Jezus siedzący po prawicy Boga

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: nan » 03 sty 2019, 18:09

„Jeżeli jednak zostaliście wskrzeszeni z Chrystusem, to szukajcie tego, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Boga„ Kol 3:1
Jeśli Bóg jest troisty, a Jezus jest Bogiem, to Jezus siedzący obok Boga jest Jezusem siedzącym obok Jezusa. Gdyby pisało "po prawicy Ojca" miałoby to sens, a tak nie wiem jak to ugryźć. Myślałem, że może to być błąd w tłumaczeniu, ale w grece też jest "Bóg" a nie "Ojciec".


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: KAAN » 03 sty 2019, 18:15

nan pisze:... a tak nie wiem jak to ugryźć...
Nikt nie wie jak to ugryźć, Bóg jest zbyt wielki, niepojęty i święty aby wiedzieć o nim niektóre sprawy. Zrozumienie istoty Bożej jest poza zasięgiem ludzkiego umysłu i nie jest najistotniejszym punktem naszej wiary. Osobiście myślę, że rozdzielanie Pana Boga w myślach na jakieś części i wpychanie Go do naszych schematów myślowych jest nadużyciem, poufałością, nietaktem wobec majestatu Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: nan » 03 sty 2019, 18:19

KAAN pisze:
nan pisze:... a tak nie wiem jak to ugryźć...
Nikt nie wie jak to ugryźć, Bóg jest zbyt wielki, niepojęty i święty aby wiedzieć o nim niektóre sprawy. Zrozumienie istoty Bożej jest poza zasięgiem ludzkiego umysłu i nie jest najistotniejszym punktem naszej wiary. Osobiście myślę, że rozdzielanie Pana Boga w myślach na jakieś części i wpychanie Go do naszych schematów myślowych jest nadużyciem, poufałością, nietaktem wobec majestatu Bożego.

Więc może w ogóle nie powinniśmy się dzielić na trynitarian i nietrynitarian, skoro i tak nie możemy tego pojąć i zrozumieć, to jak możemy się na ten temat wypowiadać? Jak możemy nawzajem mówić do siebie "ty źle wierzysz, nie jesteś zbawiony"? Może trynitarianie i nietrynitarianie to po prostu dwie, błędne próby zrozumienia istoty Boga? Ja na przykład nie potrafiłbym powiedzieć do kogoś nie wierzącego w trójcę, że nie jest zbawiony, bo sam nie widzę bezpośrednio Trójcy w Biblii, są wersety świadczące za Trójcą jak i przeciw, a najgorsze jest to, że obydwie strony każdy werset potrafią wytłumaczyć, a wtedy już wcale nie wiadomo kto ma rację.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: nan » 03 sty 2019, 18:21

I jeszcze jedno-skoro Jezus siedzący sam obok siebie nie jest problemem, to dlaczego Jezus modlący się sam do siebie miałby być problemem i argumentem przeciw temu, że Bóg jest jeden i raz objawia się jako jakaś z 3 osób, zapomniałem nazwy tej teorii/doktryny jak zwał tak zwał?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: He.Lena » 03 sty 2019, 20:01

Mowisz Kaan, ze w ogole nie powinnismy o tym rozmawiac. Moze i racja. Jednak biblia nakazuje poznawac Boga. A jak mamy to robic nie rozmawiajac? I druga rzecz. Po co od wiekow walkuje sie temat o istocie Boga, o dwojy trojcy czworcy czy jedyncy? I to na najwyzszych szczeblach , wsrod teologow i hierarchow kosciolow.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: KAAN » 03 sty 2019, 23:58

nan pisze:
KAAN pisze:
nan pisze:... a tak nie wiem jak to ugryźć...
Nikt nie wie jak to ugryźć, Bóg jest zbyt wielki, niepojęty i święty aby wiedzieć o nim niektóre sprawy. Zrozumienie istoty Bożej jest poza zasięgiem ludzkiego umysłu i nie jest najistotniejszym punktem naszej wiary. Osobiście myślę, że rozdzielanie Pana Boga w myślach na jakieś części i wpychanie Go do naszych schematów myślowych jest nadużyciem, poufałością, nietaktem wobec majestatu Bożego.
Więc może w ogóle nie powinniśmy się dzielić na trynitarian i nietrynitarian, skoro i tak nie możemy tego pojąć i zrozumieć, to jak możemy się na ten temat wypowiadać? .
Chciałbyś wywrócić całą szachownicę, ale Biblia uczy pewnych prawd o Panu Bogu i należy to respektować, nie wolno iść dalej niż objawienie. Musisz nauczyć się zatrzymywać swój umysł w miejscu w którym twoje niezrozumienie może obrażać Boży majestat. Istnieją pewne tajemnic, do których człowiek nie ma dostępu.

Jak możemy nawzajem mówić do siebie "ty źle wierzysz, nie jesteś zbawiony"?
To nie jest właściwy rodzaj dyskusji, należy dyskutować mniej więcej w ten sposób: "uwierz w Pana Jezusa i zaufaj całemu jego Słowu, Słowo Boże uczy to... to... to... Tak powinna wyglądać twoja wiara, czy twoja wiara jest zgodna z bożym Słowem?"
Może trynitarianie i nietrynitarianie to po prostu dwie, błędne próby zrozumienia istoty Boga?
Metodą zwątpienia daleko nie pojedziesz, może, może.... Nie może tylko Słowo Boże.
Ja na przykład nie potrafiłbym powiedzieć do kogoś nie wierzącego w trójcę, że nie jest zbawiony, bo sam nie widzę bezpośrednio Trójcy w Biblii, są wersety świadczące za Trójcą jak i przeciw, a najgorsze jest to, że obydwie strony każdy werset potrafią wytłumaczyć, a wtedy już wcale nie wiadomo kto ma rację.
A potrafiłbyś powiedzieć jakie są kryteria zbawienia zawarte w Biblii?
I jeszcze jedno-skoro Jezus siedzący sam obok siebie nie jest problemem, to dlaczego Jezus modlący się sam do siebie miałby być problemem i argumentem przeciw temu, że Bóg jest jeden i raz objawia się jako jakaś z 3 osób, zapomniałem nazwy tej teorii/doktryny jak zwał tak zwał?
To jest problem który sam wymyśłiłeś, w Biblii nie ma przekazu że Pan Jezus siedzi obok siebie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: KAAN » 04 sty 2019, 00:02

He.Lena pisze:Mowisz Kaan, ze w ogole nie powinnismy o tym rozmawiac. Moze i racja. Jednak biblia nakazuje poznawac Boga. A jak mamy to robic nie rozmawiajac? I druga rzecz. Po co od wiekow walkuje sie temat o istocie Boga, o dwojy trojcy czworcy czy jedyncy? I to na najwyzszych szczeblach , wsrod teologow i hierarchow kosciolow.
Ja piszę ze należy poznawać Pana Boga przez jego Słowo i wierzyć temu przekazowi, ten przekaz powinien być częścią naszej rozmowy o Panu Bogu, hipotezy i filozofowanie nie jest na miejscu wobec Pana Boga. Przekaz jest konkretnie ulokowany w jednym miejscu, należy jedynie go poznać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: nan » 04 sty 2019, 18:59

KAAN pisze:A potrafiłbyś powiedzieć jakie są kryteria zbawienia zawarte w Biblii?

Uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony
To jest problem który sam wymyśłiłeś, w Biblii nie ma przekazu że Pan Jezus siedzi obok siebie.

To nie problem, który sobie wymyśliłem, tylko logiczna konsekwencja. To taki sam problem jak mają osoby nie wierzące w odrębność osób Ojca i Syna, kiedy Jezus mówi do Ojca-wychodzi im Syn mówiący sam do siebie.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: KAAN » 04 sty 2019, 19:52

nan pisze:
KAAN pisze:A potrafiłbyś powiedzieć jakie są kryteria zbawienia zawarte w Biblii?
Uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony
Bardzo dobrze, wiesz co oznacza uwierzyć w Pana Jezusa?
To jest problem który sam wymyśłiłeś, w Biblii nie ma przekazu że Pan Jezus siedzi obok siebie.
To nie problem, który sobie wymyśliłem, tylko logiczna konsekwencja.[/quote]To nielogiczna konsekwencja, tworzysz własną logikę.
To taki sam problem jak mają osoby nie wierzące w odrębność osób Ojca i Syna, kiedy Jezus mówi do Ojca-wychodzi im Syn mówiący sam do siebie.
Dlatego powinieneś dogłębnie zrozumieć co oznacza zaufać (uwierzyć) Panu Jezusowi. Pan Jezus pouczył o tym kim jest Ojciec i jaka jest relacja Ojca o Syna. Pouczył także o swojej boskości. Twoje wnioski nie są spójne z pouczeniem Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: nan » 04 sty 2019, 20:36

KAAN pisze:Bardzo dobrze, wiesz co oznacza uwierzyć w Pana Jezusa?

Przyjąć jako swojego Pana i Zbawiciela, zaprzeć się samego siebie, zaufać mu i zawierzyć mu swoje życie.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: KAAN » 05 sty 2019, 14:48

nan pisze:
KAAN pisze:Bardzo dobrze, wiesz co oznacza uwierzyć w Pana Jezusa?
Przyjąć jako swojego Pana i Zbawiciela, zaprzeć się samego siebie, zaufać mu i zawierzyć mu swoje życie.
Bardzo dobrze, teraz w tej ufności do Pana Jezusa staraj się poznawać jego osobę, jego wolę i wszystko to co przekazał w Słowie Bożym. Tam jest napisane że Syn jest na tronie Bożym po prawej stronie:

List do Hebrajczyków 12:2 Patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego.

W Objawieniu Pan Jezus mówi że zasiadł na tronie z Ojcem:

Objawienie św. Jana 3:21 Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

Na ziemi będzie inny tron Chrystusowy związany z królowaniem Pana Jezusa w Izraelu w milenium wspomniany w powyższym wersecie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: magda » 05 sty 2019, 17:43

Taka dyskusja nic nie da bo człwiek nie ma żadnej możliwości w pełni pojac Boga, tyle co nam potrzeba to to co powiedział Jezus że jest taki jak Ojcieć że jest z nim w jednosści tak wielkiej ze nam to nie przejdzie nawet przez wyobraźnię takiej ze jeśli widzisz Jezusa to widzisz Ojca ale i tak to są dwie oddzielne osoby chociaż są jednoscią i też jednością z Duchem wiec jedyną możliwością która w przybliżeniu określa relacje Ojca Syna i Ducha jest trójca czyli trzy odrębne byty w całkowitej jedności tak wielkiej że nie pojmiemy tego i nawet nie starajmy sie pojąć bo się nie da tego zrobić . Natoiast co do nietrynitarian to jest to problem bo każdy który odmawia boskości czy Jezusowi czy Duchowi świętemu już grzeszy obrażajac jedną z osób które są Bogiem . Taka osoba mowiąc że Jezus jest tylko człowiekiem , odmawia mu Boskości i poniża go , Jezus sam się uniżył stając się człowiekiem ale my nie mamy prawa go poniżać i to jest nie w porządku, to samo ci co mówią że Jezus jest aniołem czy Duch świety jakąś mocą czy siłą grzeszą poniżajac i obrażając te osoby które są Bogiem dlatego nie jest w porządku uznawać nietrynitarian za to samo co i wierzących w trójcę , bo trójca mimo ze nie zrozumiana w 100% to jest najlepszym przyblizeniem tego czym jest Bóg i nie powoduje poniżenia którejkolwiek osoby Boskiej tak jak każda interpretacja nietrynitarna.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: nan » 05 sty 2019, 21:52

KAAN pisze:
nan pisze:
KAAN pisze:Bardzo dobrze, wiesz co oznacza uwierzyć w Pana Jezusa?
Przyjąć jako swojego Pana i Zbawiciela, zaprzeć się samego siebie, zaufać mu i zawierzyć mu swoje życie.
Bardzo dobrze, teraz w tej ufności do Pana Jezusa staraj się poznawać jego osobę, jego wolę i wszystko to co przekazał w Słowie Bożym. Tam jest napisane że Syn jest na tronie Bożym po prawej stronie:

List do Hebrajczyków 12:2 Patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego.

W Objawieniu Pan Jezus mówi że zasiadł na tronie z Ojcem:

Objawienie św. Jana 3:21 Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

Na ziemi będzie inny tron Chrystusowy związany z królowaniem Pana Jezusa w Izraelu w milenium wspomniany w powyższym wersecie.

Znalazłem wyjaśnienie, że nie chodzi o literalne siedzenie obok, a o tytuł jaki Ojciec dał Jezusowi, siedzenie po prawej ręce oznaczałoby wysoka pozycję i uhonorowanie, zgadzasz się z taką interpretacją?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus siedzący po prawicy Boga

Postautor: KAAN » 06 sty 2019, 09:53

nan pisze:
KAAN pisze:
nan pisze:Przyjąć jako swojego Pana i Zbawiciela, zaprzeć się samego siebie, zaufać mu i zawierzyć mu swoje życie.
Bardzo dobrze, teraz w tej ufności do Pana Jezusa staraj się poznawać jego osobę, jego wolę i wszystko to co przekazał w Słowie Bożym. Tam jest napisane że Syn jest na tronie Bożym po prawej stronie:

List do Hebrajczyków 12:2 Patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego.

W Objawieniu Pan Jezus mówi że zasiadł na tronie z Ojcem:

Objawienie św. Jana 3:21 Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

Na ziemi będzie inny tron Chrystusowy związany z królowaniem Pana Jezusa w Izraelu w milenium wspomniany w powyższym wersecie.

Znalazłem wyjaśnienie, że nie chodzi o literalne siedzenie obok, a o tytuł jaki Ojciec dał Jezusowi, siedzenie po prawej ręce oznaczałoby wysoka pozycję i uhonorowanie, zgadzasz się z taką interpretacją?
Nie zgadzam się, choć realne, literalne zasiadanie Pana Jezusa na tronie Bożym ma znaczenie takie jak napisałeś. Syn ma taką samą pozycję jak Ojciec będąc tym samym Bogiem Wszechmogącym. Przejawia się to we władzy sądzenia:

J 5:19 Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.
20 Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni, i ukaże mu jeszcze większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
21 Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
22 Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
23 Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości