Głoszenie świadectw, głośna modlitwa - problem

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 17:53

Poza tym, chodzi o to, ze w jednej Osobie Pana Jezusa, a nie w 10 osobach, zawarte jest wszystko, a wiec nie trzeba szukac Prawdy, Drogi, zywota, madrosci, uswiecenia itd...
poza Chrystusem, wystarczy miec Jego! :)
To jest przeslaniem Ewangelii i calego Pisma takze:

Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
Ew. Jana 5:39


Wszystko jest w Nim. Kiedys do tego dojdziecie, ale to wymaga czasu.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 28 lut 2010, 19:21

CHODZI O ŻECIE WIECZNE - ZBAWIENIE - CEL W GÓRZE itp. określenia mówią o jednym .
Uświęcenie , jest oddzieleniem się od świata .
Dążenie do pokoju , do sprawiedliwości , do radości w Duchu Świętym , tym dążenie jest właśnie UŚWIĘCENIE .

Dokładnie UŚWIĘCENIE = CZYSTOŚC
Nie chcę się powtarzać , bo bardzo dobrze napisał Zbyszeg.

Zarówno Jezus jak i my jego uczniowie , jesteśmy z Boga (jeżeli jesteśmy NOWYM STWORZENIEM) , dlatego Jezus nazywa nas braćmi .
Oczywiście że wszystko jest w Jezusie . W tym znaczeniu jest On naszym uświęceniem , bo mamy patrzeć na Niego jako sprawcę i dokończyciela naszego wyznania (chodzi o wiarę w Jezusa)
Oczywiście że nasze wysiłki i nasza sprawiedliwość jest jak szata splugawiona . WSZYSTKO MAMY W JEZUSIE .

Innymi słowy chodzi o pobożność , która jest :[Jak. 1,27}
"
bw: Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat."
:idea: :-)


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 19:56

krecik pisze:CHODZI O ŻECIE WIECZNE - ZBAWIENIE - CEL W GÓRZE itp. określenia mówią o jednym .
Uświęcenie , jest oddzieleniem się od świata .


TAK! A wydzieleniem do czego? Uswiecenie, jest "wydzieleniem do swietosci", "przeznaczeniem do swietosci". Wlasnie o tym pisze. :)

Dążenie do pokoju , do sprawiedliwości , do radości w Duchu Świętym , tym dążenie jest właśnie UŚWIĘCENIE .


:-/

Dokładnie UŚWIĘCENIE = CZYSTOŚC


Nie, nie jest. Inaczej byloby napisane "czystosc", a nie jest. Chociaz takie znaczenie tez to slowo posiada, to jednak nie chodzi o czystosc wylacznie.

Nie chcę się powtarzać , bo bardzo dobrze napisał Zbyszeg.


Zle napisal, bo uwaza uswiecenie za mozliwe do dokonania wlasnymi uczynkami i wysilkiem przez "uszlachetnianie sie", doskonalenie...

Zarówno Jezus jak i my jego uczniowie , jesteśmy z Boga (jeżeli jesteśmy NOWYM STWORZENIEM) , dlatego Jezus nazywa nas braćmi .
Oczywiście że wszystko jest w Jezusie . W tym znaczeniu jest On naszym uświęceniem ,


A czy ja inaczej twierdze? Zauwaz tez, ze Pan Jezus jest "tym, ktory uswieca".

bo mamy patrzeć na Niego jako sprawcę i dokończyciela naszego wyznania (chodzi o wiarę w Jezusa)


...

Oczywiście że nasze wysiłki i nasza sprawiedliwość jest jak szata splugawiona . WSZYSTKO MAMY W JEZUSIE .


no to wlasnie mowie.

Innymi słowy chodzi o pobożność , która jest :[Jak. 1,27}
"

Nie. Poboznosc, to nie uswiecanie. Inaczej byloby tam napisane "uswiecanie".

bw: Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat."
:idea: :-)


Pomieszales wszystko... groch z kapusta.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 lut 2010, 19:58

jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:no ja bym sie tez cieszyl, gdybys zrozumial, jak to jest z tym uswieceniem, wiec przypomne ci, ze to jest osoba, a nie postepowanie:

:eek: What?
Uswiecenie to zblizanie\upodabnianie sie DO osoby Jezusa.


Wedlug czyjej definicji?
bo wedlug Boblii, uswiecenie, to Pan Jezus:

(30) Dzięki Niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas mądrością od Boga, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem,
(31) aby zgodnie z tym, co zostało napisane: "w Panu chlubił się ten, kto się chlubi".
1 list do Koryntian 1:31-30


On sie tym "stal" dla nas - Osoba - Pan Jezus:
- sprawiedliwoscia
- madroscia
- uswieceniem
- odkupieniem

A pamietaj, ze jest tez Droga i Prawda i zyciem wiecznym. Prawda, to tez On, Pan Jezus, Osoba, a nie pojecie. :)

jj nadinterpretujesz

Bog jest w trzech osobach, a nie w dziesieciu :-/

Skoro dla Ciebie te wszystkie rzeczowniki SA OSOBAMI, to czy modlisz sie do madrosci o madrosc???
Wyznajesz grzechy prawdzie???
Masz spolecznosc z zyciem wiecznym???
Prosisz odkupienie o uzdrowienie???
:O


Troszke sie zagalopowales, bo zapomniales, ze to nie ja, ale Pan Jezus tak o sobie mowi bez zadnych przenosni:

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6


Ale Jemu nie bedziesz zadawal tych samych pytan co mnie, co?

Tak, w Jezusie jest droga, prawda, żywot...
Ale to nie znaczy że droga, prawda, żywot, mądrość, odkupienie, sprawiedliwość, uświęcenie są osobami. Takie definiowanie to absurd.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 20:26

Norbi pisze:Tak, w Jezusie jest droga, prawda, żywot...


Nie. Tak nie jest napisane. On jest Prawda, droga i zywot, a nie "w nim jest..."

Ale to nie znaczy że droga, prawda, żywot, mądrość, odkupienie, sprawiedliwość, uświęcenie są osobami.


To twoj pomysl. Tylko ty tak twierdzisz. Ja nie personifikuje przymiotow Boga. To sa absolutne Jego atrybuty, niepowtarzalne i tylko przez Boga reprezentowane. Dlatego jest calkiem uprawnione twierdzenie, ze Bog jest miloscia, ale bezprawiem jest twierdzenie odwrotne.

Takie definiowanie to absurd.


Tak definiuje Biblia. Trudno jest to pogodzic z filozofia. Pozniej wychodza takie kwiatki, jak ten wyzej "w Jezusie jest droga, prawda, żywot".


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 lut 2010, 20:40

jj pisze:
Norbi pisze:Tak, w Jezusie jest droga, prawda, żywot...


Nie. Tak nie jest napisane. On jest Prawda, droga i zywot, a nie "w nim jest..."

masło maślane jest...?
czy tak tylko się czepiasz

jj pisze:
Ale to nie znaczy że droga, prawda, żywot, mądrość, odkupienie, sprawiedliwość, uświęcenie są osobami.


To twoj pomysl. Tylko ty tak twierdzisz.

Hmm... zaniki pamięci. Ale przeczytaj swe wcześniejsze wpisy, to zobaczysz, że jednak nie mój ;)

jj pisze:
Takie definiowanie to absurd.


Tak definiuje Biblia. Trudno jest to pogodzic z filozofia. Pozniej wychodza takie kwiatki, jak ten wyzej "w Jezusie jest droga, prawda, żywot".

To pokaż mi tą definicje w Biblii
Skoro trudno pogodzić z filozofią to nie czyń tego bo filozofie prowadzą na manowce


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 lut 2010, 21:14

Norbi pisze:
jj pisze:
Norbi pisze:Tak, w Jezusie jest droga, prawda, żywot...


Nie. Tak nie jest napisane. On jest Prawda, droga i zywot, a nie "w nim jest..."

masło maślane jest...?
czy tak tylko się czepiasz


no gdzie tutaj jest " w Jezusie jest droga, prawda, zywot "?


(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6


jj pisze:
Ale to nie znaczy że droga, prawda, żywot, mądrość, odkupienie, sprawiedliwość, uświęcenie są osobami.


To twoj pomysl. Tylko ty tak twierdzisz.

Hmm... zaniki pamięci. Ale przeczytaj swe wcześniejsze wpisy, to zobaczysz, że jednak nie mój ;)


Pisales cos o dziesieciu osobach, a mnie chodzi o dziesiec atrybutow w jedej osobie... wlasciwie o wiecej atrbutow...

jj pisze:
Takie definiowanie to absurd.


Tak definiuje Biblia. Trudno jest to pogodzic z filozofia. Pozniej wychodza takie kwiatki, jak ten wyzej "w Jezusie jest droga, prawda, żywot".


To pokaż mi tą definicje w Biblii
Skoro trudno pogodzić z filozofią to nie czyń tego bo filozofie prowadzą na manowce


Dobrze. Chodzi o te dwa fragmenty:

Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,
List do Hebrajczyków 2:11


Jak to, nie uswiecamy sie sami, tylko Jezus nas uswieca?

... i drugi fragment:

Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
1 list do Koryntian 1:30


"Stal sie dla nas" uswieceniem. On uswieca, bo jest uswieceniem, a my jestesmy uswiecanymi.
O to chodzilo, zeby pokazac, ze to wszystko lezy poza naszymi mozliwosciami, a jedynie w Chrystusie jest wykonalne, bo to On sam w nas wykonuje. Dokonuje w nas uswiecenia.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 lut 2010, 21:40

jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:
Norbi pisze:Tak, w Jezusie jest droga, prawda, żywot...


Nie. Tak nie jest napisane. On jest Prawda, droga i zywot, a nie "w nim jest..."

masło maślane jest...?
czy tak tylko się czepiasz


no gdzie tutaj jest " w Jezusie jest droga, prawda, zywot "?


(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6

Dobrze, ale powiedz mi, czy jeśli ja napiszę, że w Chrystusie jest żywot to skłamię?

"Albowiem zapłata za grzech jest śmierć; ale dar z łaski Bożej jest żywot wieczny, w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."

jj pisze:
jj pisze:
Ale to nie znaczy że droga, prawda, żywot, mądrość, odkupienie, sprawiedliwość, uświęcenie są osobami.


To twoj pomysl. Tylko ty tak twierdzisz.

Hmm... zaniki pamięci. Ale przeczytaj swe wcześniejsze wpisy, to zobaczysz, że jednak nie mój ;)


Pisales cos o dziesieciu osobach, a mnie chodzi o dziesiec atrybutow w jedej osobie... wlasciwie o wiecej atrbutow...

A widzisz, o to mi właśnie chodziło
Te rzeczowniki są atrybutami, a nie osobami :)

jj pisze:
jj pisze:
Takie definiowanie to absurd.


Tak definiuje Biblia. Trudno jest to pogodzic z filozofia. Pozniej wychodza takie kwiatki, jak ten wyzej "w Jezusie jest droga, prawda, żywot".


To pokaż mi tą definicje w Biblii
Skoro trudno pogodzić z filozofią to nie czyń tego bo filozofie prowadzą na manowce


Dobrze. Chodzi o te dwa fragmenty:

Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,
List do Hebrajczyków 2:11


Jak to, nie uswiecamy sie sami, tylko Jezus nas uswieca?

... i drugi fragment:

Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
1 list do Koryntian 1:30


"Stal sie dla nas" uswieceniem. On uswieca, bo jest uswieceniem, a my jestesmy uswiecanymi.
O to chodzilo, zeby pokazac, ze to wszystko lezy poza naszymi mozliwosciami, a jedynie w Chrystusie jest wykonalne, bo to On sam w nas wykonuje. Dokonuje w nas uswiecenia.

jj rozumiem, ale pomyliłeś dyskutanta bo ja z tym nie polemizuję :)
Ale powiedz mi, jeśli jest ktoś, kto będzie sobie wierzył, że to on własnymi staraniami się uświęca, a tak naprawdę będzie to czynił Jezus, to czy poza tkwieniu w błędzie ma to jakieś większe znaczenie dla takiej osoby w sensie wpływu na samo uświęcanie?


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 01 mar 2010, 08:13

Uświęcenie , świętość , wydzielenie coś z naszego życia dla Boga .
Bóg dał nam wybór - wolną wolę.
Uczynił nas na swój obraz , jesteśmy niewiele mniejsi od Boga. Brzmi to jakoś dziwnie , ale Psalm 8 mówi o tym .
Biblia zachęca do dążenia , ażeby być czysty, święty jak Bóg .
Apostoł Jakub również zachęca do bogobojnego życia.

[ I list Piotra 1,15 ]
"bw: lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym,"

[ Objawienie Jana 22,11 ]

"bw: Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca."
Tak więc świętość jest przeciwieństwem wszelkiego brudu,
Osiąganie tego celu należy do człowieka , oczywiście w Jezusie Chrystusie.
[ FILIPENSÓW 3,12 ]
"bw: Nie jakobym już to osiągnął albo już był doskonały, ale dążę do tego, aby pochwycić, ponieważ zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa."Wasze spekulacje do niczego nie prowadzą.Zauważam że , jest to przekomażanie .
LICZY SIĘ TYLKO WIARA W MIŁOŚCI - inaczej - NOWE STWORZENIE .[/b]


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 mar 2010, 09:52

Norbi pisze:
Dobrze, ale powiedz mi, czy jeśli ja napiszę, że w Chrystusie jest żywot to skłamię?

"Albowiem zapłata za grzech jest śmierć; ale dar z łaski Bożej jest żywot wieczny, w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."


Dobrze, ale powiedz mi, czy jesli napisze, ze w Chrystusie jest droga, do sklamie? :)
Widzisz roznice? On jest Droga. Nie ma innych drog.

jj pisze:
jj pisze:
Ale to nie znaczy że droga, prawda, żywot, mądrość, odkupienie, sprawiedliwość, uświęcenie są osobami.


To twoj pomysl. Tylko ty tak twierdzisz.

Hmm... zaniki pamięci. Ale przeczytaj swe wcześniejsze wpisy, to zobaczysz, że jednak nie mój ;)


Pisales cos o dziesieciu osobach, a mnie chodzi o dziesiec atrybutow w jedej osobie... wlasciwie o wiecej atrbutow...

A widzisz, o to mi właśnie chodziło
Te rzeczowniki są atrybutami, a nie osobami :)


Tak, to sa Boze atrybuty. Sa niepowtarzalne, dlatego zwiazane wylacznie z Osoba Pana Jezusa. Jeden jest zywot. Jedna jest Droga, jedno jest uswiecenie. Dlatego analizowanie tych slow w sensie gramatycznym, w oderwaniu od Osoby Jezusa, nie ma sensu.

jj rozumiem, ale pomyliłeś dyskutanta bo ja z tym nie polemizuję :)


Czyzby? A z czym tu polemizujesz:

Ale powiedz mi, jeśli jest ktoś, kto będzie sobie wierzył, że to on własnymi staraniami się uświęca, a tak naprawdę będzie to czynił Jezus, to czy poza tkwieniu w błędzie ma to jakieś większe znaczenie dla takiej osoby w sensie wpływu na samo uświęcanie?


Cala chwala nalezy sie Panu Jezusowi! Takze chwala za uswiecenie. To jest wlasnie puenta tego fragmentu:

(29) aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym.
(30) Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
(31) aby, jak napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił.
1 list do Koryntian 1:29-31


Tak, przypisywanie sobie osiagniecia celow duchowych, uwierzenia, uswiecenia, wzrostu itd, to cielesnosc i uczynkowosc Zakonu. To rozminiecie sie z Prawda o doskonalym dziele zbawienia od poczatku do konca. Wlasnie o tym pisze, zeby nie przypisywac sobie tego, co Chrystus w nas czyni, bo to On ma moc dokonczyc dzielo, ktore zaczal, a nie my.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 mar 2010, 10:02

Faktycznie Trochę się chyba przekomarzecie :).
Jezus Jest droga bo tylko w nim Wyznaczono sciezke zbawienia.
Jezus jest życiem bo tylko w nim mamy zycie wieczne
Jezus jest Prawdą bo pełnia prawdy w nim jest.
Sa to wymienne obustronnie stwierdzenia.

a jaki jest glówny temat? :) ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 mar 2010, 10:16

krecik pisze:Uświęcenie , świętość , wydzielenie coś z naszego życia dla Boga .

Dokladnie tak, "wydzielenie" do swietego celu, do czystosci. To jest wlasciwe znaczenie uswiecenia, poswiecenia.
Bóg dał nam wybór - wolną wolę.


Nie dal nam zadnej wolnej woli. Rodzimy sie w niewoli grzechu:

17. Lecz Bogu niech będą dzięki, że wy, którzy byliście sługami grzechu, przyjęliście ze szczerego serca zarys tej nauki, której zostaliście przekazani,
18. a uwolnieni od grzechu, staliście się sługami sprawiedliwości,
List do Rzymian 6:17-18


Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. Ew. Jana 8:34

"bw: Nie jakobym już to osiągnął albo już był doskonały, ale dążę do tego, aby pochwycić, ponieważ zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa."Wasze spekulacje do niczego nie prowadzą.Zauważam że , jest to przekomażanie .
LICZY SIĘ TYLKO WIARA W MIŁOŚCI - inaczej - NOWE STWORZENIE .[/b]


O co tobie tutaj chodzi? Jakie spekulacje?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 mar 2010, 10:17

Lash pisze:

a jaki jest glówny temat? :) ;)

Gloszenie swiadectw. :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 mar 2010, 11:28

jj pisze:
Lash pisze:

a jaki jest glówny temat? :) ;)

Gloszenie swiadectw. :)
No właśnie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 01 mar 2010, 12:00

Jak i komu głosić ? Jeżeli "Nie dal nam zadnej wolnej woli."

Jeżeli słuchacz twierdzi , że nie mamy wolnej woli -rozumię że jesteśmy zaprogramowani . Moim świadectwem niech będzie to , że Bóg ciągle pracuje nad moją osobą .
Kiedyś przed nawróceniem robiłem - postępowałem , tak jak mi pasowało.
Dzisiaj moje postępowanie jest kierowane tym , że chcę się Jemu przypodobać .

Nie chodzi o to żeby wszystko poprawnie - teologicznie rozumieć .
Liczy postawa naszego serca.
Jak to dobrze że jest w Biblii zapisana taka myśl : [FILIPIAN 3,15 ]

bw: Ilu nas tedy jest doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi;
bg: Ile tedy nas doskonałych, toż rozumiejmy; a jeźli co inaczej rozumiecie, i toć wam Bóg objawi.
bt: Wszyscy więc my, doskonali, tak to odczuwajmy: a jeśli odczuwacie coś inaczej, i to Bóg wam objawi

:-) .


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości