Głoszenie świadectw, głośna modlitwa - problem

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 26 lut 2010, 09:53

Melisa pisze:Markulusie, nikt mnie nie napomina ani nie mówi, że coś jest nie tak. To ja mam takie odczucia.

Małgorzato, całkowicie mnie uspokoiłaś :) Po prostu będę się modlić, a jak, to już oddam Panu. :) Pozdrawiam Małgorzato serdecznie :)


to przede wszystkim Bóg ma widzieć i słyszeć Twoją modlitwę - uważaj żeby nie robić tego ze względu na ludzi, bo to może doprowadzić do obłudy. Szatan zastawia na nas bardzo podstępne pułapki.

Mt 6:6
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2010, 14:40

jj pisze:Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40

To tez jest wola Boza:

1Tes 4:1-8 Bw „A poza tym, bracia, prosimy was i napominamy w Panu Jezusie, abyście stosownie do otrzymanego od nas pouczenia, jak macie postępować i podobać się Bogu, jak zresztą postępujecie, abyście tym bardziej obfitowali.(2) Wszak wiecie, jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa.(3) Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,(4) aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,(5) nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,(6) aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata, gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy.(7) Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.(8) Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego.”


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 lut 2010, 15:16

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40

To tez jest wola Boza:

1Tes 4:1-8 Bw „A poza tym, bracia, prosimy was i napominamy w Panu Jezusie, abyście stosownie do otrzymanego od nas pouczenia, jak macie postępować i podobać się Bogu, jak zresztą postępujecie, abyście tym bardziej obfitowali.(2) Wszak wiecie, jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa.(3) Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,(4) aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,(5) nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,(6) aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata, gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy.(7) Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.(8) Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego.”


No co ty, Zbyszek, nie wiesz kto jest naszym uswieceniem, kto nas uswieca?


(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:30-31 BP



(11) Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,
List do Hebrajczyków 2:11 BW


Pan Jezus uswieca, my jestesmy uswieceni. Wszystko w Nim, w Synu. Taka jest wola Boza:

(40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40


... zeby kazdy, kto wierzy w Syna mial zywot wieczny, a nie, zeby kazdy sam siebie odkupial przez samouswiecanie, samosprawiedliwosc.
To jest wola Boza dla nas - Pan Jezus Chrystus, a nie zakon wlasnych uczynkow. :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2010, 15:22

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40

To tez jest wola Boza:

1Tes 4:1-8 Bw „A poza tym, bracia, prosimy was i napominamy w Panu Jezusie, abyście stosownie do otrzymanego od nas pouczenia, jak macie postępować i podobać się Bogu, jak zresztą postępujecie, abyście tym bardziej obfitowali.(2) Wszak wiecie, jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa.(3) Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,(4) aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,(5) nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,(6) aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata, gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy.(7) Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.(8) Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego.”


No co ty, Zbyszek, nie wiesz kto jest naszym uswieceniem, kto nas uswieca?


(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:30-31 BP



(11) Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,
List do Hebrajczyków 2:11 BW


Pan Jezus uswieca, my jestesmy uswieceni. Wszystko w Nim, w Synu. Taka jest wola Boza:

(40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40


... zeby kazdy, kto wierzy w Syna mial zywot wieczny, a nie, zeby kazdy sam siebie odkupial przez samouswiecanie, samosprawiedliwosc.
To jest wola Boza dla nas - Pan Jezus Chrystus, a nie zakon wlasnych uczynkow. :)

Pewnie, ze wiem, ze sami sie nie zbawimy, i ze Jezus nas uswieca!!
Prosze wiec o Twoj komentarz do tego co napisal Pawel w 1 Tesal. 4,1-8 ; do kogo on pisal? Po co to napisal? Jak mamy to dzis rozumiec?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 lut 2010, 16:01

Zbyszekg4 pisze:Prosze wiec o Twoj komentarz do tego co napisal Pawel w 1 Tesal. 4,1-8 ; do kogo on pisal? Po co to napisal? Jak mamy to dzis rozumiec?

A co tu komentowac? Boza wola jest uswiecenie. Uswieceniem jest Pan Jezus. W nim trwajac bedziemy uswiecani, bo On jest "tym, ktory uswieca". A poza nim, na wlasna reke, mozemy sie "uswiecac" i biczowac do samej smierci, pozostajac taka sama kanalia, jak na poczatku.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2010, 16:45

jj pisze: Boza wola jest uswiecenie.

Ciesze sie,ze uznajesz, ze to TEZ jest wola Boza, bo myslalem, ze JEDYNA wola boza jest- wg Ciebie- zycie wieczne...

jj pisze:Uswieceniem jest Pan Jezus. W nim trwajac bedziemy uswiecani, bo On jest "tym, ktory uswieca". A poza nim, na wlasna reke, mozemy sie "uswiecac" i biczowac do samej smierci, pozostajac taka sama kanalia, jak na poczatku.

Podpisuje sie pod tym. To prawda!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 lut 2010, 17:56

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze: Boza wola jest uswiecenie.

Ciesze sie,ze uznajesz, ze to TEZ jest wola Boza, bo myslalem, ze JEDYNA wola boza jest- wg Ciebie- zycie wieczne...

no ja bym sie tez cieszyl, gdybys zrozumial, jak to jest z tym uswieceniem, wiec przypomne ci, ze to jest osoba, a nie postepowanie:

(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:30-31 BP


Dlatego nie ma sie czym chlubic, bo nie czlowiek sie uswieca, ale jest uswiecany przez Boga: aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".

Wszelkie proby uswiecania siebie samego lacznie z usilowaniem zachowania sabbatu, to niedowiarstwo, brak wiary w doskonalosc ofiary Chrystusa.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2010, 18:10

jj pisze:Dlatego nie ma sie czym chlubic, bo nie czlowiek sie uswieca, ale jest uswiecany przez Boga: aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".

Tez tak mysle!
Ale napisz jak rozumiec to:
1Tes 4:3-4 Bw „Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,(4) aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,”
Jak praktycznie to robic?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 28 lut 2010, 12:15

Bardzo się cieszę że macie poznanie Bibli -- Chwała Najwyższemu ! .

Zauważcie jednak iż Boga poznajemy przez łaskę Jezusa i społecznośc Ducha Świętego .
[II list do Koryntian 13,13 ]


"bw: Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi."
[I TESALONICZAN 1,5-6 ]

"gdyż ewangelia zwiastowana wam przez nas, doszła was nie tylko w Słowie, lecz także w mocy i w Duchu Świętym, i z wielką siłą przekonania; wszak wiecie, jak wystąpiliśmy między wami przez wzgląd na was. (6) A wy staliście się naśladowcami naszymi i Pana i przyjęliście Słowo w wielkim uciśnieniu, z radością Ducha Świętego, "

Także nauka Pana Jezusa w 16 rozdziale ewangelii Jana wersety od 7do 13 ]. :unsure:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 lut 2010, 13:00

jj pisze:no ja bym sie tez cieszyl, gdybys zrozumial, jak to jest z tym uswieceniem, wiec przypomne ci, ze to jest osoba, a nie postepowanie:

:eek: What?
Uswiecenie to zblizanie\upodabnianie sie DO osoby Jezusa.
jj pisze:(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:30-31 BP

Czytaj kontekst. Tam jest mowa o Duchu Swietym.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 14:54

Norbi pisze:
jj pisze:no ja bym sie tez cieszyl, gdybys zrozumial, jak to jest z tym uswieceniem, wiec przypomne ci, ze to jest osoba, a nie postepowanie:

:eek: What?
Uswiecenie to zblizanie\upodabnianie sie DO osoby Jezusa.


Wedlug czyjej definicji?
bo wedlug Boblii, uswiecenie, to Pan Jezus:

(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:31-30


On sie tym "stal" dla nas - Osoba - Pan Jezus:
- sprawiedliwoscia
- madroscia
- uswieceniem
- odkupieniem

A pamietaj, ze jest tez Droga i Prawda i zyciem wiecznym. Prawda, to tez On, Pan Jezus, Osoba, a nie pojecie. :)

jj pisze:(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:30-31 BP

Czytaj kontekst. Tam jest mowa o Duchu Swietym.


Czytam kontekst:

(1) Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, oraz brat Sostenes (2) do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wraz ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, zarówno ich jak i naszego Pana. (3) Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. (4) Zawsze dziękuję Bogu mojemu za was z powodu udzielenia wam łaski Bożej w Jezusie Chrystusie. (5) W Nim zostaliście bowiem wzbogaceni pod każdym względem we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, (6) ponieważ zostało wśród was utwierdzone świadectwo o Jezusie Chrystusie. (7) Z tych względów nie brakuje żadnego daru Bożego wam, oczekującym objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa. (8) On będzie was utwierdzał aż do końca, abyście okazali się nienaganni w dniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. (9) Wierny jest Bóg, który powołał was do wspólnoty ze swoim Synem Jezusem Chrystusem, Panem naszym. (10) Błagam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy mówili to samo i aby nie było wśród was rozłamów. Żyjcie w zgodzie, bądźcie wszyscy tej samej myśli i tego samego zdania. (11) Bracia moi! Powiadomili mię o was ludzie Chloe, że są wśród was spory. (12) Mam na myśli to, że każdy z was mówi: "Ja jestem po stronie Pawła", "Ja Apollosa", "Ja należę do Piotra", a "Ja do Chrystusa". (13) Czy Chrystus może być rozdzielony? Czy Paweł został za was ukrzyżowany? Czy ochrzczono was w imię Pawła? (14) Dziękuję Bogu, że poza Kryspusem i Gajusem nikogo z was nie ochrzciłem. (15) Nikt nie może więc powiedzieć, że został ochrzczony w imię moje. (16) Wprawdzie ochrzciłem jeszcze i rodzinę Stefanasa, ale poza tym nie pamiętam, czy jeszcze kogoś ochrzciłem. (17) Chrystus bowiem nie posłał mię, abym chrzcił, lecz abym głosił dobrą nowinę, nie opierając się na uczonych wywodach, które mogą pozbawić mocy krzyż Chrystusa. (18) Nauka o krzyżu wydaje się głupotą tym, którzy kroczą drogą zatracenia. Natomiast jest mocą Bożą dla nas, których udziałem jest zbawienie. (19) Napisano bowiem: "Zniszczę mądrość mędrców, a roztropność roztropnych zniweczę". (20) Gdzie zatem jest mędrzec? Gdzie uczony w Piśmie? Gdzie badacz tego świata? Czy Bóg nie zamienił mądrości świata w głupotę? (21) Skoro bowiem świat za pomocą swojej mądrości nie poznał Boga w całej Jego mądrości, wówczas spodobało się Bogu zbawić tych, którzy wierzą przez głoszenie nauki uważanej przez świat za głupotę. (22) I tak, gdy Żydzi domagają się znaków, a Grecy szukają mądrości, (23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego. Wywołuje to zgorszenie u Żydów, poganom wydaje się głupotą. (24) Natomiast tym, którzy są powołani zarówno spośród Żydów jak i Greków, głosimy Chrystusa jako moc i mądrość Bożą. (25) Ponieważ to, co w postępowaniu Boga wygląda na głupotę, jest mądrzejsze od ludzi, a to, co na słabość, silniejsze od ludzi. (26) Bracia! Przypatrzcie się waszemu powołaniu. Niewielu wśród was mądrych w pojęciu ludzkim, niewielu wpływowych i szlachetnie urodzonych. (27) Bóg wybrał bowiem to, co głupie według świata, aby zawstydzić mądrych, i co słabe według świata wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne. (28) Bóg wybrał również to, co świat ma za nic i uważa za nieszlachetnie urodzone oraz godne pogardy, aby unicestwić to, co czymś jest, (29) w tym celu, aby nikt z ludzi nie chlubił się przed Bogiem. (30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem, (31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1


... nic o Duchu. Tylko o tym, ze Pan Jezus stal sie naszym uswieceniem, zebysmy nawet tym sie nie chlubili. :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 lut 2010, 16:01

jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:no ja bym sie tez cieszyl, gdybys zrozumial, jak to jest z tym uswieceniem, wiec przypomne ci, ze to jest osoba, a nie postepowanie:

:eek: What?
Uswiecenie to zblizanie\upodabnianie sie DO osoby Jezusa.


Wedlug czyjej definicji?
bo wedlug Boblii, uswiecenie, to Pan Jezus:

(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:31-30


On sie tym "stal" dla nas - Osoba - Pan Jezus:
- sprawiedliwoscia
- madroscia
- uswieceniem
- odkupieniem

A pamietaj, ze jest tez Droga i Prawda i zyciem wiecznym. Prawda, to tez On, Pan Jezus, Osoba, a nie pojecie. :)

jj nadinterpretujesz

Bog jest w trzech osobach, a nie w dziesieciu :-/

Skoro dla Ciebie te wszystkie rzeczowniki SA OSOBAMI, to czy modlisz sie do madrosci o madrosc???
Wyznajesz grzechy prawdzie???
Masz spolecznosc z zyciem wiecznym???
Prosisz odkupienie o uzdrowienie???
:O


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 28 lut 2010, 16:25

Wedlug czyjej definicji?
bo wedlug Boblii, uswiecenie, to Pan Jezus:

WEDŁUG BOBLI ... to może i tak ...

Trochę się dziwię , gdyż jest to tak oczywiste , że uświęcenie jest przeciwieństwem nieczystości .
[ I Tesaloniczan 4,7 ]
"bw: Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.
bg: Bo nas nie powołał Bóg ku nieczystości, ale ku poświęceniu.
bt: Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości."

[ Hebrajczyków 12,14 ]
"bw: Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,
bg: Pokoju naśladujcie ze wszystkimi i świętobliwości, bez której żaden nie ogląda Pana;
bt: Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana."
:idea:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 17:09

Norbi pisze:
jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:no ja bym sie tez cieszyl, gdybys zrozumial, jak to jest z tym uswieceniem, wiec przypomne ci, ze to jest osoba, a nie postepowanie:

:eek: What?
Uswiecenie to zblizanie\upodabnianie sie DO osoby Jezusa.


Wedlug czyjej definicji?
bo wedlug Boblii, uswiecenie, to Pan Jezus:

(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:31-30


On sie tym "stal" dla nas - Osoba - Pan Jezus:
- sprawiedliwoscia
- madroscia
- uswieceniem
- odkupieniem

A pamietaj, ze jest tez Droga i Prawda i zyciem wiecznym. Prawda, to tez On, Pan Jezus, Osoba, a nie pojecie. :)

jj nadinterpretujesz

Bog jest w trzech osobach, a nie w dziesieciu :-/

Skoro dla Ciebie te wszystkie rzeczowniki SA OSOBAMI, to czy modlisz sie do madrosci o madrosc???
Wyznajesz grzechy prawdzie???
Masz spolecznosc z zyciem wiecznym???
Prosisz odkupienie o uzdrowienie???
:O


Troszke sie zagalopowales, bo zapomniales, ze to nie ja, ale Pan Jezus tak o sobie mowi bez zadnych przenosni:

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6


Ale Jemu nie bedziesz zadawal tych samych pytan co mnie, co?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 17:30

krecik pisze:Wedlug czyjej definicji?
bo wedlug Boblii, uswiecenie, to Pan Jezus:

WEDŁUG BOBLI ... to może i tak ...


Nie podkopuj, kreciku. :mrgreen:

Trochę się dziwię , gdyż jest to tak oczywiste , że uświęcenie jest przeciwieństwem nieczystości .


Nie, nie jest oczywiste. To jest zwykla filozofia. Bardzo zla metoda rozumienia Biblii. W podobny sposob mozna stwierdzic, ze jesli "Bog jest miloscia, to milosc jest Bogiem".

Tu chcesz pokazac, ze uswiecenie, to czystosc?

[ I Tesaloniczan 4,7 ]
"bw: Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.
bg: Bo nas nie powołał Bóg ku nieczystości, ale ku poświęceniu.
bt: Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości."


... a tu chcesz pokazac, ze uswiecenie, to co?

[ Hebrajczyków 12,14 ]
"bw: Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,
bg: Pokoju naśladujcie ze wszystkimi i świętobliwości, bez której żaden nie ogląda Pana;
bt: Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana."
:idea:


Jesli Slowo Boze mowi, ze Pan Jezus stal sie naszym uswieceniem, to nie ma co dyskutowac. Jednym ze znaczen tego slowa jest "przeznaczony do swietego celu", "zarezerwowany" (poswiecony).
Bardziej zrozumiale staje sie to znaczenie tutaj:

Bo zarówno ten, który uświęca [przeznacza do swietego celu], jak i ci, którzy bywają uświęceni [przeznaczeni do swietego celu], z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,
List do Hebrajczyków 2:11


Tak wiec, uswiecenie, poswiecenie, to nie jest postepowanie dokonane wlasnym wysilkiem w celu polepszenia sie, ani pragnienie bycia podobnym do Jezusa, ale "przeznaczenie do swietego celu".

On, Pan jezus, stal sie naszym "przeznaczeniem do swietego celu". :)



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości