szukam zbawienia

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
M.
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

szukam zbawienia

Postautor: M. » 25 sty 2013, 11:57

Witam.
Tak jak napisałam szukam zbawienia, prawie rok temu Bóg dokonał tego cudu w moim życiu, bo pokazał mi drogę i dał poznać podstawową prawdę w jaką musi wierzyć każdy człowiek , by być zbawionym.

Ale jest wielki problem , który jest obecny w moim życiu od lat. Jestem zniewolona demonicznie, potrzebuję uwolnienia od demonów. Poszukuję choć jednego chrześcijanina, który stanie się pośrednikiem mojego uwolnienia, które jest od Boga, zgodnie z tym co jest napisane w Biblii. Jeżeli ktoś odpowie chciałabym dalszy kontakt utrzymywać mailowo.

Proszę powstrzymać się od wszelkich niepoważnych odpowiedzi. Nie dodałam tego do działu "modlitwa" , bo celem dodania tu tego przeze mnie musi być spotkanie osobiste. Proszę o chrześcijańską empatię , bo ledwo się trzymam przy życiu.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 sty 2013, 12:10

Witaj.
Skoro szukasz zbawienia, tzn. że jeszcze nie poznałaś Jezusa i nie uwierzyłaś Jego Słowu. Gdy Go poznasz, oddasz Mu swoje życie, On napełni Cię Duchem Świętym i wtedy Twój problem zniknie, bowiem: "silniejszy jest ten, który jest we mnie niż ten, który jest w świecie"
Pozdrawiam w imieniu Jezusa Chrystusa :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 25 sty 2013, 13:06

Małgorzata pisze:Gdy Go poznasz, oddasz Mu swoje życie, On napełni Cię Duchem Świętym i wtedy Twój problem zniknie, bowiem: "silniejszy jest ten, który jest we mnie niż ten, który jest w świecie"


Może wcale nie zniknąc tak od ręki. Często proces zdrowienia z opresji demonicznej jest ciężki i powolny. ...ale z Jezusem jedynie możliwe jest odnieść zwycięstwo w tym procesie.

Leszek Korzeniecki zwany "Korzeniem" opowiadał ,że Bóg obrócił go w bagnie jego życia i pomógł z niego wychodzić,ale nie stało się to łatwo,szybko i przyjemnie.
U mnie było tak samo...ciężko i...boleśnie.
Nie ma co opowiadać ludziom zniewolonym,że od razu będą wolni i cudownie szczęśliwi.
Często dopiero po uwolnieniu ,gdy ludzie stawiają pierwsze kroki za Jezusem,doznają ...depresji i prawdziwej walki wewnętrznej. Zwycięstwo jest w Jezusie,ale walka w umysle człowieka jest okropna.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
believer2013
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2013, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: szukam zbawienia

Postautor: believer2013 » 25 sty 2013, 13:09

M. pisze:Witam.
Tak jak napisałam szukam zbawienia, prawie rok temu Bóg dokonał tego cudu w moim życiu, bo pokazał mi drogę i dał poznać podstawową prawdę w jaką musi wierzyć każdy człowiek , by być zbawionym.

Ale jest wielki problem , który jest obecny w moim życiu od lat. Jestem zniewolona demonicznie, potrzebuję uwolnienia od demonów. Poszukuję choć jednego chrześcijanina, który stanie się pośrednikiem mojego uwolnienia, które jest od Boga, zgodnie z tym co jest napisane w Biblii. Jeżeli ktoś odpowie chciałabym dalszy kontakt utrzymywać mailowo.

Proszę powstrzymać się od wszelkich niepoważnych odpowiedzi. Nie dodałam tego do działu "modlitwa" , bo celem dodania tu tego przeze mnie musi być spotkanie osobiste. Proszę o chrześcijańską empatię , bo ledwo się trzymam przy życiu.

Skontaktuj się proszę z Henrykiem i Aliną Wiejami w tej misji.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." 1Jn5:4
M.
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: M. » 25 sty 2013, 13:32

Mogę jeszcze podkreślić , że nie szukam żadnych dysput, dyskusji na ten temat, to jest dział "POMOC" dla ludzi szukających POMOCY; dyskusje polemiki w innym dziale. A także jeżeli w odpowiedzi można natrafić na jakieś kłamstwo , zwiedzenie czego dzisiaj cała chmara (jak zapowiedziało Pismo) lub na fałszywych nauczycieli, proroków itp. to nie uważam tego za odpowiedź, pomoc, lecz będę to ignorować i czekać na dalsze odpowiedzi.

Dla osób, które miałyby się zastanawiać czy otrzymałam już pomoc czy nie, jeżeli będę już uwolniona, lub zrezygnuje z korzystania w tym temacie z forum to albo o tym wyraźnie napiszę albo usunę swój temat.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: szukam zbawienia

Postautor: azariasz » 25 sty 2013, 13:45

believer2013 pisze:Skontaktuj się proszę z Henrykiem i Aliną Wiejami w tej misji.


a ja proszę o usunięcie tej rady zanim wywoła ona więcej szkody niż pożytku.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 25 sty 2013, 14:04

estel pisze:a ja proszę o usunięcie tej rady zanim wywoła ona więcej szkody niż pożytku.


jestem za...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
believer2013
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2013, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: believer2013 » 25 sty 2013, 14:07

M. pisze:Mogę jeszcze podkreślić , że nie szukam żadnych dysput, dyskusji na ten temat, to jest dział "POMOC" dla ludzi szukających POMOCY; dyskusje polemiki w innym dziale. A także jeżeli w odpowiedzi można natrafić na jakieś kłamstwo , zwiedzenie czego dzisiaj cała chmara (jak zapowiedziało Pismo) lub na fałszywych nauczycieli, proroków itp. to nie uważam tego za odpowiedź, pomoc, lecz będę to ignorować i czekać na dalsze odpowiedzi.

Dla osób, które miałyby się zastanawiać czy otrzymałam już pomoc czy nie, jeżeli będę już uwolniona, lub zrezygnuje z korzystania w tym temacie z forum to albo o tym wyraźnie napiszę albo usunę swój temat.

Przepraszam a co masz przeciwko tej radzie. Te doświadczone małżeństwo wielu osobom pomogło więc jeśli nie masz nic konstruktywnego do napisania proszę Cię o nie pisanie na ten temat.
http://www.misja.org.pl/pl/component/co ... pracownicy


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." 1Jn5:4
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 25 sty 2013, 14:17

Nie mam dużego doświadczenia w dziedzinie zniewoleń demonicznych, opętań, w dodatku jestem chrześcijaninem dość młodym wiekiem i wątpię, abym mógł sobie pozwolić na osobiste spotkanie. Moja pomoc ograniczy się do modlitwy za Ciebie. :-)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 sty 2013, 20:37

Cała potencjalna dyskusja w tym temacie rozbije się o kwestię tego, czy osoba narodzona na nowo może być zniewolona demonicznie. Moim zdaniem- nie, więc aby wyzwolić się od dręczenia demonicznego, musisz się narodzić na nowo.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 25 sty 2013, 22:16

aby wyzwolić się od dręczenia demonicznego, musisz się narodzić na nowo.
_________________


...aby narodzić się na nowo,musisz wyzwolić się od dręczenia demonicznego...taka jest kolejność biblijna...
najpierw przychodzili do Jezusa i byli uwalniani od złych duchów,a dopiero potem szli za Nim.
Można być uwolnionym od demona i wcale nie pójść za Jezusem.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 sty 2013, 22:21

Dorota Ćwiertni pisze:...aby narodzić się na nowo,musisz wyzwolić się od dręczenia demonicznego...taka jest kolejność biblijna...


Kolejność Biblijna to:

1. Wybranie do zbawienia,
2. Zwiastowanie Ewangelii wybranemu,
3. Obudzenie otępiałego serca,
4. Uzdolnienie do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i zbawiciela,
5. Nawrócenie, nowe narodziny i chrzest Duchem Świętym,
6. Wyzwolenie od dręczenia demonicznego.

Dorota Ćwiertni pisze:najpierw przychodzili do Jezusa i byli uwalniani od złych duchów,a dopiero potem szli za Nim


A żeby przyjść do Jezusa, należy być pobudzonym do zbawienia.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 25 sty 2013, 23:08

Alkhilion pisze:Kolejność Biblijna to:

1. Wybranie do zbawienia,
2. Zwiastowanie Ewangelii wybranemu,
3. Obudzenie otępiałego serca,
4. Uzdolnienie do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i zbawiciela,
5. Nawrócenie, nowe narodziny i chrzest Duchem Świętym,
6. Wyzwolenie od dręczenia demonicznego.


Uważasz,że tylko ludzie przeznaczeni do zbawienia są uwalniani od demonów???
Jezus uwalniał róznych ludzi i nie wszyscy słyszeli wcześniej ewangelię..np. córka Greczynki rodem z Syrofenicji i decydowali iść za Nim.
albo:
"Nauczycielu przyprowadziłem do ciebie syna mego,który ma ducha niemego.(...)
A Jezus widząc,że tłum się zbiera,zgromił ducha nieczystego i rzekł:
Duchu niemy i głuchy!Nakazuję ci :Wyjdz z niego i nigdy już do niego nie wracaj"(Mk.9;25)
Jak chcesz zwiastować ewangelię człowiekowi niememu i głuchemu...?

Najpierw człowiek został uwolniony od demona,a potem reszta...

Alkhilion pisze:Dorota Ćwiertni napisał/a:
najpierw przychodzili do Jezusa i byli uwalniani od złych duchów,a dopiero potem szli za Nim


A żeby przyjść do Jezusa, należy być pobudzonym do zbawienia.


Opętani przez złe duchy przychodzili do Jezusa bo mieli potrzebę (bycia wyzwolonymi ) i wierzyli,że On może im dać wolność. Zbawienie to dalszy etap....nie widzisz tego?
Oni nie przychodzili po życie wieczne,tylko po wolność i Chrystus im ją dawał... .

Nie można mieć Ducha Św. ..czyli być narodzonym na nowo i mieć jednocześnie demona. ...czyli najpierw wolność od złych duchów.a potem zgodnie z decyzją wolnej woli człowieka (której ty nie masz) możesz oddać serce Jezusowi,albo nie...
kalwinizm cię zaslepia i stałeś się przemądrzały


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 26 sty 2013, 02:04

Dorota Ćwiertni pisze:Uważasz,że tylko ludzie przeznaczeni do zbawienia są uwalniani od demonów???


Nie tylko, Boża sprawiedliwość jest dla wszystkich. Ale w 90% przypadków? Tak.

Dorota Ćwiertni pisze:Jezus uwalniał róznych ludzi i nie wszyscy słyszeli wcześniej ewangelię..np. córka Greczynki rodem z Syrofenicji i decydowali iść za Nim.


Kiedy Jezus zadziałał i zostali uwolnieni.

Zatem: Działanie Jezusa -> uwolnienie.
Nie: Uwolnienie -> działanie Jezusa.

Dorota Ćwiertni pisze:Najpierw człowiek został uwolniony od demona,a potem reszta


Najpierw jest Boże działanie.

Dorota Ćwiertni pisze:Opętani przez złe duchy przychodzili do Jezusa bo mieli potrzebę (bycia wyzwolonymi ) i wierzyli,że On może im dać wolność


Kto dał im tę potrzebę i wiarę?

Dorota Ćwiertni pisze:Zbawienie to dalszy etap....nie widzisz tego?


Widzę od początku.

Dorota Ćwiertni pisze:Nie można mieć Ducha Św. ..czyli być narodzonym na nowo i mieć jednocześnie demona


Zatem człowiek narodzony na nowo nie ma demonów. Ponawiam: musisz się narodzić na nowo, M.

Dorota Ćwiertni pisze:czyli najpierw wolność od złych duchów.a potem zgodnie z decyzją wolnej woli człowieka (której ty nie masz) możesz oddać serce Jezusowi,albo nie...


Najpierw: działanie Boże -> Potem: Predestynowany lub wolny wybór (to już odrębna kwestia) -> Potem: Nowe narodziny.

Wszystko się zgadza.

Dorota Ćwiertni pisze:alwinizm cię zaslepia i stałeś się przemądrzały


Póki co, to TY dwa razy mnie obraziłaś.


M.
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: M. » 26 sty 2013, 10:47

Deklaruję się , że uważam, iż nowonarodzony chrześcijanin nie może mieć w sobie demona. Najpierw musi osoba zniewolona znaleźć uwolnienie od demonów, a następnie być nowonarodzona z wody i z Ducha.

Ta deklaracja ma służyć temu by ta dyskusja mogła się zakończyć. A także by każdy kto by zechciał zaproponować mi coś co by się z tą deklaracją kłóciło to niech zrezygnuje.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość