Film o Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym z 1983 r.

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Film o Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym z 1983 r.

Postautor: believer » 11 lut 2012, 15:46

Niezły unikat, ktoś wrzucił na You Tube film dokumentalny TVP z 1983 roku pt: W imię Ducha Świętego". Film dotyczy Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego ale głównie koncentruje sie na nurcie zielonoświątkowym i zborze (chyba) z Bielska. Rozpoznałem braci Czajków i Hydzika. Co do pewnych wypowiedzi Hydzika (sposób modlitwy o chorych) i pewnych zachowań np. modlitwa językami bez wykładu można by dyskutować ale myślę, że warto obejrzeć filmik sprzed nieomal 30 lat. O filmie czytałem w książce M. Czajko pt. "Życie, moje życie" ale nie mogłem go nigdzie znaleźć, a tu się pojawił.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=RG28LzNOhRA

jakość średnia ale da radę obejrzeć


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 lut 2012, 15:59

Wow, pozmieniało się od tamtego czasu :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 lut 2012, 16:17

Pobralem na backup.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 11 lut 2012, 16:49

byłembaptystą pisze:Film dotyczy Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego ale głównie koncentruje sie na nurcie zielonoświątkowym i zborze (chyba) z Bielska.


Część ujęć pochodzi z Ustronia, jeszcze z ulicy Hutniczej. Miło zobaczyć dawnych znajomych.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 lut 2012, 22:04

Zastanawia mnie jedno, dlaczego posługujący rozkazuje Jezusowi?
"Panie Jezu, my Ciebie wywyższamy i rozkazujemy, żeby to ciało opuściło choroba, ażeby Twoje imię było wywyższone". (17:20)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 11 lut 2012, 22:07

Puritan pisze:Zastanawia mnie jedno, dlaczego posługujący rozkazuje Jezusowi?
"Panie Jezu, my Ciebie wywyższamy i rozkazujemy, żeby to ciało opuściło choroba, ażeby Twoje imię było wywyższone". (17:20)


Ja odniosłam wrażenie, ze to rozkaz skierowany nie do Jezusa tylko do ciała i chyba w tym nie ma nic heretyckiego, wszak J.14:12 o tym mówi.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 lut 2012, 22:31

Małgorzata pisze:
Puritan pisze:Zastanawia mnie jedno, dlaczego posługujący rozkazuje Jezusowi?
"Panie Jezu, my Ciebie wywyższamy i rozkazujemy, żeby to ciało opuściło choroba, ażeby Twoje imię było wywyższone". (17:20)


Ja odniosłam wrażenie, ze to rozkaz skierowany nie do Jezusa tylko do ciała i chyba w tym nie ma nic heretyckiego, wszak J.14:12 o tym mówi.

Prawdopodobnie masz rację, w 24 minucie inny kaznodzieja przemawia do żołądka i rozkazuje mu być zdrowym. Nieco to dziwne, ale rzeczywiście wygląda na to, że owi zielonoświątkowcy rozkazują ciału, nie Jezusowi. Niemniej jednak nie podoba mi się sposób tych przemów i wygląda to tak jakby operacja była czymś strasznym. A dla chrześcijanina operacja to nie tragedia, a już na pewno nie ma sensu modlić się w niezrozumiałym języku o uzdrowienie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 11 lut 2012, 23:23

Ale rarytas! Czy są dostępne gdzieś inne reportaże z tego cyklu, np. o KE-A?

Jako osoba, która bardziej odnajduje się w protestantyzmie w wydaniu ewangelickim, przyznam, że taki "oldskulowy" ewangelikalizm jak na filmie (obecny i dziś) podoba mi się znacznie bardziej niż zamerykanizowany "nowoczesny".


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2012, 21:26

Puritan pisze:Prawdopodobnie masz rację, w 24 minucie inny kaznodzieja przemawia do żołądka i rozkazuje mu być zdrowym. Nieco to dziwne, ale rzeczywiście wygląda na to, że owi zielonoświątkowcy rozkazują ciału, nie Jezusowi.

"Name it and claim it" w oldskoolowym wydaniu. Teologia prosperity jak widać dawn przybyła na nasze polskie tereny.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 14 lut 2012, 21:30

fantomik pisze:Teologia prosperity jak widać dawn przybyła na nasze polskie tereny.


Ale wymarła naturalnie, przynajmniej tutaj.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2012, 21:45

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Teologia prosperity jak widać dawn przybyła na nasze polskie tereny.

Ale wymarła naturalnie, przynajmniej tutaj.

Ona nigdy nie wymiera naturalnie, tylko w okowach cierpienia, rozczarowania, frustracji, choroby i śmierci. Złoto nie może być inaczej wypróbowane.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 14 lut 2012, 21:46

fantomik pisze:
Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Teologia prosperity jak widać dawn przybyła na nasze polskie tereny.

Ale wymarła naturalnie, przynajmniej tutaj.

Ona nigdy nie wymiera naturalnie, tylko w okowach cierpienia, rozczarowania, frustracji, choroby i śmierci. Złoto nie może być inaczej wypróbowane.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


Szczęście, że mamy Ogień, który wypala siano :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2012, 21:51

Alkhilion pisze:Szczęście, że mamy Ogień, który wypala siano :)

Czasami wcale nie nazwałbym tego szczęściem, a ja w końcu nawet się do niego co najwyżej zbliżyłem, nawet mnie nie musnął co dopiero muszą odczuwać Ci, którzy aby nie Zginąć muszą przejść przez sam Jego środek? (ale to raczej temat na osobną dyskusję, tak myślę)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 14 lut 2012, 21:55

fantomik pisze:
Alkhilion pisze:Szczęście, że mamy Ogień, który wypala siano :)

Czasami wcale nie nazwałbym tego szczęściem, a ja w końcu nawet się do niego co najwyżej zbliżyłem, nawet mnie nie musnął co dopiero muszą odczuwać Ci, którzy aby nie Zginąć muszą przejść przez sam Jego środek? (ale to raczej temat na osobną dyskusję, tak myślę)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


To Twój ludzki punkt widzenia, Boży punkt widzenia pokazuje na zbawienie wynikające z takiego oczyszczenia, choćby nie wiem jak bolesnego. Popatrz- frustracje i rozczarowanie już przeszły, a prosperity w zborach zdechło.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2012, 22:05

Alkhilion pisze:To Twój ludzki punkt widzenia, Boży punkt widzenia pokazuje na zbawienie wynikające z takiego oczyszczenia, choćby nie wiem jak bolesnego. Popatrz- frustracje i rozczarowanie już przeszły, a prosperity w zborach zdechło.

Wiem Bracie, wiem, tylko czasami wydaje mi się, że zapominamy o tym ludzkim punkcie widzenia, a wcale nie jest on jednak nam obcy, jeśli byśmy byli w pełni tak z sobą szczerzy (mimo, że nie mam aż tak wielkiej wiary w to, że nadal potrafimy). A co do zdechnięcia prosperity -- Chwała Panu :D

Pozdrawiam w Panu,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości