[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 06 lut 2016, 10:54

koleżanka pisze:Dlatego ja zamiast od razu osądzać i straszyć piekłem, wolę na spokojnie upomnieć. Ważne są skutki i wnioski wyciągnięte z takiej rozmowy, sam św. Paweł pisał : „upominajcie niekarnych, pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla wszystkich bądźcie cierpliwi.” (1 List do Tesaloniczan 5, 14). „przez trzy lata w dzień i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was” (Dzieje Apostolskie 20, 31). Tylko miłość umie zdobyć się na taką posługę.
Paweł pisał do wierzących ludzi, a nie do niewierzących, nie rozumiesz przesłania Biblii i słów Pana Jezusa o sądzeniu. Kiedyś wyjaśniałem sądzenie szerzej, nie będę teraz powtarzał. Przeczytaj sobie co Słowo mówi o ostrzeżeniu:

Księga Ezechiela 3:17 Synu człowieczy: Na stróża domu izraelskiego cię powołałem! Ilekroć usłyszysz słowo z moich ust, ostrzeż ich w moim imieniu.
18 Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew.
19 Lecz jeżeli ty ostrzeżesz bezbożnego, a on nie odwróci się od swojej bezbożności i od swojej bezbożnej drogi, wtedy on umrze z powodu swojej winy, a ty uratujesz swoją duszę.
20 Gdy zaś sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełni bezprawie - a Ja doprowadzę go do upadku i on umrze, to jeżeli nie ostrzeżesz go, wtedy on umrze z powodu swojej winy, i nie będzie się pamiętało jego sprawiedliwych czynów, których dokonał, lecz ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.


Przeczytaj jaka ciąży na tobie odpowiedzialność jeśli widząc grzech kogoś nie ostrzeżesz go przed konsekwencjami jego czynu. Będziesz winna jego krwi. Ja traktuję Słowo Boże poważnie, szanowna koleżanko.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 06 lut 2016, 11:01

Janek pisze:Czekaj to Adam tez mial dwie??Przeciez byl takim samym Synem Bozym ;)
Synami Bozymi byli/sa nawet aniolowie,.Niektorzy twierdza
ze tez nimi byli synowie Seta czy jakos tak..
No właśnie jakoś tak nie rozumiesz Biblii, kim innym jest Syn Boży ten jeden konkretny, a kim innym są beni elohim. Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem wszechmogącym tym samym co JHVH w ST.
Podobnie jak buddysta musisz się nawrócić do Pana Jezusa aby być zbawionym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 06 lut 2016, 13:00

Nawroc mnie Kaanie :D Ja czytam ze Jezus caly czas ma nad soba kogos wiekszego.
Wiec jak moze byc Jahwe ? :-) Gdzie wyczytales ze ten kto nie wierzy
ze Jezus to Jehowa zostanie potepiony??Podaj werset.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 06 lut 2016, 14:24

Janek pisze:Nawroc mnie Kaanie :D Ja czytam ze Jezus caly czas ma nad soba kogos wiekszego.
Wiec jak moze byc Jahwe ? :-) Gdzie wyczytales ze ten kto nie wierzy
ze Jezus to Jehowa zostanie potepiony??Podaj werset.


List do Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

Ilu masz Panów? Ja jednego a ty?

Znasz pierwsze przykazanie?
"Nie będziesz miał innych bogów obok mnie."?

Kto jest obok Ojca w niebie?
Kto siedzi na Bożym tronie?

Jeśli wierzysz w wyimaginowany obraz Jezusa tylko człowieka nie wierzysz w prawdziwego Jezusa Pana. Nie wierzysz we właściwą osobę nie możesz być zbawiony. I tu nie chodzi o wiarę intelektualną; gdybym tylko ciebie przekonał i wierzyłbyś intektem bez osobistej relacji z Panem Jezusem - nic ci to nie pomoże. Musisz oddać jemu swoje życie we władanie.

Masz Ducha Chrystusowego? Czy Duch Święty przemienił twoje życie?

Rz 8:6 Albowiem zamysł ciała, to śmierć, a zamysł Ducha, to życie i pokój.
7 Dlatego zamysł ciała jest wrogi Bogu; nie poddaje się bowiem zakonowi Bożemu, bo też nie może.
8 Ci zaś, którzy są w ciele, Bogu podobać się nie mogą.
9 Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
10 Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie.
11 A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.


Wiesz że Duch Chrystusowy, jest nazwany Duchem Bożym? Ten Duch Chrystusowy jest identyfikowany z samym Chrystusem (w.10)
A Duch Boży ożywił Jezusa w ciele?
Czyja to była decyzja?

Ewangelia św. Jana 10:17 Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.

To decyzja Pana Jezusa, że dał życie i wziął je z powrotem.

Jest wiele więcej różnych spraw które pokazują ze Pan Jezus, Duch Święty, Ojciec w niebie to ten sam Bóg.

Jełśi w to nie wierzysz nie wierzysz w prawdziwego Boga ale w marną podróbę która nie może dać ci zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 06 lut 2016, 16:07

Kaanie,zacznijmy od tego ze miales podac werset ktory
mowi :"ten kto nie wierzy ze Jezus to IHVH zostanie potepiony"

a nie ten kto nie wierzy ze Jezus jest Panem nie bedzie zbawiony.
Ja wierze ze Jezus jest Panem wiec twoj osad jest NiEBIBLIJNY SORRY.



List do Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
Ilu masz Panów? Ja jednego a ty?


Uznanie kogos za swojego pana oznacza podporzadkowanie sie jego wladzy
Panu Panu nierowny :D

Kol 3:22 Słudzy, bądźcie posłuszni we wszystkim ziemskim panom, służąc nie tylko pozornie, aby się przypodobać ludziom, lecz w szczerości serca, jako ci, którzy się boją Pana. (23) Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie jako dla Pana, a nie dla ludzi, (24) wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie.

Pan Panu nierowny.Jest Pan Bog i Pan Jezus.Apostolowie tez tak wierzyli.
A poza tym Panem uczynil GO JEGO JEDYNY BOG(w jednej osobie :D )

Gdyż nie Dawid wstąpił na niebiosa, sam natomiast mówi: [Pan powiedział mojemu Panu: Usiądź po mojej prawicy],(dzieje 4)


Dz 2: 36 Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście.


9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię5,

10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał7,
że Jezus Chrystus jest PANEM7 -
ku chwale Boga Ojca7
.(Flp 2)[/i]



aleeeee gdy nastapi koniec

1 Koryntian 15:24,28: Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc (...) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich

Znasz pierwsze przykazanie?

Znam :) Jezus nie jest najwyzszym Panem/bogiem/wladca.
Jezus nie jest tez "obcy"/cudzy... :)

Kto jest obok Ojca w niebie?
Kto siedzi na Bożym tronie?

Jezus i co z tego?To Jego Bog Go tak wywyszyl
i NADAL JEST JEGO BOGIEM A JEZUS JEST CZLOWIEKIEM.

Jeśli wierzysz w wyimaginowany obraz Jezusa tylko człowieka nie wierzysz w prawdziwego Jezusa Pana. Nie wierzysz we właściwą osobę nie możesz być zbawiony.

Wierze w Jezus ktory przyszedl w ciele.Umarl za nasze grzechy i po trzech dniach zmartwychstal
tak jak napisano a wiec jestem zbawiony wiec dlaczego piszesz ze czeka na mnie gehenna?
Twoja osad jest nieBiblijny sorry.W zbawieniu nie chodzi o trojce,dwojce,jedynke.
Oczywiscie jak ktos glosi jakies nieBiblijne gnostyckie bzdury ktore neguja
zmartwychstanie,cialo itd to gehenna ale to duza roznica.

Musisz oddać jemu swoje życie we władanie.

Masz Ducha Chrystusowego? Czy Duch Święty przemienił twoje życie?

Oddalem :)

Czyja to była decyzja?

No oczywiscie Jezus polozyl swoje zycie ale



Dz 2: 22-24
Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie, (23) gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili; (24) ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.

Dz 4:10 to niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.

Dz 13:30 Lecz Bóg wzbudził go z martwych;

Dz.17:31: dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

Rz. 4:24: ale i ze względu na nas, jako że będzie poczytane i nam, którzy wierzymy w Tego, co wskrzesił z martwych Jezusa, Pana naszego.

Rz 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.


2Kor. 4:14: przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami.

Ef. 1:20: Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,

1Tes. 1:10: i oczekiwać z niebios Jego Syna, którego wskrzesił z martwych, Jezusa, naszego wybawce od nadchodzącego gniewu.

1P. 1:21: Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wskrzesił Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu.

Gal 1:1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,

1 Kor 15: 14 a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, tedy i kazanie nasze daremne, daremna też wasza wiara; (15) wówczas też byliśmy fałszywymi świadkami Bożymi, bo świadczyliśmy o Bogu, że Chrystusa wzbudził, którego nie wzbudził, skoro umarli nie bywają wzbudzeni.

A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją” (1Kor.6;14)

A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego” (Rz.8;11)


Bogiem Jezusa byl i jest Ojciec IHVH.Tak nauczal Jezus i Apostolowie.
Nawet "ojcowie kosciola" nie wierzyli tak ja teraz wierzycie wy i kk :)
Wasz dogmat jest sprzeczny z nauka apostolska i tyle.


Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w świątyni mojego Boga i już nie wyjdzie na zewnątrz. Napiszę też na nim imię mego Boga i nazwę miasta mego Boga, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od mego Boga, i moje nowe imię.” – Ap 3:12


Przyszedłem w imieniu mego Ojca, a nie przyjmujecie Mnie. Przyjmiecie natomiast każdego innego, jeśli wystąpi we własnym imieniu. Jakże wy możecie stać się wierzącymi, skoro zabiegacie o wzajemne uznanie, a nie szukacie go u jedynego Boga?” – J 5:43-44

„Głową Chrystusa [jest] Bóg.” – 1Kor 11:3

„Błogosławiony [niech będzie] Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy.” – 2Kor 1:3

Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, który jest błogosławiony na wieki.” – 2Kor 11:31

„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa.” – Ef 1:3

„[Prosząc], aby Bóg[b] naszego Pana Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia w poznaniu jego [samego].” – Ef 1:17

„Dziękujemy [b]Bogu i Ojcu
naszego Pana Jezusa Chrystusa, nieustannie modląc się za was.” – Kol 1:3

„Błogosławiony [niech będzie] Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa.” – 1P 1:3

„Uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego.” – Ap 1:6

„To jest życie wieczne, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.” – J 17:3


Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,-1 Tm 2,5

AMEN


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Jaaqob » 06 lut 2016, 16:34

Widzę, że łopatologia pełną parą. :D
Z jednej i z drugiej strony... ;)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 06 lut 2016, 17:21

Teraz cos z tradycji :D


Ojciec zatem jest całością substancji, Syn natomiast jakby jej wpływem i częścią, jak sam zaświadcza: „Ponieważ Ojciec większy jest ode mnie”. Również jako mniejszy od Niego, opiewany jest w Psalmie: „Niewiele mniejszy od aniołów”. Tak więc Ojciec jest kimś innym niż Syn, skoro jest większy od Syna, skoro kim inny jest ten, kto rodzi, a kim inny ten, kto się rodzi, skoro kim innym jest ten, co posyła, kim innym ten, kogo się posyła, skoro kim innym jest ten, kto tworzy, a kim innym ten, przez którego się tworzy [Przeciw Prakseaszowi: IX: 2


Because God is in like manner a Father, and He is also a Judge; but He has not always been Father and Judge, merely on the ground of His having always been God. For He could not have been the Father previous to the Son, nor a Judge previous to sin. There was, however, a time when neither sin existed with Him, nor the Son; the former of which was to constitute the Lord a Judge, and the latter a Father. In this way He was not Lord previous to those things of which He was to be the Lord. But He was only to become Lord at some future time: just as He became the Father by the Son, and a Judge by sin, so also did He become Lord by means of those things which He had made, in order that they might serve Him. [Przeciw Hermogenesowi: rozdział 3]


Jan jako człowiek, który doskonale potrafił wysławiać się w języku greckim, z wielką wnikliwością w jednym miejscu używał rodzajników, w innym je opuszczał: przy wyrazie „Słowo” (Logos) stawiał rodzajnik (ho), natomiast przy nazwie „Bóg” (Theos) albo używał rodzajnika, albo go pomijał. Otóż stawia rodzajnik wtedy, gdy wyraz „Bóg” odnosi się do niezrodzonej przyczynywszechrzeczy, opuszcza natomiast rodzajnik wtedy, kiedy Słowo nazywa Bogiem. I podobnie jak w przytoczonych ustępach, „Bóg” [z rodzajnikiem ho Theos] różni się od „Bóstwa” [bez rodzajnika: Theos], tak samo chyba „Słowo” [ho Logos] może się różnić od „Słowa” [bez rodzajnika: Logos]. Jak bowiem Bóg Najwyższy jest Bogiem [ho Theos], nie zaś po prostu Bóstwem [Theos], tak też źródło rozumu w której istocie rozumnej jest Słowem [ho Logos], podczas gdy sam rozum znajduje się w każdym bycie rozumnym nie może ściśle biorąc nosić nazwy podobnej do pierwszego rozumu i nazywać się Słowem. […]

Trzeba im powiedzieć, że Bóg [ho Theos] jest Bogiem samym w sobie [autotheos], i właśnie dlatego Zbawiciel tak mówi do Niego w modlitwie: „Ażeby znali Ciebie jedynego prawdziwego Boga”. Wszystko co jest natomiast poza Bogiem samym w sobie, a jest uświęcone przez udział w Jego boskości, raczej winno zwać się nie Bogiem [ho Theos], a Bóstwem [Theos], od każdym względem czcigodniejszy jest „pierworodny wszelkiego stworzenia”, bo on pierwszy przepojony został boskością dzięki temu, że jest u Boga, i innym bogom pozwolił stać się bogami. [ Orygenes, Komentarzu do Ewangelii Jana Księga II: II: 13-18]


Hieronim
[Orygenes powiada, że] Bóg Ojciec jest niepojętą światłością, Chrystus zaś, który ze względu na naszą słabość wydaje się nam wielki, w porównaniu z Ojcem jest maleńkim odblaskiem. [List 124, 2]

[Orygenes] przytacza przykład dwóch posągów – dużego i małego; duży wypełnia świat i z powodu jego wielkości nie można go ujrzeć, mały natomiast podpada pod zmysł wzroku; z pierwszym posągiem porównuje Ojca, z drugim Syna. List 124, 2]

Boga Ojca nazywa Istotą dobrą, o doskonałej dobroci. Syn nie jest „dobry”, lecz jest jak gdyby powiewem i obrazem dobroci i dlatego nie nazywa się Go po prostu „dobrym”, lecz z jakimś dodatkiem, np. „dobry Pasterz” itd. [List 124, 2]

[Orygenes twierdzi, że] Syn jest mniejszy od Ojca, ponieważ zajmuje drugie miejsce po Nim, Duch Święty natomiast jest niższy od Syna i przebywa pośród wszystkich świętych; w tym porządku zatem potęga Ojca jest większa od potęgi Syna i Ducha Świętego, a znów potęga Syna większa jest od potęgi Ducha Świętego, i z kolei moc samego Ducha Świętego jest większa od mocy innych istot zwanych świętymi. [List 124, 2]

Justynian
[i] Z pierwszej księgi rozprawy O zasadach: Bóg Ojciec, który obejmuje wszystko, dociera do każdego bytu i udziela każdemu istnienia z siebie, bo sam jest Istnieniem; w mniejszym stopniu niż Ojciec, Syn dociera jedynie do istot rozumnych, bo zajmuje drugie miejsce po Ojcu, a jeszcze w mniejszym stopniu Duch Święty przenika tylko świętych. A zatem wynika stąd, że potęga Ojca jest większa niż potęga Syna i Ducha Świętego, moc Syna zaś jest większa od mocy Ducha Świętego, a znów moc Ducha Świętego przewyższa moc innych świętych istot [List do Menesa]


Justyn
o którym napisano, iż jest Bogiem, jest inny aniżeli Bóg, Stwórca wszech rzeczy; mówię co do liczby, a nie co do myśli. Twierdzę bowiem, że On nigdy nic nie zrobił ani powiedział, czegoby Stwórca świata, ponad którego niema Boga, nie chciał, iżby zrobił i powiedział" ("Dialog z Żydem Tryfonem" 56:11).

"Ten, co się zjawił Abrahamowi, Izaakowi, Jakóbowi oraz innym patrjarchom, że Ten, którego Pisma zowią Bogiem, jest poddany Ojcu i Panu, i służy woli Jego" ("Dialog z Żydem Tryfonem" 126:5)

"istnieje inny Bóg i Pan, niższy od Stworzyciela wszechświata, nazwany także Aniołem, bo oznajmia ludziom wszystko, co im chce oznajmić Stwórca wszech rzeczy, ponad którego innego Boga niema" ("Dialog z Żydem Tryfonem" 56:4).


Styknie


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Jaaqob » 06 lut 2016, 18:43

KAAN pisze:List do Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

Ilu masz Panów? Ja jednego a ty?


Godzimy to tak, jak godził to Paweł:

"(4) Wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy." (1 Kor 8:4-6)

Paweł i ja mamy jednego Boga, Ojca i jednego Pana, Jezusa Chrystusa. A Ty?


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: vanity » 06 lut 2016, 19:08

Za bardzo bierzecie na serio wywody Pawla, sam sie przyznal, ze pewne kwestie to nie slowa boga, a jego samego :
(12) Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Samolub » 06 lut 2016, 19:18

vanity pisze:Za bardzo bierzecie na serio wywody Pawla, sam sie przyznal, ze pewne kwestie to nie slowa boga, a jego samego :
(12) Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala.



To sa zalecenia, to samo dziś Starszy czy Pastor powie, nie stawia tego jako grzech czy obowiazek ale rade. Trzeba umiec odróżnić przykazanie, grzech od zalecenia, ostrzezenia etc


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Jaaqob » 06 lut 2016, 19:21

vanity, nawet nie jest to teraz takie istotne. Paweł jest dla mnie wzorem, niezależnie czy 100% tego co pisał było pod natchnieniem, czy 30%. On przekazał nam to, co sam usłyszał - więc przekazał też wiarę w jednego Boga i w jednego Pana, Jezusa. Tak wierzyli pierwsi chrześcijanie.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: vanity » 06 lut 2016, 22:46

Samolub pisze:To sa zalecenia, to samo dziś Starszy czy Pastor powie, nie stawia tego jako grzech czy obowiazek ale rade. Trzeba umiec odróżnić przykazanie, grzech od zalecenia, ostrzezenia etc

Trzeba umiec nabrac dystansu do "calego pisma, ktore jest natchnione" z calym inwentarzem sprzecznosci i chybionych proroctw np. z Joela, a takze imaginacji apostolow o "ostatniej godzinie" czy pochwyceniu w oblokach.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 07 lut 2016, 14:59

Janek pisze:Ja wierze ze Jezus jest Panem.
Czy Bóg jest twoim Panem?
Uznanie kogos za swojego pana oznacza podporzadkowanie sie jego wladzy
Panu Panu nierowny :D
Czy Bóg jest twoi Panem?

Ewangelia św. Łukasza 16:13 Żaden sługa nie może dwum panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi.

Jesłi Bóg jest innym Panem niż Pan Jezus to masz konflikt panowania.
Pan Panu nierowny.Jest Pan Bog i Pan Jezus.Apostolowie tez tak wierzyli.
Dlatego że to jest ten sam PAN

10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
Modlisz się do Pana Jezusa, czy zginasz kolana przed Panem?
1 Koryntian 15:24,28: Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc (...) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich
To znaczy że teraz nie jest poddany? Znasz znaczenie tych słów? Można nie być poddany Bogu będąc jednocześnie Bożym Chrystusem? Dla chrześcijan nie ma problemu, ponieważ Pan Jezus jest tym samym Panem co Pan Bóg.
Pan Jezus jest Bogiem wszechmogącym zapowiedzianym w ST:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

II List do Tesaloniczan 1:12 Aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa było uwielbione w was, a wy w nim, według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.

Znasz pierwsze przykazanie?

Znam :) Jezus nie jest najwyzszym Panem/bogiem/wladca.
Jezus nie jest tez "obcy"/cudzy... :)
Kombinujesz, w przykazaniu jest zakaz zwracania się do kogokolwiek innego niż Bóg, na tym polega grzech bałwochwalstwa, ze zwracasz się w nabożnej czci do kogoś poza Bogiem.

Kto jest obok Ojca w niebie?Kto siedzi na Bożym tronie?
Jezus i co z tego?To Jego Bog Go tak wywyszyl
i NADAL JEST JEGO BOGIEM A JEZUS JEST CZLOWIEKIEM.
Pan Jezus jest Bogiem, dlatego może zasiadać na Bożym tronie.

List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.

Pan Jezus jest królem i Bogiem.

Jeśli wierzysz w wyimaginowany obraz Jezusa tylko człowieka nie wierzysz w prawdziwego Jezusa Pana. Nie wierzysz we właściwą osobę nie możesz być zbawiony.
Wierze w Jezus ktory przyszedl w ciele.Umarl za nasze grzechy i po trzech dniach zmartwychstal tak jak napisano a wiec jestem zbawiony wiec dlaczego piszesz ze czeka na mnie gehenna?
Demony również wierzą i drżą. Wiara to nie jest wiedza.

Twoja osad jest nieBiblijny sorry.W zbawieniu nie chodzi o trojce,dwojce,jedynke.
Twój osąd jest niebiblijny bo chodzi o to czy wierzysz we właściwego Boga, tego prawdziwego. Czy masz osobistą więź z Panem Jezusem, tym prawdziwym a nie podróbą.

Oczywiscie jak ktos glosi jakies nieBiblijne gnostyckie bzdury ktore neguja
zmartwychstanie,cialo itd to gehenna ale to duza roznica.
Gnozę to ty prezentujesz, opierasz się na wiedzy a nie na duchu. Ja wierzę w zmartwychwstanie, piekło, oczekuję przyjścia Pana który jest JHVH ze ST. Prezentujesz niebiblijny kierunek religijny zaprzeczający boskości Pana Jezusa.

Musisz oddać jemu swoje życie we władanie.
Masz Ducha Chrystusowego? Czy Duch Święty przemienił twoje życie?

Oddalem :)
Gdybyś oddał wiedział byś, ze Pan Jezus jest stworzycielem wszystkiego, wierzysz w to?
Czyja to była decyzja?
No oczywiscie Jezus polozyl swoje zycie ale...
Nie ma żadnego ale, Słowo Boże mówi wprost o władzy nad życiem i śmiercią Pana Jezusa

Ewangelia św. Jana 1:4 W nim było życie, a życie było światłością ludzi.

Ewangelia św. Jana 5:26 Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: magda » 07 lut 2016, 16:27

A ja tam tylko powiem to

Joh 20:28 bw "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 07 lut 2016, 16:58

Czy Bóg jest twoi Panem?

Juz na to pytanie odpowiadalem.
Ewangelia św. Łukasza 16:13 Żaden sługa nie może dwum panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi.

Jesłi Bóg jest innym Panem niż Pan Jezus to masz konflikt panowania.

Kiedy Biblia przestrzega nie mozna miez dwoch Panow to w kontekscie mamony.
Bog i mamona to przeciwstawni panowie. W takim kontekscie tych dwwch nie mozna pogodzic.
Jesli dwoch Panow "jest w tej samej druzynie" to co innego.Czy Pan/Bog mojego Pana nie bedzie
moim Panem ? Oczywiscie ze bedzie!Popelniasz tem sam blad co z przykzaniem.Wersety wyzej dostales.

To znaczy że teraz nie jest poddany?

27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 28(kor 15)

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Izaak Cylkow znawca jezyka hebrajskiego i polskiego, tlumacz Biblii oddal ten werset: "Bo dziecię narodziło się nam, chłopię dane nam zostało, a złożoną jest władza na ramieniu jego, i nazwą imię jego: znamienitym radcą, boskim bohaterem, patriarchą wiecznym, księciem pokoju"

II List do Tesaloniczan 1:12 Aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa było uwielbione w was, a wy w nim, według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.



(Apokalipsa ( 7:9-10)

(9) I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. (10) I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem



List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.




Psl 45 : 7, 8 BT
Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie, berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe. (8) Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość, dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości hojniej niż równych ci losem;

Bog twoj Bog to zwrot podkreslajacy ze slowa te byly kierowane do kogos kto mial Boga .
Psalm 45 pierwotnie odnosil sie do Salomona czy uwazasz ze Salomon byl Bogiem ? :D

Wescott

LXX dopuszca dwie możliwości tłumaczenia ( ho theos ) można w obu wypadkach oddać jako wołacz (Tron twój o Boże ... dlatego o Boże Bóg twój ...)

albo w pierwszym wypadku jako podmiot ( lub orzecznik ) ( Bóg jest twoim tronem albo twoim tronem jest Bóg ...) Jest rzeczą nie prawdopodobną żeby użyte w oryginale słowo {Elohim '} odnosiło się do Króla . Prawdopodobieństwo przeczy założeniu że w LXX (ho Theos ) występuje w wołaczu



ks. Władysław Borowski, ,Psalm 45:7, 8 -- "Bóg Cię osadził na tronie On, który trwa na wieki, sprawiedliwość ozdabia twe berło. Kochasz sprawiedliwość, obce ci bezprawie, przeto uczcił cię, Bóg, twój Bóg, jedynego spośród rówieśników" [ed. 1983, 'Wyd. OO. Karmelitów Bosych', Kraków].



dr James Moffatt

Hebr 1:8 God is the throne for ever and ever
Bóg jest twoim tronem na wieki wieków!




W przypis BP

Psm 45:7 o Boże - Słowo Elohim (Bóg, boski) jest niekiedy także użyte w stosunku do ludzi, którzy sprawują władzę jako zastępcy Boga (Wj 22,7; 1 Sm 2,25; Ps 58,2; 82,1n); nie przypisuje im się jednak przez to atrybutu boskości. - Obietnicę wiecznego panowania otrzymała od Boga dynastia Dawida (2 Sm 7,13-16).

Psm 45:8 Może tu chodzić o namaszczenie w związku z koronacją królewską lub też o namaszczenie z okazji uroczystości weselnej.


Pan Jezus jest Bogiem, dlatego może zasiadać na Bożym tronie.

Kaanie,Kaanie nie zartuj :)
Dlatego moze bo Bog Go tak wywyszyl,a nie dlatego,ze jest Bogiem.



1 Piotr 3: 22
który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.

Rz 8:34 Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami

Ef. 1:20: Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,

Lk 1:30-33 BT „Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.(31) Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.(32) Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.(33) Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca.”


A tak poza tym

1Krn 29:23 Br „Salomon zasiadł jako król na tronie Jahwe, zajmując miejsce po swoim ojcu, Dawidzie. Wiodło mu się dobrze, a cały lud był mu posłuszny.”

:D

Twój osąd jest niebiblijny bo chodzi o to czy wierzysz we właściwego Boga, tego prawdziwego. Czy masz osobistą więź z Panem Jezusem, tym prawdziwym a nie podróbą.

Kaanie ja cie nie osadzam i nie potepiam tylko dlatego ze wierzysz w sprzeczny z Biblia dogmat :)
Juz na to odpowiadalem i tlumaczylem.Powtarzac sie nie bede.

Gdybyś oddał wiedział byś, ze Pan Jezus jest stworzycielem wszystkiego, wierzysz w to?

Bog PRZEZ Jezusa jesli juz.A poza tym tam raczej chodzi o nowe stworzenie.

Demony również wierzą i drżą. Wiara to nie jest wiedza.

Kaanie,Kaanie...Moja wiara nie jest martwa :)

Nie ma żadnego ale, Słowo Boże mówi wprost o władzy nad życiem i śmiercią Pana Jezusa

Spoko tego nie neguje.Jezus umarl i w swoim zyciu nie zgrzeszyl a BOG swoja MOCA Go wskrzesil jak napisano

Gnozę to ty prezentujesz, opierasz się na wiedzy a nie na duchu. Ja wierzę w zmartwychwstanie, piekło, oczekuję przyjścia Pana który jest JHVH ze ST. Prezentujesz niebiblijny kierunek religijny zaprzeczający boskości Pana Jezusa.

Z zadna gnoza nie mam nic wspolnego,Po prostu nie lykam ja pelikan
bajek trynitarzy itp,Jezus byl drugim Adamem pamietaj i nie byl i nie bedzie IHVH
Podsumowujac :) Biblia nigdzie nie podaje "nam" przykazania ze mam wierzyc ze Jezus to Jahwe
bo inaczej..gehenna :) baa ten dogmat jest sprzeczny z trescia Pisma i Ty dobrze o tym wiesz
ale sie do tego nigdy nie przyznasz.Wykazalem/Udowodnilem ze Jezus nie jest IHVH,
ze mial i ma nad soba Boga.Jest mnieszy od Niego.Twoj osad okazal sie nieBiblijny,
twoje argumenty prysly jak banka mydlana a na temat wersetow ktore
zapodalem nawet sie nie zajakneles
.Wiec na drugi nie szarzuj.

Pozdrawiam :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości