Czytanie Izajasza zabronione?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: dziunio » 06 maja 2018, 15:43

Noemi
Jako przykład poprawnej interpretacji słów JP2.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: diedmaroz » 06 maja 2018, 21:56

Suzuja pisze:Zgadzam się. Zwłaszcza z protestantami. Ja bym w ogóle z nimi nie dyskutował. A przekonała mnie o tym postawa tutejszych forumowiczów


Czekamy więc z niecierpliwością ;)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 09 maja 2018, 01:47

A ja uwazam ze wcale tak wiele nie różni Judaizmu islamu i katolicyzmu i zdziwicie sie jak szybko się zwąchają razem . Papiestwo czyli kościół antychryasta tworzy jedna swiatową religię dlatego żeby powstał wielki Babilon i Wszetwcznica pijana krwią świetych połączyła się za swoimi wszystkimi córkami wszetecznymi do których należą też upadłe koscioły protestanckie jest potrzebny dialog międzyreligijny i ekumeniczny i to się właśnie dzieje to jest zamierzone i przewidziane w proroctwach tak ze różnice nie mają znaczenia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 10 maja 2018, 19:41

Myślisz, że połączy nas masoneria?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 10 maja 2018, 20:12

Arturku czy oglądałeś taki film w któyrm pokazuja symbole religijne , i każdy przedstawiciel mówi ze dla niego najważniejsza jest miłość . No i na podstawie miłości ale fałszywej się połączą czyli miłosci tolerancyjnej gdzie nie ma dobra czy zła jest wszystko względne, rozmyte w dobrze jest zawsze odrobina zła a w zzźle zawsze troche dobra czasem ukrytego itp taka postawa tolerowania wszystkiego i to będzie ich wszystkich łączyć, W tym filmie już Jezus jest przedstawiony jako bobasek nie jako dorosły wielki Bóg i król wszechswiata a bobasek podległy więc Marii. To wszsytko bedzie sie działoo na naszych oczach wiec zobaczysz i zdziwisz się jak łatwo sie połaczą te pozornie rózne elementy a jednak rządzone zakulsowo przez tą samą siłę czyli djabła. pozyjemy zobaczymy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 10 maja 2018, 23:53

A ja wierzę, że w Polsce Jezus zakróluje.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: dziunio » 12 maja 2018, 12:08

Póki co nic na nie wskazuje aby do czegoś takiego miało dostąpić,a nawet Biblia stoi raczej w opozycji do takiego "życzenia".


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: Oliwka » 12 maja 2018, 17:23

oj tam nie ma sie co dziwic przeciez watykan zakazywal całosciowo czytania biblii anawet trzymania jej w domu
sj zabraniaja czytania (JAWNIE) co niektorych framentow biblii ,to i zydzi zabraniaja .
Ale musza miec podstawy ze zabraniaja a moze to "" kakol "'zabrania ?
Israel to ZEGAR ZNAK CZASU czy to sie komus podoba czy nie.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 13 maja 2018, 00:45

artur403 pisze:A ja wierzę, że w Polsce Jezus zakróluje.


przecież juz króluje w całym wszechswiecie to i w Polsce też bo Polska jest częscia wszechświata. Dla mnie on jest moim królem od dawna.

dziunio pisze:Póki co nic na nie wskazuje aby do czegoś takiego miało dostąpić,a nawet Biblia stoi raczej w opozycji do takiego "życzenia".


Ale zobacz jak działaja te rózne religie . Papież pojechał do RPA i powiedział tam ze Muzułmanie i Chrześcijanie to bracia to wielki fałsz zeby mizułmanin co uważa ze Bóg nie ma syna a Jezus jest tylko człowiekiem był bratem chrześcijanina dla Którego Jezus jest Synem Bożym . To oznacza ze jednak są działania w tym kierunku . Z Żydami też sie Papież brata , nawet rabina całował po rękachObrazek. Są takie działania podjete.

Oliwka pisze: nie ma sie co dziwic przeciez watykan zakazywal całosciowo czytania biblii anawet trzymania jej w domu


Nawet za czasów moich rodziców tak było bo dopiero od 1952 roku Biblię pozwolono czytać i posiadać. Ale teraz jest inny tręd , już papiestwo nie walczy z protestantami a działa inaczej , chce ich pozyskać ale też i na zła drogę sprowadzić po to jest ekumenia , bo jeśli nie mozesz wroga zwalczyć to trzeba sie z nim zbratać i podkopać niezauważalnie , niszczyć pod przykrywka przyjaźni i braterstwa , miłości i pokoju . Djabeł m to do siebie że uzywa dobrych rzeczy zeby zrobic coś złego . Chce połączyć te religie na podstawie takich dwóch wspólnych rzeczy , fałszywej miłości i pokoju . ale jest napisane

1Tes 5:3 bw "Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: dziunio » 13 maja 2018, 07:56

Jak pisałem nie podoba mi się tego rodzaju ekumenizm...Franciszek,to jeden z najgorszych Papieży (według mnie).Niestety wierzący są w mniejszości,a Jezus dopiero za króluje na całego...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 13 maja 2018, 14:01

Magda pisze:
"przecież juz króluje w całym wszechswiecie to i w Polsce też bo Polska jest częscia wszechświata. Dla mnie on jest moim królem od dawna."

Ale czy to jest widoczne? Jakie są widzialne oznaki tego?
Ja bym chciał, aby każdy spotkany człowiek na ulicy mówił: Tak, Jezus jest Królem, uznajemy to.
Uznajemy nad sobą Króla.

W końcu wszyscy chyba modlimy się: przyjdź Królestwo Twoje. Niech przyjdzie!
Więcej Królestwa Bożego!!!
Kró-les-two!! Kró-les-two!! Kró-les-two!!
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 14:19 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: magda » 13 maja 2018, 14:10

Mi się wydaje ze nie Franciszek był najgorszym bo dawniej byli gorsi ale ze współczesnych to raczej Wojtyła to wszystko zaczął a ten kontynuuje teraz są czasy odstępstwa i wielkiego ucisku po którym przyjdzie Jezus i wtedy to już będzie jego panowania na całosć.
2Ti 3:1-8 bw
(1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) Bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) Zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) Którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.
(6) Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości, (7) Które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą.
(8) Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary.

Ap 6:8 bw "I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło szło za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi."

Teraz czekamy na tego konia i będzie okropnie, więc już niedaleko do przyjścia Jezusa, po prostu czekajmy na niego.

Każdy chrześcijanin by tak chciał żeby tak było ze każdy człowiek uznae Jezusa ale na świecie jest kąkol i przenica , musi się zrobic koniec tych złych a jak zostaną sami tacy co kochają Jezusa to tak będzie dozyjesz tego bo każdy zobaczy jak on przychodzi w chwale

1Tm 6:15 bw "Które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów,"
Ap 19:16 bw "A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów.". trzeba czakać na niego


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: artur403 » 13 maja 2018, 14:41

Wojtyła nie zaczął. Wiele źródeł pisze, że JP2 kontynuował reformy SW2.
Wdrażał, co wcześniej uchwalono.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czytanie Izajasza zabronione?

Postautor: Realista » 02 cze 2018, 10:15

Myślę, że jakiś koncern farmaceutyczny przodujacy w farmakoterapii z zakresu zdrowia psychicznego powinien niektórym zaproponować udział w testach jakichś nowych medykamentów. To forum już dawno przestało mieć cokolwiek wspólnego z protestantyzmem, ale w dużej mierze zrzesza paranoików dotkniętych manią prześladowczą.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości