Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 26 lis 2019, 13:07

Strasznie dużo tu antysemitników :(


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 26 lis 2019, 18:19

marioosh666 pisze:Strasznie dużo tu antysemitników :(
Wiesz kto jest antysemitą? To ten którego nie lubią żydzi :D .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 27 lis 2019, 06:39

KAAN pisze:
marioosh666 pisze:Strasznie dużo tu antysemitników :(
Wiesz kto jest antysemitą? To ten którego nie lubią żydzi :D .

To co zaprezentowałeś jest na poziomie teorii działaczy LGBT, którzy twierdzą, że jak ktoś krytykuje homoseksualizm to znaczy, że jest kryptogejem.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 27 lis 2019, 09:29

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:
marioosh666 pisze:Strasznie dużo tu antysemitników :(
Wiesz kto jest antysemitą? To ten którego nie lubią żydzi :D .
To co zaprezentowałeś jest na poziomie teorii działaczy LGBT, którzy twierdzą, że jak ktoś krytykuje homoseksualizm to znaczy, że jest kryptogejem.
Jest dokładnie odwrotnie, to właśnie LGVBTATVAGD wyzywają od antysemitów każdego kto śmie przedstawić prawdę o tzw żydach. Nie uprawiaj tego typu narracji, każdy już to rozpoznaje na samym początku. Trzeba mówić prawdę a nie być politpoprawną chorągiewką. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że prawdziwi Żydzi kompletnie odcinają się od tych co opluwają każdego kto powie choć troszkę prawdy. Syjoniści robią złą krew, kłamią i niszczą wizerunek narodu wybranego i wywołują wojny, to na prawdę źli ludzie. Oni wydawali swoich ziomków na mierć, poczytaj z dobrych źródeł co się działo w gettach, kim byli prześladowcy Polaków tuż po wojnie. Ci ludzie nie mają wiary judaizmu, to są żydzi kulturowi, ateiści, bez moralności jaką w naszych sercach wypisał Pan Jezus. Kiedyś ktoś podlinkował wypowiedź pewnego rabina, prawdziwie wierzącego po żydowsku, on powiedział co o tych syjonistach myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=rF2xWlgMQPM


Mam takie wrażenie, ze jak ten rabin żyłby w czasach Pana Jezusa to byłby jak Nikodem, albo Paweł, jestem pewien (na ile można być pewnym), że by się nawrócił po rozmowie z Panem. Byłem zdumiony słowami rabina Cohena.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 08 gru 2019, 13:58

KAAN pisze:Jest dokładnie odwrotnie, to właśnie LGVBTATVAGD wyzywają od antysemitów każdego kto śmie przedstawić prawdę o tzw żydach.

LGBTQ i Żydzi to są dwa oddzielne tematy. Pisałem jedynie o metodach, które stosujesz. Widać tutaj pewną analogię.
KAAN pisze:Nie uprawiaj tego typu narracji, każdy już to rozpoznaje na samym początku. Trzeba mówić prawdę a nie być politpoprawną chorągiewką.

Politpoprawne chorągiewki bronią żydokomuny, a atakują ortodoksów i żydowskich narodowców - ja, w dużym uproszczeniu, robię odwrotnie
KAAN pisze:Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że prawdziwi Żydzi kompletnie odcinają się od tych co opluwają każdego kto powie choć troszkę prawdy.

Czyli są jacyś prawdziwi Żydzi? Jeszcze całkiem niedawno był monolit. Dobrze, że oczy zaczynają się otwierać.
KAAN pisze:Syjoniści robią złą krew, kłamią i niszczą wizerunek narodu wybranego i wywołują wojny, to na prawdę źli ludzie.

Syjonistami są nie tylko Żydzi. Co bardziej światli chrześcijanie w tym nasz Marszałek Piłsudski popierał ten ruch. I to nie oni wywołują wojny, ale są zmuszeni się przed nimi bronić.
KAAN pisze:Oni wydawali swoich ziomków na mierć, poczytaj z dobrych źródeł co się działo w gettach, kim byli prześladowcy Polaków tuż po wojnie.

Znów mieszasz kilka tematów. Opisy bardziej pasują do żydokomuny. Syjoniści jak tylko się dało przeważnie wyjeżdżali do Izraela w tamtym czasie.
KAAN pisze:Ci ludzie nie mają wiary judaizmu, to są żydzi kulturowi, ateiści, bez moralności jaką w naszych sercach wypisał Pan Jezus. Kiedyś ktoś podlinkował wypowiedź pewnego rabina, prawdziwie wierzącego po żydowsku, on powiedział co o tych syjonistach myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=rF2xWlgMQPM

To są ich wewnętrzne przepychanki. Żydzi odzyskali własne państwo, język i walutę. Nawrócą się dopiero po złamaniu porozumienia przez antychrysta. Wszystko zostało przepowiedziane. Nie wiem skąd ten Rabin czerpie swoje teorie, ale nie jest jedyny. Ortodoksi zazwyczaj są przeciwko Izraelowi, bo jest państwem świeckim. W ich przekonaniu powinien być tylko dla ortodoksów.
KAAN pisze:Mam takie wrażenie, ze jak ten rabin żyłby w czasach Pana Jezusa to byłby jak Nikodem, albo Paweł, jestem pewien (na ile można być pewnym), że by się nawrócił po rozmowie z Panem. Byłem zdumiony słowami rabina Cohena.

Raczej stałby po stronie prześladowców.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 09 gru 2019, 00:10

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Jest dokładnie odwrotnie, to właśnie LGVBTATVAGD wyzywają od antysemitów każdego kto śmie przedstawić prawdę o tzw żydach.
LGBTQ i Żydzi to są dwa oddzielne tematy. Pisałem jedynie o metodach, które stosujesz. Widać tutaj pewną analogię.
A ja widze analogię pomiędzy twoją narracją a tych od LGBTUSBRTVAGD.
KAAN pisze:Nie uprawiaj tego typu narracji, każdy już to rozpoznaje na samym początku. Trzeba mówić prawdę a nie być politpoprawną chorągiewką.
Politpoprawne chorągiewki bronią żydokomuny, a atakują ortodoksów i żydowskich narodowców - ja, w dużym uproszczeniu, robię odwrotnie
Żydowscy narodowcy to się nazywa syjonizm, obrzydliwa ideologia, rasistowska i totalistyczna.
KAAN pisze:Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że prawdziwi Żydzi kompletnie odcinają się od tych co opluwają każdego kto powie choć troszkę prawdy.
Czyli są jacyś prawdziwi Żydzi? Jeszcze całkiem niedawno był monolit. Dobrze, że oczy zaczynają się otwierać.
Kompletnie nie znasz żydów :) . Prawdziwi Żydzi są i jest ich niewielu.
KAAN pisze:Syjoniści robią złą krew, kłamią i niszczą wizerunek narodu wybranego i wywołują wojny, to na prawdę źli ludzie.

Syjonistami są nie tylko Żydzi.
Nie ma to znaczenia kto etnicznie jest syjonistą, to rasizm w czystej postaci.
Co bardziej światli chrześcijanie w tym nasz Marszałek Piłsudski popierał ten ruch.
Piłsudski to obleśny typ, z chrześcijaninem nie miał nic wspólnego.
I to nie oni wywołują wojny, ale są zmuszeni się przed nimi bronić.
Kiedyś tez tak myślałem, ale zmądrzałem.
KAAN pisze:Oni wydawali swoich ziomków na mierć, poczytaj z dobrych źródeł co się działo w gettach, kim byli prześladowcy Polaków tuż po wojnie.
Znów mieszasz kilka tematów. Opisy bardziej pasują do żydokomuny. Syjoniści jak tylko się dało przeważnie wyjeżdżali do Izraela w tamtym czasie.
Nie znasz tematu niestety.Nie było tak jak piszesz.
KAAN pisze:Ci ludzie nie mają wiary judaizmu, to są żydzi kulturowi, ateiści, bez moralności jaką w naszych sercach wypisał Pan Jezus. Kiedyś ktoś podlinkował wypowiedź pewnego rabina, prawdziwie wierzącego po żydowsku, on powiedział co o tych syjonistach myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=rF2xWlgMQPM

To są ich wewnętrzne przepychanki. Żydzi odzyskali własne państwo, język i walutę.
I co z tego? Język waluta i pieniądze nie naprawia ich upadłych dusz. Wszyscy oni zginą na sądzie Bożym, zostanie tylko garstka. Takie jest proroctwo, dlatego syjoniści nie interesują sie wolą Bożą.
Nawróci się niewielka ich liczba. Resztka według wyboru łaski

List do Rzymian 9:27 A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie;

Nie wiem skąd ten Rabin czerpie swoje teorie, ale nie jest jedyny.
On po prostu zna Biblię i zna proroctwa i wyroki Boże. Ty ich nie znasz, dlatego piszesz... jak piszesz :)
Ortodoksi zazwyczaj są przeciwko Izraelowi, bo jest państwem świeckim.
Biblijny Izrael nigdy nie był świecki, nawet jak odszedł od wiary, zawsze był oceniany według ducha.
W ich przekonaniu powinien być tylko dla ortodoksów.
Nie rozumiesz o czym piszesz, posłuchaj jeszcze raz tego wywiadu i pomyśł jakie niedorzeczności piszesz.
KAAN pisze:Mam takie wrażenie, ze jak ten rabin żyłby w czasach Pana Jezusa to byłby jak Nikodem, albo Paweł, jestem pewien (na ile można być pewnym), że by się nawrócił po rozmowie z Panem. Byłem zdumiony słowami rabina Cohena.
Raczej stałby po stronie prześladowców.
Nie sądzę. Przeczytaj J 3:1-21, posłuchaj rabina Cohena a potem dopiero napisz, bo z twoich słów wynika że nie kapujesz o co w tym wszystkim chodzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 09 gru 2019, 14:08

KAAN pisze:Żydowscy narodowcy to się nazywa syjonizm, obrzydliwa ideologia, rasistowska i totalistyczna.

Piękna ideologia :) A, że później różne siły próbowały to przejąć to inna sprawa. Ten pierwotny syjonizm to była kwestia posiadania własnego państwa w biblijnych granicach, więc trudno kogoś za to winić. My też chcieliśmy odzyskać swoje. Nawet się udało :)
KAAN pisze:Kompletnie nie znasz żydów :) . Prawdziwi Żydzi są i jest ich niewielu.

Proszę o jakieś wskazówki, żebym potrafił rozpoznać kto jest prawdziwym Żydem. Niemcy ściągali im spodnie i to wystarczyło. A Ty jaki test proponujesz?
KAAN pisze:Nie ma to znaczenia kto etnicznie jest syjonistą, to rasizm w czystej postaci.

Czyli może być Polak syjonista? Coś Ci się pomyliło...
KAAN pisze:Piłsudski to obleśny typ, z chrześcijaninem nie miał nic wspólnego.

Czyli wszystko jasne... Zawiało matiuszką Rassiją :( Tam się nie lubi żydowskich narodowców i kocha żydokomunę.
KAAN pisze:Kiedyś tez tak myślałem, ale zmądrzałem.

To nie było zmądrzenie :(
KAAN pisze:Nie znasz tematu niestety.Nie było tak jak piszesz.

Aż boję się pytać jak było...
KAAN pisze:I co z tego? Język waluta i pieniądze nie naprawia ich upadłych dusz. Wszyscy oni zginą na sądzie Bożym, zostanie tylko garstka. Takie jest proroctwo, dlatego syjoniści nie interesują sie wolą Bożą.
Nawróci się niewielka ich liczba. Resztka według wyboru łaski

Izrael nawróci się jako ostatni po zerwaniu przez antychrysta siedmioletniego przymierza. Jeszcze trochę czasu im zostało. Teraz jest nasz czas.
KAAN pisze:On po prostu zna Biblię i zna proroctwa i wyroki Boże. Ty ich nie znasz, dlatego piszesz... jak piszesz :)

Rabin zna Biblię??? 53 rozdział Księgi Izajasza też? Jak mógł odrzucić Jezusa w tej sytuacji? Niestety, nie powołuje się na nic. Głosi teorie wyssane z palca.
KAAN pisze:Nie sądzę. Przeczytaj J 3:1-21, posłuchaj rabina Cohena a potem dopiero napisz, bo z twoich słów wynika że nie kapujesz o co w tym wszystkim chodzi.

Tam nie ma niczego wartościowego. Spodobało się Konfederacji, bo pasuje do ich narracji. Rabin pisze palcem po wodzie.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: pietrobus » 09 gru 2019, 14:19

Wszyscy jesteście rasistami. :-D


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 09 gru 2019, 15:46

Nie spodziewałem się, że temat wywoła takie kontrowersje. Moją intencją było jedynie dotarcie do zwolenników Konfederacji, których trochę tutaj siedzi. Wydawało mi się oczywistą oczywistością, że panoszenie się przez obcych w naszym wspólnym domu nie będzie się podobać. Pomyliłem się... Dla wielu nadal wszystkiemu winni są Żydzi.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 09 gru 2019, 17:36

marioosh666 pisze: Dla wielu nadal wszystkiemu winni są Żydzi.
Bez przesady, wojujących syjonistów jest niewielu, a obecny syjonizm nie ma nic wspólnego z syjonizmem Hertzla, albo ben Jehudy. Kiedyś rzeczywiście syjoniści skupiali się na odzyskaniu ziemi dla Izraela i nie było to naganne, ale później szczególnie po IIWŚ syjonizm zaczął przybierać formę totalitaryzmu i dzisiaj jest czymś co zatruwa umysły wielu Izraelczyków. Oni sami nie rozumieją kim są i dlaczego tyle cierpią przez wieki. Do dzisiaj Żydzi pałają nienawiścią do chrześcijan, w obrzydliwy sposób mówią o Panu Jezusie i nie ma dla nich usprawiedliwienia.
Żydzi są winni swojego statusu na świecie, ich grzech jest powodem przelania krwi wielu ludzi. To wszystko wpisuje się w proroctwa biblijne które wprost mówią o tym, że cały świat znienawidzi Izrael i wszystkie narody stawią się do walki z Izraelem. To jest przewidziane przez Pana Boga. Rabin Cohen powiedział dokładnie o co chodzi, prawdziwi Żydzi, ci duchowi nie odwołują się do przemocy i nie są syjonistami, oni zdają sobie sprawę z grzechu jaki popełniał i nadal popełnia cały Izrael i że ich cierpienie jest Bożą karą za odstępstwo, tak jak to było w historii biblijnej. Jak w każdym narodzie władzę sprawuja ludzie bez skrupułów, niemoralni, cyniczni, pazerni. Od tego standardu nie odbiega Izrael dlatego niewielka liczba ludzi złych opanowuje władzę nad wieloma, niewielka liczba syjonistów psuje obraz Izraela w całym świecie działając w sposób haniebny.
Musisz sobie też zdawać sprawę z tego że ich moralność nie jest moralnością chrześcijańską, oni na prawdę klasyfikują ludzi na lepszych i gorszych ze względu na pochodzenie, oni nie poświęcają siebie za innych, nie ma w nich troski o innych tak jak w chrześcijanach. To co wydaje ci się normalne w naszej kulturze, tam jest czymś rzadkim i obcym. Poczytaj NT jaką mentalność mieli Żydzi w rozmowie z Panem Jezusem i co zrobili żeby go zabić. Myślisz że dzisiaj Żydzi są inni? Są tacy sami i niewielu jest wsród nich Nikodemów, Piotrów, Pawłów, Szymonów, Janów. Do dzisiaj działają tak samo:

Ewangelia św. Mateusza 27:23 Ten zaś rzekł: Cóż więc złego uczynił? Ale oni jeszcze głośniej wołali: Niech będzie ukrzyżowany!
24 A Piłat, ujrzawszy, że to nic nie pomaga, przeciwnie, że zgiełk się wzmaga, wziął wodę, umył ręce przed ludem i rzekł: Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego, wasza to rzecz.
25 A cały lud odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze.
26 Wtedy wypuścił im Barabasza, a Jezusa po ubiczowaniu wydał na ukrzyżowanie.

Łk 11:44 Biada wam, że jesteście jak groby nie oznaczone, a ludzie, którzy chodzą po nich, nie wiedzą o tym.
45 A odpowiadając, rzekł jeden z uczonych w zakonie do niego: Nauczycielu, mówiąc tak, i nas znieważasz.
46 On zaś rzekł: I wam, zakonoznawcy, biada, bo obciążacie ludzi brzemionami nie do uniesienia, a sami ani jednym palcem swoim nie dotykacie tych brzemion.
47 Biada wam, że budujecie grobowce prorokom, a przecież ojcowie wasi pozabijali ich.
48 Zaiste, świadczycie przez to, że pochwalacie uczynki ojców swoich, gdyż oni ich zabili, a wy budujecie im groby.
49 Dlatego też i Mądrość Boża powiedziała: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych będą zabijać i prześladować,
50 Aby dopominano się od tego pokolenia o krew wszystkich proroków, wylaną od założenia świata,
51 Począwszy od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który został zabity pomiędzy ołtarzem i świątynią. Zaprawdę powiadam wam: Dopominać się jej będą od pokolenia tego.

Dzieje Apostolskie 7:52 Któregoż z proroków nie prześladowali ojcowie wasi? Pozabijali też tych, którzy przepowiedzieli przyjście Sprawiedliwego, którego wy teraz staliście się zdrajcami i mordercami,


Tego jest w Biblii znacznie więcej. Izraelowi potrzeba pokory, upamietania i nawrócenia do Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 13 gru 2019, 11:12

KAAN pisze:Bez przesady, wojujących syjonistów jest niewielu, a obecny syjonizm nie ma nic wspólnego z syjonizmem Hertzla, albo ben Jehudy. Kiedyś rzeczywiście syjoniści skupiali się na odzyskaniu ziemi dla Izraela i nie było to naganne, ale później szczególnie po IIWŚ syjonizm zaczął przybierać formę totalitaryzmu i dzisiaj jest czymś co zatruwa umysły wielu Izraelczyków. Oni sami nie rozumieją kim są i dlaczego tyle cierpią przez wieki. Do dzisiaj Żydzi pałają nienawiścią do chrześcijan, w obrzydliwy sposób mówią o Panu Jezusie i nie ma dla nich usprawiedliwienia.

Właśnie... Momentem przełomowym był 4 sierpnia 1940 r. To wtedy Żabotyński zmarł nagle na atak serca. Zgon nastąpił podczas pobytu w USA gdzie szukał sprzymierzeńców dla utworzenia żydowskich oddziałów walczących z Niemcami po stronie aliantów w zamian za uznanie Izraela. Niestety, plan się nie udał. Później pojawił się lewicowy Ben Gurion i cichy sojusz z Niemcami. Nie winiłbym za to Żydów jako narodu. To tak jak winić za jakieś działania PRLu wszystkich Polaków. My i Oni padliśmy ofiarą sił zewnętrznych urządzających Świat po II WŚ. Być może mających wsparcie prosto z piekła.
KAAN pisze:Żydzi są winni swojego statusu na świecie, ich grzech jest powodem przelania krwi wielu ludzi. To wszystko wpisuje się w proroctwa biblijne które wprost mówią o tym, że cały świat znienawidzi Izrael i wszystkie narody stawią się do walki z Izraelem. To jest przewidziane przez Pana Boga. Rabin Cohen powiedział dokładnie o co chodzi, prawdziwi Żydzi, ci duchowi nie odwołują się do przemocy i nie są syjonistami, oni zdają sobie sprawę z grzechu jaki popełniał i nadal popełnia cały Izrael i że ich cierpienie jest Bożą karą za odstępstwo, tak jak to było w historii biblijnej. Jak w każdym narodzie władzę sprawuja ludzie bez skrupułów, niemoralni, cyniczni, pazerni. Od tego standardu nie odbiega Izrael dlatego niewielka liczba ludzi złych opanowuje władzę nad wieloma, niewielka liczba syjonistów psuje obraz Izraela w całym świecie działając w sposób haniebny.

Ten Rabin raczej nie chce doprowadzić Żydów do Jezusa tylko przerobić ich na ortodoksów.
KAAN pisze:Musisz sobie też zdawać sprawę z tego że ich moralność nie jest moralnością chrześcijańską, oni na prawdę klasyfikują ludzi na lepszych i gorszych ze względu na pochodzenie, oni nie poświęcają siebie za innych, nie ma w nich troski o innych tak jak w chrześcijanach. To co wydaje ci się normalne w naszej kulturze, tam jest czymś rzadkim i obcym. Poczytaj NT jaką mentalność mieli Żydzi w rozmowie z Panem Jezusem i co zrobili żeby go zabić. Myślisz że dzisiaj Żydzi są inni? Są tacy sami i niewielu jest wsród nich Nikodemów, Piotrów, Pawłów, Szymonów, Janów. Do dzisiaj działają tak samo:
(...)

Tego jest w Biblii znacznie więcej. Izraelowi potrzeba pokory, upamietania i nawrócenia do Pana Jezusa.

Zgadzam się i im się już dostało od innych narodów. Bardziej dziwi różnica w podejściu. W USA i ogólnie wśród prawdziwych chrześcijan czuć dużą sympatię dla Żydów. W Polsce, w tym tutaj, bardziej czuć pogardę i nienawiść. Przecież gdyby nie Żydzi to nie byłoby Nowego Przymierza, bo to Oni zabili Jezusa, a Świat się skończy wraz z ich nawróceniem. Nie ma żadnego powodu, żeby ich jakoś specjalnie nienawidzić.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 13 gru 2019, 13:08

marioosh666 pisze: Nie winiłbym za to Żydów jako narodu.
Nie winię narodu, ale tych co powodują te wszystkie nieszczęścia, syjonistów. Problem jest taki, ze pod wpływem syjonistycznej ideologii jest prawie cały naród i bardzo wielu zwodzą, to jest dokładnie taka sytuacja jak w NT.
Ten Rabin raczej nie chce doprowadzić Żydów do Jezusa tylko przerobić ich na ortodoksów.
Oczywiście że nie chce, ale ma mentalność prawdziwego Żyda podobnego do Nikodema, Piotra, Pawła i innych. Zanim Paweł, Saul z Tarsu, poznał Pana Jezusa prześladował Zbór Pański, ale miał tą wiedzę co Cohen, dlatego byłem zdumiony wobec jego wyznania swoich poglądów, że z taką wiedzą i wobec powszechnego świadectwa o Panu Jezusie ten rabin jeszcze pozostaje w judaizmie i nie stał się wyznawcą Pana Jezusa, to dla mnie wielka zagadka duchowa.
Zgadzam się i im się już dostało od innych narodów. Bardziej dziwi różnica w podejściu. W USA i ogólnie wśród prawdziwych chrześcijan czuć dużą sympatię dla Żydów. W Polsce, w tym tutaj, bardziej czuć pogardę i nienawiść.
To nie jest prawda, że u nas wśród prawdziwych chrześcijan jest pogarda i nienawiść, przeciwnie, mamy problem z żydofilią, brakiem właściwego rozeznania co do statusu tego narodu. Wierzący często włączają żydowskie obyczaje i elementy ich kultury do swojego życia. To niewłaściwe podejście, bo dzisiaj w czasie łaski:

List do Galacjan 3:28 Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.


Etniczni Żydzi niech pielęgnują swoje obyczaje, Polacy swoje, Anglicy, Walijczycy, Niemcy swoje, każdy niech będzie sobą na co dzień, ale w Panu Jezusie jesteśmy jednym narodem Bożym, jeśłi tylko wierzą i są zbawieni z łaski na podstawie wiary.

Przecież gdyby nie Żydzi to nie byłoby Nowego Przymierza, bo to Oni zabili Jezusa, a Świat się skończy wraz z ich nawróceniem. Nie ma żadnego powodu, żeby ich jakoś specjalnie nienawidzić.
Patrzysz zbyt krótką perspektywą, gdyby nie Żydzi to Pan Bóg wiąłby sobie inny naród. Oni zostali użyci według wyboru łaski Pana Boga, nie mają w tym żadnej swojej zasługi. To tak samo jak ze zbawieniem, nie masz w tym swojej zasługi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 13 gru 2019, 13:25

KAAN pisze:Nie winię narodu, ale tych co powodują te wszystkie nieszczęścia, syjonistów.

To nie syjoniści powodują te wszystkie nieszczęścia. Oni są ofiarami systemu tak jak np.: naród polski. Opisałem Ci historię Żabotyńskiego. Tam zadziałała ta sama ręka co u nas. Co raz więcej ludzi to widzi.
KAAN pisze:Problem jest taki, ze pod wpływem syjonistycznej ideologii jest prawie cały naród i bardzo wielu zwodzą, to jest dokładnie taka sytuacja jak w NT.

Oni mają taką indoktrynację w szkołach, że trudno się temu dziwić. Do tego pokolenie pamiętające II RP wymarło. Nastąpił spory zrzut wrogiej nam żydokomuny z ZSRS, która zyskała znaczne wpływy polityczne.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 13 gru 2019, 16:32

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Nie winię narodu, ale tych co powodują te wszystkie nieszczęścia, syjonistów.

To nie syjoniści powodują te wszystkie nieszczęścia. Oni są ofiarami systemu tak jak np.: naród polski. Opisałem Ci historię Żabotyńskiego. Tam zadziałała ta sama ręka co u nas. Co raz więcej ludzi to widzi..
Nie zgadzam się z tym, syjonistów opisał rabin, człowiek jak najbardziej tkwiący w dzisiejszym Izraelu i widzący to wszystko od środka na przestrzeni wielu lat, jest on człowiekiem sędziwym i wiele widział.
marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Problem jest taki, ze pod wpływem syjonistycznej ideologii jest prawie cały naród i bardzo wielu zwodzą, to jest dokładnie taka sytuacja jak w NT.
Oni mają taką indoktrynację w szkołach, że trudno się temu dziwić. Do tego pokolenie pamiętające II RP wymarło. Nastąpił spory zrzut wrogiej nam żydokomuny z ZSRS, która zyskała znaczne wpływy polityczne.
No właśnie, syjonizm ma bardzo silne związki z komunistami.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 14 gru 2019, 19:38

KAAN pisze:Nie zgadzam się z tym, syjonistów opisał rabin, człowiek jak najbardziej tkwiący w dzisiejszym Izraelu i widzący to wszystko od środka na przestrzeni wielu lat, jest on człowiekiem sędziwym i wiele widział.

Rabin nie jest obiektywny. Może i wiele widział, ale przez swoje ortodoksyjne okulary. To jak katolik czy świadek jehowy czytający to samo Pismo Święte co my. Jeden i drugi będzie używał wersetów to obrony swojego wyznania. Obaj będą przekonani, że mają rację i robią dobrze.
KAAN pisze:No właśnie, syjonizm ma bardzo silne związki z komunistami.

Syjoniści do śmierci Żabotyńskiego byli raczej nazywani faszystami, a przez komunistów zwalczani. To byli normalni ludzie. Gdyby nie przewrót związany z II WŚ to na pewno mielibyśmy z nimi świetne relacje.


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości