Skandal w gronie "Protestanci"

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Skandal w gronie "Protestanci"

Postautor: Soul Winner » 03 mar 2008, 02:36

W Gronie (internetowej społeczności znajomych) "Protestanci" zaszło do zdumiewającego szatańskiego zwiedzenia. Otóż nie wiem w jaki sposób to się stało, ale moderatorem pomocniczym została osoba nie wierząca w Chrystusa. Jak to możliwe, że do takiego czegoś wogóle doszło? Po tym można poznać, że nadchodzą trudne czasy dla kościoła Chrystusa. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał coś podobnego? Żeby wilk strzegł stada owiec? Dla mnie jest to taki szok, że wcale nie mogę zasnąć. Módlmy się, żeby osobą czuwającą nad chrześcijańskim gronem nie był pracownik Szatana, ale zbawiony chrześcijanin którego życiową pasją jest Chrystus. Amen.

Aby wejść na stronę grona 'Protestanci" należy się wcześniej zalogować i wkleić adres strony: http://grono.net/forum/7283/0/


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 03 mar 2008, 08:29

O trudnych czasach to bym mówił jakbyś nie mógł nabyć Pisma Świętego nigdzie w księgarniach ;-) A jakaś tam "internetowa społeczność", których jest teraz więcej niż grzybów po deszczu, nie jest wg. mnie dobra do wyciągania wniosków dla całości Chrześcijaństwa/Kościoła.

Pozdrawiam,
f.


mobi
Posty: 76
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mobi » 04 mar 2008, 11:09

Faktycznie sytuacja nie jest w porządku niezależnie jaka jest tego skala


Karola84
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karola84 » 27 mar 2008, 19:06

Po 1: to napisałeś że jest "pomocniczym" moderatorem... a nie osobą która tym forum zażądza sama i która tę stronę stworzyła dla "popsucia" chrześcijan.

Po 2: jeśli się modlic to o nawrócenie tej osoby!

Po 3: czy nie przesadzasz?


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skandal w gronie "Protestanci"

Postautor: Terebint » 14 maja 2008, 10:00

Soul Winner pisze:Aby wejść na stronę grona 'Protestanci" należy się wcześniej zalogować i wkleić adres strony: http://grono.net/forum/7283/0/

A w jaki sposób można się zarejestrować na tamtym forum? Pytam bo jakoś nie potrafię znaleźć sposobu... :oops:


Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 14 maja 2008, 10:30

Najpierw musisz się zalogować. Ale nie polecam tamtego grona. Jest ono moderowane przez adwentystkę i zielonoświątkowca którzy przynoszą tylko wstyd chrześcijaństwu (adwentyzm to nie jest wyznanie chrześcijańskie jakby ktoś nie wiedział). Polecam natomiast grono "Chrześcijanie." http://grono.net/forum/1961357/0/ (z kropką na końcu bo grono bez kropki także moderowane jest przez tamte niechlubne osoby).

Aby zalogować się na grono musisz kliknąć na zielony napis "Zgubione zaproszenie".


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 14 maja 2008, 11:03

Karola, czy Pawłowi, który pisał, aby nie zaprzęgać w jedno jarzmo z niewiernymi i nie mieszać światłości z ciemnością, też powiesz, że przesadza?


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 19 maja 2008, 17:08

Soul Winner pisze:Najpierw musisz się zalogować. Ale nie polecam tamtego grona. Jest ono moderowane przez adwentystkę i zielonoświątkowca którzy przynoszą tylko wstyd chrześcijaństwu (adwentyzm to nie jest wyznanie chrześcijańskie jakby ktoś nie wiedział). Polecam natomiast grono "Chrześcijanie." http://grono.net/forum/1961357/0/ (z kropką na końcu bo grono bez kropki także moderowane jest przez tamte niechlubne osoby).

Aby zalogować się na grono musisz kliknąć na zielony napis "Zgubione zaproszenie".

Soul Winner dziękuję za pomoc, ale to u mnie nie chce zadziałać. :( Chyba musi mnie ktoś po prostu zaprosić... :shock: Zaprosi mnie ktoś z Was na grono.net? :]


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 19 maja 2008, 17:09

ja bym zaprosiła, ale już dawno mnei tam nie ma i zgubiłam hasło.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 19 maja 2008, 17:21

em ja mogę zaprosić tylko mejla proszę. : )
a co do grona Protestańci, może jest moderowane przez osoby takie a nie inne ale cała reszta osób jest okej, więc się zbuntują w razie czego. ;p


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 19 maja 2008, 19:25

Rachuciachu, to Ci prześlę mejla na pm. :)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
andhy
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2008, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: andhy » 03 cze 2008, 19:02

Soul Winner pisze:Najpierw musisz się zalogować. Ale nie polecam tamtego grona. Jest ono moderowane przez adwentystkę i zielonoświątkowca którzy przynoszą tylko wstyd chrześcijaństwu (adwentyzm to nie jest wyznanie chrześcijańskie jakby ktoś nie wiedział). Polecam natomiast grono "Chrześcijanie." http://grono.net/forum/1961357/0/ (z kropką na końcu bo grono bez kropki także moderowane jest przez tamte niechlubne osoby).

Aby zalogować się na grono musisz kliknąć na zielony napis "Zgubione zaproszenie".


Zarejestrować konto na tym forum w jednym tylko celu - sprostowania wpisów autorstwa kolegi 'Soul Winner' lepiej znanego na grono.net jako 'zbawiony grzesznik'. Zachowanie naszego kolegi sprowadza się na grono.net głównie do wygłaszania fałszywych oskarżeń pod adresem tych, którzy nie podzielają jego agresywnych zachowań i poglądów. Jeśli szukacie oskarżyciela, agresora, niejednokrotnie kłamcy, wprowadzającego waśnie wszędzie gdzie się pojawi, to trafiliście idealnie. Kolega 'Soul Winner' zapewni wam to wszystko.


Pan z Tobą - Andhy

<(((><
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 cze 2008, 19:13

Witaj, szanowny andhy, na forum :)
Wiesz, że podobne personalne oskarżenia, jeszcze tak "ciężkiego kalibru", należałoby jakoś uzasadnić, żeby nie wyglądały na oszczerstwa, jak to ma obecnie miejsce?
Co się tyczy agresji, jaką komuś zarzucasz, to szczerze mówiąc, z tego co piszesz, jakoś nie wionie błogością....


Awatar użytkownika
andhy
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2008, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: andhy » 03 cze 2008, 19:22

Axanna pisze:Witaj, szanowny andhy, na forum :)
Wiesz, że podobne personalne oskarżenia, jeszcze tak "ciężkiego kalibru", należałoby jakoś uzasadnić, żeby nie wyglądały na oszczerstwa, jak to ma obecnie miejsce?
Co się tyczy agresji, jaką komuś zarzucasz, to szczerze mówiąc, z tego co piszesz, jakoś nie wionie błogością....


To nie agresja ale gniew. Gniew na to, iż wierzący niespełna od roku człowiek, który dał się poznać w kilku miejscach z jak najgorszej strony wygłasza publicznie, i bez uzasadnienia, tak radykalne opinie i oskarżenia na temat innych wierzących (mam na myśli prowadzących wspomniane grono Kasię i Przemka). Jest to dla mnie nie do pomyślenia. I temu uczuciu - uczuciu gniewu i towarzyszącego mu oburzenia dałem wyraz. W ostrych słowach, ale właśnie tak winno się mówić do 'dzieci' w wierze - zwłaszcza gdy zachowują się tak nieodpowiedzialnie.


Pan z Tobą - Andhy

<(((><
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 cze 2008, 19:38

Ale czy nie mamy nad gniewem panować?
Tak pacząc ze strony - ubolewania Soula nad faktem, iż do moderacji przystąpił nieodrodzony i niewierzący człowiek, co jak najbardziej jest godne ubolewania, i w związku z tym - wzmianki o "niechlubnym" chrześcijaństwie osób, które do tego dopuszczają (z czym też się w sumie zgodzę - bowiem odpowiedzialni za taki stan rzeczy ludzie, właśnie wystawiają niechlubne świadectwo swojego chrześcijaństwa - czyż nie?) - i w połowie nie dorastają bezpodstawnym oskarżeniom w kłamstwie, agresji, fałszywych oskarżeniach i podobne... Czy można to nazwać "odpowiedzialnym"?



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości