wszystko, czego nam potrzeba, mamy w sobie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
krzysiekniepieklo
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Kontaktowanie:

Re: wszystko, czego nam potrzeba, mamy w sobie

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 10:53

magda pisze:

Login skałą jest Jezus a nie Piotr , moze wasz kosciół rzymski jet oparty na ludziach , piotrze, Mariii papieżu ale prawdziwy kościół Bozy jest oparty na prawdziwej skale czyli na Bogu nie człowieku ,na Jezusie i na nikim więcej.

Mt 16
18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».

Tutaj Jezus wyraźnie mówi, że Piotr jest skałą. No ale widocznie Ty wiesz lepiej.

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 12:12

krzysiekniepieklo pisze:
magda pisze:

Login skałą jest Jezus a nie Piotr , moze wasz kosciół rzymski jet oparty na ludziach , piotrze, Mariii papieżu ale prawdziwy kościół Bozy jest oparty na prawdziwej skale czyli na Bogu nie człowieku ,na Jezusie i na nikim więcej.

Mt 16
18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».

Tutaj Jezus wyraźnie mówi, że Piotr jest skałą. No ale widocznie Ty wiesz lepiej.
Dopisek czyli Skała został umieszczony przez katolików, nie ma go w oryginale. Petros po grecku znaczy kamyczek, kamień a nie skała - petra. Bóg jest skałą, Pan Jezus jest skałą:
Księga Izajasza 26:4 Ufajcie po wsze czasy Panu, gdyż Pan jest skałą wieczną.

List do Rzymian 9:33 Jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, A kto w niego uwierzy, Nie będzie zawstydzony.

I List do Koryntian 10:4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 12 lut 2019, 16:24

mysle ze mozna zamknac watek bo dawno odbiegl od tematu

Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 lut 2019, 16:28

Noemi pisze:mysle ze mozna zamknac watek bo dawno odbiegl od tematu

Przecież ja z emwu mówię na temat

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
krzysiekniepieklo
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 16:56

KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:
magda pisze:

Mt 16

Dopisek czyli Skała został umieszczony przez katolików, nie ma go w oryginale. Petros po grecku znaczy kamyczek, kamień a nie skała - petra. Bóg jest skałą, Pan Jezus jest skałą:
Księga Izajasza 26:4 Ufajcie po wsze czasy Panu, gdyż Pan jest skałą wieczną.

List do Rzymian 9:33 Jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, A kto w niego uwierzy, Nie będzie zawstydzony.

I List do Koryntian 10:4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.

Tyle, że ja zacytowałem samego Jezusa i Paweł nie ma takiego autorytetu żeby kwestionować to, co powiedział Jezus.
Co do ""Petros - kamyczek """ to nie pasuje to do całego kontekstu. Jezus powiedział, że na tym "Petros" zbuduje swój Kościół. Myślisz, że na kamyku Jego Kościół jest zbudowany?

Awatar użytkownika
KAAN
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 19:31

krzysiekniepieklo pisze:Tyle, że ja zacytowałem samego Jezusa i Paweł nie ma takiego autorytetu żeby kwestionować to, co powiedział Jezus.
Nie cytowałeś samego Jezusa tylko tłumaczenie pewnych pism wykonane przez katolików.
krzysiekniepieklo pisze:Co do ""Petros - kamyczek """ to nie pasuje to do całego kontekstu. Jezus powiedział, że na tym "Petros" zbuduje swój Kościół. Myślisz, że na kamyku Jego Kościół jest zbudowany?
Właśnie odkryłeś że petrą jest Pan Jezus a nie Piotr :) . Właśnie kontekst biblijny pokazuje właściwe znaczenie słów Pana Jezusa. Piotr werset wcześniej wyznał:

Mt 16:16 A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.
17 A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.
18 A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

Wyznanie Piotra o Panu Jezusie wskazuje kim jest ta skała. Tą skałą jest Syn Boga żywego.
Jeszcze jest sprawa spójnika "i" po grecku kai:

αί
kai
kahee
Apparently a primary particle, having a copulative and sometimes also a cumulative force; and, also, even, so, then, too, etc.; often used in connection (or composition) with other particles or small words: - and, also, both, but, even, for, if, indeed, likewise, moreover, or, so, that, then, therefore, when, yea, yet.

Ten werset można przetłumaczyć inaczej:

18 A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, (a, ale) na tej skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

Tak tłumaczy np. BG.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 19:38

To wyjaśnij mi teraz KAAN, po co Jezus zmienił Szymonowi imię na "Piotr"? Żeby nas zmylić?

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 lut 2019, 12:43

No wy katolicy macie swoje baśnie na ten temat ale zobaczmy co mówi sam Piotr czy czuje że na nim jest zbudowany kosciół , po prostu najlepiej zobaczyc właściciela imienia co myśli

1P 2:4-8 bw
(4) Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny.
(5) I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.
(6) Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się.
(7) Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem
węgielnym, (8) Ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni.

i tu też na ten temat potwierdzenie przez Łukasza kogo uznawali za kamień na którym zbudowano koscioł:

Dz 4:10-11 bw
(10) To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.
(11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.

tak ze nie twóżcie baśni bo ci co mówili ze są piotrowi czy pawłowi zostali potępieni wiec jeśli uważacoe sie za piotrowych i ze na nim wasz kosciół stoi czyli na człowieku też jesteście potępieni .

1Kor 1:12-13 bw
(12) A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy.
(13) Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?

No jest wiele wersetów o tym kto jest fundamentem czy kamieniem wegielnym

Rz 9:33 bw
(33) Jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, A kto w niego uwierzy, Nie będzie zawstydzony.
tu mowa o Jezusia a nie o Piotrze
a tu jest mowa o tym ze jestesmy zbudowani też na apostołach -wszystkich i na prorokach ale pokazane kto jest ta skałą opoką na której to wszystko stoi:

Ef 2:20 bw
(20) Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,

jak widać Jezus to podstawa a piotr jak i inni apostołowie niec wiecej niz oni i prorocy

1Kor 10:4 bw
(4) I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.

A wy chcecie załozyc inny ludzki fundament to i kosciół diabelski wyszedł na ludzkim innym fundamencie.
Najlepszy dowód że Jezus nie wyróźnił Piotra zeby na nim budować kosciół jest taki ze po tej rozmowie jeszcze apostołowie dyskutowali między soba kto jest najwazniejszy bo Piotr nie był uznany za króla apostołów jak u was katolików

Mt 18:1 bw
(1) W owym czasie przystąpili uczniowie do Jezusa, pytając: Kto też jest największy w Królestwie Niebios?

pewnie Jezus wskazałby na Piotra a tak nie zrobił

No co do zmiany imienia to w Biblii , często jest zmieniane imię wtedy kiedy ktoś zaczyna nowy etap życia juz z Bogiem kiedy jest powołany o z Piotrem też tak było kiedy wyznał ze Jezus jest Synem Boga to wtedy został powołany do nowych zadań nie tylko słuchania Jezusa i łowienia ryb w celach kulinarnych ale tęż do łowienia ludzi dla królestwa Bożego, Tak też przy zmianie życie i powołania zmienił Bog imię Abrama na Abraham i Sarai na Sara bo dostali nowe zadanie. Jakub na Izrael itp a też innych apostołów Jezus zmienił imiona np Jakuba i Jana

Mk 3:17 bw "Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, i nadał im imię: Boanerges, co znaczy: Synowie Gromu,"

Tak ze nazwanie kogos kamyczkiem to nie jakas tam wielka sprawa bycie Opoka dla koscioła. Oj katolicy diabeł sprawił ze mylicie sie we wszystkim i nawet tego nie umiecie zauważyć tak wam zaślepił oczy i uszy cały wasz kosciół nie widzi prawdy , bardzo mi was szkoda no ale cóż jeśli Ojciec kogos nie pociągnie to i moje wpisy i wersety Biblijne nic nie dadzą. Ale wiedzcie ze dla prawdziwego kościoła Jezusa to On jest skała on kamieniem węgielnym i na nim jest zbudowany ten kościoł w odróżnieniu od koscioła antychrysta który myśli ze jest zbudowany na człowieku Piotrze to jest bajka dla wiernych a całe papiestwo wie że wasz rzymski kosciół jest zbudowany na Starożytnym Rzymie i jego władcach Pontifexach Maximusach jak i waszych władcach co prowadzą was miliardy nierozumiejących niczego ludzi szeroka drogą na zatracenie , współczuje wam yej drogi zagłady no ale nie mam mocy wam pomóc ani ja ani nikt z ludzi to Bóg mógłby wam otworzyc oczy módlacie sie o to .

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 lut 2019, 15:00

krzysiekniepieklo pisze:To wyjaśnij mi teraz KAAN, po co Jezus zmienił Szymonowi imię na "Piotr"? Żeby nas zmylić?
Żeby uświadomić mu i też tobie, że jest tylko kamyczkiem a nie skałą.

Login
Ostrzeżenia: 5
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Login » 14 lut 2019, 00:27

Jest to o tyle ciekawe że Jezus posługiwał się językiem Aramejskim. A słowo Kepha po Aramejsku oznacza Piotra czyli skałę. Protestanci wypowiadają się o Piśmie nie mając o nim pojęcia

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lut 2019, 10:53

Login pisze:Jest to o tyle ciekawe że Jezus posługiwał się językiem Aramejskim. A słowo Kepha po Aramejsku oznacza Piotra czyli skałę. Protestanci wypowiadają się o Piśmie nie mając o nim pojęcia

Ale ewangelie zostały zapisane w grece a nie po Aramejsku i nie wiadomo jak to brzmiało jak Jezus to mówił . Oczywiscie wasz koosciół jest oparty na człowieku a nie na Bogu więc co za róznica na którym głównie jest oparty na pontifexach maximusach kapłanach pogańskiego Rzymu i wątpię zeby sie Piotr do tego przyznawał, tym bardziej Pan Jezus .

Awatar użytkownika
KAAN
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lut 2019, 12:05

Login pisze:Jest to o tyle ciekawe że Jezus posługiwał się językiem Aramejskim. A słowo Kepha po Aramejsku oznacza Piotra czyli skałę. Protestanci wypowiadają się o Piśmie nie mając o nim pojęcia
Ty nie masz pojęcia o Piśmie i stosujesz nieprawdziwe argumenty, Pan Jezus i apostołowie mówili i pisali po grecku biegle; od czasów panowania greckiej kultury (także w Rzymie) tj. od Aleksandra wielkiego, który trzysta lat przed narodzeniem Pana Jezusa podbił cały ówczesny świat wszyscy posługiwali się językiem greckim ponieważ był on językiem urzędowym i językiem kultury. Dlatego cały NT został napisany w grece bo wszyscy tą grekę znali, nawet tacy ludzie jak rybacy (Piotr) potrafili się porozumieć po grecku. Wbrew obiegowym opiniom dawniej ludzi byli nie mniej wykształceni niż dzisiaj, posługiwali się czasami trzema lub czterema językami, mówili po grecku, aramejsku, po łacinie, Żydzi znali hebrajski, a kiedy zebrali się w dniu pięćdziesiątnicy to możesz sobie przecytać ile narzeczy i języków tam się spotkało. Septuaginta powstała dla tych co nie znali hebrajskiego i nie mogli czytać ST w oryginale i mimo że była ona skierowana do Żydów to została napisana w grece, bo wszyscy mogli to zrozumieć.

Awatar użytkownika
emwu
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: emwu » 14 lut 2019, 12:46

Odejście od głównego tematu doskonale pokazuje bezcelowość sporów doktrynalnych. Kamyk czy skała, nie ma to znaczenia dla rozwoju duchowego, o ile nie można tego zweryfikować doświadczalnie, w swoim życiu. Dlatego obecnie, czytając rozmaitych autorów niechrześcijańskiej duchowości, zawsze skupiam się na twierdzeniach weryfikowalnych osobiście. Nie są mi potrzebne nieweryfikowalne opowieści ,tylko konkretne wskazówki do tego, jak lepiej żyć i rozwijać się duchowo. Innych autorów po prostu traktuję jako bajkopisarzy i nieważne, czy piszą o swoich kontaktach z Bogiem, duchami, kosmitami, czy czymkolwiek innym.

Podążając drogą medytacji można osobiście doświadczać, czy to działa, czy nie. Można to sprawdzać w sposób eksperymentalny, a nie na wiarę. Prawda płynie z wnętrza, tylko trzeba przygotować jej miejsce, "oczyszczać swoje naczynie" świadomością, ciszą wewnętrzną i przyzwoitym życiem :)

"W tobie, jak i w każdym innym człowieku, istnieje wymiar świadomości, który jest o wiele głębszy niż myśl. To jest istota tego, kim jesteś. Można go nazwać obecnością, uwagą, bezwarunkową świadomością. Według starożytnych nauk jest to Chrystus w tobie lub natura Buddy w tobie. Odnalezienie tego wymiaru uwalnia ciebie i świat od cierpienia, które zadajesz sobie i innym, kiedy stworzone przez umysł „małe ja” kieruje twoim życiem i jest wszystkim, co znasz."
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lut 2019, 13:25

Emwu niestety człowiek nieodrodzony nie mający Ducha Świetego ma w sobie tylko grzeszną naturę skłonną do zła i nie łudź sie ze masz cos innego niż wszyscy , udajesz ze jest ok ale nie jest nagrzeszyłaś ile wlazie jak każdy tylko my chrześcijanie skorzystalismy z oczyszczenia i świętości Jezusa a ty szulasz czegos czego w tobie nie ma , nawet jeśli ci sie zdaje ze jest fajniutko tak medytować to co zrobisz ze swoimi grzechami, zapomnisz i nich ,olejesz to ze kogoś krzywdziłaś i samą siebie czy co masz zanik pamięci tych rzeczy. Niestety prawda jest taka ze każdy czowiek zgrzeszył i jest obwalony cały grzechami i bez Jezusa który zdejmuje z ciebie to zło i stajesz sie święta i czysta to nie masz szans na bycie szczęsliwym , nawet nie masz szans na szanowanie siebie , musisz przyjać zbawienie od Jezusa a to medytowanie to nic nie daje , nie możesz niczego sprawdzić sama bo zamykasz oczy a prawdę realne rzeczy a bujasz w obłokach i wmawiasz sobie to co nie istnieje.

Awatar użytkownika
KAAN
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lut 2019, 19:25

emwu pisze:Podążając drogą medytacji można osobiście...
Znaleźć się w piekle. Jedyną drogą do zbawienia, do domu Bożego jest Pan Jezus, tylko wiara Panu Jezusowi może cię zbawić.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”