Ewolucja a miłosierdzie Boże

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Riddick » 02 wrz 2019, 16:33

Kravia pisze:Co to jest "ewidentnie ludzkie zachowanie"? Mam wrażenie, że twój argument jest kołowy, ale może się mylę.

Czyli jak ty stosujesz argument kołowy to jest w porządku, ale jak ktoś inny coś takiego zrobi to już nie? Ahmm


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 02 wrz 2019, 16:49

KAAN pisze:
Kravia pisze:z powodu zarzucania Kościołowi, że gardzi wartościami LGBT.
Ja też gardzę tą ideologią; to nie są wartości tylko antywartości, to zdeprawowana ideologia.
Wyłożyłaś karty na stół, wiadomo o co chodzi, ten sposób argumentowania jaki widzą czytelnicy forum jest pochodną wiary w zdeprawowaną ideologię LGBT.

Gdzie ja powiedziałam, że popieram tę ideologię, i co to ma wspólnego z moim sposobem prowadzenia dyskusji?

Riddick pisze:
Kravia pisze:Co to jest "ewidentnie ludzkie zachowanie"? Mam wrażenie, że twój argument jest kołowy, ale może się mylę.

Czyli jak ty stosujesz argument kołowy to jest w porządku, ale jak ktoś inny coś takiego zrobi to już nie? Ahmm

Nie, to nigdy nie jest w porządku. Gdzie ja stosuję argument kołowy, i dlaczego nie zwróciłeś mi na to uwagi wcześniej?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 02 wrz 2019, 18:48

Kravia pisze:
KAAN pisze:
Kravia pisze:z powodu zarzucania Kościołowi, że gardzi wartościami LGBT.
Ja też gardzę tą ideologią; to nie są wartości tylko antywartości, to zdeprawowana ideologia.
Wyłożyłaś karty na stół, wiadomo o co chodzi, ten sposób argumentowania jaki widzą czytelnicy forum jest pochodną wiary w zdeprawowaną ideologię LGBT.
Gdzie ja powiedziałam, że popieram tę ideologię, i co to ma wspólnego z moim sposobem prowadzenia dyskusji?
W zdaniu powyżej, jeżeli zarzucałaś kościołowi, że gardzi wartościami LGBT to znaczy że uważasz że te wartości nie zasługują na pogardę, to proste.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 02 wrz 2019, 19:00

Czy według ciebie Kościół nie gardzi wartościami LGBT? Zostałam zbanowana za "zarzucanie" Kościołowi czegoś, ale z mojej strony to było tylko stwierdzenie faktu. To modka uznała to za oczerniania Kościoła.

I widzę, że znalazłeś sobie kolejną wymówkę, by zignorować moje argumenty.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Albertus » 02 wrz 2019, 19:01

wartościami LGBT?


Jakie to wartości?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 02 wrz 2019, 19:02

Albertus, możemy nie robić offtopu? I bez tego dyskusja cały czas mi ucieka w dziwnych kierunkach.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Albertus » 02 wrz 2019, 19:08

Kravia pisze:Albertus, możemy nie robić offtopu? I bez tego dyskusja cały czas mi ucieka w dziwnych kierunkach.


Pytam bo mnie to zaciekawiło.

Sama wielokrotnie zbaczasz od tematu.Więc nie wydziwiaj.
Przecież to nie ja wprowadziłem do tematu o Kreacjonizmie i ewolucjonizmie kwestię lbgt.Ale jak już ta kwestia jest to się pytam.A ty zdaje się masz problem z odpowiedzią.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 02 wrz 2019, 19:24

Broniłam się tylko przed KAANem, który zarzucił mi, że to mój sposób prowadzenia dyskusji sprowadził na mnie bana na innym forum. Ale żeby zaspokoić twoją ciekawość: za wartości LGBT rozumiem odpowiednik wartości chrześcijańskich, które oni rozumieją trochę inaczej. Czyli małżeństwo rozumiane jako związek partnerów dowolnej płci, rodzina, która nie wymaga matki i ojca, wolność do identyfikowania się z dowolną płcią, traktowanie wszystkich orientacji i sposobów uprawiania seksu tak samo, itp.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 02 wrz 2019, 19:26

Kravia pisze:... ale z mojej strony to było tylko stwierdzenie faktu. ...
To znaczy że trolowałaś katolickie forum. Pisałaś tylko po to by wywołać złe emocje, a nie swoje poglądy, to jest istota trolowania. A jakie są twoje poglądy w kwestii lgbt?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 02 wrz 2019, 19:31

Nie trollowałam. To spostrzeżenie było częścią większego kontekstu. Nie odpowiem ci na żadne pytanie, dopóki nie odniesiesz się do mojego ostatniego posta.


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 03 wrz 2019, 11:38

Kravia pisze:Nie trollowałam. To spostrzeżenie było częścią większego kontekstu. Nie odpowiem ci na żadne pytanie, dopóki nie odniesiesz się do mojego ostatniego posta.
Odniosłem się, nie odpowiadasz, aby nie odkryć swoich intencji, trolowałaś katolików to ewidentna sprawa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 03 wrz 2019, 11:58

Strona 6, post z 14:16. Odniosłeś się tylko do jednego zdania.

Zarzucasz mi kłamstwo?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
Kravia
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Zbanowano mnie na forum katolickim, może tu mi się bardziej poszczęści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Kravia » 04 wrz 2019, 12:00

Widziałam dzisiaj, jak kot złapał młodą mysz i zaczął się nią bawić. Młode piszczało, a z pobliskich zarośli nawoływała je matka. Czym pisk torturowanej myszy (kręgowca, społecznego ssaka, łożyskowca) różni się od płaczu torturowanego niemowlęcia (kręgowca, społecznego ssaka, łożyskowca)? Czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?


“If we have the truth, it cannot be harmed by investigation. If we have not the truth, it ought to be harmed.” J. Reuben Clark
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 04 wrz 2019, 12:54

Kravia pisze:Widziałam dzisiaj, jak kot złapał młodą mysz i zaczął się nią bawić. Młode piszczało, a z pobliskich zarośli nawoływała je matka. Czym pisk torturowanej myszy (kręgowca, społecznego ssaka, łożyskowca) różni się od płaczu torturowanego niemowlęcia (kręgowca, społecznego ssaka, łożyskowca)? Czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?
Tym że mysz jest przeznaczona na pokarm dla kota, a człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Realista » 03 paź 2019, 18:25

KAAN pisze:
Kravia pisze:Widziałam dzisiaj, jak kot złapał młodą mysz i zaczął się nią bawić. Młode piszczało, a z pobliskich zarośli nawoływała je matka. Czym pisk torturowanej myszy (kręgowca, społecznego ssaka, łożyskowca) różni się od płaczu torturowanego niemowlęcia (kręgowca, społecznego ssaka, łożyskowca)? Czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?
Tym że mysz jest przeznaczona na pokarm dla kota, a człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

Powiedz to lwom na sawannie, które konsumują homo sapiens :-) człowiek jest takim samym pokarmem dla drapieżników jak mysz dla kota.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości