Pytań kilka do braci protestantów :)

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
userodwątpliwości
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2018, 14:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: userodwątpliwości » 25 gru 2018, 14:52

Cześć!
Mam kilka pytań odnośnie wiary protestanckiej, konkretnie interesowałoby mnie spojrzenie na te problemy okiem luteranów.;)
1. Jak to jest z tym powodzeniem materialnym? Czy rzeczywiście luteranie uważają, że im ktoś mocniej i głębiej wierzy tym rzeczywiście bardziej będzie mu się powodziło również w sferze materialnej? Czyli jeśli ktoś jest biedny, ma rodziców alkoholików i chore nerki to przez jego zbyt małą wiarę?
2. Jakie jest spojrzenie luteranów na kwestię ewolucjonizmu/kreacjonizmu? Ku której z tych opcji skłania się duchowość protestancka?
3. Co z ekologią, dbaniem o planetę, stosunkiem do zwierząt? Czy luteranie są eko/wege czy nie interesują ich specjalnie te kwestie?
4. Jako że jesteśmy w okresie świąt u rzymskich katolików pytanie świąteczne. Czy luteranie obchodzą w podobny sposób święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy?
5. Na koniec kwestia mniej ważna. Jakie jest spojrzenie luteranów w kwestii posiadania tatuaży?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
N


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12503
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: magda » 26 gru 2018, 11:37

Dziwne ze sie pytasz o zdanie własnie Luteran czyli kościoła upadłego protestanckiego , który zszedł na psy i ordynuje lesbijki jest w ekumenii z Rzymem . Jest to kościół upadający , zapytaj nie Luteran a kogoś kto należy do koscioła który nie upada i dalej chroni czystą wiarę biblijną.

ad 1 . Ja ci odpowiem zaden prawdziwy protestancki kościół nie głosi tzw. Ewangelii sukcesu, bo głoszenie fałszywej a nie prawdziwej ewangeli prowadzi do tego że dany kościół jest przeklęty

Ga 1:8 bw "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"
Ga 1:9 bw "Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!"

ad 2. Żaden prawdziwy protestant czytaj chrześcijanin nie będzie zaprzeczał Biblii , protestanci wierzą w 5 sola a jednym z nich jest sola scriptura , czyli tylko Pismo i nie bedą wierzyc w wypociny naukowców a w to czego naucza ksiega rodzaju. Poczytaj sobie co to te 5 sola to wszystkie zasady protestantyzmu i jest to cos co łączy wszystkie denominacje Biblijnych niupadłych kościołów w jedna całosc. poczytaj.

ad 3 . prawdziwi nie upadli protestanci znaja dobrze proroctwa i wiedzą ze ta ziemia ma byc zniszczona , ma być za to potem nowa ziemia tak głoszą proroctwa wiec nie angażują sie w zadne naprawianie planety która nota Bene ma swój system naprawczy i w dalszym ciągu działajacy, z resztą jest to kwestia indywidualnego podejścia jeśli mozna coś poprawić co przeszkadza ludziom to tak ale jest to sprawa marginalna. Co do zwierzat to są to istoty stworzone przez Boga dla nas ,wiec staramy się im nie szkodzić o dobrze traktować a też pomagać w miarę możliwości ja np wziełam 4 psy, nie są na obraz Bozy stworzone ale też istoty czujace . każdy a sumienie i działa jak mu to sumienie podpowiada wielu pomaga zwierzętom.

ad 4 . Protestanci obchodzą Świeta ,i jest to dowolne jedni robią to tak jak katolicy dużo jedzenia prezenty ozdobiony dom . inni spromniej bez choinek , tylko przyjęcie i radosc ze kiedys zaistniał taki fakt jak narodzenie sie na tej ziemi zbawiciela i trzeba się radować z tego. Są tez tacy co nie obchodzą ale to indywidualnie człowiek sam decyduje co zrobi mamy wolność jako chrześcijanie , każdy decyduje sam wedóg zasady Biblijnej :

Rz 14:5 bw "Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu."

ad 5 . Protestanci nie robią sobie tatuaży bo to zwyczaj upadłego świata ale nie ma jakis wyraźnych zakazów ,każdy wie zeby nie robić tego co swiat nie przejmować swiatowych zwyczjów, są jednak protestanci mocno potatuowani sama takiego poznałam misjonarza koscioła Chrystusowaego , on zrobił to przed nawróceniem no i wiadomo to sie nie zmyje .

Rz 12:2 bw "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."

Uciekaj od upadłych kościoów


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
wera
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:20
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kielce
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: wera » 26 gru 2018, 16:45

Hejka:) a czy mogą być odpowiedzi od baptysty? W sumie to zasada jedna, odpowiedzieć na pytania tak, aby były zgodne z Biblią i to się liczy;)
1. Bóg daje każdemu taki krzyż, który jest w stanie udźwignąć, to się tyczy również powodzenia materialnego. To w jakiej rodzinie się urodziliśmy nie jest przypadkiem. I to jak wygląda sprawa materialna też. Ja się wychowałam w rodzinie mocno katolickiej i trochę mam zmagania z nimi, bo nie akceptują mojego nawrócenia, ale wiem, że nie jest to bez sensu i mam trwać z Jezusem mimo trudności. Bóg obdarza wieloma darami, jeżeli będziemy prosić i szanować Jego wolę On nam jest w stanie pomóc również materialnie. Bóg dba o nas, wiec na pewno nie chce abyśmy marnowali pieniędzy, a wydawali je z rozsądkiem na rzeczy potrzebne.
Łk9: 23-25 Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?»
2.W moim kościele odrzuca się ewolucjonizm, jak przyszłam do zboru to się zdziwiłam mocno, ale im więcej czytałam Pisma tym bardziej zaczęłam zauważać, że ewolucja sprzecza się z całą Biblią, a wiem że jest ona natchniona. Ofiara Jezusa byłaby nie potrzebna..zatem ja nie wierzę tej teorii.
3. Chrześcijanie powinni dbać o planetę jest ona na razie naszym domem, szanować przyrodę i własne zdrowie. Ja jestem wegetarianką, kocham zwierzęta, a Bóg obdarzył mnie taką wrażliwością, że nie muszę jeść mięsa choć nie zabraniam innym tego..Biblia mówi, że ludzie nie powinni się sądzić o jedzenie, więc jeżeli ktoś szanuje mój wybór to ja i jego..
4. Ja obchodzę święta Bożego Narodzenia z rodziną u babci normalnie, stroimy choinkę razem, na drugi dzień jest kolędowanie u mnie w domu. Nie poszłam na pasterkę tylko, a na nabożeństwo we wtorek i wspólnie kolędowaliśmy ze zborem.
5. Jak rozmawiałam z moim pastorem to on nie ma tatuażu i również nie przymierza się do jego zrobienia. Ciało to świątynia Ducha i nie należy tylko do nas samych. Ja mam dwa tatuaże, jeden bardzo lubię, a drugi jest chrześcijański nawet zrobiłam go jak się nawróciłam w pierwszym tygodniu kiedy dopiero się uczyłam wiary. Potem zrozumiałam, że było to niepotrzebne, bo mam już Boga w sercu i moją postawą mam świadczyć iż jestem chrześcijanką. Teraz bardzo żałuję, że go zrobiłam, nwm usunę kiedyś może, za każdym razem jak patrzę na rękę to czuję ze obraziłam Boga. Nie polecam..

(Magdo ale przecież luteranie to chrześcijanie. Nie każdy z nich jest za ordynacją lesbijek)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12503
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: magda » 26 gru 2018, 18:44

wera pisze:(Magdo ale przecież luteranie to chrześcijanie. Nie każdy z nich jest za ordynacją lesbijek)


Sam kościół jest juz rządzony przez wilki w owczych skórach, którzy wprowadzili już wiele rzeczy niezgodnych z Biblią a chociażby tolerancję grzechu, dla tego kościoła ktos kto trwa w grzechu stale jest takim samym chrześcijaninem jak inni taka tolerancja to działanie diabła u nich właśnie on działa, koścół Luterański jest w ekumenii z Rzymem , znasz wersety ale zacytuję bo inni czytajacy mogą nie znać

2Kor 6:14-16 bw
(14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? (16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.

Kosciół katolicki jest kościołem antychrysta w nim jest diabelski fałsz , fałszywy Jezus, fałszywa bezkrwawa powtarzalna ofiara , fałszywa Ewangelia ( z powodu tego to kościół przeklęty) nie mozna się bratać z taka instytucją , żeby sie bratać z takim kościołem trzeba zaakceptować ten calły fałsz i to właśnie ten kosciół Luterański robi . Z takiego kościoła trzeba wyjść a nie z nim sie bratać, wielu wiernych wychodzi ja też byłam katoliczką kiedyś i wielu wyszło i jeszcze wyjdzie ,
kościół Luterański natomiast upada i wierni tego kościoła powinni starać sie to naprawic a jeśli zaszło to juz za daleko i naprawa nie wchodzi w grę to opuścić ten kościół który już nie jest kościołem protestanckim bo nie jest w nim uznawana zasada sola scriptura a liberalna tolerancja świata i tolerancja fałszu . Zyjemy w czasach kiedy to Rzym wielka wszetecznica która sprzeniewierzyła sie przez wieki Jezusowi tworzy Babilon i zbiera pod swoją władzę wszeteczne córki czyli koscioły które upadają , czasy trudne ale idą gorsze. Na razie jeszcze da sie cos zrobic jeśli wierni zadziałaja ale niestety śpią a też proroctwo mówi ze ten Babilon wszetecznica powstanie wiec jednak wiadomo że zrobic sie nie da nic . za to też wiadomo ze przwdziwi chrześcijania nie dadzą się zwieść i zawsze bedzie kosciół Jezusowy , jego oblubienica. Oczywiście w Babilonie jest lud Bozy bo właśnie jak piszesz są wierni którym się to nie podoba i do nich jest wezwanie w Apokalipsie

Ap 18:1-4 bw
(1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
(2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
(3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,.

Na razie katolicy i te kościoły co upadaja nie widzą wielkiego zagrozenia , że są w takiej instytucji czy sie z nia bratają ale przyjdzie czas ze zobaczą prawdziwe oblicze tych kościołów i wyjdą . Zdziwisz sie na jakiej podstawie te fałszywe religie sie połączą bo nie będą to tylko katolicy i protestanci , cały fałsz religijny na ziemi się połaczy w wielki Babilon a bedzie to na podstawie miłosci bliźniego i tolerancji , diabeł jest bardzo cwany użyje dobrej rzeczy czyli miłości , przebaczania, pokoju itp do stworzenia koscioła antychrysta , już to się dzieje.

https://www.youtube.com/watch?v=GYQ15bpnzQE

Zauważ jak jest symbolizowana religia katolicka , przez Jezuska bobaska a nie przez Krzyż czyli jego ofiarę jego dzieło . Dla katolików Jezus jest ciągle bobaskim na ręku Marii to też wprowadza ten kościół Rzymski . Tak że trzeba sie mieć na bacznosci przed wszystkim co nie jest Biblijne. a nawet tak biblijne rzeczy jak miłosć blźniego , sprawiedliwośc , pokój i inne są przez szatańskie siły używane do złych celów. też trzeba to widzieć i nie dać sie oszukać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
wera
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:20
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kielce
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: wera » 26 gru 2018, 21:10

Magdo właśnie widziałam ten filmik i byłam po prostu w szoku, że papież kościoła, który się podaje za chrześcijański chce bratać się z innymi religiami, w których nie ma Jezusa, a działają demoniczne siły. Ludziom innej wiary należy przedstawiać prawdę biblijną, dobrą nowinę, żeby mogli być zbawieni, a nie wspierać ich w fałszu, że w sumie to odczuwacie Boga na inny sposób... już tak myślałam przez długi czas i Pan mnie z takiego myślenia wyrwał, to jest to co propaguje New Age, a to ogromne zagrożenie.. także podzielam zdanie, niech luteranie protestują przeciwko temu co dzieje się w ich kościele, szkoda że upada on, choć wierzę że jest tam wiele prawdziwych chrześcijan tak jak niektórzy katolicy nimi są...


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: biblijny » 26 gru 2018, 21:15

userodwątpliwości pisze:1. Jak to jest z tym powodzeniem materialnym? Czy rzeczywiście luteranie uważają, że im ktoś mocniej i głębiej wierzy tym rzeczywiście bardziej będzie mu się powodziło również w sferze materialnej? Czyli jeśli ktoś jest biedny, ma rodziców alkoholików i chore nerki to przez jego zbyt małą wiarę?


Ani luteranie, ani żaden inny odłam biblijnie wierzących ludzi, nie wyznaje takiego poglądu. Tzw. teologia sukcesu jest głoszona wyłącznie przez niektóre sekty zielonoświątkowe. Pogląd ten nie ma nic wspólnego z Pismem Świętym.

Oczywiście może się zdarzyć, że bezrobotny alkoholik nawróci się i pod wpływem lektury Pisma Świętego zmieni swoje życie: przestanie pić, postara się o stałą pracę i będzie ją wykonywał sumiennie. Wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że poprawią się zarówno jego zdrowie jak i sytuacja materialna. Nie można jednak mówić, że wszyscy chrześcijanie są z automatu wolni od trosk życia codziennego.

2. Jakie jest spojrzenie luteranów na kwestię ewolucjonizmu/kreacjonizmu? Ku której z tych opcji skłania się duchowość protestancka?


Protestantyzm nie jest scentralizowany, zatem poglądy na dany temat często różnią się u różnych osób. Część wierzy tak, część inaczej.

3. Co z ekologią, dbaniem o planetę, stosunkiem do zwierząt? Czy luteranie są eko/wege czy nie interesują ich specjalnie te kwestie?


W miarę możliwości należy dbać o środowisko naturalne. Przysparzanie zwierzętom nieuzasadnionych cierpień jest grzechem.

4. Jako że jesteśmy w okresie świąt u rzymskich katolików pytanie świąteczne. Czy luteranie obchodzą w podobny sposób święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy?


Tak, w podobny sposób.

5. Na koniec kwestia mniej ważna. Jakie jest spojrzenie luteranów w kwestii posiadania tatuaży?


W starszym pokoleniu raczej negatywne.

Przy czym posiadanie tatuaży nie należy sprowadzać tylko do kwestii religijnych. Przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu tatuaży, należy brać również kwestie estetyczne, kulturowe i kulturalne. To tak jak z bekaniem przy stole. Bekanie przy stole to nie jest grzech - to obciach. Podobnie tatuaż: należy się zastanowić nie tylko, czy jest grzechem, ale też, czy przypadkiem nie jest obciachowy.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12503
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: magda » 26 gru 2018, 21:55

biblijny pisze:Protestantyzm nie jest scentralizowany, zatem poglądy na dany temat często różnią się u różnych osób. Część wierzy tak, część inaczej.


Co ty piszesz przecież to ni niej ni wiecej napisałeś ze częśc jest wierząca a czesc protestantów to ateisci , tak to oznacza , nie mozna wierzyc w Boga i w ewolucję gdzie ty znasz takich protestantów co wierza w ewolucję bo ja nie znam. jeśli ktoś wierzy w ewolucje to odrzuca częsc Biblii czyli Genesis i nie wierzy w sola criptura a tym samym nie jest protestantem . Jak mozna pogodzic ewolucję z wiarą w Boga stworzyciela to niemożliwe co ty wypisujesz , najpierw pomyśl a potem pisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
tulip
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2018, 18:04
wyznanie: Reformowani Baptyści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: tulip » 26 gru 2018, 22:17

magda pisze:
biblijny pisze:Protestantyzm nie jest scentralizowany, zatem poglądy na dany temat często różnią się u różnych osób. Część wierzy tak, część inaczej.


Co ty piszesz przecież to ni niej ni wiecej napisałeś ze częśc jest wierząca a czesc protestantów to ateisci , tak to oznacza , nie mozna wierzyc w Boga i w ewolucję gdzie ty znasz takich protestantów co wierza w ewolucję bo ja nie znam. jeśli ktoś wierzy w ewolucje to odrzuca częsc Biblii czyli Genesis i nie wierzy w sola criptura a tym samym nie jest protestantem . Jak mozna pogodzic ewolucję z wiarą w Boga stworzyciela to niemożliwe co ty wypisujesz , najpierw pomyśl a potem pisz.


Magdo, niestety są też tacy wśród protestantów (piszę, bo znam taką osobę w zborze baptystów). Jednak myślę, że 99% protestantów to kreacjoniści.


"Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego." J 6:68
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12503
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: magda » 26 gru 2018, 22:42

To bardzo sporadyczne wypadki ale ja nie znam kościoła protestanckiego który by tak nauczał .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: biblijny » 27 gru 2018, 14:02

magda pisze:To bardzo sporadyczne wypadki ale ja nie znam kościoła protestanckiego który by tak nauczał .


To, że czegoś nie wiesz, nie oznacza, że to nie istnieje. Po prostu problem polega na tym, że Twoja wiedza jest bardzo ograniczona, i nie masz świadomości występowania pewnych zjawisk.

Niestety Twoje posty potwierdzają regułę, że im ktoś mniej wie, tym jest bardziej apodyktyczny. Nie załamuj się z tego powodu - też taki kiedyś byłem. Jednak wraz ze wzrostem wiedzy i dojrzałości duchowej, nasza apodyktyczność mija. Szkoda tylko, że zamiast się uczyć, aby wiedzieć coraz więcej, zaśmiecasz internet bezwartościowym słowotokiem napisanym łamaną polszczyzną. Postąpiłabyś słuszniej, gdybyś spędzała więcej czasu w jakiejś społeczności biblijnie wierzących ludzi, aby się od nich uczyć i wśród nich kształtować swój charakter. To jest moja rada dla Ciebie.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
marioosh666
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: marioosh666 » 27 gru 2018, 14:53

tulip pisze:Jednak myślę, że 99% protestantów to kreacjoniści.

W wolnej chwili poszukam jakichś statystyk, ale 99% to zdecydowanie zbyt duży optymizm. Bardzo częsta postawa wobec Księgi Rodzaju to obojętność albo dodatek w stylu, że Bóg stworzył życie, ale nie jest możliwe, żeby powiedział, że stanie się światłość i się stała tylko to sobie ewoluowało itp. Może zadeklarowanych ewolucjonistów jest mniejszość, ale na pewno są.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12503
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: magda » 27 gru 2018, 16:30

biblijny pisze:To, że czegoś nie wiesz, nie oznacza, że to nie istnieje. Po prostu problem polega na tym, że Twoja wiedza jest bardzo ograniczona, i nie masz świadomości występowania pewnych zjawisk.

Niestety Twoje posty potwierdzają regułę, że im ktoś mniej wie, tym jest bardziej apodyktyczny. Nie załamuj się z tego powodu - też taki kiedyś byłem. Jednak wraz ze wzrostem wiedzy i dojrzałości duchowej, nasza apodyktyczność mija. Szkoda tylko, że zamiast się uczyć, aby wiedzieć coraz więcej, zaśmiecasz internet bezwartościowym słowotokiem napisanym łamaną polszczyzną. Postąpiłabyś słuszniej, gdybyś spędzała więcej czasu w jakiejś społeczności biblijnie wierzących ludzi, aby się od nich uczyć i wśród nich kształtować swój charakter. To jest moja rada dla Ciebie.


No masz wielka rację nie poznałam głębokości szatańskich tak jak ci z Tiatyry moze nie mam stycznisci z "braćmi " wierzącymi w ewolucję no wielkie moje niedopatrzenie znajdę wiec taki zbór co tego uczy i stanę sie bardziej douczona na razie chodzę do zborów co tych głębokości szatańskich nie znaja i w takie rzeczy ateistyczne nie wirzą szkoda ze mam tak ograniczony pogląd na chrześcijaństwo i do tak ograniczonych zborów uczęszczm, poprawie sie tylko nie wiem gdzie takich zborów szukać moze dasz namiary na swój zbór gdzie sie takich wiedomosci nabywa bo nie chcę być niedouczona . Co do mojego pisania mam dysortografie i ślepnę od cukrzycy za co przepraszam no i chyba nie jest obowiązkowe czytanie moich postów wiec sobie daruj tak będzie najlepiej..


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
Posty: 305
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: christianinroman » 27 gru 2018, 19:39

biblijny. Podpisujesz na dole każdego postu :
Szkoła biblijna Hosanna. Czyżbyście uczyli ewolucjonizmu? Proponuję wszystkim posłuchać
Kenta Howinda, kreacjonisty.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12503
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: magda » 27 gru 2018, 22:31

Nie mozna być chrześcijaninem a odrzucać kreacjonizm a tym samym przesłanie Biblijne , własnie oglądałam film Biologia kwantowa i jeśli ktoś patrzy na takie dzieła Boże tak skompikowane pełne mocy i ogrom inteligencji niewyobrażalnej dla nas ludzi i jeszcze wierzy w ewolucję to na prawdę ma debecik intelektualny i to spory.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytań kilka do braci protestantów :)

Postautor: biblijny » 28 gru 2018, 21:57

christianinroman pisze:biblijny. Podpisujesz na dole każdego postu :
Szkoła biblijna Hosanna. Czyżbyście uczyli ewolucjonizmu?


W Szkole Biblijnej "Hosanna" nauczamy kreacjonizmu, którego jesteśmy wyznawcami.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości