Krakow Prayer Day

Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Krakow Prayer Day

Postautor: Lash » 20 wrz 2018, 22:04

Witam po pięcu latach.

Jak część z was być może pamięta pięć lat temu podjąłem decyzję o tym, że zmieniam lokalizację zamieszkania w Anglii i planuję założyć kościół w Polsce.

W lipcu przyszłego roku, z Bożą pomocą przeprowadzam się do Krakowa i tam będę działał. Ale już teraz zapraszam do modlitwy o Kraków i o przyszły kościół. Jeśli masz ochotę to możesz pojawić się na tym spotkaniu na którym będzie więcej mówione o tym czym jest zakładanie kościoła i poznać mnie osobiście.

Więcej o wydarzeniu tu: https://www.facebook.com/events/2020856818204900/ .

Lash


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Torcik » 21 wrz 2018, 12:21

Mam pytania i nieco wątpliwości.
Przede wszystkim: czy każdy może sobie założyć Kościół? Wynika z tego, że tak.
Po drugie: dlaczego Kraków? Z tego, co mi wiadomo, tam jest mnóstwo różnych Kościołów i społeczności. Czy sam Bóg wskazał ci właśnie to miejsce?
Po trzecie: co to ma być za Kościół? Nic nie piszesz. A to przecież najważniejsze (chyba).
Dajesz link na Fb, ale nie każdy z niego korzysta, więc proszę o jakieś rozwinięcie tematu.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: nadrozd » 21 wrz 2018, 19:23

Na kazdym zywym kamieniu lezy inny kamien....... te budowle buduje Chrystus, nie czlowiek.
Lash jest zywym kamieniem....jak Chrystus kladzie na nim ine zywe kamienie.... to niezaleznie w jakim miejscu sie gromadza sa częścia tej samej budowli.......

Jak bede w krakowie napewno odwiedze... chociaz adresu nie udalo mi sie jeszcze znalezc na fb... poszukam jeszce.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Noemi » 21 wrz 2018, 21:35

adresu nie ma bo to dopiero za rok w lipcu Lash sie przeprowadza i dopiero będzie organizowane :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Lash » 02 paź 2018, 13:33

Torcik pisze:Mam pytania i nieco wątpliwości.
Przede wszystkim: czy każdy może sobie założyć Kościół? Wynika z tego, że tak.
Po drugie: dlaczego Kraków? Z tego, co mi wiadomo, tam jest mnóstwo różnych Kościołów i społeczności. Czy sam Bóg wskazał ci właśnie to miejsce?
Po trzecie: co to ma być za Kościół? Nic nie piszesz. A to przecież najważniejsze (chyba).
Dajesz link na Fb, ale nie każdy z niego korzysta, więc proszę o jakieś rozwinięcie tematu.


Hej,
Postaram się odpowiedzieć:

Czy każdy moze założyć kościół?
Kościół to ciało Chrustusa. Tak zdefiniowany kościół został założony przez naszego Pana i tylko On może dodawać ludzi do tego Kościoła. Czyli gdy głoszę ewangelię to ostatecznie dawcą życia i zbawienia jest Chrystus i tylko On.

Jednocześnie widzimy uczniów Jezusa którzy szli i zakładali lokalne kościoły. Paweł chodził np po Grecji i Turcji i tak czynił. To co robił to kładł fundament Chrystusa i na tym fundamencie budował wierzących. I każdy kościół który jest na tym fundamencie zbudowany jest dobry. To jest nasza rola współbudować z Chrystusem jego kościół. Tak mówi np 1 Kor 3:3:20. Kościoły nie "istnieją od zawsze" oraz nie powstają "naturalnie" ale ludzie powołani i przygotowani muszą iść z misją Chhryrtusa i zakładać kościoły. I Środkowa Europa potrzebuje coraz więcej kościołów zdolnych do kulturowej adaptacji i do obrony Słowa w czasach narastającej antychrystianizacji Europy.

Dlaczego Kraków?
W całej polsce jest ok 760 Chrześcijańskich zborów ewangelicznych. To jest znacznie mniej niż w samym Londynie. To co dla nas polaków wydaje się dużo to tak naprawdę kropla w morzu. W Polsce jest mniej niż 100 tys ewangelicznych chrześcijan różnych maści. To mniej niż Świadków Jehowy. tak polska potrzebuje ewangelii i zdrowych kościołów do zdrowego wzrostu chrześcijan.

Kraków jest sercem polskości, kultura, historia, polityka, edukacja i turystyka. Gdy chcesz coś zmienić idziesz do serca. Bóg nam wskazywał na Kraków od 2010 roku.

Co to ma być za Kościół?

Kościół Chrystusa :D.
Wierzę że kościoł musi być zbudowany na silnym fundamencie Jezusa który działa obecnie przez Ducha Św.
Duch Św objawił ludzkości Boga poprzez swoje Słowo dlatego Słowo Boga jest najważniejszym autorytetem w naszym życiu. Słowo jest tchnięte przez Boga jak mówi Paweł i jest obiektywną prawdą.

To Słowo poucza nas przede wszystkim o tym że jest Bóg i że on czyni to co chce. Czyli stworzył świat i gdy świat upadł to Bóg zbawia kogo chce w Chrystusie i tylko w Nim, poza Chrystusem nie ma zbawienia. Tak Bóg jest Bogiem i jest suwerenny w swoim zbawieniu i zbawia kogo chce. (reformowane pojmowanie zbawienia)

To samo Słowo przyniesione przez Ducha Św poucza nas że Bóg zbawiając ludzi tworzy z nich rodzinę i ta rodzina jest gromadzona i otrzymuje łaskę za łaską poprzez Ducha Św. Łaskę Słowa najpierw i łaskę darów tego Ducha który działa stale w mocy pośród swojego ludu poprzez: miłość rozlaną w naszych sercach, poprzez akty wiary których się podejmujemy i przez swoje dary łaski i to wszystko jest w celu uwielbienia naszego Ojca niebieskiego poprzez życie pełne owoców Ducha Św. (Charyzmatyczne działanie Ducha Św).

To działanie Ducha Św ( Słowo + miłość + wiara + rodzina + dary + wielbienie + owoce ) musi charakteryzować kościół który mam nadzieję Bóg Ojciec da mi współzbudować pod kierownictwem Chrystusa.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Lash » 02 paź 2018, 13:36

Tutaj jest trochę więcej:



(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: KAAN » 02 paź 2018, 15:15

Witaj Lash :) w związku z twoim postem i szczegółem:
Lash pisze:... i łaskę darów tego Ducha który działa stale w mocy pośród swojego ludu...


Mam pytanie czy zamierzasz praktykować w zborze mówienie językami , prorokowanie, uzdrawianie itp? Czy twój zbór będzie zborem charyzmatycznym?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Torcik » 02 paź 2018, 16:26

Dziękuję za odpowiedź, Lash.
Życzę powodzenia, chociaż moje zdanie jest inne.
Masz rację, że nas Polaków jest dużo, a wspólnot i wiedzy o Kościołach innych niż katolickie praktycznie nie ma. Widzę wielką pustynię i to w rejonach innych niż się umiejscowiłeś.
Sercem jest Kraków, może dla ciebie, ale już dla mnie, niekoniecznie. Rejon polski południowej, południowo-zachodniej, no i Warszawa (także inne stolice województw) nie mają takich problemów. Ale już np.rejon Mazur, okolice północno-zachodnie, cała flanka wschodnia...można tak wymieniać.
Jak już gdzieś coś się dzieje to właśnie Kraków, okolice tamtejsze no i Śląsk.
W ogóle obserwuję ostatnio raczej wysyp małych grup domowych, co wiąże się (oczywiście moim zdaniem tylko) brakiem jedności w nauczaniu, brakiem autorytetów nauczycielskich i chyba tego, że ludzie mają dość narzucania nauk liderów. Tym bardziej, że te nauki nawet w jednej denominacji potrafią się bardzo różnić.
Raz jeszcze owocnej pracy życzę. Niech was Pan Bóg prowadzi.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Lash » 02 paź 2018, 17:49

KAAN pisze:Witaj Lash :) w związku z twoim postem i szczegółem:
Lash pisze:... i łaskę darów tego Ducha który działa stale w mocy pośród swojego ludu...


Mam pytanie czy zamierzasz praktykować w zborze mówienie językami , prorokowanie, uzdrawianie itp? Czy twój zbór będzie zborem charyzmatycznym?


Biblia mówi:
(1) Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować. (2) Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza. (3) A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu. (4) Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje. (5) [b]A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali;[/b] bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany. (6) Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki? (7) Wszak nawet przedmioty martwe, które dźwięk wydają, jak piszczałka czy cytra, gdyby nie wydawały tonów rozmaitych, to jak można by rozpoznać, co grają na flecie, a co na cytrze? (8) A gdyby trąba wydała głos niewyraźny, któż by się gotował do boju? (9) Tak i wy, jeśli językiem zrozumiale nie przemówicie, jakże kto zrozumie, co się mówi? Na wiatr bowiem mówić będziecie. (10) Wiele, zaiste jest rozmaitych dźwięków na świecie, i nie ma niczego bez dźwięku; (11) gdybym tedy nie znał znaczenia dźwięków, byłbym dla tego, kto mówi, cudzoziemcem, a ten, co mówi, byłby dla mnie cudzoziemcem. (12) Tak i wy, ponieważ usilnie zabiegacie o dary Ducha, starajcie się obfitować w te, które służą ku zbudowaniu zboru. (13) Dlatego ten, kto mówi językami, niechaj się modli o dar wykładania ich. (14) Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja. (15) Cóż tedy? Będę się modlił duchem, będę się modlił i rozumem; będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i rozumem. (16) Bo jeżeli wysławiasz Boga w duchu, jakże zwykły wierny, który jest obecny, może rzec na twoje dziękczynienie: Amen, skoro nie rozumie, co mówisz? (17) Ty wprawdzie pięknie dziękujesz, ale drugi się nie buduje. (18) Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy; (19) wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym. (20) Bracia, nie bądźcie dziećmi w myśleniu, ale bądźcie w złem jak niemowlęta, natomiast w myśleniu bądźcie dojrzali. (21) W zakonie napisano: Przez ludzi obcego języka i przez usta obcych mówić będę do ludu tego, ale i tak mnie nie usłuchają, mówi Pan. (22) Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących, a proroctwo nie dla niewierzących, ale dla wierzących. (23) Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie? (24) Lecz jeśli wszyscy prorokują, a wejdzie jakiś niewierzący albo zwykły wierny, wszyscy go badają, wszyscy go osądzają, (25) skrytości serca jego wychodzą na jaw i wtedy upadłszy na twarz, odda pokłon Bogu i wyzna: Prawdziwie Bóg jest pośród was. (26) Cóż tedy, bracia? Gdy się schodzicie, jeden z was służy psalmem, inny nauką, inny objawieniem, inny językami, inny ich wykładem; wszystko to niech będzie ku zbudowaniu. (27) Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada; (28) a jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu. (29) A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają; (30) lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy. (31) Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali. (32) A duchy proroków są poddane prorokom; (33) albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, ale pokoju. Jak we wszystkich zborach świętych (34) niech niewiasty na zgromadzeniach milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i zakon mówi. (35) A jeśli chcą się czegoś dowiedzieć, niech pytają w domu swoich mężów; bo nie przystoi kobiecie w zborze mówić. (36) Czy Słowo Boże od was wyszło albo czy tylko do was samych dotarło? (37) Jeśli ktoś uważa, że jest prorokiem albo że ma dary Ducha, niech uzna, że to, co wam piszę, jest przykazaniem Pańskim; (38) a jeśli ktoś tego nie uzna, sam nie jest uznany. (39) Tak więc, bracia moi, starajcie się gorliwie o dar prorokowania i językami mówić nie zabraniajcie; (40) a wszystko niech się odbywa godnie i w porządku.

(1 list do Koryntian 14:1-40, Biblia Warszawska)



Jak wiesz nie zamierzam być nieposłuszny. Paweł daje przykazania w Słowie które mam nadzieję wypełnić gorliwie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Lash » 02 paź 2018, 17:56

Torcik pisze: Dziękuję za odpowiedź, Lash.
Życzę powodzenia, chociaż moje zdanie jest inne.
Rozumiem
Torcik pisze:Masz rację, że nas Polaków jest dużo, a wspólnot i wiedzy o Kościołach innych niż katolickie praktycznie nie ma. Widzę wielką pustynię i to w rejonach innych niż się umiejscowiłeś.
Rozumiem i się zgadzam
Torcik pisze:Sercem jest Kraków, może dla ciebie, ale już dla mnie, niekoniecznie.
Skoro tak widzisz Zostań w pokoju.
Dla mnie Kraków jest sercem Polski.
Wybacz ale nie widzę aby tym sercem był np Sanok.
Jeśli chcesz wpłynąć na cały naród to trzeba uderzac tam gdzie się dzieją ważne rzeczy. Dla mnie wpływ na 20 studentów z Krakowa ma prawdopodobnie większy wpływ niż na 100 ludzi z Sanoka. ( Oczywiście to Bóg ostatecznie decyduje zgodnie ze swoją suwerenną wolą ). Paweł jednak gdy szedł to szedł do głównych miast i Potem inni powtarzali Jego pracę w okolicach głównych miast.

Torcik pisze:Rejon polski południowej, południowo-zachodniej, no i Warszawa (także inne stolice województw) nie mają takich problemów. Ale już np.rejon Mazur, okolice północno-zachodnie, cała flanka wschodnia...można tak wymieniać.


Ja też widzę potrzeby w tych rejonach pytanie brzmi jak osiągnąć ich zaspokojenie

Torcik pisze:Jak już gdzieś coś się dzieje to właśnie Kraków, okolice tamtejsze no i Śląsk.
W ogóle obserwuję ostatnio raczej wysyp małych grup domowych, co wiąże się (oczywiście moim zdaniem tylko) brakiem jedności w nauczaniu, brakiem autorytetów nauczycielskich i chyba tego, że ludzie mają dość narzucania nauk liderów. Tym bardziej, że te nauki nawet w jednej denominacji potrafią się bardzo różnić.
Raz jeszcze owocnej pracy życzę. Niech was Pan Bóg prowadzi.


Dziękuję i n wzajem :D Niech cię Pan Jezus prowadzi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: KAAN » 03 paź 2018, 00:27

Dzięki za wyjaśnienie twojej wiary, chciałem tylko krótką odpowiedź czy będziesz praktykował języki, prorokowanie, uzdrawianie, czyli praktyki zborów charyzmatycznych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Lash » 03 paź 2018, 16:02

KAAN pisze:Dzięki za wyjaśnienie twojej wiary, chciałem tylko krótką odpowiedź czy będziesz praktykował języki, prorokowanie, uzdrawianie, czyli praktyki zborów charyzmatycznych.


Spoko.

Jako wyjaśnienie dodam i być może powtórzę tu na forum:

Gdy Duch Św działa to nie mówimy naszym mózgom dowidzenia. Biblia mówi wyraźnie że każde duchowe działanie czy to charyzmatyczne czy tez klasyfikowane inaczej ( nauczanie / ewangelizacja / miłość itp itd. ) musi być poddane pod Spisany Autorytet Ducha Św czyli przyniesione przez Niego Słowo Boże, i rozsądzone przez Starszych Kościoła.

Jednocześnie To Słowo ukazuje że Duch Święty jest Duchem Rozumu a nie ogłupienia czy "upicia". Jak niektórzy sugerują, że niedojrzałe albo niemądre zachowania "upicia" są przejawami Ducha. Rzadko mogą być ale nie jest to idelany stan. Ekstaza nie jest trzeźwością Ducha Św.

Po trzecie miłośc Ducha Św jest rozlana w sercach tych którzy są wybrani i uwierzyli. I ten Duch wyraźnie poucza że gdy Jego dary używane są wbrew miłości objawionej w Słowie to należy pouczać ludzi o tym co jest najważniejsze ( miłość ) i drugorzędnych rzeczy nie zaniedbywać ( wiara / Dary etc ).

Dlatego Dary w tym kontekście Dary Ducha Św nie powinny być nadużywane i czuję się w miarę bezpiecznie bowiem Słowo Boga tak mnie poucza.

Rozumiem też twoje obawy i niektóre z nich dzielę:
Wielu tzw charyznatyków nadużywa dary ( występując przeciw miłości albo Słowy Boga, albo słuchając zwodniczych duchów etc ) albo ma "dary" ( zwykłe podróbki i chęć przypodobania się ludzion ) i takim trzeba się przeciwstawiać w stosownym czasie, wśród zachęcania, mając nadzieję, że Bóg ich przyprowadzi do upamiętania.

Duch Św wystarczjąco wyraźnie objawił co jest pierwszorzędne a co drugorzędne aby nie pobłądzić.

Dlatego pomimo, że podzielam niektóre twoje obawy to uważam że mamy budować kościoły ( choć niektórzy mają wiele zarzutów do gromadzenia się jako kościoły i z chęcią widzieliby koniec kościołów jakie znamy ) i mamy zabiegać o Dary Ducha Sw ( choć niektórzy mają wiele zarzutów pod ich adresem ) bo obie rzeczy są nakazane przez Ducha Św.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Albertus » 03 paź 2018, 16:19

mamy zabiegać o Dary Ducha


A nie jest tak że Dary Ducha Świętego zanikły w Kościele bo przyszła już "doskonałość" w postaci spisanej Biblii?

Tak zdaje się naucza tradycyjna teologia protestancka?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: Torcik » 03 paź 2018, 19:29

Albertus pisze:
mamy zabiegać o Dary Ducha


A nie jest tak że Dary Ducha Świętego zanikły w Kościele bo przyszła już "doskonałość" w postaci spisanej Biblii?

Tak zdaje się naucza tradycyjna teologia protestancka?

Też nie wiem, jak podchodzić do spraw z darami. Co zbór to inna nauka. :-(


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krakow Prayer Day

Postautor: KAAN » 04 paź 2018, 09:39

Lash pisze:
KAAN pisze:Dzięki za wyjaśnienie twojej wiary, chciałem tylko krótką odpowiedź czy będziesz praktykował języki, prorokowanie, uzdrawianie, czyli praktyki zborów charyzmatycznych.
Spoko.

Jako wyjaśnienie dodam i być może powtórzę tu na forum:....
Rozumiem, twoje wywody, ale tylko chciałem się dowiedzieć czy będzie w twoim zborze praktykowane to co napisałem na początku (tak lub nie) :)

Przy okazji, 27.10.2018 (sobota) będę wykładał na studium biblijnym w Krakowie wraz z innym bratem księgi dydaktyczne (mądrościowe). Spotkanie odbędzie się przy ul. Św. Filipa 6 Ip , początek o godz. 9.15.
Zapraszam na ucztę Słowa :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Cała Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości