Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Velure
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Re: Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Postautor: Velure » 03 lis 2018, 15:21

Moim skromnym zdaniem tego typu filmy mogą, ale nie muszą być pomocne dla laików, niedowiarków i niewtajemniczonych ;)
Wywołują emocjonalne poruszenie, czyli na dość płytkim i ulotnym poziomie. Choć, jak będzie taka wola Boża - poruszą, albo będą bodźcem do poruszenia serca i duszy.
Myślę, że są raczej neutralne i "spożycie" ich nie skutkuje utratą zdrowia i życia. Wiecznego ;)
Potem, lepsiejszym pokarmem jest jednak chleb z nieba, czyli Biblia.

Awatar użytkownika
nadrozd
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 03 lis 2018, 18:15

No to jest taki film na ktory moge pojsc z katolicka rodzina i przyjaciolmi bo sami mnie zaprosili .... i jeszce powiedzieli ze protestanci to jednak nie kosmici.......

Mowie o filmie Bóg nie umarł..... bo tego drugiego nie znam.

:) gdyby przeslanie bylo bardziej dotykajace pisma to by takiego efektu nie bylo..... bo czuli by sie z tym nie komfortowo.
Bo ludzim harddresetu nie zrobisz jak komputerowi......
A jak odrazu w ciemnym pokoju zapalisz swiatlo to jestes jak zaślepiony i nic nie widzisz.....

Sorry ,.... taka prawda.

Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wyczekujący
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: wyczekujący » 06 lis 2018, 20:10

Bardzo lubię, nawet kupiłem Bóg nie umarł 3 w dzień premiery.

Rzymian 1 24-25

Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen
Awatar użytkownika
Terebint
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 06 lis 2018, 21:44

Efendi pisze:W ostatnich latach mielismy wysp podobnych filmow. Co sadzicie o tego typu filmach?

Te filmy są tak zrobione, że zazwyczaj niedobrze mi się robi, gdy oglądam. Ale trafiają się takie, również dziwnie skonstruowane, słabej jakości, które z jakiegoś powodu trafiają w mój gust, takie jak: "Time Changer (Czas na zmiany) [2002]" oraz dwie części "Revelation Road". I jeszcze coś tam ciekawego było ale tytuły uleciały mi z głowy w tym momencie.

"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"

Wróć do „Stop Teologii”