Propozycja SPOTKANIA forumowiczów

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 lip 2009, 17:52

Metamorphosis pisze:Nasz wspólny wniosek: więcej wiary, mniej filozofowania.

wiary w co lub w kogo metamorphosis ?
pozwól ze i ja cos wtracę :]
myślę że szukasz towarzystwa wzajemnej adoracji, ludzi, którzy beda dawac poklask i posłuch temu co mówisz i nad czym sie uzalasz od samego początku swego uczestnictwa na forum.
Sory metam ale ty nie szukasz a z zapalczywoscia wytykasz innym błędy wady i niedoskonałości. Co i komu chcesz coś udowodnić :?:
Metamorphosis pisze:Mnie - zniechęciły do pyszałkowatych protestantów.

Mojego kolegę i koleżankę - do chrześcijaństwa.

czy Puritan głosił coś przeciw Panu Jezusowi ? bo jezeli nie to do kogo sie zraziłes ? do człowieka ? zapewniam cie ze nie pierwszy i nie ostatni raz ;)
Metamorphosis pisze:możesz mojemu ojcu dziękować, że tak Tobie 'nadskakiwał' i że nie wyleciałeś z hukiem. Gdyby nie on, wyrzuciłbym Cię, a też mam tam coś do powiedzenia.

a ten tekst mówi o Tobie wiecej niz Ci sie wydaje "gospodarzu" ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 lip 2009, 17:54

Metamorphosis pisze:chrześcijanin: mimo iż Twój brat nazwał mnie 'luzakiem' (w sumie nie wiem w jakim sensie, bo raczej spięty jestem niż wyluzowany) to sporo sporo więcej wyniosłem z półgodzinnej rozmowy z nim niż z kilkudniowego pobytu Puritan'a.

ehh... widac ze ciagnie swój do swego 8-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 30 lip 2009, 19:01

markulus pisze:myślę że szukasz towarzystwa wzajemnej adoracji, ludzi, którzy beda dawac poklask i posłuch temu co mówisz i nad czym sie uzalasz od samego początku swego uczestnictwa na forum.

I ja tak myślę, od samego początku :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 30 lip 2009, 19:52

Metam, nie chce mi się nawet komentować tego co napisałeś bo to się nazywa furią (pełną nieprawdy zresztą).

Ja cię ostrzegłem przed ogniem wiecznym, a tam właśnie zmierzasz jeśli sie nie nawrócisz. Zamiast okazania wdzięczności buchasz nienawiścią. Ja winny nie jestem tego, że jesteś wrogiem Jezusa.

Pragnę tylko cię uświadomić, że wspólne odmawianie "Ojcze nasz" z nieposzukującym katolikiem jest ekumenizmem, a więc grzechem utwierdzania kogoś w fałszywej religii.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 30 lip 2009, 20:15

Metamorphosis pisze:Jeszcze na świecie nie było Puritana, a mój ojciec i ja również mieliśmy do czynienia z protestantami.

To ciekawe, że Puritan się nawrócił, a Ty nadal jesteś "poszukujący"...
No i przyjechał z werwą głoszenia. To co na forum, to i w rzeczywistości.

A ma być na odwrót - na forum jedno, a w rzeczywistości co innego? Według mnie - składasz Puritanowi dobre świadectwo :)
....mania czytania Biblii niemal wszędzie.

JW :)
Czytania Biblii nigdy za wiele i dziwie się - aczkolwiek nie zbyt mocno - że stawiasz ten dobry zwyczaj w szeregu oskarżeń....

Dz 17:11 Bw "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają."
niestety zraził nie tylko do siebie, ale i do chrześcijaństwa, konkretniej zraził właśnie tego mojego kolegę i koleżankę.
..........
Mojego ojca, wuja i ciotkę jeszcze bardziej utwierdziły w swoim wyznaniu - Kościół Katolicki. Dlaczego? Dlatego, że Puritan za świętego się uważa (tak przyznał), a tryska - delikatnie mówiąc - niechęcią do innych.

Mnie - zniechęciły do pyszałkowatych protestantów.

Mojego kolegę i koleżankę - do chrześcijaństwa.

Im bliżej krzyża, tym więcej zniechęconych - to niemalże reguła. W Biblii jest wzmianka, że pewnym momencie "wielu odwróciło się od niego", a trochę później to już wszyscy.

Twój kolega i koleżanka nie stanowią tutaj żadnego dowodu na "nikczemność" Puritana...
Jak oni tak "bardzo się zniechęcili do chrześcijaństwa" z powodu jednego Puritana, to chyba wcześniej też nie byli zbyt mocno do niego zachęceni.

Ciekawe Twoje relacje na temat "utwierdzenia jeszcze bardziej" do KRK wuja i ciotki - tam to oni zapewne "nie dostrzegają" ani pychy, ani odgórnego traktowania, ani świętoszkowatości, ani osądu innych i przypisywania sobie nieomylności - wszystko to natomiast dostrzegli w Puritanie.... Kojarzy mi się to z przysłowiowym "przecedzaniem komara, a połykaniem wielbłąda"... ale że Ty akurat tego nie dostrzegasz, to się nie dziwie.
przyznam przed wszystkimi, że możesz mojemu ojcu dziękować, że tak Tobie 'nadskakiwał' i że nie wyleciałeś z hukiem. Gdyby nie on, wyrzuciłbym Cię, a też mam tam coś do powiedzenia.
Nie Twoja brocha, czy mój kolega śpi razem ze swoja dziewczyną, nie Twoja brocha czy ja i moja rodzina będą zbawieni,

tiaaa.... "poszukujące" wszyscy - o grzechu to wam ani się waż pisnąć, bo wylecisz za drzwi ze szkawałem oszczerstw o "osądzaniu, wyniosłości, dziecinadzie, odgórnym traktowaniu, pyszałkowatości, zrażeniu, fanatyzmie, uważaniem się za świętego" - i co tam jeszcze się znalazło w tym potoku oskarżeń...
Widać to było i wcześniej po Twoim zachowaniu zresztą i podziwiam Puritana, że zachciał tam pojechać...
Nawet ojciec mi powiedział: nie rób mu przykrości, chłopak chce służyć Bogu, ale jest w gorącej wodzie kąpany i myśli, że chwycił Pana Boga za nogi.

Że nienawrócony tak mówi o nawróconym, to też dobrze świadczy :)
markulus: wiary w człowieka i w 'samozwańców'. Już tłumaczyłem to na forum.

A Tobie też już mówiono, że nie masz żadnych kwalifikacji, żeby kogoś nazywać "samozwańczym" - zrozum.
Jeżeli jesteś poszukujący, jak twierdzisz, to co stoi na przeszkodzie byś się nawrócił, wyznał Jezusowi grzechy i powierzył mu życie? Co lub kto ci przeszkadza? Puritan, Axanna, jeszcze ktoś? Toż to niepoważne - ta dziecinada, którą przypisujesz innym...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 lip 2009, 21:07

Metamorphosis pisze:markulus: wiary w człowieka i w 'samozwańców'. Już tłumaczyłem to na forum.

markulus pisze:a ten tekst mówi o Tobie wiecej niz Ci sie wydaje "gospodarzu"


Wszyscy chodzili na palcach koło Puritana, aby tylko za szybko nie ostudzić jego zapędów.
Nawet ojciec mi powiedział: nie rób mu przykrości, chłopak chce służyć Bogu, ale jest w gorącej wodzie kąpany i myśli, że chwycił Pana Boga za nogi.

Toteż na wyraźną prośbę ojca nie zgasiłem Puritan'a, nie zwracałem mu uwag, poza zamykaniem drzwi, bo chłopak się wyraźnie zapominał, że są przeciągi i może szyba polecieć.

Puritan nie zrobil tobie krzywdy, ani twojemu ojcu, ani koledze. Mogl sie nie wysilac i poswiecic czas na gloszenie Ewangelii tym, ktorzy chca jej sluchac. Mogl lezec pod grusza i patrzec w niebo. Wybral jednak mowic tobie i twojej rodzinie i to w taki sposob, jak na forum, bezposrednio, bez owijania w bawelne. Wniosek z tego, ze jest szczerym czlowiekiem i zalezy mu na tobie, ale jeszcze bardziej na prawdzie. Tak, to twarda mowa i nie kazdy moze ja zniesc. Ty jeszcze nie mozesz.


mercy_
Posty: 156
Rejestracja: 21 lip 2009, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mercy_ » 31 lip 2009, 09:53

Meta, nie przejmuj się. Tutaj patrzy się jednostronnie. I nic tego nie zmieni. Puritan jest pupilkiem, więc wszystko mu wolno. Racje miał przewodas, że zbawienie użytkowniów tego forum to chyba żart na prima aprilis. Daj sobie z tym spokój jak ja sobie daje. Prawdziwych protestantów tu nie znajdziesz, jedynie paru fanatycznych anabaptystów, kilku niezszerzonych nieomylnych i nowinkarzy. Zaprowadź bliskich do prawdziwych protestantów.

Axanna, sama chyba nie widzisz, jaka Ty żałosna jesteś. Porównujesz odejśćie uczniów od Jezusa, który gorszył swą delikatnościa, prawda i miłością ze zgorszeniem, który robi Puritan przez swoje hamstwo i tępe pojmowanie chrzścijanstwa. przygoda z "ami" Cie nic nie nauczyła.

Gdybym jeszcze był takim hamem jak wy, to bym napisał wielkimi literami że odchodze z tego forum, bo jest nie protestanckie, jak to zrobiliście na tamtym forum, no, ale ma się tą kulturę.

Największym trolem jest tutaj jj, który robi wszystko, żeby zrobić zamieszanie. no ale on ma też immunitet. Nie dziwię się, że dostałem ostrzeżenie za "wstrętne żydowstwo",. Ręce se dam uciąc, że to forum jest sterowane przez żydów. Tak samo chcecie rzucić cień na historyczne Kościoła i Boga jak oni. Żegnam i życzę powodzenia w taplaniu się w tej gnojówce.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 lip 2009, 10:52

mercy_ pisze:Gdybym jeszcze był takim hamem jak wy, to bym napisał wielkimi literami że odchodze z tego forum, bo jest nie protestanckie, jak to zrobiliście na tamtym forum, no, ale ma się tą kulturę.

Do niemiłego zobaczenia pod następnym wcieleniem Janku!
Największym trolem jest tutaj jj, który robi wszystko, żeby zrobić zamieszanie. no ale on ma też immunitet. Nie dziwię się, że dostałem ostrzeżenie za "wstrętne żydowstwo",. Ręce se dam uciąc, że to forum jest sterowane przez żydów. Tak samo chcecie rzucić cień na historyczne Kościoła i Boga jak oni. Żegnam i życzę powodzenia w taplaniu się w tej gnojówce.

A takie wypowiedzi są skutkiem dopuszczania do głosu każdego kto twierdzi, że jest protestantem lub sympatykiem.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 lip 2009, 16:17

Metamorphosis pisze:chrześcijanin: mimo iż Twój brat nazwał mnie 'luzakiem' (w sumie nie wiem w jakim sensie, bo raczej spięty jestem niż wyluzowany) to sporo sporo więcej wyniosłem z półgodzinnej rozmowy z nim
dlatego pozostaje zachecic Ciebie abys w miare mozliwosci kontaktowal sie z bracmi z Wroclawia (KWCh, Mirek Marczak, Tomasz Stanczak i polecani przez nich wierzacy) a na Slasku - z bracmi jakich polecil Tobie Adalbertus oraz z bratem o ktorym wspominasz.
Jak widziales - brat ten mial swoje lata - i na pewno nie umial tez ukryc swojej zyczliwosci - dlatego slowo "luzak" nie mialo z pewnoscia pejoratywnej wymowy.
Puritan nie ma za wiele wspolnego z protestantyzmem w mojej ocenie - dlatego juz proponowalem aby MacArthurwitow dopisac do KADS i Mormonow - w regulaminie, jako ze jedynie pusto deklaruja posluszenstwu zasadom protestantyzmu a w rzeczywistosci jest to inna ewangelia, inny Chrystus i inny duch niz ten jaki panuje w chrzescijanstwie ewangelicznym.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 lip 2009, 16:37

Puritan nie ma za wiele wspolnego z protestantyzmem w mojej ocenie - dlatego juz proponowalem aby MacArthurwitow dopisac do KADS i Mormonow - w regulaminie, jako ze jedynie pusto deklaruja posluszenstwu zasadom protestantyzmu a w rzeczywistosci jest to inna ewangelia, inny Chrystus i inny duch niz ten jaki panuje w chrzescijanstwie ewangelicznym.

...napisał pan o następujących poglądach: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 07&start=0


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 lip 2009, 16:47

Puritan pisze:napisał pan o następujących poglądach
raczej chodzi mi o nie tyle o deklarowane poglady, bo nie to co kto mowi swiadczy o zawartosci ale co kto jak czyni.
O pogladach negujacych zbawienie z laski i proponowanie w to miejsce sprytnej filozofii zbawienia z zaslug i zabiegow czlowieka, o pogladach negujacych nauke: ze bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia i w to miejsce proponowanie niedzialajacego substytutu, o pogladach negujacych Synostwo Boże Jezusa Chrystusa i proponowania w to miejsce mieszanki niepotwierdzania z amalgamatem pomniejszania wagi tematu - rozmawialismy juz i dlatego nie ma potrzeby tu gdzie rozmowa jest o wspolnym spotkaniu forumowiczow do tego wracac.
Kto chce - na poczatek może sobie poczytać i wyrobić własne zdanie:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =macarthur
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =macarthur
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =macarthur
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 83&start=0


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 lip 2009, 17:29

chrześcijanin pisze:Kto chce - na poczatek może sobie poczytać i wyrobić własne zdanie:

Zrozumiałym, polskim językiem wyjaśniłem twoje obiekcje tutaj: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 4479#64479


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 lip 2009, 22:04

Puritan pisze:Zrozumiałym, polskim językiem
niepotrzebnie te fakty rozmywasz - prawdopodobnie chcac zamaskowac to co o zlej nauce MacArthurwizmu wiedziec mozna. Caly nowo zakladany temat jest bez sensu - niepotrzebnie ponownie zakladany, gdyz juz bylo to omawiane. [b]Wnosze wiec do moderacji aby ten niepotrzebnie przez Puritana otwarty watek wlaczyc do juz istniejacego o dokladnie tym samym temacie:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=1327


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 31 lip 2009, 22:22

chrzescijanin pisze: W związku z niemożliwością poprawiania i edytowania postów po upływie 1440 minut od ich opublikowania informuję, że powyższa wypowiedź jest tylko i wyłącznie wyrazem mojego osobistego poglądu aktualnego na dany czas i niekoniecznie aktualnego później. Wypowiedź ta nie jest reprezentatywna dla żadnej grupy ani instytucji i jest jedynie moim prywatnym i osobistym zdaniem jakie miałem w momencie ostatniej edycji wpisu. Treść wypowiedzi nie może być używana do późniejszego wnioskowania o moich poglądach. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnym kierunku, w uznanej przeze mnie częstotliwości i głębokości oraz bez obowiązku informowania o takich ewentualnych zmianach. Czytelnicy którzy nie do końca są pewni pełnej zgodności moich wypowiedzi z treścią i nauczaniem Biblii- proszeni są o osobiste przestudiowanie i rozstrzygnięcie wszelkich wątpliwości przez samodzielną lekturę Biblii. Wszelkie próby implementacji prezentowanych przeze mnie zasad należy traktować jako czynione na własną odpowiedzialność z wykluczeniem jakiejkolwiek odpowiedzialności osób trzecich w tym mnie.

Pełna asekuracja i PR w jednym.
Lecz tylko na pierwszy rzut oka, bo po przeanalizowaniu tekstu, wychodzi, że jesteś zwyczajnie kompletnie niewiarygodny w tym co piszesz...
No ale jeśli faktycznie miałeś zamiar ostrzec przed samym sobą, wystarczyło umieścić w podpisie TEN link.
Efekt byłby podobny, a zaoszczędziłbyś innym czasu, koniecznego do przeczytania długiego tekstu 8)



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości