Marsze równości

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 20:15

wesz pisze:Znakomity wywiad, dzięki, Mariusz za wrzutkę. Jednak są w Polsce prawdziwi chrześcijanie - ludzie sprawiedliwi, otwarci, tolerancyjni czyli miłujący innych bez względu na jakiekolwiek przepisy czy tabu kościelne.
Nie wiesz kim są prawdziwi chrześcijanie nie możesz tego wiedzieć jako ateista. Poza tym proszę cię o nieudzielanie się w tym dziale, jest on przeznaczony dla protestantów. Jeśli chcesz dyskutować załóż wątek w dziale ogólnym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 28 lip 2019, 20:19

Nalezy chyba postawic sobie pytania: 1. Co bym zrobil/a gdyby moje dziecko bylo homo. 2. Co bym zrobil/a gdybym ja byl taki inny. Zawsze najlatwiej oceniac, krytykowac i potepiac.. jak dotycz innych ludzi. Ja jestem zdecydowanie przeciwko PROMOWANIU takich zachowan, ale nie zgadzam sie z ponizaniem, biciem itp.tych osob.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 20:31

Nikt z chrześcijan nie mówi o biciu i poniżaniu, to sami działacze kolorowej ideologii kłamią i sieją nienawiść do każdego kto nie akceptuje promowanej przez nich deprawacji naszych dzieci i całego społeczeństwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: christianinroman » 29 lip 2019, 01:21

He.Lena
Nie rozumiem Pani postępowania. Gdy KAAN zabierze głos krytyczny w obronie prawdy ewangelii, to Pani przeważnie go objedzie. Nie można milczeć w takich sprawach lecz trzeba im mówić prawdę że tacy ludzie nie wejdą do Królestwa Bożego.


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 29 lip 2019, 12:55

christianinroman pisze:He.Lena
Nie rozumiem Pani postępowania. Gdy KAAN zabierze głos krytyczny w obronie prawdy ewangelii, to Pani przeważnie go objedzie. Nie można milczeć w takich sprawach lecz trzeba im mówić prawdę że tacy ludzie nie wejdą do Królestwa Bożego.

Szanowny Panie. Co pański atak na moją osobę ma wspólnego z zadanymi przeze mnie pytaniami?
Uprzejmie proszę wskazać mi, gdzie ja wyrażam swoje poparcie dla odmienności seksualnej?
Nie tylko Kann zna prawdę ewangelii.
To, czy "tacy" :puppyeyes: ludzie wejdą królestwa czy nie wejdą nie zależy ani od Pana, ani od Kaana.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: christianinroman » 29 lip 2019, 15:28

He.Lena. Oczywiście że od nikogo z ludzi nie zależy czy ktoś inny będzie zbawiony lub potępiony. Otóż mamy naukę apostołów Pana Jezusa i Ci apostołowie jasno, bez ogródek, nauczają jacy ludzie nie odziedziczą Królestwa Bożego. A gdyby było tej nauki za mało lub coś niejasne, to sam CHRYSTUS nauczał że TYLKO NARODZENI NA NOWO ( z góry czyli od Boga), tj. z Ducha i wody wejdą do K.B.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: christianinroman » 29 lip 2019, 15:40

He.Lena. Czy KAAN kogoś potępił albo poniżył?
Przedstawił stanowisko Boga w tej sprawie i ja też jestem z Bratem moim w tej kwestii. W Rzymian 1 rozdział apostoł w natchnieniu Ducha pisze że to SAM BÓG wydał ludzi na ŁUP POŻĄDLIWOŚCI. Odrzucenie Boga jako Stwórcy i oddawanie czci stworzeniu właśnie to powoduje.


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 03 sie 2019, 13:24

christianinroman pisze:He.Lena. Czy KAAN kogoś potępił albo poniżył?
Przedstawił stanowisko Boga w tej sprawie i ja też jestem z Bratem moim w tej kwestii. W Rzymian 1 rozdział apostoł w natchnieniu Ducha pisze że to SAM BÓG wydał ludzi na ŁUP POŻĄDLIWOŚCI. Odrzucenie Boga jako Stwórcy i oddawanie czci stworzeniu właśnie to powoduje.

Nie pierwszy raz ganisz mnie za coś (wypowiedź) czego nie pisałam. Czy możesz bez uprzedzenia podejść do mojego pytania?
(Nawiasem mówiąc całe pisanie moda Kaana to potępianie innych i krytyka).
Dodatkowo zapytam, bo dziś trafiłam na takie coś: "Polski biskup określił skrajną lewicę jako "tęczową zarazę"!" https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pols ... owa-zaraze
Czy chcąc być chrześcijanką muszę nienawidzić innych ludzi, gardzić nimi, tępić ich?


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: christianinroman » 03 sie 2019, 19:42

He.Lena. Nie wyczytałem we wpisach KAANa by miał nienawiść do ludzi. Przedstawia stanowisko Boga wobec każdego grzesznika - winien śmierci. Bóg nienawidzi grzechy, ale miłuje grzesznika dlatego ,,Chrystus z łaski Bożej ZAKOSZTOWAŁ śmierci za wszystkich." - Hebrajczyków 2.9b, aby każdy kto uwierzy w Jezusa Chrystusa nie zginął ale miał żywot wieczny.


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 03 sie 2019, 20:29

christianinroman pisze:He.Lena. Nie wyczytałem we wpisach KAANa by miał nienawiść do ludzi. Przedstawia stanowisko Boga wobec każdego grzesznika - winien śmierci. Bóg nienawidzi grzechy, ale miłuje grzesznika dlatego ,,Chrystus z łaski Bożej ZAKOSZTOWAŁ śmierci za wszystkich." - Hebrajczyków 2.9b, aby każdy kto uwierzy w Jezusa Chrystusa nie zginął ale miał żywot wieczny.

Dziwnie rozmowa wyglada, kiedy rozmowca unika odpowiedzi na pytanie i odwraca kotem ogonem. Biedny kotek. Czysto teoretycznie kilka postow temu zadalam proste pytanie. Co Bog mowi slowami Biblii ja wiem. Chcialam dowiedziec sie, co zrobilby kazdy z was, gdyby syn lub corka zostaly dotkniete taka przypadloscia. Pewnie sie nie dowiem, ale to tez jest jakas odpowiedz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 03 sie 2019, 21:20

He.Lena pisze: Co Bog mowi slowami Biblii ja wiem.
Chcialam dowiedziec sie, co zrobilby kazdy z was, gdyby syn lub corka zostaly dotkniete taka przypadloscia. Pewnie sie nie dowiem, ale to tez jest jakas odpowiedz.
A co to ma wspólnego z nauką Słowa Bożego? Pytanie jest czysto teoretyczne i ustawiające odpowiadającego w niewłaściwym miejscu. Dzieci osób wierzących mają lepszą opiekę duchową i są dobrze zabezpieczone przed różnego rodzaju dewiacjami w tym i homoseksualizmie. Homoseksualizm, wbrew homopropagandzie jest przypadłością nabytą, spowodowaną złym wychowaniem. Czynniki biologiczne mają tu znacznie mniejsze znaczenie. Z homoseksualizmu można się wyleczyć. Moje dzieci od małego mają kształtowaną swoją osobowość; dziewczynki jako dziewczynki i chłopcy jako chłopcy, w dziewczynkach kształtowana jest kobiecość, a w chłopcach męskość i to przynosi dobre efekty. Nie ma sensu zadawanie takich pytań jakie ty zadajesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wesz
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2018, 22:01
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: wesz » 04 sie 2019, 08:14

KAAN pisze: Z homoseksualizmu można się wyleczyć. Moje dzieci od małego mają kształtowaną swoją osobowość; dziewczynki jako dziewczynki i chłopcy jako chłopcy, w dziewczynkach kształtowana jest kobiecość, a w chłopcach męskość i to przynosi dobre efekty.

Heleno, niechby tylko w którymś dziecku ujawniła się homoerotyczność, to biblijny kaan zastosowałby i tę mądrość sprzed 2,5 tysiąca lat: "Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci." (Prz 13,24)
PS: Biblijni zatrzymali się na epoce Nowego Testamentu - tj. pózna starożytność - wyobraz sobie, Heleno, chirurgów operujących na podstawie anatomii Galena.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 04 sie 2019, 08:58

wesz pisze: to biblijny kaan zastosowałby i tę mądrość sprzed 2,5 tysiąca lat: "Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci." (Prz 13,24)
To się stosuje w rodzinach chrześcijańskich dzisiaj, mądrzy kochający rodzice używają rózgi we właściwym czasie i we właściwy sposób.
wesz pisze:PS: Biblijni zatrzymali się na epoce Nowego Testamentu - tj. pózna starożytność - wyobraz sobie, Heleno, chirurgów operujących na podstawie anatomii Galena.
Mylisz duchowość i moralność ze sprawami materialnymi. Jest dokładnie odwrotnie; zatrzymaliście się w rozwoju w na etapie upadłej moralnie starożytnej Grecji i Rzymu, te cywilizajce upadły m.in. z powodu upadku moralności i upadku rodziny, dzisiaj dzieją się podobne procesy, ta cywilizacja musi upaść. Ludzie nie słuchają o Bogu, wierze, moralności, a chrześcijańskie wartości są wykpiwane, dlatego umrą w swoich grzechach i pójdą na sąd Boży.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: Sara » 04 sie 2019, 09:02

Prawdziwi chrześcijanie wierzą w to, co napisane w Słowie Bożym. Słowo Boże (Biblia) definiuje małżeństwo i żadne inne prawo ludzkie tego nie zmieni. Gdzie jest w BIBLII napisane, że kobieta+kobieta czy mężczyzna+mężczyzna= małżeństwo, któremu Bóg może pobłogosławić??? Po co to upieranie się przy grzechu? Po co łamanie Bożego prawa? Ludzie,którzy takie rzeczy czynią, nie boją się Boga.
Homoseksualizm wg Pisma św. to ewidentnie GRZECH. Seks pozamałżeński to GRZECH. Tak mówi BÓG.
Niepotrzebni mi są "przełożeni" do tego,żeby dojść do takich wniosków. Mam Ducha Świętego i czytam Biblię.
Przykro mi z powodu osób, których dotyka plaga homoseksualizmu. Na pewno jest im ciężko. Ale muszą wiedzieć, że taki seks to grzech i zaprzestać go, jeśli chcą być wierni Bogu. Człowiek może mieć zaburzony popęd płciowy. Zamiast szukać usprawiedliwienia dla swojego wynaturzenia, powinien zaufać Bogu i Jezusa uczynić swoim Panem.


wesz
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2018, 22:01
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: wesz » 04 sie 2019, 09:21

Sara pisze: Homoseksualizm wg Pisma św. to ewidentnie GRZECH. Seks pozamałżeński to GRZECH. Tak mówi BÓG.


1 Samuela 15:
1 Potem rzekł Samuel do Saula: «To mnie posłał Pan, aby cię namaścić na króla nad swoim ludem, nad Izraelem. Posłuchaj więc teraz słów Pana. 2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».

Czy to w ogóle może być Słowo Boże? Ja z taką prymitywną koncepcją boga nie chcę mieć do czynienia. Albo to że do przebłagania bóstwa potrzeba ofiary i to ofiary z człowieka! (Jezusa) Spróbujcie poszukać Boga gdzie indziej niż w Biblii - np. w przyrodzie, w drugim człowieku, a nie trzymajcie się bazgrołów z epoki brązu.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości