Dyskusja z FAQ

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 31 sty 2012, 15:51

Imperator pisze:Q: Chce miec zone. Co mam robic?

A: Po pierwsze, nie badz tchorzem ani szowinista, lecz mezczyzna jak Jezus. Po drugie, to nie filozofuj ale: znajdz pobozna kobiete, dobrze ja traktuj, porozmawiaj z jej rodzicami, zadaj "to" pytanie, wez z nia slub i robcie dzieci. Ku chwale Boga i radosci ludzi.


Czy Ty tak postąpiłeś? A gdzie miłość?
Czy małżeństwo zawarte bez miłości można nazwać małżeństwem w sensie biblijnym?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 sty 2012, 19:10

Małgorzata, w tym wątku nie dyskutujemy.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 31 sty 2012, 19:20

Alkhilion pisze:Małgorzata, w tym wątku nie dyskutujemy.


O, rany...już cenzura działa :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 sty 2012, 19:25

To wątek Ask&Answer, tu zadajemy tylko pytania i odpowiedzi wg podanego wzoru.


Eunika
Posty: 196
Rejestracja: 31 paź 2011, 15:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunika » 31 sty 2012, 19:26

Alkhilion pisze:Małgorzata, w tym wątku nie dyskutujemy.

To znaczy, że wasze odpowiedzi uważacie za BEZBŁĘDNE? A co jeżeli takie nie są?
Imperator pisze:A: Po pierwsze, nie badz tchorzem ani szowinista, lecz mezczyzna jak Jezus. Po drugie, to nie filozofuj ale: znajdz pobozna kobiete, dobrze ja traktuj, porozmawiaj z jej rodzicami, zadaj "to" pytanie, wez z nia slub i robcie dzieci. Ku chwale Boga i radosci ludzi.


Okropne. Wszystko takie mechaniczne. Kobieta w ogóle ma jakieś zdanie czy tylko jest jednym z elementów koniecznych do zrealizowania "planu na życie"? Później powstają małżeństwa niczym z książek Elskine Caldwella. Co ciekawe zawsze są to małżeństwa ortodoksyjnych metodystów :] Myślicie, że bez miłości samą RELIGIJNOŚCIĄ (specjalnie używam tego słowa) da się utrzymać małżeństwo. Być może przez rok, dwa, pięć, ale na pewno nie całe życie... Później rujnuje się nie tylko małżeństwa, ale i relacje z Bogiem - no bo jak to "to odhaczyłem, tamto odhaczyłem a i tak nam nie wyszło!"


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 31 sty 2012, 20:56

Eunika pisze:
Alkhilion pisze:Małgorzata, w tym wątku nie dyskutujemy.

To znaczy, że wasze odpowiedzi uważacie za BEZBŁĘDNE? A co jeżeli takie nie są?
Imperator pisze:A: Po pierwsze, nie badz tchorzem ani szowinista, lecz mezczyzna jak Jezus. Po drugie, to nie filozofuj ale: znajdz pobozna kobiete, dobrze ja traktuj, porozmawiaj z jej rodzicami, zadaj "to" pytanie, wez z nia slub i robcie dzieci. Ku chwale Boga i radosci ludzi.


Okropne. Wszystko takie mechaniczne. Kobieta w ogóle ma jakieś zdanie czy tylko jest jednym z elementów koniecznych do zrealizowania "planu na życie"? Później powstają małżeństwa niczym z książek Elskine Caldwella. Co ciekawe zawsze są to małżeństwa ortodoksyjnych metodystów :] Myślicie, że bez miłości samą RELIGIJNOŚCIĄ (specjalnie używam tego słowa) da się utrzymać małżeństwo. Być może przez rok, dwa, pięć, ale na pewno nie całe życie... Później rujnuje się nie tylko małżeństwa, ale i relacje z Bogiem - no bo jak to "to odhaczyłem, tamto odhaczyłem a i tak nam nie wyszło!"


Eunika, dzięki za słuszną opinię :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 lut 2012, 09:51

Admin/Mod - prosze usunac stad dysksuje do watku: Dyskusje o FAQ. Alkhilion mial fajny pomysl by zamieszczac tu dobre odpowiedzi na czeste pytania.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 lut 2012, 16:23

Alkhilion pisze:Q: Po nabożeństwie zaproszono mnie na kawę do zborowej kawiarenki, ale kawa była niedobra (rozpuszczalna). Co robić?
A: Przynieś własną- wspomożesz zbór kawą i nie będziesz miał powodów do narzekania na jej jakość.

Hę? Myślałem że ten wątek został założony w poważnym celu, ale jednak wychodzi z tego kabaret. :-/


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 lut 2012, 18:32

Cosmo pisze:
Alkhilion pisze:Q: Po nabożeństwie zaproszono mnie na kawę do zborowej kawiarenki, ale kawa była niedobra (rozpuszczalna). Co robić?
A: Przynieś własną- wspomożesz zbór kawą i nie będziesz miał powodów do narzekania na jej jakość.

Hę? Myślałem że ten wątek został założony w poważnym celu, ale jednak wychodzi z tego kabaret. :-/


Czytaj pierwszy post.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 lut 2012, 21:04

pytań i odpowiedzi na nie najważniejsze tematy.

Q: Chce znalez Boza wole. Co mam robic?


No to się może zdecydujcie.
Chyba że np. kwestia jak szukać bożej woli to problem nieistotny.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 12 lut 2012, 16:35

Cosmo pisze:No to się może zdecydujcie.


To Imperator nie zrozumiał istoty wątku ;)

Czytaj moje pytania- często trapiące, rzadko podejmowane (bo to takie cielesne...!).
Z kawą nie stosowałem, bo mamy bardzo dobrą.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości