Książki chrześcijańskie.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Książki chrześcijańskie.

Postautor: koleżanka » 24 paź 2018, 18:11

Wiele czytam książek o tematyce duchowej, były to oczywiście katolickie (dlatego znam duchowość katolicką). Ostatnio rozglądam się za chrześcijańskimi, na jednym kanale Tajemny Plan Fabian poleca książkę pastora Prince Joseph pod tytułem "Przeznaczeni by królować" co o nim sądzicie czy warto przeczytać jego publikacje.
I co polecacie z literatury chrześcijańskiej.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: Noemi » 24 paź 2018, 21:38

informacje na temat Joseph Prince pod tym linkiem Joseph Prince: Feel Good ewangelia
http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/05/ ... gelia.html ,streszczając temat jest to nauczyciel Ruchu Wiary ,nie polecam ani nauczyciela ani jego książek bo nie warto sobie zaśmiecać umysłu fałszywą nauką, zaznaczam w ten fałszywy nurt łatwo i przyjemnie sie wchodzi bo obiecują cuda bajki niezgodne z Bożym przesłaniem a z wyjściem trudniej , zetknęłam się z tym więc ostrzegam nie wchodzić na tą dróżkę bo prowadzi w maliny ,a z Ewangelię ma tyle że się nazywa "ewangelia sukcesu"

koleżanka szczerze radzę trzymaj sie Słowa Bożego znajdź sobie społeczność ludzi nowonarodzonych ,korzystaj z nauki głoszonej przez braci w zborze idż jak jest studium biblijne w zborze we srodę czy tam inny dzień na długi początek powinno wystarczyć ,potem możesz kupić sobie książki Henryka Turkanika posłuchć jego nauczania w necie lub Krzysztofa Dubisa ewentualnie może ci się uda posłuchać gdzieś KAANa chociaż z tym trudniej ,jest jeszcze kilku braci godnych polecenia ale to później jak już się umocnisz i będziesz mogła rozróżnić czym się można jeszcze podkarmić z pożytkiem dla ducha a co jest zatrute i sie nawet nie zbliżać do tego


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: koleżanka » 24 paź 2018, 22:18

Noemi dziękuję za wyjaśnienie.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: KAAN » 25 paź 2018, 09:19

Ja nie udzielam się w internecie, ale wykładam na biblijnych szkołach i konferencjach organizowanych przez zbory, już w najbliższą sobotę 27.10 będę nauczał o księgach mądrościowych w Krakowie przy ul Filipa 6 Ip zapraszam od g. 9.15. Będzie pięć wykładów z czego ja poprowadzę trzy, a inny brat dwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: koleżanka » 25 paź 2018, 09:30

Szkoda tak daleko, może innym razem.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: magda » 25 paź 2018, 20:50

Ej KAAN weź wrzuc co do netu bo jak tu gonić aż do Krakowa , nie kazdy ma siłę i gdzie tam przekimać a też nie kazdy na tyle szmalcowny co by hotel płacić a w necie kazdy posłucha, pomyśl jednak o tym. Dubisa polecam sama słucham . kOLEŻanko na początku to jak najwiecej Biblii, Ja się na początku zaczytywałam nawet ST , byłam zdziwieona cała ta historia starotestamentową ze tak ludzie mieli do czynienia z Bogiem a ja nic o tym większosc zycia nic nie wiedziałam, zaczytywałam sie nawet historiami róznych królów co to ludzie mówia ze nudne ,wszystko było dla mnie bardzo ciekawe i tyle tam było interwencji Bożych tyle bezpośrednich słow przez Boga powiedzianych przez proroków, byłam zachwycona tak jak by Bóg do mnie to mówił ale byłam potem mocno zawiedziona że to było tylko do Żydów a nie do mnie ,dopiero jak dotarłam i zrozumiałam zbawienie i przyjecie pogan to znów wpadłam w euforię, no czytanie Biblii jast chyba najfajniejsze potem jak odkryłam ze czytajac wielokrotnie różne fragmenty za kazdym razem Biblia do mnie mówi i to za każdym razem co innego rózne aspekty tych samych rzeczy no taka żywa ksiązka co mnie poucza stale innych coraz ciekawszych rzeczy. Musisz pokochać właśnie Słowo Boże musisz wyobrażać sobie te wszystkie rzeczy o których tam pisze i co Bóg mówi to najfajniejsza przygoda zycia takie przeczytanie Biblii, Co jakiś czas czytam całą i zawsze jest to frajda.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: Terebint » 25 paź 2018, 23:12

koleżanka pisze:Wiele czytam książek o tematyce duchowej, były to oczywiście katolickie (dlatego znam duchowość katolicką). Ostatnio rozglądam się za chrześcijańskimi, na jednym kanale Tajemny Plan Fabian poleca książkę pastora Prince Joseph pod tytułem "Przeznaczeni by królować" co o nim sądzicie czy warto przeczytać jego publikacje.
I co polecacie z literatury chrześcijańskiej.


Joseph Price, Judah Smith oraz John Bevere - pewnie też i wielu innych - głoszą jedną z najbardziej szokujących nauk z jakimi miałem do czynienia. Mianowicie, że branie na siebie krzyża Chrystusa to nic innego, jak... sięganie po prostu po bogactwo, które nam się należy, jak psu kość...(ta końcowa dygresja oczywiście moja). Bevere do tego zapoczątkował bardzo głupią i brzydką modę wśród ultracharyzmatyków a która powoli, powoli przechodzi na inne kościoły, to znaczy modę na wyśmiewanie Eliasza i nazywanie go płaczkiem. Dla mnie jest to wstrząsające, a ci ludzie są dla mnie po prostu skreśleni po wsze czasy.

Z książek polecam "Dyscypliny życia duchowego" Richarda Fostera.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: pietrobus » 08 sie 2019, 16:50

Ja jestem w trakcie czytania: "Protestancką interpretacja biblijna". Bernard Ramm.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: Riddick » 08 sie 2019, 19:42

A ja polecam „Opowieści pielgrzyma”. Chyba najbardziej chrześcijańska książka z końca XIX wieku.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: koleżanka » 09 sie 2019, 11:06

Polecam Biblię

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: pietrobus » 09 sie 2019, 12:12

koleżanka pisze:Polecam Biblię

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

Nie musisz polecać. :oops:
Przeczytałem gdzieś, że biblię warto czytać na przemian z innymi książkami. Że w ogóle warto czytać inne książki. Samej biblii bez pomocy się nie zrozumie...


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Valzer
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:04
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: Valzer » 09 sie 2019, 12:20

Biblię czyta się z Duchem Świętym. Jest to to pokarm duchowy i warto go spożywać codziennie :)


Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i wspólnota Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: pietrobus » 09 sie 2019, 12:22

A interpretować wcześniej z wiedzą, nie z tym co mi się wydaje. :-)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: koleżanka » 09 sie 2019, 12:42

Jaką wiedzą? Ja poprostu czytam i słucham a wspólnote mam Biblijną.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Książki chrześcijańskie.

Postautor: pietrobus » 09 sie 2019, 14:43

koleżanka pisze:Jaką wiedzą? Ja poprostu czytam i słucham a wspólnote mam Biblijną.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

Nic, myślałem że zajmujesz się hermeneutyką.☺


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości