trynitarny problem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
adelfos
Posty: 45
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

trynitarny problem

Postautor: adelfos » 12 lip 2009, 08:01

Proste i łatwe pytanie: czy Ojciec jest całym Bogiem? Bo jeśli Syn i Duch są jeszcze Bogiem, to okazuje się, że Ojciec sam jest niepełnym Bogiem. Czyż nie?


Jedyny Bóg to Jahwe Ojciec, jedyny Syn to Jezus Chrystus.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 lip 2009, 09:47

Pytanie w stylu czy Adam i Ewa mieli czarny kolor skóry ? bo jeżeli nie to skad sie wzieli murzyni ?
eh szkoda czasu ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
adelfos
Posty: 45
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: adelfos » 12 lip 2009, 10:15

Pytanie nie jest tego typu. Jeśli nie jesteś w stanie merytorycznie dyskutować, to po co siedzisz na forum dyskusyjnym i piszesz takie posty?

Rozumiem, że dla Ciebie nie jest ważne, czy Bóg Ojciec, do którego modlił się Jezus to cały Bóg, czy jakiś bożek świadczy to o Twojej wierze zresztą. Ale są ludzie, dla których to istotne.


Jedyny Bóg to Jahwe Ojciec, jedyny Syn to Jezus Chrystus.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 lip 2009, 11:40

adelfos pisze:Pytanie nie jest tego typu. Jeśli nie jesteś w stanie merytorycznie dyskutować, to po co siedzisz na forum dyskusyjnym i piszesz takie posty?

Rozumiem, że dla Ciebie nie jest ważne, czy Bóg Ojciec, do którego modlił się Jezus to cały Bóg, czy jakiś bożek świadczy to o Twojej wierze zresztą. Ale są ludzie, dla których to istotne.

Aha, jeszcze jedno...
Nie dość, że wprowadzasz w błąd brakiem wyznania w profilu [a piszesz jak ultra-katolik], to również głosisz unitariańskie nauki, co również jest oszustwem z Twojej strony [kolor nicka]


adelfos
Posty: 45
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: adelfos » 12 lip 2009, 13:36

Nie dość, że wprowadzasz w błąd brakiem wyznania w profilu [a piszesz jak ultra-katolik], to również głosisz unitariańskie nauki, co również jest oszustwem z Twojej strony [kolor nicka]


W profilu mam "inne nie protestanckie"-co się nie zgadza?

Zaznaczyłem "wierzący w Boga nie uznający Trójcy"-nie moja wina, że system nie dał mi koloru zielonego. To wszystko można sprawdzić i proszę o to moderatorów. Mam nadzieje, ze dostaniesz punkt karny za już 4 oszczerstwa pod moim adresem.

A klątwy sobie daruj, bo grzeszników Pan nie słucha a ja jestem bezpieczny na wieki :mrgreen:


Jedyny Bóg to Jahwe Ojciec, jedyny Syn to Jezus Chrystus.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 12 lip 2009, 13:43

Unitarianie to także protestanci (nie mylić z pojęciem protestantyzmu w rozumieniu regulaminu tego forum).


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 lip 2009, 14:17

Proste i łatwe pytanie: czy Ojciec jest całym Bogiem? Bo jeśli Syn i Duch są jeszcze Bogiem, to okazuje się, że Ojciec sam jest niepełnym Bogiem. Czyż nie?


Pytanie podobne do tego - Jak możesz kochać Boga całym sercem skoro kochasz żonę, dzieci, mamusię i tatusia?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 lip 2009, 14:23

adelfos pisze:
Nie dość, że wprowadzasz w błąd brakiem wyznania w profilu [a piszesz jak ultra-katolik], to również głosisz unitariańskie nauki, co również jest oszustwem z Twojej strony [kolor nicka]


W profilu mam "inne nie protestanckie"-co się nie zgadza?

Zaznaczyłem "wierzący w Boga nie uznający Trójcy"-nie moja wina, że system nie dał mi koloru zielonego. To wszystko można sprawdzić i proszę o to moderatorów. Mam nadzieje, ze dostaniesz punkt karny za już 4 oszczerstwa pod moim adresem.

A klątwy sobie daruj, bo grzeszników Pan nie słucha a ja jestem bezpieczny na wieki :mrgreen:

Janku, tym razem zdradziłeś się treścią wiadomości na Priv
Ja widać, wciąż łatwo jest Cię zdemaskować 8-)


rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 13 lip 2009, 11:12

Hallers pisze:Unitarianie to także protestanci (nie mylić z pojęciem protestantyzmu w rozumieniu regulaminu tego forum).


Ja usłyszałem, że antychryści...


adelfos
Posty: 45
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: adelfos » 13 lip 2009, 11:42

Pytanie podobne do tego - Jak możesz kochać Boga całym sercem skoro kochasz żonę, dzieci, mamusię i tatusia?


Kochanie całym sercem Boga nie wyklucz tego, ze mozna kochac inne osoby. To, ze Ojciec sam jeden jest całym Bogiem wyklucza, aby ktokolwiek poza Nim Nim był oraz że Ojciec jest całym Bogiem, skoro osoby Boze są trzy...


Jedyny Bóg to Jahwe Ojciec, jedyny Syn to Jezus Chrystus.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: trynitarny problem

Postautor: Lash » 13 lip 2009, 11:59

adelfos pisze:Proste i łatwe pytanie: czy Ojciec jest całym Bogiem? Bo jeśli Syn i Duch są jeszcze Bogiem, to okazuje się, że Ojciec sam jest niepełnym Bogiem. Czyż nie?

Definicje proszę -
- CAŁEGO Boga
- podzielności Boga.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: trynitarny problem

Postautor: rafalJG » 13 lip 2009, 12:07

Lash pisze:
adelfos pisze:Proste i łatwe pytanie: czy Ojciec jest całym Bogiem? Bo jeśli Syn i Duch są jeszcze Bogiem, to okazuje się, że Ojciec sam jest niepełnym Bogiem. Czyż nie?

Definicje proszę -
- CAŁEGO Boga
- podzielności Boga.


Cały Bóg: Jedna Istota, Jedna Osoba.


adelfos
Posty: 45
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: adelfos » 13 lip 2009, 17:27

Definicje proszę -
- CAŁEGO Boga
- podzielności Boga.


Definicja całego Boga: osoba/ktoś, kto jest jedynie prawdziwym Bogiem. Ten jeden i jedyny.

Podzielność: no dzielenie Boga na części, np.: "Bóg składa się z Wisznu, Siwy i Brahmy".


Jedyny Bóg to Jahwe Ojciec, jedyny Syn to Jezus Chrystus.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 13 lip 2009, 23:46

adelfos pisze:czy Ojciec jest całym Bogiem?
prawdopodobnie tak, co prawda z Pisma nie da sie tego wywiesc - ale mozna przyjac Boskosc Ojca (gdyz Jezus Go tak tytulowal) i to ze jest calym Bogiem.
adelfos pisze:Czyż nie?
nie
Jedyny Bóg to Jahwe
Syn Bozy jest Jahwe - Bóg Ojciec modli sie do Syna od zawsze: Tron Twoj o Boze na wieki wiekow, oraz tytuluje Wiecznego Syna Jahwe: Tys Jahwe na poczatku ugruntowal ziemie i niebo jest podnozkiem stop Twoich.
Dlatego bazujac na objawieniu Pisma wiemy, ze nie ma Boga procz Jezusa Chrystusa - Wiecznego Syna Bozego a Pawel z Tarsu jest Jego Apostolem.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 14 lip 2009, 09:06

chrześcijanin pisze:Bóg Ojciec modli sie do Syna od zawsze


Bracia trynitarianie! Zgadzacie się z tym, że Bóg Ojciec modli się do Syna?!????!!!!



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości