Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Noemi » 08 maja 2018, 23:02

moge wykasowac czesc ktora wskazesz lub caly post jesli nie masz nic przeciwko takiemu dzialaniu


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 08 maja 2018, 23:05

viewtopic.php?p=550133#p550133 w takim razie prosiłbym o wykasowanie pierwszego zdania skierowanego do Oliwki z tego posta.Całego nie gdyż jest tam dość dobra treść merytoryczna która może się niektórym przydać(przynajmniej według mnie).Z góry dzięki :)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 09 maja 2018, 09:10

dziunio pisze:
Jeremiasz pisze:
dziunio pisze:Duch św przychodzi w imieniu Jezusa więc jest Jego reprezentantem,bierze z Jezusa,jest posłany przez Jezusa,ale nie jest Jezusem.
Ojciec i Syn przychodzą przez Ducha św.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Na podstawie prostej logiki i nauczania Pisma św.


Twierdzisz tak na podstawie logiki, nie opierając się na żadnych wersetach słowa Bożego? Świadkowie Jehowy też tak czynią: Logika ponad wszystko, i doszli do wniosku, że Pan Jezus został stworzony przez Boga Ojca.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 09 maja 2018, 09:30

Kitka pisze:
Jeremiasz pisze:
dziunio pisze:Duch św przychodzi w imieniu Jezusa więc jest Jego reprezentantem,bierze z Jezusa,jest posłany przez Jezusa,ale nie jest Jezusem.
Ojciec i Syn przychodzą przez Ducha św.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Na podstawie prostego rozumienia słów Pana Jezusa
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.J 14,26


"Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. "
Ew.Jana 16,7


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 09 maja 2018, 09:49

Kitka pisze:
Oliwka pisze:to proste rozumienie u ciebie szwankuje bo Jeszua powiedzial ;Posle wam Ja wam pośle ....wskazuje na SIEBIE ZE JEST OJCEM

To proste rozumienie pokazuje, że Oni (Duch, Ojciec i Syn) są jedno :)

Kiedy Oliwka coś do mnie pisze, dostaję jej słowo. Ale to Oliwka mówi.
Kiedy Oliwka mnie przytuli, dotykają mnie jej ręce. Ale to Oliwka dotyka.
Kiedy Oliwka modli się za mnie, duch jej wstawia się za mną. Ale to Oliwka działa.

KAAN pisze:
Oliwka pisze:to proste rozumienie u ciebie szwankuje bo Jeszua powiedzial ;Posle wam Ja wam pośle ....wskazuje na SIEBIE ZE JEST OJCEM
Pan Jezus nie jest Ojcem, modlił się do siebie? przeczytaj J17.

Akurat Pan Jezus modlił się, bo był człowiekiem i jako taki potrzebował: wzmocnienia, poddania się oraz dać nam wzór w postępowaniu


Jesteś, "wielka"'! :) Wszystko wyjaśniłaś tak jak należy.
Szczególnie to jest bardzo trafne wyjaśnienie: "Kiedy Oliwka modli się za mnie, duch jej wstawia się za mną. Ale to Oliwka działa."
Czyli: Kiedy Pan Jezus modli się za mnie, to Duch jego jego wstawia się za mną. Ale to Pan Jezus.

I Ew.Jana 17 też wyjaśniłaś prawidłowo: Dlaczego Pan Jezus modli się do Boga Ojca? Modlił się do Boga Ojca, bo był człowiekiem i potrzebował wzmocnienia, poddania się, oraz po to, aby dać nam wzór w postępowaniu.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 10:03 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 09 maja 2018, 10:00

Zastanówcie się nad listem do Hebrajczyków 10,5-7:

" (5) Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś ciało dla mnie przysposobił;

(6) nie upodobałeś sobie w całopaleniach i ofiarach za grzechy.

(7) Tedy rzekłem: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją, o Boże, jak napisano o mnie w zwoju księgi. "


Kim był Pan Jezus, zanim przyszedł na świat? Czy miał ciało? Czy też był duchem?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 09 maja 2018, 10:16

Noemi pisze:
Oliwka pisze:
Oliwka pisze:to proste rozumienie u ciebie szwankuje bo Jeszua powiedzial Posle wam Ja wam pośle ....wskazuje na SIEBIE ZE JEST OJCEM

ten stworek z jezykiem to nie moje wklejanie ...
------
.

Oliwka wcisnęłaś zapewne przypadkowo ;takie kropeczki , a potem P i ci wyszło takie coś ;P

tak Noemi ale niezwróciłam uwagi i sie zdziwiłam ze takie cos brzydkie ale edytowac juz nie mogłam.

dlatego zacytowałam siebie .

dzieki za wyrozumiałosc . :flower:


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 09 maja 2018, 10:17

Jeremiasz pisze: Dlaczego Pan Jezus modli się do Boga Ojca? Modlił się do Boga Ojca, bo był człowiekiem i potrzebował wzmocnienia, poddania się, oraz po to, aby dać nam wzór w postępowaniu.
Modlił się do Ojca a nie do siebie, przeczytaj J 17. Pan Jezus to Syn, nie Ojciec. Pan Jezus siedzi obok (po prawicy) Ojca na tronie Bożym. To dwie różne postaci.

List do Hebrajczyków 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
Objawienie św. Jana 3:21 Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 09 maja 2018, 10:19

Jeremiasz pisze:
Kitka pisze:
Oliwka pisze:to proste rozumienie u ciebie szwankuje bo Jeszua powiedzial ;Posle wam Ja wam pośle ....wskazuje na SIEBIE ZE JEST OJCEM

To proste rozumienie pokazuje, że Oni (Duch, Ojciec i Syn) są jedno :)

Kiedy Oliwka coś do mnie pisze, dostaję jej słowo. Ale to Oliwka mówi.
Kiedy Oliwka mnie przytuli, dotykają mnie jej ręce. Ale to Oliwka dotyka.
Kiedy Oliwka modli się za mnie, duch jej wstawia się za mną. Ale to Oliwka działa.

KAAN pisze:Pan Jezus nie jest Ojcem, modlił się do siebie? przeczytaj J17.

Akurat Pan Jezus modlił się, bo był człowiekiem i jako taki potrzebował: wzmocnienia, poddania się oraz dać nam wzór w postępowaniu


Jesteś, "wielka"'! :) Wszystko wyjaśniłaś tak jak należy.
Szczególnie to jest bardzo trafne wyjaśnienie: "Kiedy Oliwka modli się za mnie, duch jej wstawia się za mną. Ale to Oliwka działa."
Czyli: Kiedy Pan Jezus modli się za mnie, to Duch jego jego wstawia się za mną. Ale to Pan Jezus.

I Ew.Jana 17 też wyjaśniłaś prawidłowo: Dlaczego Pan Jezus modli się do Boga Ojca? Modlił się do Boga Ojca, bo był człowiekiem i potrzebował wzmocnienia, poddania się, oraz po to, aby dać nam wzór w postępowaniu.
Wyjaśniałam jak "działa" Trójca. Chciałam pokazać, jak bardzo Bóg jest jednością w Ojcu, Synu i Duchu. Nie to, że Pan Jezus to Ojciec. Raczej, że Bóg to Ojciec, Bóg to Syn, Bóg to Duch Święty. Działają niezależnie w pełni. Jednocześnie są kompletnie jedno.
Idąc dalej z tym obrazem: Oliwka w swoim ciele, duszy i duchu jest ciągle Oliwką. Bóg w Ojcu, Synu i Duchu jest ciągle Bogiem.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 09 maja 2018, 10:26

I Ew.Jana 17 też wyjaśniłaś prawidłowo: Dlaczego Pan Jezus modli się do Boga Ojca?
Modlił się do Boga Ojca, bo był człowiekiem i potrzebował wzmocnienia, poddania się, oraz po to, aby dać nam wzór w postępowaniu.


Jeremiasz no co ty ?
uwazasz Jeszua potrzebowal wzmocnienia , poddania i modlil sie o wor/
za kogo ty Go uwazasz ?

zdecyduj sie czy On to OJCIEC czy wiedzenie ludzkich oczu ?
Przeciez to co On robi nie dla siebie robi Jemu to niepotrzebne ale Israelowi Jego Synowi -Ludowi.

KAAN- Pan Jezus siedzi obok (po prawicy) Ojca na tronie Bożym. To dwie różne postaci.

nie obok gdzie ty maszobok /?
Siedzi na PRAWICY czyli Miejscu Najwyzszym
dlatego szatan mówi zrównam sie z Najwyzszym
Jeszua JEST NAJWYZSZY.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 09 maja 2018, 10:37

Oliwka pisze:
KAAN- Pan Jezus siedzi obok (po prawicy) Ojca na tronie Bożym. To dwie różne postaci.

nie obok gdzie ty maszobok /?
Siedzi na PRAWICY czyli Miejscu Najwyzszym
dlatego szatan mówi zrównam sie z Najwyzszym
Jeszua JEST NAJWYZSZY.
Znowu zmyślasz, nie ma tam na prawicy tylko po prawicy:

List do Hebrajczyków 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
Objawienie św. Jana 3:21 Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

I jest napisane "wraz z Ojcem" tzn że są dwie osoby.
Znowu spytam do jakiego zboru należysz? Skąd u ciebie takie odjazdowe ideologie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 09 maja 2018, 11:17

KAAN pisze:Znowu spytam do jakiego zboru należysz? Skąd u ciebie takie odjazdowe ideologie?
Wystarczy wejść w linki ze stopki Oliwki. Mroczno tam, węże i jaszczurki wiją się w słowach, gadzie rozmnażanie z ludźmi, teorie spiskowe... i co najważniejsze, nauczania płyną głównie od kobiet... cóż... to pokazuje, że rzeczywiście to kobieta została zwiedziona...


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 09 maja 2018, 17:29

Jeremiasz pisze:
dziunio pisze:
Jeremiasz pisze:Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Na podstawie prostej logiki i nauczania Pisma św.


Twierdzisz tak na podstawie logiki, nie opierając się na żadnych wersetach słowa Bożego? Świadkowie Jehowy też tak czynią: Logika ponad wszystko, i doszli do wniosku, że Pan Jezus został stworzony przez Boga Ojca.

Wszystko co napisałem jest zwarte w Piśmie i gdybyś je czytał,to byś wiedział.Świadkowie mają swoje za uszami,ale nawet oni tak nie fantazjują jak Ty.Pierw popatrz na siebie,a potem szukaj u innych,bo ja mam wątpliwości żeś Biblie przeczytał chociaż raz.

Oliwka pisze:Siedzi na PRAWICY czyli Miejscu Najwyzszym

Co za bzdura.Po prawicy Najwyższego.Jezus był Synem Najwyższego(co Ty bezmyślnie negujesz)a,nie najwyższym.Najwyższy może być tylko jeden i jest Nim Ojciec-Tylko Ojciec/Jahwe,tak ciężko to pojąc.Ojciec ma swojego Ducha którym się posługuje i Jezus nazwał go palcem,a Jezus jest Jego Synem.Taka prosta nauka,a Ty ją tak pokrętnie wykrzywiasz przez swoje urojenia.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 17:31 przez dziunio, łącznie zmieniany 2 razy.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 09 maja 2018, 17:31

Linka co cie tak przestraszyło /?
Wąz jest juz na począku Biblii a i na koncu jakoWAZ -Smok oskazyciel-prokurator
Weze masz pslam 91
Węze masz w ewang -
masz tez plemie żmijowe Cotez Pan Jeszua wygadywał jakie mroczne słowa
jaszczurki mieszkaja wpalacach amoze pajaki ?
o jej
o jej jak mroczna jest biblia o jej
Synowie Bozy - zaczeli sie łaczyc wsexie z ziemskimi kobietami i rodziły sie Nefilim o jej
zamknal ich w ciemnosciach skuł łancuchami bo zachcialo im sie mnozyc hybrydy ojej.

Bóg Israela pokazal co sie dzialo pokazał jak zdegenerował sie rodzaj ludzki pokazał ze musi to zakonczyc uratowac resztke DNA
zniszczyl sodome zniszczyl inne gomory jerycho ogrody semiramidy wszystko to powiazane zseksem z mieszaniem genow
a wy siedzicie w piaskownicy YHVH nadchodzi.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 09 maja 2018, 17:35

Powtarzasz fantazje które były już obalone.Synowie Boży to też ludzie i olbrzymy rodziły się też po potopie.Nie ma nic o hybrydach,a Juda i Piotr piszą o ludziach którzy zginęli czy też trafili do Sheolu i wszytko nawiązuje do "ST"(wiele historii)a nie z Genezis,ale Ty się naczytałaś baj i zamiast wziaść się za naukę wolisz innym wciskać fantazje sekusalno gadzie,a z tymi faryzeuszami,to już się nie kompromituj,bo chodziło o duchowego ojca,a nie fizycznego,bo fizycznie pochodzili od Abrahama z czym Jezus się zgodził,ale po co ja pisze skoro do Ciebie NIC nie dociera?Dla innych
ale tam teraz pewnie zazgrzytasz :) Nigdzie NIE MA W BIBLII fantazji które tutaj serwujesz.To złe interpretacje wyssane z apokryfów.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 17:37 przez dziunio, łącznie zmieniany 1 raz.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości