Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 cze 2018, 15:36

Suzuja pisze:
Świadczy to o jedności duchowej, a nie o tożsamości


Ale to już tylko twoja opinia. Pusto poznawcza



Oczywiscie nesto podaje logiczny i prawdziwy argument , a ty jak zwykle powtarzasz cudze poglady, ktore przyjales bezkrytycznie i uznales za swoje. Brakuje ci charakteru, suzuja....Jestes jak marionetka pociagana za sznurki :-(

Ciekawa jestem co widzisz, patrzac w lustro... :->


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 06 cze 2018, 19:44

Tak. Wygłasza swoje tezy nie podparte dowodami. To zanczy podparte własną eisegezą a nie egzegezą. Btw, już pomijając fakt iz to ze Logos staje się człowiekiem to najważniejszy aspekt religi chrześcijańskiej. A bez tego nie przyjmowałbym apirori jej prawdziwości


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Adalbertus » 06 cze 2018, 23:18

nesto pisze:(...)Ty także jesteś pewnie przynajmniej Dwójcą,(...)


Trójcą. Człowiek też jest trójcą, bo został stworzony na podobieństwo Stwórcy.

A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (1.Tes.5.23)


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 13 cze 2018, 17:27

Jeremiasz pisze:
Widziałem film "Next" z Nicolasem Cage w którym główny bohater ma zdolność przewidywania przyszłości. Jest scena w której idąc przed żołnierzami ochrania ich przewidując w których miejscach założono pułapki z materiałami wybuchowymi.
Scena sf Nicolas w pewnym miejscu w jednaj chwili rozchodzi się swoją osobą w każdym możliwym kierunku pomieszczenia przypominającego wielką halę fabryczną.
Fantazje naukowe które ludzie wymyślają, ale czy Bóg który wszystko może, nie może również w podobny sposób rozdzielić się w jednej chwili na bardzo wiele takich samych osób jak On? Ja wierzę, że może, bo jest w stanie i rozmawia w tym samym czasie z każdym człowiekiem na ziemi, który tego pragnie i wzywa jego imienia.

filmu nie znam ,ale.
To nie są fantazje oni to znaja z regresingów ale nie takich dla'ubogich'
My nie mamy pojecia jak jest np na poziomie energetycznym czy tych innych i to co widziałes na filmie jest całkiem normalne
dla tych co potrafja wejsc i widziec ,to co dla ciała fiz jest zasłoniete.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 14 cze 2018, 08:13

nesto pisze:Jezus modlił się do Boga, którego nazywał swoim ojcem. Nie modliłby się do Boga, gdyby sam był tym Bogiem.

Mógł modlić się do Ojca dając nam przykład w jaki sposób mamy się modlić. Wygląda to tak: Pan Jezus sam jest Bogiem Ojcem i apostołowie proszą go: Naucz nas modlić się. I Pan Jezus uczy ich, będąc Bogiem Ojcem: Tak się módlcie: Ojcze nasz który jesteś w Niebie... Rozumiesz?

W innych przypadkach np w ogrodzie Getsemane, faktycznie sam Pan Jezus modlił się do Ojca i rozmawiał z Nim. Można to zrozumieć na przykładzie tego filmu z Nicolasem Cage.
Bóg Ojciec może się w jednej chwili "'rozejść się'' w wielu takich samych osobach jak On, na wszystkie strony świata i załóżmy że w pewnym zakładzie przemysłowym jest jednocześnie każdym pracownikiem, każdym brygadzistą, każdym kierownikiem i każdym dyrektorem. Albo pozostańmy na przykładzie: Jest Dyrektorem i jednocześnie pracownikiem.
Jako dyrektor ma pełne uprawnienia do rządzenia tym zakładem, jako pracownik nie ma żadnych praw.
Pracę ma wykonać jako pracownik, ale ta praca wymaga uprawnień dyrektora, więc prosi dyrektora o te uprawnienia.
Bóg nie łamie prawa. Jeżeli wszedł w rolę pracownika to nie przekracza uprawnień przyznanych pracownikowi. Jeżeli jako pracownik ma wykonać pracę przekraczającą uprawnienia nadane pracownikowi, musi prosić dyrektora o nadanie mu odpowiednich upoważnień.Tak Pan Bóg postępuje zgodnie z prawem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 14 cze 2018, 10:01

Jeremiasz pisze: I Pan Jezus uczy ich, będąc Bogiem Ojcem...
Pan Jezus nie jest Ojcem, jest Synem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 14 cze 2018, 10:16

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: I Pan Jezus uczy ich, będąc Bogiem Ojcem...
Pan Jezus nie jest Ojcem, jest Synem.



Sami widzicie, jak trudno wam sie porozumiec, wierzac w Trojce....
:->
Upierajac sie przy tym sztucznym pojeciu, nie majacym oparcia w Boskiej rzeczywistosci, dochodzi wsrod was, trynitarzy, do ciaglych spiec i ...nic dobrego z tego nie wynika dla czlowieka poszukujacego Prawdy... :->


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Janek » 14 cze 2018, 11:00

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: I Pan Jezus uczy ich, będąc Bogiem Ojcem...
Pan Jezus nie jest Ojcem, jest Synem.



Sami widzicie, jak trudno wam sie porozumiec, wierzac w Trojce....

Fantaści,zatwardzialcy,demoboty mają ciężko,ale nie każdy.Kto według Jezusa był jedynym prawdziwym Bogiem?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 14 cze 2018, 14:21

Motyl i Janek macie jednoosobowe religie i żadnej wiedzy, prawda jest wam daleka. Nie ma sensu z wami dyskutować, Biblia was nie obchodzi tylko wałsne wizje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 14 cze 2018, 14:41

KAAN pisze:Motyl i Janek macie jednoosobowe religie
A Ty masz wieloosobową :-D
KAAN pisze:i żadnej wiedzy,
A to już nieładnie, Kaan, nieładnie
KAAN pisze:prawda jest wam daleka. Nie ma sensu z wami dyskutować.
Ale szukają. Bóg to docenia i z pewnością im pomoże. Pewnie nie przez Ciebie, ale Mu się uda :)
KAAN pisze: Biblia was nie obchodzi tylko wałsne wizje.
Nie skreślaj ludzi.
Paweł też miał wizję.
I po niej zrozumiał, kim jest Chrystus


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 14 cze 2018, 15:17

Kitka pisze:
KAAN pisze:Motyl i Janek macie jednoosobowe religie
A Ty masz wieloosobową :-D
Nie, nie mam religii, należę do społeczności ludzi zbawionych mam ciągłą społeczność w której realizujemy to czym powinien się zajmować zbór Pański:

Dzieje Apostolskie 2:42 I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.

Ty należysz do jakiegoś zboru czy tak jak Motyl i Janek masz swoją prywatną religię ?

KAAN pisze:i żadnej wiedzy,
A to już nieładnie, Kaan, nieładnie
Masz jakiś problem z wiedzą? Chyba masz...
KAAN pisze:prawda jest wam daleka. Nie ma sensu z wami dyskutować.
Ale szukają. Bóg to docenia i z pewnością im pomoże. Pewnie nie przez Ciebie, ale Mu się uda :)
Akurat szukają, rozwijają tylko własny system religijny, we własnych głowach, bez realizacji w swoim życiu.
KAAN pisze: Biblia was nie obchodzi tylko wałsne wizje.
Nie skreślaj ludzi.
Sami się skreślają, pogarda do Słowa Bożego, własne ideologie zamiast Słowa - to wiedzie na manowce, prosta droga do totalnego upadku.
Paweł też miał wizję.
Płaszcz też miał, i jakieś buty.
I po niej zrozumiał, kim jest Chrystus
Nie po wizji, tylko po osobistym kontakcie z Panem Jezusem.
Popatrz jak niespójne jest twoje argumentowanie, jak ciężko ci napisać prawdziwe zdania na temat wiary, jak blisko ci duchowo do różnych przedstawicieli nie wiadomo jakich prywatnych religii, a jak ciężko ci przytaknąć prawdzie Słowa. Pomyśl trochę i zreflektuj się, dokąd zmierzasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 14 cze 2018, 16:04

KAAN pisze:
Kitka pisze:
KAAN pisze:Motyl i Janek macie jednoosobowe religie
A Ty masz wieloosobową :-D
Nie, nie mam religii, należę do społeczności ludzi zbawionych mam ciągłą społeczność w której realizujemy to czym powinien się zajmować zbór Pański:

Dzieje Apostolskie 2:42 I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.

Ty należysz do jakiegoś zboru czy tak jak Motyl i Janek masz swoją prywatną religię ?
Kaan, ja należę do społeczności ludzi zbawionych, mam ciągłą społeczność, w której realizujemy to, czym powinien się zajmować zbór Pański :)

KAAN pisze:
Kitka pisze:
KAAN pisze:i żadnej wiedzy,
A to już nieładnie, Kaan, nieładnie
Masz jakiś problem z wiedzą? Chyba masz...
A co, jesteś moim nauczycielem, że wyrokujesz?
KAAN pisze:
Kitka pisze:
KAAN pisze:prawda jest wam daleka. Nie ma sensu z wami dyskutować.
Ale szukają. Bóg to docenia i z pewnością im pomoże. Pewnie nie przez Ciebie, ale Mu się uda :)
Akurat szukają, rozwijają tylko własny system religijny, we własnych głowach, bez realizacji w swoim życiu.
Znasz ich w realu, że jesteś skłonny wydać taki osąd?
KAAN pisze: Biblia was nie obchodzi tylko wałsne wizje.
Nie skreślaj ludzi.
Sami się skreślają, pogarda do Słowa Bożego, własne ideologie zamiast Słowa - to wiedzie na manowce, prosta droga do totalnego upadku.
Niezbadane są wyroku Boskie.
Faryzeusza Pawła też byś skreślił...
Paweł też miał wizję.
Płaszcz też miał, i jakieś buty.
O, widzisz, coraz więcej wspólnych cech ;)
I po niej zrozumiał, kim jest Chrystus
Nie po wizji, tylko po osobistym kontakcie z Panem Jezusem.
To była wizja. Widzenie z Panem Jezusem.
Popatrz jak niespójne jest twoje argumentowanie, jak ciężko ci napisać prawdziwe zdania na temat wiary, jak blisko ci duchowo do różnych przedstawicieli nie wiadomo jakich prywatnych religii, a jak ciężko ci przytaknąć prawdzie Słowa. Pomyśl trochę i zreflektuj się, dokąd zmierzasz.
Jest tak tylko w Twoich oczach.
Mam inny charakter od Ciebie.
Wyrosłam już z tłuczenia innych Biblią po głowie. To daje nędzny skutek.
Zniechęca do wiary. Do naśladowania.
Bo co mam naśladować w Twojej osobie? Nieomylność? Jedynozbawczość?

Poza tym, rozmawiam z dorosłymi ludźmi, którzy Słowo czytają.
I wnioskują. Sami na własną odpowiedzialność.
Twój styl rozmowy nie wnosi niczego poza tym, że Ty piszesz, że masz rację i inni też piszą, że mają rację.
I jesteś w miejscu, w którym nie jesteś w stanie "być górą" w poszukiwaniu Prawdy.
Myślisz, że jak napiszesz komuś, że błądzi, że idzie na zatracenie, że jest bez wiedzy, bez wiary, że sobie coś uroił, to taki ktoś uzna Twój autorytet i się nawróci?

Bądź zdrów, Kaan :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 14 cze 2018, 19:32

Szkoda czasu na rozmowę z tobą papa :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 15 cze 2018, 08:11

Janek pisze:
Motyl pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus nie jest Ojcem, jest Synem.



Sami widzicie, jak trudno wam sie porozumiec, wierzac w Trojce....

Fantaści,zatwardzialcy,demoboty mają ciężko,ale nie każdy.Kto według Jezusa był jedynym prawdziwym Bogiem?

"(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot,[wieczny]..."
Ew.Jana 14,6
Jezus jest tym jedynym prawdziwym Bogiem alfą i omegą, początkiem i końcem. Obj.Jana 1,8:
"Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący. "


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Janek » 15 cze 2018, 11:27

KAAN pisze:Motyl i Janek macie jednoosobowe religie i żadnej wiedzy, prawda jest wam daleka. Nie ma sensu z wami dyskutować, Biblia was nie obchodzi tylko wałsne wizje.

Nie trolluj i nie wcinaj się ze swoim beznadziejnym utyskiwaniem.Nie chcesz nie dyskutuj.
Nie jestem sam,bo mam braci i siostry,ale nie chodzę do żadnej typowej denominacji.
Wiedzę jak widać mam dużo większa od Ciebie,że pozostał Ci tylko kwik rozpaczy :-D
Wizje to mają odstępcze zbory jak katolicy czy też wolni Jezuici :-D
Nie dam sobie zarzucić smyczy i waszych sprzecznych z Biblią
domgatów,herezyj.Sorry-A teraz zamilcz w pokoju :)


ps.Teraz się nie zasłaniaj adminem jak masz w zwyczaju,bo sam zacząłeś utyskwać jak dziecko któremu zabrano zabaweczkę.Jeszcze trochę i odpłyniesz-czekaj,czekaj :-D

Jeremiasz pisze:
Janek pisze:
Motyl pisze:

Sami widzicie, jak trudno wam sie porozumiec, wierzac w Trojce....

Fantaści,zatwardzialcy,demoboty mają ciężko,ale nie każdy.Kto według Jezusa był jedynym prawdziwym Bogiem?

"(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot,[wieczny]..."
Ew.Jana 14,6
Jezus jest tym jedynym prawdziwym Bogiem alfą i omegą, początkiem i końcem. Obj.Jana 1,8:
"Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący. "

Pytałem Motylka i w ciąż liczę na odpowiedź,.
Pierwszy mówi,że jest drogą do Boga(Ojca)
Drugi mówi o Bogu Ojcu.Miałem inny werset na myśli.
Bardzo często trynitarze go cytują kompletnie nie rozumiejąc.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości