Telewizja chrześcijańska w j. polskim

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Telewizja chrześcijańska w j. polskim

Postautor: CHNTV » 16 cze 2009, 15:41

Witam serdecznie,
kto z was ogląda www.chrzescijanin.tv ?
Dziękuje za odzew
Pozdrowienia


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 16 cze 2009, 16:05

Jest to antychrześcijańska telewizja.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHNTV » 16 cze 2009, 16:31

Myślę że ty jesteś antychrześcijański!


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 16 cze 2009, 16:34

CHNTV pisze:Myślę że ty jesteś antychrześcijański!

Dlaczego?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHNTV » 16 cze 2009, 16:36

Myślę, że jest to jest nieco dziwne pytanie.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 16 cze 2009, 16:55

CHNTV pisze:Myślę, że jest to jest nieco dziwne pytanie.

Nie, to nie jest dziwne pytanie.
Nie dość, że reklamujesz telewizję w której gwiazdami są fałszywi prorocy tacy jak antychryst Kenneth Hagin, to jeszcze posądzasz mnie o antychrześcijańskość.

Pytam się więc dlaczego uważasz, że jestem antychrześcijański?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
joann
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: joann » 16 cze 2009, 18:42

ja miałam minimalną styczność z tą telewizją. oglądałam tylko jeden reportaż o ,,Dobrej czytance wg zioma Janka". ale mając na uwadze, że obecnie mam o ,,dobrej czytance " raczej negatywną opinię, telewizja też mi raczej nie leży. ale nie oglądam, to nie wiem.


Puritan, zainteresowało mnie to co napisałeś. Możesz rozwinąć wypowiedź? Co jest nie tak w tej telewizji? (pytam, żeby znać opinię i jakby co- nie czepiać się złego tak na przyszłość).


"Niech umilknie przed Panem wszelkie ciało, gdyż Pan już rusza ze swojego miejsca świętego."(Za 2:17)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 16 cze 2009, 18:57

joann pisze:Puritan, zainteresowało mnie to co napisałeś. Możesz rozwinąć wypowiedź? Co jest nie tak w tej telewizji? (pytam, żeby znać opinię i jakby co- nie czepiać się złego tak na przyszłość).

Telewizja CHNTV wzoruje się na zagranicznych programach telewizyjnych Health, Wealth and Prosperity Gospel jak na przykład TBN. Puszczają w nich wszelkich możliwych szarlatanów, fałszywych proroków, i innych chciwych na pieniądze nauczycieli Ruchu Wiary.
Biblia mówi, że jeśli jakiś prorok prorokuje, a proroctwo się nie spełni, oznacza to, że nie jest on Boga. A CHNTV chlubi się takimi prorokami. Jednym z nich jest Kenneth Hagin.

"Kenneth Hagin bluźni Bogu, śmieje się demonicznie, przewraca się po podłodze, syczy jak wąż i mówi ludziom, że apostołowie w czasie Pięciesiątnicy się upili."
http://www.deceptioninthechurch.com/wor ... tml#khagin


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHNTV » 17 cze 2009, 14:01

Widzisz Puritan i tutaj sam siebie pogrążyłeś.
Wykazałeś się totalną niewiedzą i niekompetencją!
W telewizji nigdy nie było K. Hagina, sama telewizja nadaje np. taki baptystyczny program jak "The way of the Master" w którym prowadzący programu obalają coś takiego jak ewangelia sukcesu.

W Chrzescijanin.tv lecą różne programy: baptystyczne i zielonoświątkowe, charyzmatyczne i nawet z wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.
Są przeróżni usługujący. CHNTV specjalnie jest stworzona tak, żeby każdy chrześcijanin mógł znaleźć tam coś dla siebie. Telewizja jest powołana do tworzenia jedności i szanowania się nawzajem, a nie do obrażania i krytykowania i do bycia oskarżycielem braci.

Telewizja chrześcijanin na nikim się nie wzoruje, a raczej ma swoje powołanie w sieci.
Przeczytaj co piszą twórcy telewizji:

Naszym celem i wizją jest jedność ewangelicznie wierzących chrześcijan oraz głoszenie prawdy Słowa Bożego. Marzeniem - stworzenie telewizji stojącej ponad podziałami. Dlatego też, nie ograniczamy się do programów z jednej czy dwóch denominacji. Marzymy, żeby na antenie Chrześcijanin.tv można było zobaczyć mówców niemal wszystkich wyznań chrześcijańskich. Pragniemy, aby każdy wierzący mógł znaleźć tu coś dla siebie, aby Słowo Boże głoszone w naszej telewizji mogło karmić, podnosić na duchu i wspierać polskich wierzących, szczególnie tych, którzy w swoich miasteczkach nie mają zboru, parafii, kościoła. Planujemy systematycznie nadawać kazania, nauczania i świadectwa ludzi wierzących, koncerty chrześcijańskie, filmy dokumentalne i fabularne oraz programy własnego autorstwa. Szczególnie polecamy programy kręcone przez ekipę telewizyjną Chrześcijanin.tv: program Zmienione życia oraz program Rozmowa z Pastorem.

Program Zmienione życia jest próbą wgłębienia się w fundamentalne tematy dla każdego chrześcijanina. Rozmawiamy w nim ze zwyczajnymi ludźmi, wierzącymi, którzy dzielą się z nami doświadczeniami związanymi z wiarą, wytrwałością, prawdziwą chrześcijańską miłością, pokorą. Zmienione życia to historie poszczególnych osób, ich przeżycia, porażki, słabości oraz zwycięstwa.

Program Rozmowa z pastorem to sympatyczne rozmowy z pasterzami polskich wspólnot ewangelicznych. Staramy się przybliżyć ich wizje i cele, a także pokazać, jak funkcjonują poszczególne kościoły. Pozwalamy widzom spojrzeć na pasterzy, jak na ludzi prowadzących zwyczajne, choć nieco nietypowe życie.

Telewizję Chrześcijanin.tv tworzą ludzie różnego pokroju. W naszej ekipie znajdują się zarówno znani operatorzy filmowi, znawcy sztuki montażu, jak i amatorzy, którzy dopiero niedawno rozpoczęli przygodę z kamerą. Są wśród nas także dziennikarze i wizualiści.

Obecnie w naszym biurze działa również sekcja tłumaczeń. Rozpoczęliśmy pracę nad tłumaczeniami na język polski kazań znanych usługujących z USA, Europy i byłego Związku Radzieckiego, a także filmów dokumentalnych i koncertów chrześcijańskich. Telewizję internetową Chrześcijanin.tv można oglądać całkowicie za darmo.


CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHNTV » 17 cze 2009, 14:10

Puritan pisze:
CHNTV pisze:Myślę, że jest to jest nieco dziwne pytanie.

Nie, to nie jest dziwne pytanie.
Nie dość, że reklamujesz telewizję w której gwiazdami są fałszywi prorocy tacy jak antychryst Kenneth Hagin, to jeszcze posądzasz mnie o antychrześcijańskość.

Pytam się więc dlaczego uważasz, że jestem antychrześcijański?


Jesteś antychrześcijaninem czyli oskarżycielem braci, bo jaki by nie był twój brat On wierzy w Jezusa, i jakie by błędy nie popełniał Bóg go z tego rozliczy. A ludzie tacy jak ty zajmują się mam wrażenie plotkowaniem i opowiadaniem kto jakie grzechy popełnił. Dlatego uważam Ciebie za antychrześcijanina. Myślę że czas zmienić swoje podejście i nauczyć się szanować braci nawet tych którzy są w grzechu.

Kim jesteś że osądzasz sługę Pańskiego?
Jeśli nawet k. Hagin popełnił błędy, to przez niego do poznania Jezusa przyszło więcej ludzi niż przez Ciebie (z całym szacunkiem). A bezsensowne jechanie innych usługujących nikomu i w niczym nie pomoże.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 cze 2009, 14:21

Ciekawe -- dzisiaj w programie jest jakaś retransmisja programu Johna Osteena -- jeśli ktoś nie wie to jest Tata Jeola Osteena (ewangelia sukcesu). A jakoś pod wieczór jest "Ścieżkami Mistrza". Rzeczywiście macie tam niezły "kogel-mogel" ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 17 cze 2009, 14:42

CHNTV pisze:Kim jesteś że osądzasz sługę Pańskiego?
Jeśli nawet k. Hagin popełnił błędy, to przez niego do poznania Jezusa przyszło więcej ludzi

Hagin to był sługa diabła.
CHNTV pisze:Widzisz Puritan i tutaj sam siebie pogrążyłeś.
Wykazałeś się totalną niewiedzą i niekompetencją!
W telewizji nigdy nie było K. Hagina

Ale jest on reklamowany przez waszą stronę http://www.chrzescijanin.tv/
Załączniki
Hagin.JPG
Hagin.JPG (9.64 KiB) Przejrzano 14967 razy


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
joann
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: joann » 17 cze 2009, 16:08

CHNTV pisze:wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.


a to katolickie chyba jest...?


"Niech umilknie przed Panem wszelkie ciało, gdyż Pan już rusza ze swojego miejsca świętego."(Za 2:17)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 cze 2009, 19:15

joann pisze:
CHNTV pisze:wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.


a to katolickie chyba jest...?

Ano :)
Znam Odnowę, która tak ewoluowała, że aż wyszła z KRK [ściślej, to została wyrzucona ( razem z księdzem, który stał na czele)]
Teraz tworzą chrześcijański zbór.
Niestety, aktualnie mocno współpracują z Ruchem Wiary :lol:


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 17 cze 2009, 20:52

no, podobno jeśli chodzi o odnowe to takich przypadkow jest wiecej.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości