Kilka pytań o protestantyzm.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 27 gru 2008, 21:22

chrzescijanin pisze:
Puritan pisze:nie mają obowiązku mówić o nich innym ludziom.
A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego. (Jak. 5:15-16)
Czyli wyznawanie grzechów innym chrześcijanom służy wyłącznie temu by ci chrześcijanie modlili się za uzdrowienie z grzechu osoby wyznającej grzech. Nie ma to nic wspólnego z katolicką czy katolickopodobną spowiedzią.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Tegono
Posty: 8
Rejestracja: 23 gru 2008, 09:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tegono » 28 gru 2008, 18:44

Ja też nigdy nie całowałem żadnej szmatki :) krzyż to całowałem podczas wielkanocny.

Co do małżeństwa mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem kiedyś i nie wiem czy jest to prawda, że dzieci z małżeństw "mieszanych" np. Baptysta - Katoliczka muszą być wychowane na katolików. Czy to jakiś wymysł czy prawda?

Janoff pisze:wyznawanie grzechów innym chrześcijanom służy wyłącznie temu by ci chrześcijanie modlili się za uzdrowienie z grzechu osoby wyznającej grzech. Nie ma to nic wspólnego z katolicką czy katolickopodobną spowiedzią.


Czyli to zależy od mnie czy powiem swoje grzechy


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 gru 2008, 19:35

Tegono pisze:Ja też nigdy nie całowałem żadnej szmatki :) krzyż to całowałem podczas wielkanocny.

Co do małżeństwa mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem kiedyś i nie wiem czy jest to prawda, że dzieci z małżeństw "mieszanych" np. Baptysta - Katoliczka muszą być wychowane na katolików.

Co najwyżej jeśli dasz je ochrzcić w KRK -- jest to część przysięgi składanej przez Rodziców.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 gru 2008, 23:50

Janoff pisze:Nie ma to nic wspólnego z katolicką czy katolickopodobną spowiedzią.

a czemu mialoby miec cos wspolnego - religie ludowe jak satanizm, katolicyzm, animizm, adwentyzm, mormonizm, islam itp. nie sa przedmiotem tematu pytan o protestantyzm.
Tegono pisze:Ja też nigdy nie całowałem żadnej szmatki

No dobra - stula czy jakos tak owa szmatka sie nazywala. Na pytanie czy koniecznie musimy ja calowac i czy sie nie narazimy na zarazenie sie jesli przed nami pocalowal ja jakich gruzlik - uslyszec mozna pelna przekonania odpowiedz, ze skoro do waznosci sakramentu spowiedzi koniecznie niezbedne jest pocalowanie - to lepiej pocalowac i sie nawet zarazic niz odejsc z nieprzebaczonymi grzechami. Wiec jesli nie calowaliscie szmatki - to nigdy nie przeszliscie pelnej spowiedzi w wesji hardcorowej co najwyzej soft :-) ale pewnie wam nie zal.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 29 gru 2008, 00:08

Zdaje mi się, że takie "całowanie szmatki" raczej na głęboko-katolickiej wsi wysŧępuje, gdzie proboszcz jest randze równy osobistemu lokajowi "Matki Boskiej". Wydaje mi się, że u mnie w kościele (tzw miasto bardziej maryjne niż górnicze) też kiedyś coś takiego było, ale teraz nie mam zbytnio ochoty na sprawdzenie, czy dalej to występuje :-)


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
Tegono
Posty: 8
Rejestracja: 23 gru 2008, 09:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tegono » 29 gru 2008, 08:52

chrzescijanin pisze:Wiec jesli nie calowaliscie szmatki - to nigdy nie przeszliscie pelnej spowiedzi w wesji hardcorowej co najwyzej soft :-) ale pewnie wam nie zal.


Ja nigdy nie całowałem, bo jeszcze nie widziałem u nas w parafii żeby ją ksiądz wystawił z konfesjonału. To nie moja wina, że nie złożyłem tego jakże ważnego pocałunku :)


BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 30 gru 2008, 23:37

Tegono pisze:Słyszałem kiedyś i nie wiem czy jest to prawda, że dzieci z małżeństw "mieszanych" np. Baptysta - Katoliczka muszą być wychowane na katolików. Czy to jakiś wymysł czy prawda?


pewnie jest w tym trochę prawdy - ja jestem w takiej sytuacji - ale nie muszą. powinno się niby podpisać tam pewne papierki, że tak będzie (i jeszcze parę innych), ale tak naprawdę zależy to od umowy między małżonkami, jeśli oczywiście jakaś umowa jest. patrząc na wiek jaki podałeś w swoim info to masz jeszcze troszkę czasu na to:) ale dobrze, że pytasz. myślę, że w tej kwestii więcej będzie miał do powiedzenie KRK niż protestancki (sorki za zgryźliwość ale KRK zawsze ma coś do powiedzenia nawet jak nikt się ich nie pyta), ale z tego co wiem (chyba, że coś się zmieniło przez ostatnie kilka lat, co w żywej tradycji KRK jest powszechne) to założenie w pytaniu jest fałszywe. w KRK nie może być związku RK - Protestant. małżeństwo może być zawarte tylko między osobami tegoż wyznania

http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/k4t7r6.html ze wszystkimi podpunktami


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
koteczek7062014
Posty: 96
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Zielona Góra
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: koteczek7062014 » 17 cze 2014, 19:41

jak to jest z chrztem? chrzci się dzieci czy dorosłych?
czy do sakramentu ołtarza może przystępowac osoba mająca jedynie ślub cywilny?
czy księża z KEA chodzą po kolędzie po domach?
gdzie mogę znaleźc kalendarz świąt KEA?


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 17 cze 2014, 19:56

jak to jest z chrztem? chrzci się dzieci czy dorosłych?


Dzieci oraz nieochrzczonych dotąd dorosłych.

czy do sakramentu ołtarza może przystępowac osoba mająca jedynie ślub cywilny?


Tak.

czy księża z KEA chodzą po kolędzie po domach?


Nie, ale można sobie zamówić wizytę, jeśli ktoś czuje taką potrzebę.

gdzie mogę znaleźc kalendarz świąt KEA?


http://old.luteranie.pl/pl/?D=556


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości