Sprawa wiary

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: Luba » 09 lis 2018, 14:42

wybrana pisze:
Te zasady wiary, są mi bardzo bliskie.
Judaizm również czerpał wiedzę z tej pierwotnej religii.
Jest ona bardzo podobna do chrześcijaństwa, chociaż trochę w zmienionej wersji.



Wybrana, dla mnie te wszystkie informacje sa zupelnie zbedne.

Ludzie od poczatkow istnienia na Ziemi szukali drogi do miejsca, w ktorym beda wolni i szczesliwi.

My tez szukamy, bo jest nam zle z perspektywa smierci, chorob, cierpienia i prawa, ktore nas ogranicza pod kazdym wzgledem , nie pozwalajac rozwinac prawdziwego czlowieczenstwa.

Ja nie wiem, czy oprocz Syna Bozego, o ktorego istnieniu dowiedzialam sie z chrzescijanstwa, czy oprocz Niego zyl na Ziemi ktos inny, kto dal ludziom nadzieje wolnosci i drogowskaz pokazujacy do niej droge.

Przede wszystkim jednak Syn Bozy postawil nam wspanialego Przewodnika tej Drogi, dzieki ktoremu nie musimy bladzic.

Od kiedy zyje duchowo nie mam zadnej potrzeby zbaczac z Drogi, ktora ide.

Wszystkie inne drogi prowadza w jakies ponure ciemnosci i pelne sa jakichs obcych imion i martwych postaci.

To nie jest droga dla mnie.
Kryteria mojej Drogi to PRAWDA, ZYCIE, MILOSC, POKOJ, RADOSC, MADROSC....

W religii, ktora opisujesz brakuje tego wszystkiego.

To, ze jest to "religia pierwotna", nie jest zadnym argumentem.

Sam fakt, ze jest to religia, ktora narzuca mi sie ze swoimi atrakcjami , wystarczy, zeby jej nie brac pod rozwage.

W Torze Bozej nie ma ograniczajacych praw, nie ma nagrod ani kar.

Tora Boga wskazuje na Porzadek oparty na PRAWDZIE, jako jedyny Porzadek, w ktorym czlowiek moze zaistniec w calej pelni swojej prawdziwej ludzkiej natury, ktora jest odzwierciedleniem Natury Ojca.

O tym uczyl Syn Bozy.

To straszne, ze z tej zbawiennej nauki upadly czlowiek, klamca, stworzyl system religijny.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 09 lis 2018, 15:19

Luba pisze:Wybrana, dla mnie te wszystkie informacje sa zupelnie zbedne.

Ludzie od poczatkow istnienia na Ziemi szukali drogi do miejsca, w ktorym beda wolni i szczesliwi.

My tez szukamy, bo jest nam zle z perspektywa smierci, chorob, cierpienia i prawa, ktore nas ogranicza pod kazdym wzgledem , nie pozwalajac rozwinac prawdziwego czlowieczenstwa.

Ja nie wiem, czy oprocz Syna Bozego, o ktorego istnieniu dowiedzialam sie z chrzescijanstwa, czy oprocz Niego zyl na Ziemi ktos inny, kto dal ludziom nadzieje wolnosci i drogowskaz pokazujacy do niej droge.

Przede wszystkim jednak Syn Bozy postawil nam wspanialego Przewodnika tej Drogi, dzieki ktoremu nie musimy bladzic.

Od kiedy zyje duchowo nie mam zadnej potrzeby zbaczac z Drogi, ktora ide.

Wszystkie inne drogi prowadza w jakies ponure ciemnosci i pelne sa jakichs obcych imion i martwych postaci.

To nie jest droga dla mnie.
Kryteria mojej Drogi to PRAWDA, ZYCIE, MILOSC, POKOJ, RADOSC, MADROSC....

W religii, ktora opisujesz brakuje tego wszystkiego.

To, ze jest to "religia pierwotna", nie jest zadnym argumentem.

Sam fakt, ze jest to religia, ktora narzuca mi sie ze swoimi atrakcjami , wystarczy, zeby jej nie brac pod rozwage.

W Torze Bozej nie ma ograniczajacych praw, nie ma nagrod ani kar.

Tora Boga wskazuje na Porzadek oparty na PRAWDZIE, jako jedyny Porzadek, w ktorym czlowiek moze zaistniec w calej pelni swojej prawdziwej ludzkiej natury, ktora jest odzwierciedleniem Natury Ojca.

O tym uczyl Syn Bozy.

To straszne, ze z tej zbawiennej nauki upadly czlowiek, klamca, stworzyl system religijny.

Masz rację, ale człowiek poszukujący chce poznać Boga, zrozumieć, pokochać.
Jezus nauczał nas, że Bóg jest miłością.
Natomiast chrześcijanie, którzy również wypowiadają się na tym forum oskarżają Boga, że wszelkie zło(hitler) itd.,że to wszystko z woli Boga.
Ja tak jak głosi pierwotna religia uważam, że występują dwie przeciwstawne odwieczne siły - światłości i ciemności. To siła ciemności niszczy wszystko co prawe i dobre na ziemi.
Bóg jest miłością - stworzył wszystko prawe i dobra i jest dawcą wszelkiego dobra.
Za całe zło odpowiada szatan, którego słuchają ludzi i czynią zło.

Gdy czytam te pierwotne zasady wiary, to wiele spraw potwierdza - Objawienie Jana.
4:4A wokoło tronu dwadzieścia cztery trony, a na tych tronach siedzących dwudziestu czterech starców, odzianych w białe szaty, a na głowach ich złote korony.
4:5A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych.

4:11Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.

5:5A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.

7:9Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
7:10I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.
7:11A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,
7:12Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.

1:15I zatrąbił siódmy anioł; i odezwały się w niebie potężne głosy mówiące: Panowanie nad światem przypadło w udziale Panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków.
11:16A dwudziestu czterech starszych, którzy siedzą na tronach swoich przed Bogiem, upadło na oblicza swoje i oddało pokłon Bogu,
11:17Mówiąc: Dziękujemy ci, Panie, Boże Wszechmogący, który jesteś i byłeś, że przejąłeś potężną władzę swoją i zacząłeś panować;


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: KAAN » 09 lis 2018, 16:46

wybrana pisze:...Te zasady wiary, są mi bardzo bliskie.
Judaizm również czerpał wiedzę z tej pierwotnej religii.
To nieprawda, pogańskie religia nie mają nic wspólnego z Ewangelią Pana Jezusa, judaizm czerpał z Biblii a nie z pogaństwa.
wybrana pisze:Jest ona bardzo podobna do chrześcijaństwa, chociaż trochę w zmienionej wersji.
To szatańska podróba, wiele fałszywych ideologii podszywa się pod prawdę ogłoszoną w Słowie, aby zaciemnić Boży plan.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 09 lis 2018, 17:12

KAAN pisze:
wybrana pisze:...Te zasady wiary, są mi bardzo bliskie.
Judaizm również czerpał wiedzę z tej pierwotnej religii.
To nieprawda, pogańskie religia nie mają nic wspólnego z Ewangelią Pana Jezusa, judaizm czerpał z Biblii a nie z pogaństwa.
wybrana pisze:Jest ona bardzo podobna do chrześcijaństwa, chociaż trochę w zmienionej wersji.
To szatańska podróba, wiele fałszywych ideologii podszywa się pod prawdę ogłoszoną w Słowie, aby zaciemnić Boży plan.

KAAN a jak sądzisz, czemu jest tyle podobieństw między Judaizmem a religią zoroastryzmu, która to była pierwsza dużo wcześniej przed Judaizmem.
Czyż teologia chrześcijańska nie głosi wiele podobnych prawd?
Na poprzedniej stronie zacytowałam zasady tej pierwotnej religii - przeczytaj.
Nie mówię, że była idealna i się ze wszystkim zgadzam, ale na pewno w wielu jej prawdach - się zgadzam.
Judaizm czerpał z prawd, które już dużo wcześniej były głoszone-no może trochę je zmienił według swojego upodobania.
Bóg istniał jeszcze przed powstaniem Judaizmu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: magda » 09 lis 2018, 22:44

Wybrana już tu taka była co uważała ze chrześcijańska religia to jakis plagiat mitów sumeryjskich . Skad u was takie ogromne zwiedzenie, czy nie widzicie różnicy miedzy Biblią Bogiem Biblii , zbawieniem przez Łaskę i ofiarę krzyża a czymś co ludzie wymyślają na podstawie sumienia które każdy człowiek dostał takie samo , Bóg wpisał i sumerom i zaratustrze to samo sumienie co i chrześcijanom stad podobieństwa ale wy doszukujecie sie prawdy poza Jezusem to oznacza ze mu nie wierzycie i nie macie udziału w zbawieniu bo niby jak bez wiary . Oprzytomnijcie zwiedzeń w tych czasach jest tak duzo dlaczego idziecie za czyms takim, dlaczego odrzucacie apostołow , wymyslacie swoje własne bajdy bo tak sie wam wydaje , dlaczego nie chcesz wierzyc w to co pochodzi od Boga tylko w to co tobie się wydaje słuszne . Czy to Bóg wie lepiej czy ty i Luba czy inni zwiedzeni. Zastanówcie się bo poginiecie ze swoimi bajakami wymysłami. czy nie widzicie że to czsy ostateczne ze nie będzie tyle czasu żeby od zera znów zdać sie na to czego nas uczy Duch Boga. Myslcie nad tym co robicie bo idziecie złą drogą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 09 lis 2018, 23:01

magda, a na jakiej podstawie piszesz, że nie wierzę Jezusowi. Dlaczego czytasz bez zrozumienia i wyciągasz fałszywe wnioski według swojej urojonej koncepcji. Czyż Jezus nie nauczał, że władcą tego świata jest szatan.?
Czy Apostoł Jan w objawieniu nie nauczał o tronie złego, który objął na ziemi?. Czyż objawienie Jana nie opisuje walki między Bogiem i szatanem? Czyż objawienie Jana nie opisuje zwycięstwo i triumf Boga nad szatanem?
Niby tak podpierasz się Biblią, a odrzucasz Prawdę Objawioną, którą przedstawiają nauki Jezusa - Boga w Nowym Testamencie.
Ty karmisz się tylko prawdą fałszywą przedstawioną przez Starotestamentowych pisarzy, którzy prawdę głównie opierali n.
a szatanie, bo szatan prowadził ten grzeszny naród.
Prawdą jest Dekalog - Prawa Boże, którego nie zachowywali, bo tylko się mordowali i twierdzili, że to Bóg im karze.
Prawdą są Prorocy, których mordowano za prawdę.
Które przykazania Boże - Dekalog zachowywał ten zwiedziony, grzeszny naród?
Czy potrafisz wymienić - które?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: magda » 09 lis 2018, 23:41

wybrana chyba ty żle zrobiłaś idąc na to padanie w duchu bo chyba załapałaś jakiegos ducha co ci nie pozwala zobaczyć prawdy, nie wiem jak ci wytłumaczyć ze błądzisz że nie masz prawa decydować co w Biblii jest natchnione i pochodzi od BOga i nie masz prawa decydować że to co Jezus uznawał za prawdę ty uwazasz za fałsz i jak piszesz pochodzące od diabła . To co robisz jest szalone, mieszasz jakąś religię pierwotną pogańską do prawdy Bozej , odrzucasz to czego Jezus nie odrzucał, nie wierzysz Jezusowi bo gdybys mu wierzyła to nie odrzucałabyć ST takiego jakim on jest czyli pięcioksiągu proroków dla Jezusa to były pisma które nie mogły byc naruszone czyli bóg zapewnił ze są to prawdziewe Słowa Boze a nie napiane przez Izraelitów bez natchnienia i jak nawet sugerujesz pod wpływem szatana , czy widzisz róznicę wypowiedzi twojej o ST powyżej i tym co mówi Jezus

NT Przekład Dosłowny (2006)
J 10:35 dos
(35) Jeśli nazwał bogami tych, do których zostało skierowane Słowo Boże - a Pismo nie może być naruszone . to co mówi Jezus ze pismo nie moze byc naruszone i mówi to o ST bo nowego nie było a zobacz jak ty mówisz rzecz przeciwną do tego co mówił Jezus

wybrana pisze:Ty karmisz się tylko[color=#FF00BF] prawdą fałszywą przedstawioną przez Starotestamentowych pisarzy, którzy prawdę głównie opierali n.
a szatanie,
[/color]
bo szatan prowadził ten grzeszny naród.
.

Jezus nazywa ST prawdą nienaruszonym pismem a ty fałszem pochodzącym od szatana , to sama powiedz czyje słowa pochodzą od szatana Jezusa czy twoje?????? , bo to przeciwstawne słowa . To co Świete co pochodzi od Ducha Bozego nazywasz pochodzącym od szatana , i ty po takim grzechu przeciwko Duchowi Bożemu chcesz być zbawiona . Nie wiem jaki duch cie prowadzi ale na pewno przeciwny niz Duch Jezusa. Giniesz kobieto , zamiast się opamietać i mieć choc troche pokory odrzucić swoje zdanie a przyjac to co uważał Jezus to ty wbijasz sie w pychę że wiesz najlepiej. Oprzytomnij odrzuć te diabelskie podszepty które cie popychaja do odrzucania Bozego słowa uznawania jakis pierwotnych religii pogańskich na tyle prawdziwych ze z nich chcesz korzystać . Nie rozumiem jak moze człowiek tak nic a nic nie rozumieć chyba masz jakąs zasłone na oczach że nie widzisz tego co robisz. Szkoda ze nie umiem wyrzucac złych duchów które tak umieją zaślepiać człowieka. Zawsze to przykre jeśli ktos ginie i nic się nie da zrobić. wybrana czy ty sie wcale Boga nie boisz? przecież zdasz sprawe przed Bogiem na sądzie z tych słow skoro odrzucasz Jezusa , a odrzucasz bo mówisz rzeczy przeciwne niz on, jesteś dosłownie po przeciwnej stronie niz Jezus. Czy ci nie szkoda stracić życia wiecznego i tak lekkomyślnie to odrzucasz bo wiesz lepiej niz inni , to nie zabawa przecież czeka ogień a nie życie wieczne , po co ntam chcesz isc zawróc z tej drogi zgubnej puki czas.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 10 lis 2018, 00:04

magda, ja nic nie mieszam. Religia wczesno - monoteistyczna mówi nam o podobnych prawdach jakie znamy. To tylko potwierdza prawdziwość naszej wiary. Jest to wiara w jedynego Boga - stwórcy. Wiara w zmartwychwstanie, niebo, piekło - w życie wieczne.
Ta wiara powstała już w X wieku przed naszą erą. Potwierdza ona również narodzenie się Boga na ziemi i zbawienie świata.
Potwierdza tylko naszą wiarę - że jest prawdziwa.
Jezus jest tylko naszą prawdą - jedyną i nie podważalną.
Czy ty znasz Jego nauki? bo czasem piszesz jakbyś ich w ogóle nie znała.
Zadałam ci pytanie - czy Izraelici przestrzegali dane im przykazania Boże? a ty zamiast odpowiedzieć wypisujesz jakieś swoje mądrości.
Czy Izraelici zachowywali święte przykazanie Boże - nie zabijaj?, nie cudzołóż, nie mów fałszywego świadectwa, nie pożądaj żony bliźniego swego?
Jak myślisz - dlaczego Bóg dał im te przykazania?
Jak myślisz, dlaczego Jezus przyszedł do tej ciemności i umarł w cierpieniach? - by światłość zaświeciła w ciemności.
Zstąpił na ziemię -narodził, by dać zbawienie dla tej grzesznej ziemi pogrążonej w mocy szatana.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: KAAN » 10 lis 2018, 00:15

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:...Te zasady wiary, są mi bardzo bliskie.
Judaizm również czerpał wiedzę z tej pierwotnej religii.
To nieprawda, pogańskie religia nie mają nic wspólnego z Ewangelią Pana Jezusa, judaizm czerpał z Biblii a nie z pogaństwa.
wybrana pisze:Jest ona bardzo podobna do chrześcijaństwa, chociaż trochę w zmienionej wersji.
To szatańska podróba, wiele fałszywych ideologii podszywa się pod prawdę ogłoszoną w Słowie, aby zaciemnić Boży plan.

KAAN a jak sądzisz, czemu jest tyle podobieństw między Judaizmem a religią zoroastryzmu, która to była pierwsza dużo wcześniej przed Judaizmem.
Opowiadasz mity, wiara Izraela była kształtowana od samego początku ich istnienia. Zoroastryzm małpuje niektóre idee zawarte w Biblii i to on czerpie z judaizmu.
Czyż teologia chrześcijańska nie głosi wiele podobnych prawd?
Podobne nie oznacza takie same, kierunek naśladownictwa jest zawsze od Biblii.
Na poprzedniej stronie zacytowałam zasady tej pierwotnej religii - przeczytaj.
Nie ma to żadnego znaczenia że coś przypomina chrześcijaństwo, jełsi nie jest chrześcijaństwem to pochodzi od diabła. Wyznawcy każdej religii poza chrześcijaństwem są bałwochwalcami z definicji.

Judaizm czerpał z prawd, które już dużo wcześniej były głoszone-no może trochę je zmienił według swojego upodobania.
Bzdury opowiadasz, cała wiara judaizmu i chrześcijaństwa opiera się o Biblię, która została dana stopniowo na przestrzeni ponad 1600 lat najpierw Izraelowi a potem Kościołowi.
Bóg istniał jeszcze przed powstaniem Judaizmu.
Bóg jest tym, który dał Słowo Izraelowi i zbawionym w Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: magda » 10 lis 2018, 14:09

Wybrana Bóg sobie wybrał lud który miał otrzymać jego słowo i przechować do przyjścia mesjasza i był nim Izrael a nie persowie z Zaratustrą na czele czy inne ludy. Bóg nie zapominaj wybrał Abrahama i jego potomków a to było dawno zanim jakis tam Zaratustra sie urodził. Już ci mówiłam że ludzie wszyscy na swiecie maja jednakowe sumienie dane przez Boga i będa podobnie myśleć wiec jeśli religia jest podobna to nie naczy ze to ta którą Bóg stworzył i pobłogosławił bo nie jest to religia potomków Abrahama to jedyny wybrany lud i jego wierzenia które pochodza od Boga inne są albo plagiatem albo wymysłem bez Bozej autoryzacji czyli fałszem niestety nawet podobnym ale fałszem to tak jak ofiara mszy swiętej niby jest podobna ale jest fałszem i inną ofiarą tak samo katolicka ewangelia w której Maria jest zawsze dziewicą poczętą bez grzechu itp też jest ewangelią fałszywa inną niż Ewangelia głoszona przez apostołow , podobne nie znaczy takie same, Ja mam bluzke Christiana Diora kupioną w Turcji jest piekna i podobna do tych z domu mody Diora a jednak to nie ta sma bluzka i jej wartośc jest na Polskie pieniadze 15 zł a prawdziwa w salonie Diora to 2000 zł tak ze cos podobnego a nie Dior, podróba nie jest tym co orginał tym prawdziwym tak ze religia każda oprócz tej którą autoryzował Bóg jest fałszem zeby nie wiem jaka dobrą była podróbą. Z reszta po co ci te inne religie , czy Jezus ci nie wystarca , widać nie skoro poszukujesz takiego badziewia. A co do Izraelitów to grzechy popełniaja wszyscy nie tylko izraelici nie ma takich co nie przestępują przykazań bo gdyby tacy byli to Jezus nie musiałby umierać. Oprzytomnij bo tu chodzi o twoje zbawienie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 10 lis 2018, 15:52

magda, czemu piszesz takie bzdury?Bóg wybrał Izrael jako naród wybrany. Przekazał mu swoją wolę - to prawda. Nie pisz, że wszyscy ludzie na świecie mają jednakowe sumienie dane przez Boga i będą podobnie, bo to jest absolutnie nieprawda. Są tacy co będą posiadać sumienie dziecka Bożego i myśleć jako Boże po Bożemu, ale są dzieci diabelskie, których sumienie będzie współistnieć z wolą szatana.
Szatan posługuje się człowiekiem i działa przez człowieka. Będzie tak wpływał na człowieka, by człowiek mu służył.
Nie gloryfikuj Izraelitów, bo oni odrzucili to wybranie i Nowe Jeruzalem to nie Jerozolima - jak to niektórzy sobie marzą, Nowe Jeruzalem to Kościół Świętych, którzy wyprali swoje szaty we krwi Baranka, to Nowa ziemia z nowym Bożym porządkiem.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 10 lis 2018, 16:15

KAAN, pisałam powyżej o wczesno monoteistycznej wierze - zoroastryzm, która powstała ok.X wieku przed naszą erą. Mówi ona między innymi o tym, że istnieje Bóg światłości - dobry, i Bóg ciemności - zła.
Jezus i Apostołowie nauczali o walce między Bogiem i szatanem. Dużo na temat tej walki czytamy w Apokalipsie Jana.
Jak sądzisz - dlaczego jest ta walka?
Skoro jak twierdzą Starotestamentowi autorzy, że szatan, to upadły anioł, to dlaczego wszechmocny Bóg pozwala mu na szkodzenie sobie - swojego dzieła i walczy z nim? Starotestamentowi pisarze jeszcze oskarżyli Boga o komitywę szatanem. To wygląda tak, jakby człowiek był manipulowaną marionetką. Czyli według ich mniemania Bóg się układa z szatanem i jednocześnie z nim walczy, a szatan walczy z Bogiem?
To w jakim celu Bóg się narodził na ziemi i złożył z siebie ofiarę, by pokonać szatana?
Ja myślę, że walka między ciemnością i światłością jest odwieczna i trwa, a zwycięży w niej Bóg.
Przecież Biblia - Nowy Testament dokładnie ją opisuje.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: KAAN » 10 lis 2018, 16:51

wybrana pisze:KAAN, pisałam powyżej o wczesno monoteistycznej wierze - zoroastryzm, która powstała ok.X wieku przed naszą erą. Mówi ona między innymi o tym, że istnieje Bóg światłości - dobry, i Bóg ciemności - zła.
I co z tego ze piszesz o jakiejś pogańskiej religii, nie ma ona żadnego znaczenia dla wiary chrześcijańskiej.
Jezus i Apostołowie nauczali o walce między Bogiem i szatanem. Dużo na temat tej walki czytamy w Apokalipsie Jana.
Jak sądzisz - dlaczego jest ta walka?
Bo Zaratusztra tak powiedział :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: wybrana » 10 lis 2018, 16:56

KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, pisałam powyżej o wczesno monoteistycznej wierze - zoroastryzm, która powstała ok.X wieku przed naszą erą. Mówi ona między innymi o tym, że istnieje Bóg światłości - dobry, i Bóg ciemności - zła.
I co z tego ze piszesz o jakiejś pogańskiej religii, nie ma ona żadnego znaczenia dla wiary chrześcijańskiej.
Jezus i Apostołowie nauczali o walce między Bogiem i szatanem. Dużo na temat tej walki czytamy w Apokalipsie Jana.
Jak sądzisz - dlaczego jest ta walka?
Bo Zaratusztra tak powiedział :D

Nie, ja podałam tylko przykład, że już 10 wieków przed Chrystusem były takie wierzenia.
KAAN w sumie nie odpowiedziałeś na żadne moje zadane powyżej pytanie.
- dlaczego ta walka?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sprawa wiary

Postautor: KAAN » 10 lis 2018, 18:26

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, pisałam powyżej o wczesno monoteistycznej wierze - zoroastryzm, która powstała ok.X wieku przed naszą erą. Mówi ona między innymi o tym, że istnieje Bóg światłości - dobry, i Bóg ciemności - zła.
I co z tego ze piszesz o jakiejś pogańskiej religii, nie ma ona żadnego znaczenia dla wiary chrześcijańskiej.
Jezus i Apostołowie nauczali o walce między Bogiem i szatanem. Dużo na temat tej walki czytamy w Apokalipsie Jana.
Jak sądzisz - dlaczego jest ta walka?
Bo Zaratusztra tak powiedział :D

Nie, ja podałam tylko przykład, że już 10 wieków przed Chrystusem były takie wierzenia.
I co z tego, że było coś podobnego? W Biblii było wcześniej.
wybrana pisze:KAAN w sumie nie odpowiedziałeś na żadne moje zadane powyżej pytanie.
- dlaczego ta walka?
Jaka walka, nie ma walki, Pan Bóg panuje nad historią, a nie wywalcza coś sobie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości