Korwin, narodowcy, Braun

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: He.Lena » 13 sty 2019, 12:43

He.Lena pisze:
Nieprawda. Nie wspieram nikogo, nie przykladam reki i nie utozsamiam sie z zadna wladza.

Swoją bezczynnością wspierasz i przykładasz rękę, a oni nie potrzebują Twojego utożsamiania się, bo w obecnym systemie po wyborach nie muszą się zbyt mocno liczyć z suwerenem.

Od lat to słyszę, od wielu lat. Czasami szłam wybierać z przekonaniem, że będzie lepiej (niekoniecznie mnie, ale w ogóle, Polakom, krajowi), czasami wybierałam mniejsze zło, a niekiedy rezygnowałam. Już kilkadziesiąt lat ta ruletka trwa i nie zmienia się nic.
Na żadną prawicę głosować nie będę. Dla mnie prawica (każda: czy to polityczna, religijna czy jakakolwiek) oznacza wyłącznie nietolerancję, szowinizm, rasizm i nienawiść do każdego, kto myśli, wierzy, mówi inaczej niż "ja". Taka postawa nie ma z tzw. lewactwem NIC wspólnego, ale wiem, że i tak w tym miejscu do nikogo to nie dotrze.
Jako osoba jestem bardzo konserwatywna, ale uważam, że dosłownie każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów i wyborów. I absolutnie nikt nie ma prawa wtrącać się, a już na pewno nie zwalczać czynnie innych poglądów.
Dla przykładu oczekujemy, że oni będą pracować za darmo przez co ideowi fachowcy nie idą do polityki, ale nie przeszkadza nam, że będą traktować państwo jak dojną krowę, więc traktują. Nie ma tu głębszej filozofii. Bardziej niż politykami brzydzę się debilowatym społeczeństwem.

Kto oczekuje darmowej pracy? Przecież do polityki żaden biedny się nie dostanie, bo już na samym starcie (od najniższego szczebla władzy) trzeba mieć finansowe zaplecze. Tylko, że jak już się do tej władzy ktoś dorwie, to doi społeczeństwo. Bez względu na to czy jest zamożny, bardzo zamożny czy tylko wystarczająco zamożny. Pazerność KAŻDEJ władzy jest porażająca i karygodna.
Fachowców już też mieliśmy i podobno mamy :lmao: Bez komentarza to zostawię.
Jak ktoś całe życie przepracował w UB, a później SB to może nie znosić PiSowców Emeryci są różni. Niektórzy w PRLu byli za partią i to rozdawnictwo bardzo im się spodobało.

Nawet tak do mnie nie żartuj. :-(
U nas nie ma prawdziwej demokracji, ale jej atrapa. Przede wszystkim powinniśmy głosować na jednego posła w kręgu i móc go w każdej chwili odwołać. Żadnych dotacji na partie albo szczątkowe, a na to konto ludzie w ramach rocznego limitu sami wspierają swoich przedstawicieli. W kilku państwach na Świecie udało się dokonać prawdziwej zmiany.

Masz rację, ale co...przed wyborami dużo gadania było o JOW-ach... :-/ zdechło?, władza uderzyła do głowy? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.
Życie jest za krótkie, aby zawracać sobie głowę polityką i propagandą. Jak byłam młoda też miałam piękne idee, czynnie próbowałam wraz z mężem zmieniać świat, przynajmniej ten bliski, polski. I widzę, że nic z tego nie wyszło, a ludzie, którzy po naszych karkach dorwali się na świeczniki skompromitowali się totalnie. Świat i polityka to jedno wielkie oszustwo.


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: marioosh666 » 13 sty 2019, 16:43

He.Lena pisze:Od lat to słyszę, od wielu lat. Czasami szłam wybierać z przekonaniem, że będzie lepiej (niekoniecznie mnie, ale w ogóle, Polakom, krajowi), czasami wybierałam mniejsze zło, a niekiedy rezygnowałam. Już kilkadziesiąt lat ta ruletka trwa i nie zmienia się nic.

W naszym Świecie istnieje czas. To nie tak jak było kiedyś, że Bóg powiedział, żeby stała się światłość i za chwilę się stawała. W Brazylii potrzebne było 100 lat. I nie jest tak, że nie zmienia się nic od kilkudziesięciu lat. Na początku lat '90 wiele spraw w Polsce załatwiało się za łapówkę np.: prawo jazdy, Policja brała kasę w zamian za odstąpienie od wystawienia mandatu, prowadząc jakikolwiek biznes trzeba było płacić haracz itp. itd. Dzięki temu, że ludziom na czymś zależało dzisiaj żyjemy w lepszych warunkach niż Ukraińcy, Rosjanie czy Białorusini. Przy transformacji złodziejstwo było i to ogromne, ale tam dużo większe.
He.Lena pisze:Na żadną prawicę głosować nie będę. Dla mnie prawica (każda: czy to polityczna, religijna czy jakakolwiek) oznacza wyłącznie nietolerancję, szowinizm, rasizm i nienawiść do każdego, kto myśli, wierzy, mówi inaczej niż "ja". Taka postawa nie ma z tzw. lewactwem NIC wspólnego, ale wiem, że i tak w tym miejscu do nikogo to nie dotrze.

Zgadzam się, że prawicy w Polsce praktycznie nie ma.
He.Lena pisze:Jako osoba jestem bardzo konserwatywna, ale uważam, że dosłownie każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów i wyborów. I absolutnie nikt nie ma prawa wtrącać się, a już na pewno nie zwalczać czynnie innych poglądów.

Mam inne podejście tzn. naród podzielony, więc poglądy się ścierają, a taka tolerancja bez granic bardzo szybko prowadzi do faszyzmu.
He.Lena pisze:Kto oczekuje darmowej pracy? Przecież do polityki żaden biedny się nie dostanie, bo już na samym starcie (od najniższego szczebla władzy) trzeba mieć finansowe zaplecze. Tylko, że jak już się do tej władzy ktoś dorwie, to doi społeczeństwo. Bez względu na to czy jest zamożny, bardzo zamożny czy tylko wystarczająco zamożny. Pazerność KAŻDEJ władzy jest porażająca i karygodna.
Fachowców już też mieliśmy i podobno mamy :lmao: Bez komentarza to zostawię.

Dzisiaj do Sejmu wchodzi się na czyichś plecach. Akurat pieniądze nie są specjalnie potrzebne. Z darmową pracą miałem na myśli coś innego. Jak ktoś będzie chciał podnieść wynagrodzenie członkom rządu albo postawić człowieka z międzynarodowym doświadczeniem i wynikami na czele jakiejś agencji rządowej to podniesie się wrzask od Morza do Tatr i od Odry do Bugu, a jak ktoś wyprowadzi miliardy do zaprzyjaźnionych organizacji albo je zdefrauduje to nikogo to nie zdziwi. Takie mamy społeczeństwo, więc politycy muszą się dostosować. To jest nasza wina, a nie ich.
He.Lena pisze:Masz rację, ale co...przed wyborami dużo gadania było o JOW-ach... :-/ zdechło?, władza uderzyła do głowy? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Wprowadzenie JOWów jest dla nich jak odcięcie gałęzi na której siedzą. Nie zrobią tego dobrowolnie. Najlepsza opcja to właśnie społeczna lista. Nie wiem czy zdechło. Ludzie wiązali spore nadzieje z PiSem i pierwszy rząd w wielu obszarach dawał radę.
He.Lena pisze:Życie jest za krótkie, aby zawracać sobie głowę polityką i propagandą. Jak byłam młoda też miałam piękne idee, czynnie próbowałam wraz z mężem zmieniać świat, przynajmniej ten bliski, polski. I widzę, że nic z tego nie wyszło, a ludzie, którzy po naszych karkach dorwali się na świeczniki skompromitowali się totalnie. Świat i polityka to jedno wielkie oszustwo.

Chrześcijanin i tak ma nakaz misyjny. Jak naród się podniesie moralnie to nastąpi zmiana polityczna. Tym nie trzeba się jakoś specjalnie zajmować.


Są ludzie i moderatorzy...
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: Dziesięć panien » 13 sty 2019, 20:05

Tak samo uważam jak napisała He.Lena odnośnie polityki.

Marioosh666 nadal przekonujesz i nawet jeśli wierzysz że się uda to się nie uda. Pamiętasz co powiedział Bismarck - Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą.

Przed wyborami obiecują a potem to samo. Jak zdradzili ostatniego lidera przez jego nie dojrzałe emocjonalne decyzję.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: marioosh666 » 14 sty 2019, 09:50

Dziesięć panien pisze:Marioosh666 nadal przekonujesz i nawet jeśli wierzysz że się uda to się nie uda.

To jest chyba największy problem - brak mężczyzn w narodzie :( Nie ma z kim robić tej polityki. Każdy tylko narzeka jak baba, że się nie da :(
Dziesięć panien pisze:Pamiętasz co powiedział Bismarck - Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą.

A Lenin powiedział, że nowy człowiek Boga nie potrzebuje.

I co z tego wynika?
Dziesięć panien pisze:Przed wyborami obiecują a potem to samo.

Niektóre obietnice spełnili i ludzie bardzo z tego powodu ubolewali, bo tak nie można. Jeszcze się lud zbałamuci i pomyśli, że tak trzeba rządzić. Polacy mają swoje wady, już Dmowski o tym pisał dawno temu, nie jest to tajemnicą.
Dziesięć panien pisze:Jak zdradzili ostatniego lidera przez jego nie dojrzałe emocjonalne decyzję.

Te przepychanki nie mają większego znaczenia. Prawdziwa siła jeszcze nie nadeszła. Obawiam się, że musi karmy brakować, żeby coś się ruszyło i to może być już na jesieni A. D. 2019.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: KAAN » 14 sty 2019, 10:16

marioosh666 pisze:Obawiam się, że musi karmy brakować...
Nie istnieje coś takiego jak karma, jest Boży plan, Boża wola, Boży sąd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: Noemi » 14 sty 2019, 10:54

mariooosh666 proszę o merytoryczną dyskusję i na temat


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: marioosh666 » 14 sty 2019, 10:54

OK, zaczyna się usuwanie moich postów, więc czas na ewakuację.


Są ludzie i moderatorzy...
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: Dziesięć panien » 14 sty 2019, 16:43

To nie było narzekanie lecz fakt. Marioosh666.
Forum jak każde inne ma swoje prawo i policjantów nie na darmo miecz noszących. Nie szukaj teorii spiskowych. Jeśli robię coś nie tak w zgodzie z regulaminem to takie są efekty czy mi.się podoba czy nie. Mnie też to. może spotkać.
Wracając do tematu z tej całej trójki panów najbardziej nie odpowiada mi
Braun z powodu inwizycyjno społecznych. Dołożyć niebezpieczne wypowiedzi pana w muszce. Nie interesuje mnie że nie zmienia poglądów. Ponoć krowa też niezmienia a jakie to ma skutki dla środowiska ten tylko się dowie komu partia prawo życia wypowie. Pan trzeci na przystawkę z której z czasem wyrośnie kosztem ich małości. Temat się chyba wyczerpał lub się wyczerpałem w temacie.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: berecik » 17 sty 2019, 08:15

Noemi pisze:mariooosh666 proszę o merytoryczną dyskusję i na temat

Czy można przeczytać tę nie merytoryczną opinię?


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: Lord Vajler » 14 maja 2019, 22:57

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy w niektórych sondażach ma nawet 8%. Nie ma dnia by PiSowskie media na nich nie pluły, bo odbierają im elektorat. Mimo, iż są tam osoby, których nie trawię (Braun - chyba nie muszę pisać czemu, Jakubiak - nie podobało mi się jego wiele głosowań) to mają realne szanse na dobry wynik w tych i następnych wyborach.


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: marioosh666 » 15 maja 2019, 13:13

Lord Vajler pisze:Mimo, iż są tam osoby, których nie trawię (Braun - chyba nie muszę pisać czemu, Jakubiak - nie podobało mi się jego wiele głosowań) to mają realne szanse na dobry wynik w tych i następnych wyborach.

Nie mają żadnych szans - jak będzie za dobrze szło to Korwin tradycyjnie zrobi kupę na stół i im spadnie. Jak się inni połapią to się towarzystwo rozejdzie. Do przyszłych wyborów to może ich już nie być.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: Lord Vajler » 10 wrz 2019, 16:47

W wyborach do sejmu startuję w list Konfederacji. Na konferencji nie mogło zabraknąć Biblii. Wiem, że to katolicki egzemplarz, ale dobrze się prezentuje wizualnie https://www.youtube.com/watch?v=CM3dFrHVH7s


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: KAAN » 10 wrz 2019, 17:05

Gratuluję odwagi obywatelskiej, popieram cię w twojej decyzji (jeśli moje poparcie cokolwiek znaczy), walcz dzielnie :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: Riddick » 10 wrz 2019, 17:26

Lepszy Korwin niż jakaś odnoga lewicy, czy to lewicy nabożnej (pis) czy bezbożnej (po, psl, sld, czy inne razem)...
Lord Vajler pisze:W wyborach do sejmu startuję w list Konfederacji. Na konferencji nie mogło zabraknąć Biblii. Wiem, że to katolicki egzemplarz, ale dobrze się prezentuje wizualnie https://www.youtube.com/watch?v=CM3dFrHVH7s

Niestety rzymskokatolicki egzemplarz wygląda paskudnie, te jakieś dziwne, czasami okultystyczne znaki i ogólna niewymiarowość formatu...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Korwin, narodowcy, Braun

Postautor: marioosh666 » 11 wrz 2019, 11:55

Riddick pisze:Lepszy Korwin niż jakaś odnoga lewicy, czy to lewicy nabożnej (pis) czy bezbożnej (po, psl, sld, czy inne razem)...

Co prawicowego widzisz w Korwinie?


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości