Bardzo ważne

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 gru 2009, 16:11

koleżanka pisze:Krótko od siebie na nie które punkty. 8-)

No trochę nie bardzo od siebie...

koleżanka pisze:Jak ujął to św. Jan Damasceński, “upodobnimy się do Boga przez cnotę”. Osiągnąć podobieństwo Boże to zostać przebóstwionym, to stać się “drugim bogiem”, “bogiem poprzez łaskę”. “Rzekłem: bogami jesteście, wy wszyscy jesteście synami Najwyższego” (Ps 81[82],6; J 10,34-35).


Koleżanko, nie wiedziałem, że piszesz artykuły w komentarzach dla portalu ekumenizm.pl http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 533442.htm
No no no...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 13 sty 2010, 22:03

Krzysztof jesteś poszukującym , kto szuka ten znajduje . Bóg dał nam wolną wolę i dlatego możesz Go usilnie szukać albo dać sobie spokój tłumacząc się że tego nie rozumiesz .

Biblia mówi , że wystarczy wiara że Bóg posłał swego syna Jezusa Chrystusa żeby przejął gniew Boży. Bo karą za grzech jest śmierć , dlatego Jezus musiał umrzeć .
Wiara W Jezusa oraz uznanie Go jako swego Pana - tzn że wszystko podporządkowujesz w swoim życiu pod Jezusa . Musisz być jego uczniem czyli naśladowcą . Nie wolno zapomnieć o przyjęciu faktu ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA .
Czytaj Biblię z modlitwą , szczerze wołaj , bo On zna nasze serca .
Czytaj Pismo Święte i zobacz jak dużo jest tam powiedziane o wierze w Jezusa Chrystusa .
II TYMOTEUSZA 3: 15

"bw: I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
bg: A iż z dzieciństwa umiesz Pisma święte, które cię mogą uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, która jest w Chrystusie Jezusie.
bt: które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie "

CZYTAJ TAKŻE :Efezjan 3 rozdział , Galacjan 3 rozdział i Rzymian też 3 rozdział

Najważniejszą rzeczą jest połączenie wiary i uczynków . Po prostu zasady Jezusa należy stosować w życiu codziennym .Nie jest to łatwe , więc wołaj w modlitwie o pomoc Ducha Świętego.

Bóg naprawdę słyszy , doświadczyłem i wciąż doświadczam tego . Nasza przynależność denominacyjna nie ma znaczenia . Bóg nie zapyta nas do jakiego kościoła chodziliśmy . Nie ci którzy mówią Panie , Panie wejdą do Królestwa Bożego . [ czytaj :Mat. 7:21 i Mateusza 25 rozdział 31 wiersz do końca tego rozdziału]

Zadajesz pytanie po co Bogu ludzie ?
Jednym słowem aby Go uwielbiać , ale o tym to już pisano . Jak chcesz mogę to
rozwinąć ?. :-D


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 68
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 14 sty 2010, 10:18

Od tamtego czasu kiedy zamieściłem pytania moja wiara znacznie wzrosła :)
Jutro jestem umówiony na spotkanie z księdzem w celu ustalenia wstąpienia do KE-A


Jeżeli bowiem żyjemy, dla Pana żyjemy; jeżeli zaś umieramy, dla Pana umieramy.; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 14 sty 2010, 11:52

Niezmiernie się cieszę z powodu wzrostu Twojej wiary , chociaż nie znam Cię osobiście .

Nie znamy myśli Bożych . Wiemy tylko i wierzymy iż myśli Boże są dużo lepsze od naszych .
"Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. " [I KORYNTIAN 2:11

Zapewne wielu rzeczy nie rozumiesz , nie martw się , ja też wielu spraw nie mogę ogarnąć swoim umysłem . Mamy poznawać Biblię , ale stosownie do wiary jakiej Bóg każdemu udzielił .
W czasie rozmowy i później , zdawaj sobie sprawę z tego faktu iż to jest tylko człowiek . Zapewne będzie miał swoje spojrzenie , chociaż niekoniecznie . Cokolwiek usłyszysz , sprawdzaj ze Słowem Bożym .
NIECH CI NAJWYŻSZY BŁOGOSŁAWI !
.
:zabawa:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 68
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 15 sty 2010, 14:28

krecik pisze:Niezmiernie się cieszę z powodu wzrostu Twojej wiary , chociaż nie znam Cię osobiście .

Nie znamy myśli Bożych . Wiemy tylko i wierzymy iż myśli Boże są dużo lepsze od naszych .
"Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. " [I KORYNTIAN 2:11

Zapewne wielu rzeczy nie rozumiesz , nie martw się , ja też wielu spraw nie mogę ogarnąć swoim umysłem . Mamy poznawać Biblię , ale stosownie do wiary jakiej Bóg każdemu udzielił .
W czasie rozmowy i później , zdawaj sobie sprawę z tego faktu iż to jest tylko człowiek . Zapewne będzie miał swoje spojrzenie , chociaż niekoniecznie . Cokolwiek usłyszysz , sprawdzaj ze Słowem Bożym .
NIECH CI NAJWYŻSZY BŁOGOSŁAWI !
.
:zabawa:


A dziękuję, dziękuję.

Nie martwię się, że nie rozumiem :)
Jak jako człowiek mogę ogarnośc nieskończoność? :)


Jeżeli bowiem żyjemy, dla Pana żyjemy; jeżeli zaś umieramy, dla Pana umieramy.; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości