywyższeniu zostaną wszyscy,bo w innym wersecie masz,że Bóg chce zbawić wszystkich.Co do chrztu trochę źle się wyraziłem,jest chrzest wodny i "duchowy".Jedynie trochę płuca mnie bolą bo się zagrypiłem :/ Definicje wiary masz w L,Hbr i jest inna niż Twoje fantazje.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 04 maja 2018, 09:45

Jeremiasz uwazasz ze kazdy kto uwierzy nastepnie bedzie UKARANY ?
Cos tu szwankuje w tej teorii ,owszem kogo YHVH przyjmuje za syna z tym DYSKUTUJE
a za co miałby karac,hłostac ze uwierzył czy ze wczesniej nie wierzył ?
O Pawle czytam -co Pan powiedział ;Zobaczy ile musi wycierpiec dla Imienia Mego'
Saul przesladował tych którzy szli droga YHVH /Panska i na sobie odczuł to przesladowanie tak jak kazdy z nas
kto sie odwazy przjac Ducha Prawdy.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 04 maja 2018, 09:53

dziunio pisze:Oliwka,fantazjujesz,nie ma wersetu który każe wywyższać Jezusa jako Ojca.
Łaska była już w "ST",ale ktoś potrzebował specjalnego rodzaju łaski gdyż złamał przymierze i został rozproszony,a poza tym musiało nastąpić zastąpienie,przeobrażenie ofiary,a to też tyczy się łaski.I co z tego,że Duch św unosił się nad wodami?na co to ma być dowód?
.

fantazjuje to twoja rzymska organizacja kiedy wmawia ze upieczone z maki dzieło rąk ludzkich tomieso i krew
to dopiero FANTAZJA i ty dałes sie na tonabrac.

Kto CZCI Syna jak sie CZCI OJCA
jesli Syn jest mniejszy pozycja od Ojca nie mozna go czcic narówni z Ojcem bo to sie nie godzi
Ja Swojej Chwały nie oddam innemu
Syn CZCZONY JAK OJCIEC to UZNANIE GO OJCEM TO WYWYŻSZENIE.
co to jest Przeobrazenie Ofiary ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 04 maja 2018, 09:59

ble ble ble zła roma itd,ale argument na Twe fajntazyje :) weź mnie nie rozśmieszaj :) Po pierwsze tekście masz szanują,poważają,nie ma użytego nawet słowa proskuneo,po drugie jak Ojca,a nie jako Ojca jak fantazjowałaś,po trzecie przeczytaj kontekst i porównaj,to z innymi wersetami "przedstawicielstwa",to może coś pojmiesz o wielka uczona uduchowiona pogromczyni Rzymu.Lol


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 04 maja 2018, 10:01

dziunio pisze:Jeremiasz,Fantazjujesz ,w wersecie który cytujesz nie ma nic o proszeniu o Ducha św.Dalej masz mowę,że pociągnięci po wywyższeniu zostaną wszyscy,bo w innym wersecie masz,że Bóg chce zbawić wszystkich.

Cytuję ten werset: Ew.Jana 6,44: " Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym." i nie ma w nim nic o proszeniu o Ducha Świętego. Nie to chciałem wykazać. Ten werset jest odpowiedzią na Twoje dziunio stwierdzenie: "Bóg nic nie wkładał,to człowiek musi uwierzyć." Rozchodzi się o wiarę, o to, że Pan Bóg daje człowiekowi wiarę, a nie że człowiek sam z siebie wierzy.

dziunio pisze: Definicje wiary masz w L,Hbr i jest inna niż Twoje fantazje.

Bardziej sprecyzuj namiary na tą definicję wiary, bo L,Hbr nic mi nie mówi.


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 04 maja 2018, 10:07

Twoje wnioski są straszne karkołomne i nie mające wiele wspólnego z tym co naucza Biblia.Do tego ignorujesz wszelkie argumenty i w koło mantrujesz swoje fantazje.Tak więc jak pisałem ściana mode on,ale ze względu na czytających odniosę się po raz kolejny.

Jana 12:A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.
Tak więc pociągnięcie nie równa się włożenie wiary i to potwierdza werset z Listu do Hbr jak i wiele innych wersetów który podczas czytania pewnie ignorujesz,Cytowałeś wersety i wciskałeś tam proszenie o Ducha św chociaż śladu tam po tym nie było,ale dobra już :) Hbr11:1


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 04 maja 2018, 10:13

Oliwka pisze:Jeremiasz uwazasz ze kazdy kto uwierzy nastepnie bedzie UKARANY ?
Cos tu szwankuje w tej teorii ,owszem kogo YHVH przyjmuje za syna z tym DYSKUTUJE
a za co miałby karac,hłostac ze uwierzył czy ze wczesniej nie wierzył ?

Hebr.12,6:" bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. "
Biblia nic nie mówi o dyskusjach, o rozmowie i ciągle trwającej społeczności, owszem. A za co miałby karać? Za wcześniejsze grzechy.
Coś w tej teorii szwankuje? Krótka ta teoria i nawet nie moja, a autora listu do Hebrajczyków, który być może słyszał słowa Pana Jezusa: Obj. Jana 3,19: " Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się."


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 04 maja 2018, 10:16

dziunio pisze:ble ble ble zła roma itd,ale argument na Twe fajntazyje :) weź mnie nie rozśmieszaj :) Po pierwsze tekście masz szanują,poważają,nie ma użytego nawet słowa proskuneo,po drugie jak Ojca,a nie jako Ojca jak fantazjowałaś,po trzecie przeczytaj kontekst i porównaj,to z innymi wersetami "przedstawicielstwa",to może coś pojmiesz o wielka uczona uduchowiona pogromczyni Rzymu.Lol

No i widzisz sam sobie pokazałes ze Syna CZCIC JAK OJCA .
czy zwracasz sie do Niego Ojcze ?
czy nadal masz Go za Sługe umywajacego nogi.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 04 maja 2018, 10:51

Dlaczego miałbym się tak zwracać?Ten werset tego nie naucza,to Twoja chciejna nadinterpretacja.Jak rozumieć ten werset,a raczej jego pierwszą połowę wyjaśnia dalsza część którą urwałaś wzorem Jeremiasza :P macie dziwną skłonność urywania wersetów do tego stopnia,że czasami się zastanawiam czy nie jesteście parą czy coś w tym stylu :-D Nie zwracam gdyż nie jest Ojcem.

Jan 5Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.
Jak widać powodem dla tego szacunku jest to,że Jezus został posłany przez Ojca,a nie dlatego,że był Ojcem.Ojciec był w Synu,czynił przez Syna,przemawiał przez Syna.Tak więc nie przyjmując,szanując tego co powiedział,czynił Syn tak naprawdę nie szanujesz,przyjmujesz Ojca.Jezus przyszedł w imieniu Ojca,a taki reprezentant ma być traktowany,przyjmowany,szanowany jak osoba którą reprezentuje.I Ty śmiesz coś do mnie pisać o mleku...kurcze no :)

Mat 10:40 Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał

Jestem Jezusem i Ojcem też?


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 04 maja 2018, 10:57

Mleko i to GMO
Gdybys wiedział ze modlitwa Ojcze nasz to zwracanie sie do Jeszua bo o Niego chodzi
o Jego Królestwo Jego Wola w Niebie i Ziemi
ale jak widac i tego nie pojales .
Nie uznałes bo tak cie zaprogramowała Matka Roma moze kiedys sie obudzisz
Chleba z Nieba nam daj
a Chleb to CIAŁO/SŁOWO MOJE
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 10:59 przez Oliwka, łącznie zmieniany 1 raz.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 04 maja 2018, 10:57

dziunio pisze:Twoje wnioski są straszne karkołomne i nie mające wiele wspólnego z tym co naucza Biblia.Do tego ignorujesz wszelkie argumenty i w koło mantrujesz swoje fantazje.Tak więc jak pisałem ściana mode on,ale ze względu na czytających odniosę się po raz kolejny.

Jana 12:A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.
Tak więc pociągnięcie nie równa się włożenie wiary i to potwierdza werset z Listu do Hbr jak i wiele innych wersetów który podczas czytania pewnie ignorujesz,Cytowałeś wersety i wciskałeś tam proszenie o Ducha św chociaż śladu tam po tym nie było,ale dobra już :) Hbr11:1

" Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."
B.T. Ew.Łuk.11,13
Nie ma nic o proszeniu o Ducha Świętego?

Odnośnie wiary. Co za związek ma Hebr.11,1 do Ew.Jana 6,44?
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."
" Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Hebr.11,1 stwierdza jedynie czym jest wiara, ale nie mówi skąd się wzięła.
Ew.Jana 6,44 już o tym mówi; skąd bierze się wiara w człowieku. Bóg jest duchem i nie można przyjść do ducha bez wiary. Jeżeli jest powiedziane, że Ojciec pociąga ludzi do Syna Bożego, to znaczy że daje im wiarę którą przyjmują i akceptują.

Podajesz jeszcze ten werset: Ew.Jana 12,32:
"A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę. "
Tutaj można się zastanowić nad tym, czy Pan Jezus nie jest Ojcem Niebieskim, bo w Ew.Jana 6,44 jest mowa, że to Ojciec pociąga ludzi do Syna, a w Ew.Jana 12,32 jest mowa, że Pan Jezus sam do siebie pociąga.

Jeżeli rozchodzi się o to, kogo Pan Jezus do siebie pociąga, bo jest powiedziane, że wszystkich, to tymi wszystkimi są tylko ci których On wybrał.

Proszę się jeszcze zastanowić nad tym ilu synów rodzonych ma Pan Bóg. Ja wiem że tylko jednego syna i jest nim Pan Jezus Chrystus.
Jeżeli w liście do Galacjan 4,6 jest powiedziane, że Duch Święty woła ABBA, Ojcze, to do kogo On woła? Kogo Duch Święty nazywa swoim Ojcem?
Jeżeli Duch Święty, Boga Jahwe nazywa swoim Ojcem, to kim jest Duch Święty i jakie jest jego imię?
Skoro jest tylko jeden rodzony Syn Boży, o imieniu Jezus, wołający do Boga: ABBA, Ojcze, to czy nie domyślacie się tego, że Duch Święty to Pan Jezus Chrystus?


"A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!"
Gal.4,6
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 11:02 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 04 maja 2018, 11:01

Nie moga wołac naJeszua Abba/Ojcze bo nie maja Ducha
podobnie jak nikt nie powie ze Jeszua to YHVH


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 04 maja 2018, 11:04

Jeremiasz

W wersecie Obj,Jak które cytowałeś wcześniej jako podkładkę nie ma.Wygląda na to,że rżniesz greka i jedyne na co Cie stać to manipulacja i jakieś pokrętne wymysły.Nie ma tam nic o wybranych jak fantazjujesz tylko o wszystkich i to jest zgodne z całą masą wersetów mówiących,że Bóg chce zbawić wszystkich i nie chce aby żaden bezbożnik zginął,bo nie ma z tego upodobania.Każdy wierzący jest zrodzony z Boga, a więc jest synem czy też córką lub ogólnie dzieckiem Bożym.Ale masz braki...straszne,weź może przestań fantazjować i zacznij czytać Biblie.

Oliwka,pleciesz bez sensu,bo Cie zapiekła prawdziwa Biblina nauka :) ops ble ble tak tak zła roma,to wyjaśnia wszystko :)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 04 maja 2018, 11:04

Jeremiasz pisze:
dziunio pisze:Twoje wnioski są straszne karkołomne i nie mające wiele wspólnego z tym co naucza Biblia.Do tego ignorujesz wszelkie argumenty i w koło mantrujesz swoje fantazje.Tak więc jak pisałem ściana mode on,ale ze względu na czytających odniosę się po raz kolejny.

Jana 12:A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.
Tak więc pociągnięcie nie równa się włożenie wiary i to potwierdza werset z Listu do Hbr jak i wiele innych wersetów który podczas czytania pewnie ignorujesz,Cytowałeś wersety i wciskałeś tam proszenie o Ducha św chociaż śladu tam po tym nie było,ale dobra już :) Hbr11:1

" Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."
B.T. Ew.Łuk.11,13
Nie ma nic o proszeniu o Ducha Świętego?

Odnośnie wiary. Co za związek ma Hebr.11,1 do Ew.Jana 6,44?
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."
" Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Hebr.11,1 stwierdza jedynie czym jest wiara, ale nie mówi skąd się wzięła.
Ew.Jana 6,44 już o tym mówi; skąd bierze się wiara w człowieku. Bóg jest duchem i nie można przyjść do ducha bez wiary. Jeżeli jest powiedziane, że Ojciec pociąga ludzi do Syna Bożego, to znaczy że daje im wiarę którą przyjmują i akceptują.

Podajesz jeszcze ten werset: Ew.Jana 12,32:
"A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę. "
Tutaj można się zastanowić nad tym, czy Pan Jezus nie jest Ojcem Niebieskim, bo w Ew.Jana 6,44 jest mowa, że to Ojciec pociąga ludzi do Syna, a w Ew.Jana 12,32 jest mowa, że Pan Jezus sam do siebie pociąga.

Jeżeli rozchodzi się o to, kogo Pan Jezus do siebie pociąga, bo jest powiedziane, że wszystkich, to tymi wszystkimi są tylko ci których On wybrał.
"Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam."
Ew.Jana 15,16

Proszę się jeszcze zastanowić nad tym ilu synów rodzonych ma Pan Bóg. Ja wiem że tylko jednego syna i jest nim Pan Jezus Chrystus.
Jeżeli w liście do Galacjan 4,6 jest powiedziane, że Duch Święty woła ABBA, Ojcze, to do kogo On woła? Kogo Duch Święty nazywa swoim Ojcem?
Jeżeli Duch Święty, Boga Jahwe nazywa swoim Ojcem, to kim jest Duch Święty i jakie jest jego imię?
Skoro jest tylko jeden rodzony Syn Boży, o imieniu Jezus, wołający do Boga: ABBA, Ojcze, to czy nie domyślacie się tego, że Duch Święty, to Pan Jezus Chrystus?


"A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!"
Gal.4,6
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 11:14 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 04 maja 2018, 11:12

dziunio pisze:Jeremiasz

W wersecie Obj,Jak które cytowałeś wcześniej jako podkładkę nie ma.

Wszystkie wersety które cytowałem, są w Biblii. Którego to wersetu nie ma?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości