TRÓJCA - TRUDNE PYTANIA...

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 13:10

Lash pisze:
rafalJG pisze:
Lash pisze:
rafalJG pisze:
Lash pisze: 1. Izajasz to poczatek objawienia NT koniec.
2. Izajasz umacnia Bóstwo Jezusa a nie obala go.
ST nazywa Mojżesza Elohim - Bogiem. Czy Tora potwierdza więc bostwo Mojżesza?
Bogiem? czy bogiem.... a raczej władcą.... Bo to znaczy Elohim....
2 Moj. 7:1
1. I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.
(BW
)
co znaczy elohim.
I czy tylko odnosio sie to do Boga?


W innych wersetach ochoczo odnosicie to do Boga, choć chodzi np. o sędziów, czy księcia. Jeszua tez był elohim, ale czy to znaczy, że był Bogiem?

Ezech. 34:23-24
23. Ustanowię nad nimi jednego pasterza, mojego sługę Dawida, i będzie je pasł; będzie je pasł i będzie ich pasterzem.
24. A Ja, Pan, będę ich Bogiem, a mój sługa Dawid będzie księciem wśród nich - Ja, Pan, to powiedziałem.
(BW)


Uj! Trójca ze sługą i księciem???? Jakoś nieładnie to wygląda...


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 13:27

Lash pisze:
izraelita pisze:
Lash pisze:
rafalJG pisze:Gdzie jest powiedziane, że jest trzema? Imie Ojca i Syna i Ducha. To jakie jest imię tych trzech?
JHWH
Ojciec jest JHWH
Jezus jest JHWH
Duch jest JHWH
Wszyscy sá jednym JHWH Bogiem ale kazdy jest inny.


Prawie się zgadzam, lecz:

Ojciec jest JHWH
W Jezusie Człowieku jest JHWH/Ojciec
W Duchu Św./tchnieniu/mocy/woli działa JHWH/Ojciec

Co jest błędem.
Inaczej Ojciec W Jezusie zadowala sam siebie.
To jest właśnie błąd który sam krytykujesz!.

izraelita pisze: O aniołach też jest napisane, że są JHWH, o aniele jest napisane, że jest JHWH.
Anioł znaczy posłaniec.
Jezus jest posłany do swiata i w tym sensie jest "aniołem" - nie mylić z bytami nizszymi od Boga zwanymi aniołami.
Tak samo jak Jezus jest Apostołem choć nie jest jak inni apostołowie.
izraelita pisze: Słowo JHWH jest uzyty w stosunku do trzech mężów u Abrahama a tego nie wymieniłeś tak jak i inni trynitarze o tym zapomiałeś.
O co ci chodzi?
izraelita pisze: No i w krzaku Mojżesz widział JHWH - więc krzak jest kolejnym elementem układanki wielu Bogów.
W krzeku czy w ogniu?
izraelita pisze: Nie jestem w stanie pojąć dlaczego liczba 3 jest taka istotna.
Dlatego że Bogiem sa okreslone trzy istoty Duchowe.
Ojciec
Syn
Duch
i tylko w ich imieniu jest zanurzenie i tylko oni mieszkją w naszym sercu!


Co to znaczy, że Bóg zadowala sam siebie - nie rozumiem.

Przecież wyraźnie jest napisane, że JHWH przyszedł do Abrahama jako trzech mężów.
W nie jednym miejscy w stosunku do posłańców jest użyte imię JHWH - dlaczego to nie jest czwarta istota Duchowa stanowiąca Boga?

Nigdzie nie jest napisane, że Jeshua to JHWH.
Jest napisane, że Bóg to JHWH.
Jest napisane, że Abrahamowi ukazał się JHWH i zobaczył Go a oto stali przed nim trzej mężowie.

Wniosek mój: trzej mężowie są Bogiem

Wniosek twój: Jeshua jest JHWH, a trzej mężowie nie są JHWH.

Może wobec tego powiesz kogo widział Abraham:
- Jezusa
- Ducha Św.
- Ojca
a może wszystkich razem?

A co widział Mojżesz w krzaku, że bał się spojrzeć nań, napisz kogo widział Ojca, Syna czy Ducha Św.

Albo walka Jakuba:
"Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: "Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie""

"Walcząc z Aniołem, zwyciężył,
płakał i błagał Jego o łaskę -
spotkał Go w Betel i tam z Nim rozmawiał. "

Czy ten anioł z którym walczył Jakub był którąś z osób trójcowych?


rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 13:33

Czytałem kiedyś, że trzech aniołów, to był Ojciec, Syn i Duch Św : ) Poważnie !


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 13:35

rafalJG pisze:
Lash pisze:
rafalJG pisze:
Lash pisze:
rafalJG pisze:
Lash pisze: 1. Izajasz to poczatek objawienia NT koniec.
2. Izajasz umacnia Bóstwo Jezusa a nie obala go.
ST nazywa Mojżesza Elohim - Bogiem. Czy Tora potwierdza więc bostwo Mojżesza?
Bogiem? czy bogiem.... a raczej władcą.... Bo to znaczy Elohim....
2 Moj. 7:1
1. I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.
(BW
)
co znaczy elohim.
I czy tylko odnosio sie to do Boga?


W innych wersetach ochoczo odnosicie to do Boga, choć chodzi np. o sędziów, czy księcia. Jeszua tez był elohim, ale czy to znaczy, że był Bogiem?

Ezech. 34:23-24
23. Ustanowię nad nimi jednego pasterza, mojego sługę Dawida, i będzie je pasł; będzie je pasł i będzie ich pasterzem.
24. A Ja, Pan, będę ich Bogiem, a mój sługa Dawid będzie księciem wśród nich - Ja, Pan, to powiedziałem.
(BW)


Uj! Trójca ze sługą i księciem???? Jakoś nieładnie to wygląda...

Wiec jak sam widzisz Elohim nie jest Odpowiednikiem - Boga / Theos'a ale odpowiednikiem władcy.
Jest to jeden z atrybutów bozych.
Tak jak np Król / Pan / Miłość / Wojownik itp.
Problem który usilnie starasz się przeoczyc że jest to SZCZEÓLNY : Król / Pan / Miłość / Wojownik / Władca / Elohim. I tę szczególne cechy maja trzy osoby Boskie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 13:40

1 Moj. 19:24
24. Tedy JHWH (nioł na ziemi) spuścił jako deszcz na Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od JHWH z nieba.
(BG)

Dla niedowiarków:

Gen 19:24 Then the LORDH3068 rainedH4305 uponH5921 SodomH5467 and uponH5921 GomorrahH6017 brimstoneH1614 and fireH784 fromH4480 H854 the LORDH3068 out ofH4480 heaven;H8064


Dwóch JHWH? Dwie osoby boskie? Czy może Jeden Bóg działający przez Posłańców?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 13:42

izraelita pisze: Co to znaczy, że Bóg zadowala sam siebie - nie rozumiem.
To widać. Skoro w Jezusie dzialal tylko Ojciec to znaczy ze modlił się do Ojca Ojciec w człowieku!
izraelita pisze: Przecież wyraźnie jest napisane, że JHWH przyszedł do Abrahama jako trzech mężów.
W nie jednym miejscy w stosunku do posłańców jest użyte imię JHWH - dlaczego to nie jest czwarta istota Duchowa stanowiąca Boga?
Bo tych trzech posłńców Symbolizuje Boga w trójcy
izraelita pisze:
Nigdzie nie jest napisane, że Jeshua to JHWH.
Jest zawsze - JHWH zbwiciel to imie Jeszua
izraelita pisze: Jest napisane, że Bóg to JHWH.
też
izraelita pisze: Jest napisane, że Abrahamowi ukazał się JHWH i zobaczył Go a oto stali przed nim trzej mężowie.
ukazał sie KTO? jak mogły sie pokazać trzy osoby? skoro o Jeden JHWH.
izraelita pisze: Wniosek mój: trzej mężowie są Bogiem
trzej męzowie to JHWH w tójcy
izraelita pisze: Wniosek twój: Jeshua jest JHWH, a trzej mężowie nie są JHWH.
pozwój mi wyciągać moje wnioski!
izraelita pisze: Może wobec tego powiesz kogo widział Abraham:
- Jezusa
- Ducha Św.
- Ojca
a może wszystkich razem?
Widział JHWH JEDNEGO w ilu osobach?
izraelita pisze: A co widział Mojżesz w krzaku, że bał się spojrzeć nań, napisz kogo widział Ojca, Syna czy Ducha Św.
JHWH pod postacią Ognia - Bo On jest ogniem trawiącym - nie wiesz tego a Izraelitą sie mianujesz?
(24) Bo Pan, Bóg wasz, jest ogniem trawiącym. On jest Bogiem zazdrosnym. (Ks. Powt. Prawa 4:24, Biblia Tysiąclecia)
izraelita pisze: Albo walka Jakuba:
"Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: "Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie""

"Walcząc z Aniołem, zwyciężył,
płakał i błagał Jego o łaskę -
spotkał Go w Betel i tam z Nim rozmawiał. "

Czy ten anioł z którym walczył Jakub był którąś z osób trójcowych?
Czy Jezus przed wcilenim miał wygląd człowieka! ?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 13:44

rafalJG pisze:1 Moj. 19:24
24. Tedy JHWH (nioł na ziemi) spuścił jako deszcz na Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od JHWH z nieba.
(BG)

Dla niedowiarków:

Gen 19:24 Then the LORDH3068 rainedH4305 uponH5921 SodomH5467 and uponH5921 GomorrahH6017 brimstoneH1614 and fireH784 fromH4480 H854 the LORDH3068 out ofH4480 heaven;H8064


Dwóch JHWH? Dwie osoby boskie? Czy może Jeden Bóg działający przez Posłańców?
Ilu przyszło do Sodomy?
Gdzie był trzeci?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 14:02

Lash pisze:
izraelita pisze: Co to znaczy, że Bóg zadowala sam siebie - nie rozumiem.
To widać. Skoro w Jezusie dzialal tylko Ojciec to znaczy ze modlił się do Ojca Ojciec w człowieku!
Modlił sie człowiek Jezus do Jedynego Boga - to chyba proste i oczywiste
izraelita pisze: Przecież wyraźnie jest napisane, że JHWH przyszedł do Abrahama jako trzech mężów.
W nie jednym miejscy w stosunku do posłańców jest użyte imię JHWH - dlaczego to nie jest czwarta istota Duchowa stanowiąca Boga?
Bo tych trzech posłńców Symbolizuje Boga w trójcy
Co to znaczy symbolizuje? NApisane jest, że Abraham zobaczył JHWH a stali przed nim trzej męzowie - ludzie, faceci zwykli, aniołowie? A moze Jezus, Bóg i Duch Św.?

izraelita pisze:
Nigdzie nie jest napisane, że Jeshua to JHWH.
Jest zawsze - JHWH zbwiciel to imie Jeszua
Ależ Jeshua nie znaczy JHWH. Równie dobrze możesz napisać że Jehosadek to tez bóg - bo przecież znaczy Bóg jest Sprawiedliwością - czyli ten kapłan jest bogiem?

izraelita pisze: Jest napisane, że Bóg to JHWH.
też
izraelita pisze: Jest napisane, że Abrahamowi ukazał się JHWH i zobaczył Go a oto stali przed nim trzej mężowie.
ukazał sie KTO? jak mogły sie pokazać trzy osoby? skoro o Jeden JHWH.
izraelita pisze: Wniosek mój: trzej mężowie są Bogiem
trzej męzowie to JHWH w tójcy
Bóg, JEzus i Duch Św.? Zartujesz sobie ze mnie teraz chyba?

izraelita pisze: Wniosek twój: Jeshua jest JHWH, a trzej mężowie nie są JHWH.
pozwój mi wyciągać moje wnioski!
izraelita pisze: Może wobec tego powiesz kogo widział Abraham:
- Jezusa
- Ducha Św.
- Ojca
a może wszystkich razem?
Widział JHWH JEDNEGO w ilu osobach?
izraelita pisze: A co widział Mojżesz w krzaku, że bał się spojrzeć nań, napisz kogo widział Ojca, Syna czy Ducha Św.
JHWH pod postacią Ognia - Bo On jest ogniem trawiącym - nie wiesz tego a Izraelitą sie mianujesz?
(24) Bo Pan, Bóg wasz, jest ogniem trawiącym. On jest Bogiem zazdrosnym. (Ks. Powt. Prawa 4:24, Biblia Tysiąclecia)

Czyli wg ciebie sam Bóg był tam w tym ogniu , JHWH siedział w postaci ognia na krzaku?
Ale już w Jezusie to nie Bóg tylko On Mesjasz jest Bogiem - człowiekiem? No to Mojżesz widział Boga-ogień.


izraelita pisze: Albo walka Jakuba:
"Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: "Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie""

"Walcząc z Aniołem, zwyciężył,
płakał i błagał Jego o łaskę -
spotkał Go w Betel i tam z Nim rozmawiał. "

Czy ten anioł z którym walczył Jakub był którąś z osób trójcowych?
Czy Jezus przed wcilenim miał wygląd człowieka! ?


Czyli Jakub walczył z Jezusem?

Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 14:04

izraelita pisze: Czyli Jakub walczył z Jezusem?
Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.
Jest widzialny.
Co widzia Jan na tronie?
Albo Ezechiel?
Pusty tron?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 14:10

Lash pisze:
izraelita pisze: Czyli Jakub walczył z Jezusem?
Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.
Jest widzialny.
Co widzia Jan na tronie?
Albo Ezechiel?
Pusty tron?


Widział na Ziemi?
Widział oczyma fizycznymi?
Widział jak Bóg idzie po pustyni albo ulicami Jerozolimy?


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 14:13

"Zatem Mojżesz powiedział: Tak mówi WIEKUISTY: Około północy Ja wystąpię w środku Egiptu".

Czekam na odpowiedź co zrobić z miejscami gdzie aniołowie są nazywani JHWH, gdzie Jakub walczy z JHWH, JHWH zabija też pierworodnych w Egipcie.
Która osoba trójcy to jest w każdej z tych sytuacji?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 14:17

izraelita pisze:
Lash pisze:
izraelita pisze: Czyli Jakub walczył z Jezusem?
Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.
Jest widzialny.
Co widzia Jan na tronie?
Albo Ezechiel?
Pusty tron?

Widział na Ziemi?
W niebie
izraelita pisze:
Widział oczyma fizycznymi?
a jakimi patrzyl ?
izraelita pisze:
Widział jak Bóg idzie po pustyni albo ulicami Jerozolimy?
widzial w niebie co za roznica? WIDZIAL


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 06 lip 2009, 14:21

swego czasu trafiłam na opracowania polskich wierzących starych zborów np chrześcijan bez osobliwego wyznania, do którego też należała moja babcia i tam też pisze, że we wszystkich zjawiskach "uczłowieczonych"była osoba Pana Jezusa. tzn, w krzewie był Pan Jezus, w osobie króla Salemu Pan Jezus, tam gdzie słychać było głos Boga gdy np. rozmawiał z Mojżeszem był to Pan Jezus i ja się z tym zgodzę. skoro pisze że Boga nikt nigdy nie oglądał, to wszyscy oni mieli do czynienia z osobą Pana Jezusa. co do walki Jakuba pewna nie jestem czy był to Pan , ale czemu nie? :-)


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 14:22

Lash pisze:
izraelita pisze:
Lash pisze:
izraelita pisze: Czyli Jakub walczył z Jezusem?
Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.
Jest widzialny.
Co widzia Jan na tronie?
Albo Ezechiel?
Pusty tron?

Widział na Ziemi?
W niebie
izraelita pisze:
Widział oczyma fizycznymi?
a jakimi patrzyl ?
izraelita pisze:
Widział jak Bóg idzie po pustyni albo ulicami Jerozolimy?
widzial w niebie co za roznica? WIDZIAL


A Mojżesz widział na ziemi. Tak jest napisane.
W ogniu.
Więc widział JHWH nie tylko Ezechiel i Jan i Mojżesz ale także mnóstwo, tysiące żydów, greków, rzymian itd. widzieli JHWH gdy ten był prowadzony na śmierć i wcześniej?


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 14:25

aska pisze:swego czasu trafiłam na opracowania polskich wierzących starych zborów np chrześcijan bez osobliwego wyznania, do którego też należała moja babcia i tam też pisze, że we wszystkich zjawiskach "uczłowieczonych"była osoba Pana Jezusa. tzn, w krzewie był Pan Jezus, w osobie króla Salemu Pan Jezus, tam gdzie słychać było głos Boga gdy np. rozmawiał z Mojżeszem był to Pan Jezus i ja się z tym zgodzę. skoro pisze że Boga nikt nigdy nie oglądał, to wszyscy oni mieli do czynienia z osobą Pana Jezusa. co do walki Jakuba pewna nie jestem czy był to Pan , ale czemu nie? :-)


Jeśli JHWH opisany w tych miejscach to Pan JEzus to znaczy JHWH=Jezus. Wobec tego kto siedzi po prawicy Boga?
JHWH siedzi po prawicy JHWH?
"A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga"



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości