144 000 z pokolenia Izraela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
panna
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2009, 17:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

144 000 z pokolenia Izraela

Postautor: panna » 02 maja 2009, 15:43

Czy ta liczba, która mówi o liczbie osób zabranych do Raju odnosi się tylko do Żydów, a może cały lut, który jest zbawiony będzie miał liczbę 144 000 członków? Może Bóg przygotował Królestwo tylko dla Narodu Wybranego a innym da Ziemię we władanie? ( wiem że to już zaczepia o Świadków Jehowy ale jakoś mnie poprostu interesuje ta liczba i wasze zdanie na ten temat)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 144 000 z pokolenia Izraela

Postautor: KAAN » 02 maja 2009, 16:07

panna pisze:Czy ta liczba, która mówi o liczbie osób zabranych do Raju odnosi się tylko do Żydów, a może cały lut, który jest zbawiony będzie miał liczbę 144 000 członków? Może Bóg przygotował Królestwo tylko dla Narodu Wybranego a innym da Ziemię we władanie? ( wiem że to już zaczepia o Świadków Jehowy ale jakoś mnie poprostu interesuje ta liczba i wasze zdanie na ten temat)
SJ się mylą co do 144000, Biblia uczy że 144000 to resztka z Izraela która zostanie zapieczętowana w wielkim ucisku i zostanie ochroniona przed atakiem szatańskim. W księdze Apokalipsy jest wymienione 12 pokoleń z Izraela które będą zapieczetowane, gdyby była to jakaś alegoria, przenośnia to nie byłoby tylu szczegółów. Oprócz resztki Izraela zostanie zbawionych wielu ludzi, ale oni za wyznanie swojej wiary bedą musieli w wiekszości zginąć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 maja 2009, 16:17

Jan najpierw ujrzał liczbę 666 oraz otrzymał wyjaśnienie, że jest to liczba pewnego człowieka (Objawienie 13:18). Tutaj jest mowa o Antychryście.
Następnie Jan ujrzał 144 000 ludzi, którzy w odróżnieniu od wszystkich, którzy mieli na czole znak Bestii, mieli wypisane na czole imię Syna Bożego i Ojca (Obj 14:1).
Będą to żydowscy ewangeliści, którzy w czasie Wielkiego Ucisku (kiedy to Antychryst będzie władał światem) będą głosić ewangelię wszystkim narodom.

Będą to czasy, które według wielu uczonych teologów, nastąpią po tzw. pochwyceniu Kościoła. Czy pochwycenie nastąpi czy nie jest kwestią dyskusyjną, ale wiemy na pewno, że Izrael w końcu się zorientuje, że to Jezus był Mesjaszem, a Antychryst jest wielkim uzurpatorem i to właśnie Żydzi będą największymi, a być może nawet jedynymi, ewangelistami na świecie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 maja 2009, 22:24

Puritan pisze:Następnie Jan ujrzał 144 000 ludzi, którzy w odróżnieniu od wszystkich, którzy mieli na czole znak Bestii, mieli wypisane na czole imię Syna Bożego i Ojca (Obj 14:1).
poza 144ooo z nieZydow tez beda opieczetowani pieczecia Boza (patrz Obj 7:3-4+7:9).
Puritan pisze:to właśnie Żydzi będą największymi, a być może nawet jedynymi, ewangelistami na świecie.
nie do konca - beda, a aniol lecacy srodkiem nieba gloszacy skutecznie ewangelie wszystkim narodom, jezykom itd., ktorego zapowiedział Pan Jezus:
Mat 24:14 A ta ewangelia o krolestwie gloszona bedzie na calej ziemi na swiadectwo dla wszystkich narodow. I wtedy nastapi koniec.przez anioła, jak uczy Jan bedzie sie to dziac: Rev 19:17 Potem ujrzalem innego aniola stojacego w sloncu; zawolal on glosem donosnym do wszystkich ptakow lecacych srodkiem nieba: 'Pojdzcie, zgromadzcie sie na wielka uczte (przygotowana wam przez) Boga,

I wzial znak obrzezania jako pieczec sprawiedliwosci wiary


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
setter
Posty: 80
Rejestracja: 08 sty 2010, 20:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: setter » 16 lut 2010, 19:31

Puritan pisze:Czy pochwycenie nastąpi czy nie jest kwestią dyskusyjną


poważnie to napisałeś ?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 lut 2010, 15:07

temat wydzieliłem do dyskusji z innymi filozofiami.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2010, 17:42

setter pisze:
Puritan pisze:Czy pochwycenie nastąpi czy nie jest kwestią dyskusyjną


poważnie to napisałeś ?

skoro nie wierzy w tak oczywiste i widzoczne rzeczy jak dary Duchs Sw. to co sie dziwic, ze nie wierzy w pochwycenie kosciola, nie zdziwilbym sie gdyby nie wierzyl rowniez w to, ze swiat zostal stworzony w 6 dni, tylko twierdzilby, ze przez miliardy lat, tlumaczac to tym, ze dla Boga 1 dzien jest jak 1000 lat, juz slyszalem takie chore teorie z ust babtystow (i nie tylko)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 mar 2010, 18:24

Hardi pisze:nie zdziwilbym sie gdyby nie wierzyl rowniez w to, ze swiat zostal stworzony w 6 dni, tylko twierdzilby, ze przez miliardy lat, tlumaczac to tym, ze dla Boga 1 dzien jest jak 1000 lat, juz slyszalem takie chore teorie z ust babtystow (i nie tylko)

A ja slyszalem ta teorie od Katolikow z Odnowy


Awatar użytkownika
dkm1967
Posty: 402
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DSW
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dkm1967 » 02 mar 2010, 20:29

Ja to słyszałem od Świadków J.


We wszystkich przypadkach, to Kościół ma być osądzany przez Biblię, a nie Biblia przez Kościół. John Wesley.
http://www.bunyan.cba.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 mar 2010, 18:20

ann_in_grace pisze:
Hardi pisze: juz slyszalem takie chore teorie z ust babtystow (i nie tylko)


To jakas nowa denominacja? ;)[/b]

tiaaaaa, same baby ;)

Norbi pisze:
Hardi pisze:nie zdziwilbym sie gdyby nie wierzyl rowniez w to, ze swiat zostal stworzony w 6 dni, tylko twierdzilby, ze przez miliardy lat, tlumaczac to tym, ze dla Boga 1 dzien jest jak 1000 lat, juz slyszalem takie chore teorie z ust babtystow (i nie tylko)

A ja slyszalem ta teorie od Katolikow z Odnowy


dkm1967 pisze:Ja to słyszałem od Świadków J.

widac, ze falszywa nauka wszedzie sie rozrasta


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 kwie 2010, 00:29

Hardi pisze:
dkm1967 pisze: Ja to słyszałem od Świadków J.


widac, ze falszywa nauka wszedzie sie rozrasta

tak - bo to jedna nauka babilońska - zarówno negowanie stworzenia świata jak i negowanie przyjścia Jezusa po swoich (Ew.Jan 14:1-3: "Przyjdę i wezmę was do Siebie abyście gdzie ja jestem i wy byli")

negacja pochwycenia i negacja stworzenia w 6 dni to nie jedyne fałszywe pomysły szerzone przez niezregenerowanych religijnych oszustów, których koniec już postanowiony i których zguba nie drzemie

ale miało być o 144ooo

w 144ooo wszyscy będą zbawieni - i nie skalają się z kobietami - są bowiem czyści (czyli nie będą to na pewno babtyści :-) )


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 kwie 2010, 09:51

chrześcijanin pisze:[...]negacja pochwycenia i negacja stworzenia w 6 dni to nie jedyne fałszywe pomysły szerzone przez niezregenerowanych religijnych oszustów, których koniec już postanowiony i których zguba nie drzemie

Jejku, jakiś Ty ahistoryczny (i taki troszkę "papistyczny"; "kto się ze mną nie zgadza temu anathema!" ;)) w swoich wypowiedziach. Właśnie wyzwałeś od niezregenerowanych religijnych oszustów większość chrześcijan żyjących przez jakieś ~1900 lat licząc od powstania Chrześcijaństwa. Jak dobrze, że Duch Święty nie robi egzaminów z eschatologii nim zrodzi na nowo człowieka.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 19 kwie 2010, 23:03

fantomik pisze:Właśnie wyzwałeś od niezregenerowanych religijnych oszustów większość chrześcijan żyjących przez jakieś ~1900 lat licząc od powstania Chrześcijaństwa.
większość tzw. chrześcijan - to niestety martwe duchowo wraki oczekujące dnia sądu - nie tylko 1900 lat - lecz cały czas. Z kolei każde dziecko Boże znające ewangelię i tekst Ewangelii Jana 14:1-3 - wierzy Słowu Bożemu i nie neguje go obierając raczej ufność Bogu niż ludziom i obierając raczej trzymanie się obietnic Jezusa: "Przyjdę i wezmę was do siebie abyście gdzie Ja Jestem i wy byli".

Owszem - jest możliwe, że przez 21 wieków gdzie nadal większość chrześcijan to nieczytaci i niepisaci prości ludzie - ktoś jedynie zna 4 prawa duchowego życia i po prostu ufa Jezusowi nie znając Biblii - bo nie umie czytać i/lub jest za biedny by ją nabyć lub nawet nie zna nikogo kto by był na tyle zamożny by całą mieć - i takie osoby żyją w nieświadomości słów Ew. Jana 14:1-3, lecz ich brak wiedzy biblijnej nie świadczy o tym, że ich brak wiedzy ma być naśladowany przez tych, którzy mogą mieć dostęp do treści Biblii w swoim własnym języku.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości