EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
izaak1989
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Kontaktowanie:

Re: EWANGELICZNY KOŚCIÓŁ REFORMOWANY informacje

Postautor: izaak1989 » 23 lip 2018, 09:35

A co sądzicie o Kościele Chrześcijan Baptystów? Do nich mam najbliżej. Czy słyszał ktoś o wydaniu Biblii EiB? Jakie są opinie?

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 lip 2018, 10:28

izaak1989 pisze:A co sądzicie o Kościele Chrześcijan Baptystów? Do nich mam najbliżej.
Baptyści są Bożym zborem tak jak i my, sam byłem w społeczności baptystycznej pewien czas.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
izaak1989
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Kontaktowanie:

Postautor: izaak1989 » 23 lip 2018, 10:31

Słyszałem o nich same pozytywne opinie ale tak dla pewności zapytałem.

Awatar użytkownika
wisnia2168
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Kontaktowanie:

Postautor: wisnia2168 » 29 lip 2018, 07:25

Akurat na polskim gruncie dysputa nad tym czy jakiś kościół jest ogółem „liberalny” często nie ma większego wpływu na pojedynczą parafię.
Najwięcej zależy zawsze od proboszcza i samego zboru.
Podczas swojego życia odwiedziłem już wiele kościołów uznawanych powszechnie za „liberalne” i słyszałem kazania tak piękne, że w głowie się nie mieści :)
Przejdź się po prostu po tych zborach co są blisko Ciebie, pomódl się i dokonaj wyboru!
Koniec końców- i tak w każdej z tych społeczności będziesz miał okazję służyć Chrystusowi ;)

Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Blog:
http://okiemkonfesyjnego.blog.pl/
Idka
Kontaktowanie:

Postautor: Idka » 04 sie 2018, 07:45

izaak1989 pisze:Słyszałem o nich same pozytywne opinie ale tak dla pewności zapytałem.

Witaj! Może już odwiedziłeś jakiś kościół ewangeliczny. Trochę nas łączy - najbliżej nam na nabożeństwa do Lublina. :)
Baptyści byli pierwszymi protestantami na mojej drodze...tu zaczęły się moje poszukiwania własnej drogi religijnej. Ujęła mnie atmosfera tego kościoła, zwłaszcza uwielbienie Pana w pieśni, proste, szczere modlitwy uczestników nabożeństwa, posługa Słowem Bożym. Sądzę, że jeśli masz korzenie katolickie, to jest to społeczność najskuteczniej wychodząca naprzeciw Twoim potrzebom duchowym, taka mało skomplikowana. Ja miałam inną przeszłość religijną, inne oczekiwania. Pozostaję w łączności z KWCh - grupa niewielka, kameralna, nauczanie jak najbardziej biblijne i fundamentalne. Spotkania odbywają się w niedzielę( godz.10) i czwartki( godz.18). Najmniej znam społeczność ewangelicznych chrześcijan, ale byłam kilka razy na ich nabożeństwie. Szczególnie miło wspominam spotkania środowe - czytanie i komentowanie przez braci PŚ wg ustalonego porządku. Byłam też na jednym ze spotkań łączonych, w którym uczestniczyli misjonarze z USA i bracia z innych zborów z tzw. aliansu ewangelicznego. Ten kościół przy ul. Probostwo podejmuje sporo takich inicjatyw; sporo się w nim dzieje. Zachęcam Cię, abyś w miarę możliwości skorzystał z nabożeństw u baptystów, ewangelicznych i wolnych. Przez porównywanie zobaczysz czego tak naprawdę oczekujesz od kościoła i gdzie się lepiej czujesz.

Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Awatar użytkownika
biblijny
Kontaktowanie:

Postautor: biblijny » 04 sie 2018, 20:34

izaak1989 pisze:Alternatywy to: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Zielonoświątkowy, Adwentyści Dnia Siódmego, Kościół Ewangelicko - Augsburski, Kościół Ewangelicko- Metodystyczny i chyba to wszystko.

Ewangeliczny Kościół Reformowany tym się różni od Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, czym dres z czterema paskami od dresu z trzema paskami. Ten z czterema paskami podszywa się pod znaną markę, aby szybko pozyskać klientów nie przeznaczając zbyt dużo pieniędzy na marketing.

Kościół Ewangelicko-Reformowany to kościół historyczny, wywodzący się z reformacji XVI wieku. EKR to związek wyznaniowy powstały gdzieś tak w latach 90 XX w. Jeśli się dobrze orientuję, został założony przez studentów Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu.

Najlepszym miejscem dla Ciebie jest zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów. Nie zastanawiaj się i wal do niego. Baptyzm to wspaniały ruch ewangeliczny, na łonie którego wyrosło wielu wspaniałych mężów Bożych. Kościół ten przez stulecia był bardzo zaangażowany w misję światową. Również w Polsce pierwszy zbór ewangeliczny został założony przez baptystę. Gorąco Ci polecam ten kościół, wiele się tam dowiesz, poznasz wspaniałe biografie. Będzie dobrze ukształtowany pod względem teologicznym i duchowym. Wspomnisz swoje słowa, a potem wrócisz i podziękujesz mi za poradę :)

Biblia EiB to Biblia przetłumaczona przez poznańskiego baptystę, pastora Zarębę. To dobry i nowoczesny przekład. Myślę, że dla Ciebie będzie odpowiedni. Jest to przekład dynamiczny, a więc w pewnych miejscach przedkłada piękno języka nad wierność oryginałowi. Jednak do celów pogłębionego studium biblijnego kupisz sobie przekład interlinearny.

Możesz się też u nas nauczyć greki biblijnej i czytać Pismo w oryginale: https://youtu.be/TX-CQNp7gBI

Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Dla poszukujących”