Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 07 gru 2018, 12:39

KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, przecież Apostoł Paweł pisał o wypełnieniu prawa, ...
Teraz jesteśmy pod innym nowym zakonem, który dał nam LEW z pokolenie Judy - Jezus Chrystus - Syn Boży..
Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.

Jesteśmy pod zakonem Prawa Bożego, które było od początku i będzie do końca.
Tak nauczał Jezus Chrystus i Jego nauki są nieomylne i święte.
Przyszedł, by nas nauczyć prawdy o wypełnianiu Praw Bożych.
Ewangelia Mateusza.
5:17Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
5:18Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 07 gru 2018, 13:32

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, przecież Apostoł Paweł pisał o wypełnieniu prawa, ...
Teraz jesteśmy pod innym nowym zakonem, który dał nam LEW z pokolenie Judy - Jezus Chrystus - Syn Boży..
Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.

Jesteśmy pod zakonem Prawa Bożego, które było od początku i będzie do końca.
Tak nauczał Jezus Chrystus i Jego nauki są nieomylne i święte.
Przyszedł, by nas nauczyć prawdy o wypełnianiu Praw Bożych.
Ewangelia Mateusza.
5:17Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
5:18Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
Egzegeza tego fragmentu wskazuje że to dotyczy tych co są pod zakonem, oraz dotyka sprawy proroctw które w zakonie (piecioksiągu) były obecne. Wszystkie proroctwa muszą się wypełnić, a zakon obowiązuje zawsze dla tych co jemu podlegają. Obecnie jest czas łaski i zbawieni z łaski nie podlegają zakonowi.

List do Hebrajczyków 8:13 Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku.

List do Rzymian 6:14 Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.


Nasza sprawiedliwość jest większa niż uczonych w piśmie i faryzeuszów bo zostaliśmy usprawiedliwieni z wiary i:

List do Rzymian 5:1 Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 07 gru 2018, 14:02

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.

Jesteśmy pod zakonem Prawa Bożego, które było od początku i będzie do końca.
Tak nauczał Jezus Chrystus i Jego nauki są nieomylne i święte.
Przyszedł, by nas nauczyć prawdy o wypełnianiu Praw Bożych.
Ewangelia Mateusza.
5:17Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
5:18Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
Egzegeza tego fragmentu wskazuje że to dotyczy tych co są pod zakonem, oraz dotyka sprawy proroctw które w zakonie (piecioksiągu) były obecne. Wszystkie proroctwa muszą się wypełnić, a zakon obowiązuje zawsze dla tych co jemu podlegają. Obecnie jest czas łaski i zbawieni z łaski nie podlegają zakonowi.

List do Hebrajczyków 8:13 Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku.

List do Rzymian 6:14 Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.


Nasza sprawiedliwość jest większa niż uczonych w piśmie i faryzeuszów bo zostaliśmy usprawiedliwieni z wiary i:

List do Rzymian 5:1 Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,


Przeczytaj, co dalej pisze po tych słowach w Ewangelii Mateusza.
Jezus naucza o prawie, o bezwzględnym przestrzeganiu Praw Bożych i dalej w tej mowie - wypełnia to prawo,czyli określa nową formę przestrzegania.
Jezus nie przyszedł nauczać tylko faryzeuszy, ale właśnie nas wszystkich potomnych, wszystkich, którzy przystąpić do Nowego Przymierza, które to dał nam Bóg przez Jezusa Chrystusa. W tym Nowym Przymierzu mamy bezpośredni przystęp do Boga, bez udziału już kapłanów, bo mamy danego jedynego Arcykapłana - Jezusa Chrystusa.
Przyjęcie Jezusa Chrystusa, czyli wszystkiego tego,czego Jezus nas nauczył i przekazał nam - otwiera nam drogę do Boga, bo Jezus jest dla nas jedyną drogą. Mamy iść za Jezusem i naśladować Go. On jest naszym nauczycielem i prowadzącym.
Soją wiary opieramy tylko na naukach jakie głosił Jezus Chrystus. Przyjmujemy Jego prawa i pouczenia, by nasza wiara wydawała owoce dobra - ku naszemu zbawieniu. A jeżeli zbłądzimy, to prosimy w modlitwie, by Duch Święty nas pouczył i prostował nasze drogi.
Nikt na ziemi nie jest święty i bezgrzeszny, bo grzeszymy co dzień i czasem nawet o tym nie wiedząc.
Kto twierdzi, że jest bez grzechu - grzeszy, bo jego pycha nim rządzi.
Tylko Bóg może ocenić naszą wiarę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 07 gru 2018, 17:12

kto się narodził na nowo ten wie że : "Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów" (Rzym 3:23-25)


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 07 gru 2018, 18:22

Noemi pisze:kto się narodził na nowo ten wie że : "Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów" (Rzym 3:23-25)

A cóż to znaczy za darmo?
Za darmo grzesznik jest usprawiedliwiony, bo uwierzył, że Jezus umarł na krzyżu i złożył z siebie ofiarę, po to by otworzyć bramy nieba dla ludzi-by człowiek mógł zamieszkać w Królestwie Bożym?
Może nie wypełniać praw Bożych, a mimo wszystko w gratisie jest zbawiony?
Może grzeszyć, bo przecież jak wierzy, to i tak idzie do nieba, bo wierzy?
A ile jest warta ta jego wiara?
Czym się ta wiara różni od wiary demonów, bo nawet demony powiedziały - tyś synem Bożym. Demony nie miały wątpliwości.
A po co Jezus tak nauczał:
E.Mateusza
Błogosławieństwa
5:3Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:4Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5:5Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię.
5:6Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
5:7Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
5:8Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
5:9Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.
5:10Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:11Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!
5:12Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
Podobieństwo o soli i światłości
5:13Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana.
5:14Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze.
5:15Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu.
5:16Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli dobre uczynki i chwalili Ojca, który jest w niebie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: nadrozd » 07 gru 2018, 19:18

Niektóre uczynki wynikają z Wiary....
Z wiary sie dałem ochrzcić......
z wiary robię rzeczy na które nie wierzący nie mogą sobie pozwolić ( bo mysla ze jest tylko u tu i teraz),
Z wiary potrafie czasem zostawic wszystko i pojść tam gdzie bym nie poszedł jako nie wierzący.....

Nie ma możliwości by niektóre rzeczy robić bez wiary.....


I nie chodzi mi tu tylko o wiarę w BOGA.
Wiara w cokolwiek determinuje uczynki... Jak ktos wierzy że dieta kwaśniewskiego go uzdrowi to bedzie jadł mieso... ;)
a jak ktoś wierzy ze złoto po spadku pojdzie w gore to kupi złoto jak jest tanie...

Każda wiara determinuje jakieś uczynki i nie ma w tym nic dziwnego.......

Moim zdaniem zabardzo filozoficznie podchodzicie i mało praktycznie .....
Ze tak powiem od złej strony temat jest rozważany ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 07 gru 2018, 20:12

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Jesteśmy pod zakonem Prawa Bożego, które było od początku i będzie do końca.
Tak nauczał Jezus Chrystus i Jego nauki są nieomylne i święte.
Przyszedł, by nas nauczyć prawdy o wypełnianiu Praw Bożych.
Ewangelia Mateusza.
5:17Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
5:18Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
Egzegeza tego fragmentu wskazuje że to dotyczy tych co są pod zakonem, oraz dotyka sprawy proroctw które w zakonie (piecioksiągu) były obecne. Wszystkie proroctwa muszą się wypełnić, a zakon obowiązuje zawsze dla tych co jemu podlegają. Obecnie jest czas łaski i zbawieni z łaski nie podlegają zakonowi.

List do Hebrajczyków 8:13 Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku.

List do Rzymian 6:14 Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.


Nasza sprawiedliwość jest większa niż uczonych w piśmie i faryzeuszów bo zostaliśmy usprawiedliwieni z wiary i:

List do Rzymian 5:1 Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,


Przeczytaj, co dalej pisze po tych słowach w Ewangelii Mateusza.
Jezus naucza o prawie, o bezwzględnym przestrzeganiu Praw Bożych i dalej w tej mowie - wypełnia to prawo,czyli określa nową formę przestrzegania..
Pan Jezus wypełnił zakon, był jedynym człowiekiem który nie popełnił grzechu, żył w starym przymierzu, kiedy umarł na krzyżu składając tym samym ofiarę za grzech wszystkich ustanowił nowy czas łaski. To co napisano w ewangeliach jest zanurzone w starym przymierzu, Pan Jezus głosił to co miało przyjść. Dzisiaj stare prawo panuje nad tymi co nie uwierzyli Panu Jezusowi, są dalej pod zakonem i do końca tego świata tak będzie bo nie wszyscy chcą wierzyć.

Przyjęcie Jezusa Chrystusa, czyli wszystkiego tego,czego Jezus nas nauczył i przekazał nam - otwiera nam drogę do Boga, bo Jezus jest dla nas jedyną drogą. Mamy iść za Jezusem i naśladować Go. On jest naszym nauczycielem i prowadzącym.
Dopóki nie uwierzysz nie możesz przyjąć nauki Pana Jezusa, naśladować Pana Jezusa może tylko ten co uwierzył, kto nie wierzy jest pod zakonem i panuje w jego życiu grzech.
Przyjmujemy Jego prawa i pouczenia, by nasza wiara wydawała owoce dobra - ku naszemu zbawieniu.
Jest dokładnie odwrotnie, wiara powoduje śe możesz przyjąć naukę Pana Jezusa i wierzący jest zbawiony przez swoją wiarę. Mylisz przyczynę ze skutkiem; wiary nie da się nauczyć, wiara jest pierwotna względem poznania, zbawienia i wzrostu duchowego.

Nikt na ziemi nie jest święty i bezgrzeszny, bo grzeszymy co dzień i czasem nawet o tym nie wiedząc.
Kto twierdzi, że jest bez grzechu - grzeszy, bo jego pycha nim rządzi.
Tylko Bóg może ocenić naszą wiarę.
Wszyscy wierzący zbawieni z łaski na podstawie wiary są świętymi to znaczy oddzielonymi od tego świata dla Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 07 gru 2018, 20:49

KAAN, a co z katolikami ?- to są ludzie wierzący i to bardzo.
Czy ta wiara daje im łaską?
Nie będę ci już wklejała nauk Jezusa Chrystusa, bo ty je odrzuciłeś.
Wymyślone nauki ludzkie przyjąłeś, ale - masz prawo wyboru.
Ja kończę rozmowę w tym temacie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Login » 07 gru 2018, 23:40

Sama wiara nie zbawia. A łaska tak byli jest i będzie. A to że protestanci w XVI wymyślili sobie że jest inaczej... cóż nie ma to znaczenia


Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 08 gru 2018, 10:26

KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:Teraz jednak zawrę z domem Izraela takie przymierze - oświadcza PAN: Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I już nie będą nawzajem pouczać się i zachęcać: Poznajcie PANA! Wszyscy oni bowiem znać Mnie będą, od najmniejszego do największego - oświadcza PAN - ponieważ odpuszczę ich winę, a ich grzechu już nie wspomnę. [Jr. 31:33-34, EiB]
KAAN pisze:Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.

Jak rozumieć w takim razie w kontekście przytoczonego przeze mnie fragmentu "Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach", ponieważ jeśli dobrze rozumiem, to fragment ten odnosi się do Nowego Przymierza zawartego z ludźmi przez osobę Jezusa?
To co cytujesz jest eschatologią, dotyczy Izraela i zrealizuje się wtedy gdy Pan Bóg nawróci Izrael w czasie wielkiego ucisku. To cytuje Paweł w Rz 11:

25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


To nie ma zastosowania do Kościoła - Zboru Bożego, którego wtedy już nie będzie na ziemi.


Kaan, Twój argument mnie nie przekonuje. Są ku temu dwa powody.
Po pierwsze fragment który cytujesz z Listu do Rzymian jest w dużo większym kontekście tego, że Izrael odrzucił Jezusa jako Mesjasza. Jednak nie wyklucza on w moim zrozumieniu w żaden sposób tego, że Nowe Przymierze zostało zawarte a wręcz jeśli nie zostałoby zawarte, to Izrael nie miałby czego odrzucać.
Po drugie zacytowany przeze mnie fragment z księgi Jeremiasza jest jedynym miejscem w Starym Testamencie w którym pojawia się określenie "Nowe Przymierze". Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy powiedział to samo sformułowanie: "Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa." [Łk. 22:20, BW] Zgodnie z tym co piszesz odnośnie proroctwa z Księgi Jeremiasza należałoby stwierdzić że:
1. Albo słowa Jezusa nie nawiązują do proroctwa, tylko w tym przypadku w moim zrozumieniu podstawa Chrześcijaństwa upada.
2. Albo słowa Jezusa odnoszą się tylko do Izraela, tylko w tym przypadku poganie nie mają szans na zbawienie.

Nie widzę innych możliwości, w związku z czym nie jestem w stanie przyjąć Twojej argumentacji.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 08 gru 2018, 10:30

wybrana pisze:KAAN, a co z katolikami ?- to są ludzie wierzący i to bardzo.
A co z satanistami, to są ludzie wierzący i to bardzo?
Jaki widzisz z mojego przerysowanego pytania twój argument nie ma mocy. Wiara chrześcijańska jest objawieniem Bożym przekazanym wierzącym przez Słowo Boże i rozpalona w sercu przez Ducha Świętego. Niewiele religii chrześcijańskich mówi zasadniczo prawdę na temat Słowa Bożego, ale wiele z nich nie głosi prawdy o Panu Jezusie i zbawieniu, wśród nich jest religia rzymskiego katolicyzmu. Aby katolik dostąpił zbawienia musi uwierzyć w prawdziwego Pana Jezusa; katolicyzm mu tego nie ułatwia, dlatego ten kto uwierzył będąc katolikiem przestaje nim być, w katolicyzmie są kolosalne trudności aby być zbawionym człowiekiem z łaski na podstawie wiary, bo obraz Pana Jezusa i łaska Pańska jest mocno wykrzywiony.
Czy ta wiara daje im łaską?
Nie może, katolicy odwrócili tą łaskę która jest pierwotna, prowadząca do zbawienia i zamienili na nagrodę za dobre religijne uczynki. Ta pierwotna łaska zbawiająca przez wiarę została ukryta i zapomniana w katolicyzmie.
Nie będę ci już wklejała nauk Jezusa Chrystusa, bo ty je odrzuciłeś.
Ty je odrzuciłaś, nie akceptujesz prawdy która zawarta jest w słowach Pana Jezusa:

Jan 3:14A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy; 
15  Aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 
16  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 
17  Bo Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby potępił świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. 
18  Kto wierzy w niego, nie będzie potępiony, ale kto nie wierzy, już jest potępiony, bo nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Wymyślone nauki ludzkie przyjąłeś, ale - masz prawo wyboru.
Przyjęłaś swoje fantazje religijne za prawdę i masz z tego wielki problem duchowy, nie znasz Pana Jezusa, musisz się nawrócić bo jesteś poza łaską.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 08 gru 2018, 11:56

wybrana pisze:Swoją wiarą musi udowodnić, że pragnie żyć z Bogiem w Jego Królestwie Bożym.


Nie jestem w stanie do końca zrozumieć punktu widzenia który przedstawisz. Chciałbym więc zadać jeszcze jedno pytanie które mam nadzieję pozwoli mi zrozumieć. Napisałaś, że człowiek musi udowodnić wiarą że pragnie żyć z Bogiem. Komu musi udowodnić? Bogu, sobie czy innym ludziom?


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 08 gru 2018, 11:56

Pielgrzym_diakon pisze:Kaan, Twój argument mnie nie przekonuje. Są ku temu dwa powody.
Gdybyś się zgadzał nie byłoby dyskusji :)

Po pierwsze fragment który cytujesz z Listu do Rzymian jest w dużo większym kontekście tego, że Izrael odrzucił Jezusa jako Mesjasza. Jednak nie wyklucza on w moim zrozumieniu w żaden sposób tego, że Nowe Przymierze zostało zawarte a wręcz jeśli nie zostałoby zawarte, to Izrael nie miałby czego odrzucać.
Oczywiście, że nowe przymierze zostało zawarte ale nie z Izraelem ale ze wszystkimi ludźmi, nie jest to zakon ale łaska. Właśnie dlatego że odrzucili to nowe przymierze łaski przeszło ono na pogan, ale nie na zawsze. Przyjdzie czas, że Bóg zmieni serca Izraela i to nowe przymierze zostanie zaszczepione w narodzie wybranym.
Pielgrzym_diakon pisze:Po drugie zacytowany przeze mnie fragment z księgi Jeremiasza jest jedynym miejscem w Starym Testamencie w którym pojawia się określenie "Nowe Przymierze". Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy powiedział to samo sformułowanie: "Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa." [Łk. 22:20, BW] Zgodnie z tym co piszesz odnośnie proroctwa z Księgi Jeremiasza należałoby stwierdzić że:
1. Albo słowa Jezusa nie nawiązują do proroctwa, tylko w tym przypadku w moim zrozumieniu podstawa Chrześcijaństwa upada.
2. Albo słowa Jezusa odnoszą się tylko do Izraela, tylko w tym przypadku poganie nie mają szans na zbawienie.

Nie widzę innych możliwości, w związku z czym nie jestem w stanie przyjąć Twojej argumentacji.
Nie ma potrzeby zawężać proroctwa Jeremiasza do wydarzenia przy stole Pańskim i stawiać jakieś kategoryczne ramy znaczenia wydarzenia w wieczerniku. Cały przekaz Biblii pokazuje szerszy kontekst Pokazujący, że Izrael jest przedmiotem szczególnego zainteresowania Bożego z względu na świadectwo dla całej ludzkości, aby pokazać swoje szczególne atrybuty, ale zamysłem Bożym było zbawienie wszystkich ludzi tj ze wszystkich plemion ziemi, tak jak zbawi cały Izrael tj, wszystkie plemiona (Ap 7)Akurat to miejsce z Jeremiasza odnosi się częściowo do chwili krzyża w części mówiącej o samym fakcie przymierza, które wtedy zostało zawarte nie z Izraelem ale ze wszystkimi wierzącymi. Natomiast pełna realizacja tego proroctwa odbędzie się z chwilą nadejścia czasu powrotu Pana Jezusa na ziemię.
Proroctwo funkcjonuje w otoczeniu innych proroctw i objawień i na jednym proroctwie nie wolno wznosić gmachów teologiczno doktrynalnych, Słowo jest pełnią i jest całkowicie spójne. Istnieje takie proroctwo:

Księga Izajasza 65:1 Byłem przystępny dla tych, którzy o mnie nie pytali, dałem się znaleźć tym, którzy mnie nie szukali. Oto jestem, oto jestem, mówiłem do narodu, który nie był nazwany moim imieniem.

Paweł odniósł się do tego proroctwa i wskazywał na pogan, którzy znaleźli Boga w kontekście odrzucenia Izraela:

Rz 10:19 Ale mówię: Czy Izrael nie zrozumiał? Jako pierwszy Mojżesz powiada: Przez naród, który nie jest narodem, Wzbudzę w was zawiść, Przez naród nierozumny Przyprowadzę was do gniewu.
20 A Izajasz waży się nawet powiedzieć: Dałem się znaleźć tym, Którzy mnie nie szukali, Objawiłem się tym, Którzy o mnie nie pytali.
21 A do Izraela powiada: Cały dzień wyciągałem ręce swoje Do ludu nieposłusznego i opornego.


Ta zawiść powinna doprowadzić do nawrócenia Izraela, ale to się nie zdarzyło. Paweł w następnym rozdziale 11 pokazuje, że Pan Bóg jest Bogiem prawdomównym i spełnia niezawodnie swoje obietnice co doprowadzi niezawodnie do wypełnienia proroctwa Izajasza i Jeremiasza:

11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.

28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


Podsumowując; nie musisz formułować tak ostrych wniosków na podstawie jednego proroctwa i jednego zdarzenia. Łaska została wylana na pogan, to jest fakt, Pan przyjdzie i trafi na zapieczętowaną resztkę z całego Izraela to pewne na podstawie proroctw. Wnioski nasuwają się same :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Gingers » 08 gru 2018, 12:10

Ta pierwotna łaska zbawiająca przez wiarę została ukryta i zapomniana w katolicyzmie.

Przyjęłaś swoje fantazje religijne za prawdę i masz z tego wielki problem duchowy, nie znasz Pana Jezusa, musisz się nawrócić bo jesteś poza łaską.

Nie ma jakichś rodzajów łasek. Łaska to łaska. Dar Boży i nie znas, żeby się nikt nie chlubił.
To o czym prawi KaAn to zwyczajny handel wymienny: dostaniesz łaskę jak uwierzysz, nie uwierzysz to nie dostaniesz. To, co w takim wypadku dostajesz to nie łaska, tylko zwykły "towar" za "towar". Kolejny abstrakt wymyślony wyłącznie po to, "żeby było inaczej niż mówi Kościół Powszechny, bo na pewno to kłamcy". A tymczasem to szatan siedzi przed tronem Ojca i dniem i nocą nas przed Nim oskarża...
Każdy Łaską został obdarzony, ale nie każdy bieg ukończy i wiary ustrzeże. Religia "kaanizm" uczy, że tylko ten kto sobie wykupi łaskę wiarą może dostąpić tej łaski.
A! I zapytaj, Kaan, swoją przyjaciółkę o szeroką drogę, którą kroczycie. Ciągle o niej prawi, można by rzec: dniem i nocą...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 08 gru 2018, 12:29

Gingers pisze:Nie ma jakichś rodzajów łasek. Łaska to łaska.
Gdy czytasz Biblię to napotykasz łaskę na różnych poziomach i w różnym kontekście; łaską Bożą jest dla niezbawionego, że ziemia wydała mu plon i może się najeść. Łaską Bożą jest to, że niewierzący może posłuchać zbawiennej wieści ewangelicznej. Ale największą łaską jest zbawienie w Panu Jezusie dla zbawionego z wiary.
Dar Boży i nie znas, żeby się nikt nie chlubił.
To dotyczy zbawienia z łaski (Ef 2:8-10) to jest najwyższa łaska jaką sobie można wyobrazić.
To o czym prawi KaAn to zwyczajny handel wymienny: dostaniesz łaskę jak uwierzysz, nie uwierzysz to nie dostaniesz.
Nie rozumiesz co piszę; zawsze piszę że pierwsza jest łaska która prowadzi do wiary przez którą człowiek bywa zbawiony. Jeszcze raz przeczytaj fragment który ty zacytowałaś a ja rozszerzyłem i podałem adres.
Kolejny abstrakt wymyślony wyłącznie po to, "żeby było inaczej niż mówi Kościół Powszechny,
To kościół rzymski wymyśla handlowanie łaską, a nie ewangeliczni. Z powodu handlowania łaską przez papiestwo powstała reformacja z Lutrem na czele.

Każdy Łaską został obdarzony, ale nie każdy bieg ukończy i wiary ustrzeże.
Nie ma takiej nauki w Biblii, zmyślasz. To wymysł twojej religii, to handlowanie łaską; zrobisz dobry uczynek to dostaniesz łaskę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości