Pochwycenie

Jak się to wszystko skończy ....
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pochwycenie

Postautor: wyczekujący » 05 sie 2019, 22:00

Jakie są biblijne wskazania na pochwycenie i kiedy oni się odbędzie?
Czy niektórzy myślą, że pochwycenie będzie najpierw a potem ucisk?

Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem” (1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18).

To pokazuje, że Pan zstąpi z nieba, dopiero wtedy zostaniemy porwani w powietrze. A wiemy, że Pan nie przyjdzie aż nie ujawni się antychryst.


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: KAAN » 05 sie 2019, 22:17

wyczekujący pisze:Jakie są biblijne wskazania na pochwycenie i kiedy oni się odbędzie?
Czy niektórzy myślą, że pochwycenie będzie najpierw a potem ucisk?

Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem” (1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18).

To pokazuje, że Pan zstąpi z nieba, dopiero wtedy zostaniemy porwani w powietrze. A wiemy, że Pan nie przyjdzie aż nie ujawni się antychryst.
Skoro spotkamy się z Panem Jezusem w powietrzu w obłokach to znaczy że Pan zabierze nas stamtąd a nie z ziemi. Wszyscy razem z Panem będziemy w niebie, wtedy nastąpi działalność antychrysta.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: marioosh666 » 06 sie 2019, 09:45

Tak mnie zastanawia czy te biblijne trąby z Objawienia Jana mają coś wspólnego ze świętem Rosz ha-Szana czy to tylko przypadek.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: KAAN » 06 sie 2019, 11:52

marioosh666 pisze:Tak mnie zastanawia czy te biblijne trąby z Objawienia Jana mają coś wspólnego ze świętem Rosz ha-Szana czy to tylko przypadek.
Trąby Boże są widoczne w Biblii przy okazji wielkich wydarzeń, trąby na ziemi są używane przez ludzi do swoich celów, ja bym nie łaczył trąbienia przez ludzi i aniołów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: pietrobus » 06 sie 2019, 17:01

Przepraszam, ale to brzmi jak atak kosmitów. Kto gdzie kogo pochwyci. Jak Świadkowie Jehowy.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: wyczekujący » 06 sie 2019, 17:34

KAAN pisze:
wyczekujący pisze:Jakie są biblijne wskazania na pochwycenie i kiedy oni się odbędzie?
Czy niektórzy myślą, że pochwycenie będzie najpierw a potem ucisk?

Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem” (1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18).

To pokazuje, że Pan zstąpi z nieba, dopiero wtedy zostaniemy porwani w powietrze. A wiemy, że Pan nie przyjdzie aż nie ujawni się antychryst.
Skoro spotkamy się z Panem Jezusem w powietrzu w obłokach to znaczy że Pan zabierze nas stamtąd a nie z ziemi. Wszyscy razem z Panem będziemy w niebie, wtedy nastąpi działalność antychrysta.


Zostaniemy porwani jak zmartwychwstaną ludzie umarli w Chrystusie, czyli raczej po pojawieniu się antychrysta


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: pietrobus » 06 sie 2019, 17:49

W biblii nie występuje słowo pochwycenie.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: pietrobus » 06 sie 2019, 17:50

Najpierw umarli którzy żyli w Jezusie, potem żywi którzy wierzą.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: pietrobus » 06 sie 2019, 17:52

Jest powiedziane w obłokach. Nie że w powietrzu. Pan może wszystko.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: KAAN » 06 sie 2019, 18:57

pietrobus, nie pisz seryjnych postów, śmiecisz w ten sposób.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: KAAN » 06 sie 2019, 19:00

wyczekujący pisze:Zostaniemy porwani jak zmartwychwstaną ludzie umarli w Chrystusie, czyli raczej po pojawieniu się antychrysta
Możliwe że już antychryst będzie działał, ale nie będzie jeszcze czasu wielkiego ucisku, bo Duch Święty powstrzymuje działalność diabelską:

II List do Tesaloniczan 2:4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: wyczekujący » 06 sie 2019, 19:43

KAAN pisze:
wyczekujący pisze:Zostaniemy porwani jak zmartwychwstaną ludzie umarli w Chrystusie, czyli raczej po pojawieniu się antychrysta
Możliwe że już antychryst będzie działał, ale nie będzie jeszcze czasu wielkiego ucisku, bo Duch Święty powstrzymuje działalność diabelską:

II List do Tesaloniczan 2:4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

Słyszałem coś że ucisk ma trwać 7 lat i w połowie gdzieś pojawi się antychryst. Czy to prawda?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: pietrobus » 06 sie 2019, 19:51

Okres wielkiego ucisku ma trwać siedem lat, ma to być ostatni z siedemdziesięciu tygodni wyznaczonych ludowi i miastu świętemu według apokaliptycznej wizji Daniela (9:24). Tekst ten brzmi następująco: "A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie. I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia" (Dn 9:26-27). 69 tygodni czyli 483 lata miały upłynąć od rozpoczęcia odbudowy świątyni do śmierci Mesjasza, natomiast ostatni tydzień czyli siedem lat (choć w tekście Daniela występuje on zaraz po innych tygodniach) identyfikuje się z czasem wielkiego ucisku w nieokreślonej przyszłości. W takich wypadkach obrońcy tego stanowiska powołują się na zasadę przerw lub nawiasów - opuszczenia pewnych okresów historii w tekstach biblijnych.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: KAAN » 06 sie 2019, 20:22

wyczekujący pisze:Słyszałem coś że ucisk ma trwać 7 lat i w połowie gdzieś pojawi się antychryst. Czy to prawda?
Można taką wizję dziejów wywnioskować z proroctw, szczególnie z proroctw Daniela:

Księga Daniela 9:27 I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.

Antychryst będzie działał wcześniej, ja sądzę ze będzie już działał w ograniczonym zakresie przed wielkim uciskiem, jest prawdopodobne że już jest na świecie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie

Postautor: wyczekujący » 06 sie 2019, 20:31

KAAN pisze:
wyczekujący pisze:Słyszałem coś że ucisk ma trwać 7 lat i w połowie gdzieś pojawi się antychryst. Czy to prawda?
Można taką wizję dziejów wywnioskować z proroctw, szczególnie z proroctw Daniela:

Księga Daniela 9:27 I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.

Antychryst będzie działał wcześniej, ja sądzę ze będzie już działał w ograniczonym zakresie przed wielkim uciskiem, jest prawdopodobne że już jest na świecie.

Ja już nie rozumiem chyba... Ja myślę że pochwycenie będzie po tym jak antychryst zasiądzie w świątyni, jakiej świątyni w ogóle?
Czy antychrysta należy kochać?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości