Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: Ian » 27 sie 2018, 22:46

Na głównej wykopu takie coś znalazłem :( charyzmaniacy przeginają. Na początku nagrania myślałem że to jacyś szamani :(
https://www.wykop.pl/link/4496609/duch- ... truskawki/


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: KAAN » 28 sie 2018, 10:06

To następny dowód jakim wielkim problemem dla Zboru Bożego są zwodnicze ideologie naśladujące chrześcijaństwo, a prowadzące rzesze na bezdroża wiary. To podwójnie smutne, bo znam osobiście sporo ludzi którzy zostali zwiedzeni i zostali utraceni dla dzieła budowania społeczności świętych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: Michał » 28 sie 2018, 12:37

W piątek byłem z kolegami (jeden wierzący, jeden z kryzysem wiary) na mieście i akurat natknęliśmy się na "Kościół Mocy" (od Cerońskiego). Przyznam, że mając wszyscy doświadczenia w kościołach ewangelicznych, byliśmy dość zniesmaczeni formą ich ewangelizacji (było to za przeproszeniem darcie mordy). Bywałem na nabożeństwach w KZ a nawet KBwCh, ale takich odpałów tam nie widziałem, to raczej u tych "neocharyzmatyków".

Co gorsza, w necie widzę, że takie odpały charyzmaniaków idą na konto ewangelikalnych jako takich...


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: KAAN » 28 sie 2018, 13:22

Michał pisze:Co gorsza, w necie widzę, że takie odpały charyzmaniaków idą na konto ewangelikalnych jako takich...
Masz rację, jest nawet gorzej bo wielu identyfikuje ewangelikalnych jako jedność z charyzmatyzmem trzeciofalowym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: Ian » 02 wrz 2018, 18:46

Ktoś podesłał... https://youtu.be/XCGr_yMnh8k
Śmiech przez łzy.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: Sebek » 03 wrz 2018, 01:27

To wszystko to jest "odpał totalny" i najgorzej jak ktoś szukając prawdy wpadnie w takie szambo.
Ale dla mnie największym "odpałem" jest Krk , ile mój syn się wysłuchał jaki to jest zły bo nie chodzi na religię, że nie był u komunii, że jest jechowy itd.
Tam się oburzamy bo ktoś macha marynarka i ludzie padają jak muchy hehe, a tutaj?????? Całe Słowo Boże przekrecone i wszyscy biegną jak owieczki na rzeź. ...

"Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
SzymonK
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2014, 20:36
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: SzymonK » 07 wrz 2018, 10:12

KAAN pisze:
Michał pisze:Co gorsza, w necie widzę, że takie odpały charyzmaniaków idą na konto ewangelikalnych jako takich...
Masz rację, jest nawet gorzej bo wielu identyfikuje ewangelikalnych jako jedność z charyzmatyzmem trzeciofalowym.


Winne są po części same kościoły ewangelikalne, które nie odcinają się jednoznacznie od ruchu charyzmatycznego, chociażby biorąc za wzór tzw. deklarację berlińską z 1909 roku.


"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem lecz czynem i prawdą."

1 Jana 3, 18
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: magda » 07 paź 2018, 15:42

A co tu duzo gadać jak większosc kosciołów protestanxkich to leci na ekumenię i bratanie sie z atychrystem Franciszkiem czy innym co po nim nastepi lub w aliansie też nie lepiej , Nie wiem co gorsze ekumenia z katolickim czy takie duchy kundelini u charyzmatyków , no trzeba dodać ze nie u wszystkich. A problem się zaczyna w tym ze w kościołach siedzą ludzie letni siedzą p;ospiewaja posłuchaja kazań nie ma róznicy jak w katolicki też w niedzielę na nabozeństwo a potem swieckie swiatowe zycie i jakaś taka letniość wychodzi . Czy gdyby tu jak w Nigerii np za chrześcijaństwo obcinali łby to ostaliby się ci ludzie w kosciołach wątpię , nawet inne drobniejsze prześladowania by przerzedziły szeregi chrześcijan. No zbliża się przyjście Jezusa a sam Jezus sie zastanawiał czy w ogóle będzie jakaś wiara na ziemi w dniu jego przyjścia , ja myślę ze będą nieliczni święci rozproszeni i tyle i to ich Jezus zbierze . Jak w tej przypowieści przeciez wszystkie panny się pospały żedna nie czuwała. czasy są takie że większosć już spi i to widać . tylko ile jest tych co mają ten olej do lamp tego nie wiadomo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: Kamilzon » 08 paź 2018, 22:31

Ja tu widzę jeszcze głębszy problem. A mianowicie problem z samymi Kościołami Ewangelikalnymi, w różnych zborach ewangelikalnych jest niestety tak że tam niektórzy pastorzy mają siebie za alfę i omegę. Nie raz jest tak że pastor nie naucza kierując się biblią tylko wedle jego widzi mi się, i niestety takie rzeczy się zdarzają nie tylko u charyzmatyków ale i w KchB, KECh czy KWCh. Problemem w tych wymienionych kościołach jest za duża autonomiczność zborów. Dlatego ostatnimi czasami patrzę przychylniejszym okiem na KEA, KEM i KER. Ok wiem że w takich kościołach zwiedzenie może iść z góry ale to jest łatwe do zauważenia, najgorzej zauważyć jeżeli zwiedzenie przychodzi jest najbliżej ciebie.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmaniacy ośmieszają chrześcijaństwo

Postautor: KAAN » 09 paź 2018, 09:08

Prawda, że zdarzają się fałszywi nauczyciele, ale autonomiczność zboru jest lekarstwem a nie przyczyną zjawiska.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości