Post

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
NieważneKto
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2012, 11:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Post

Postautor: NieważneKto » 24 lut 2013, 14:54

Co zrobić podczas ciągłej senności i uczucia zimna podczas kilkudniowego postu? przez ten czas trzeba się modlić ale na to zwyczajnie brakuje czasami siły jak sobie wtedy radzić? i macie jakieś rady co zrobić by post był bardziej efektywny i przybliżył do Boga?


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 24 lut 2013, 15:19

A w jaki sposób pościsz ? :)


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 24 lut 2013, 15:47

Co zrobić podczas ciągłej senności i uczucia zimna podczas kilkudniowego postu?

Czy post polega na głodzeniu siebie do nieprzytomności?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lut 2013, 16:46

Chyba mylisz post z głodówką. Głodówkę leczniczą należy zawsze uzgadniać z lekarzem. Mogą być przeciwwskazania, których bez wyników podstawowych badań nie wyłapiesz.
Post to jakieś wyrzeczenie,ograniczenie sobie czegoś co bardzo np.lubisz.
Ale prawdziwy post jest opisany w ks.Izajasza i nie polega na głodzeniu się czy nie jadania słodyczy czy tym podobne.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 lut 2013, 18:02

NieważneKto pisze:Co zrobić podczas ciągłej senności i uczucia zimna podczas kilkudniowego postu?

Nie wiem. Ale polecam kazanie dotyczące postu: Pokutowanie z grzechu i powrót do Boga (David Platt) http://www.youtube.com/watch?v=M9zcv7O9DLY


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 lut 2013, 18:35

Puritan pisze:
NieważneKto pisze:Co zrobić podczas ciągłej senności i uczucia zimna podczas kilkudniowego postu?

Nie wiem. Ale polecam kazanie dotyczące postu: Pokutowanie z grzechu i powrót do Boga (David Platt) http://www.youtube.com/watch?v=M9zcv7O9DLY


Prawie "kopia" Paula Washera. Biczujmy się!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 lut 2013, 18:43

Małgorzata pisze:Prawie "kopia" Paula Washera. Biczujmy się!

Podaj gdzie mówi coś niebiblijnego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 lut 2013, 18:52

Puritan pisze:
Małgorzata pisze:Prawie "kopia" Paula Washera. Biczujmy się!

Podaj gdzie mówi coś niebiblijnego.


Przyznam się, ze nie słuchałam do końca, bo już nie mogłam. On jakby płakał i mnie serce zaczęło boleć.
Zaczyna od ST. Ale my jesteśmy w Nowym Przymierzu! Ci ze ST nie znali Jezusa osobiście, nie doświadczyli Jego zbawczej mocy. My doświadczamy Boga żywego. Boga, który poszedł za nas na śmierć, który już wybaczył grzechy tym, którzy Go przyjmą. On tych grzechów nie wspomina, dlaczego my mamy je rozpamiętywać?
Pokuta to odwrócenie się od grzechu, a nie padanie na kolana i przepraszanie (nie mam nic przeciwko przepraszaniu, ale nie powinniśmy grzechów rozpamiętywać, bo Bóg na krzyżu je wymazał).
Zgrzeszyłem? Odwracam się i idę dalej z Bogiem.
Dla mnie chrześcijaństwo to radość. Nawet jak coś jest źle, to Pan daje pokój w sercu, bo tu chodzi o radość Bożą, pokój Boży w moim sercu, a nie o nasze wyobrażenie tej radości, czy tego pokoju.
I z tej prostej przyczyny nie lubię słuchać takich "cierpiętników".


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 lut 2013, 19:04

Bohaterowi biblijni opłakiwali swój grzech:

Mat. 26
(75) I wspomniał Piotr na słowa Jezusa, który powiedział: Zanim kur zapieje, trzykroć się mnie zaprzesz. I wyszedłszy, gorzko zapłakał.

Rzym. 7
(23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. (24)
Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci?

Ja osobiście nie uważam się za świętszego od św. Piotra czy św. Pawła, dlatego wolę swój grzech tak jak oni - czyli patrzeć na niego ze smutkiem i bólem.

A jak ktoś jest świętszy od tych świętych apostołów, to pozostaje mi tylko pozazdrościć. Ale ja się nie chcę zaliczać do grona holier-than-thou (świętszych od ciebie).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 lut 2013, 21:11

Puritan pisze:Ja osobiście nie uważam się za świętszego od św. Piotra czy św. Pawła


A to są jakieś stopnie świętości?? :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 24 lut 2013, 21:14

David Platt jest biblijnym nauczycielem w ewangelicznym chrześcijaństwie amerykańskim.
Z tym co się zapoznałem, zgadzam się w zupełności i obok F. Chana i panów z illbehonest, polecam zdecydowanie ku upamiętaniu i zbudowaniu.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 lut 2013, 21:16

estel pisze:ku upamiętaniu

Chrześcijan?

Chrystus w nas. On jest sprawca i dokończycielem naszej wiary. Wątpisz w Jego moc?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 lut 2013, 22:31

Puritan pisze:Bohaterowi biblijni opłakiwali swój grzech:

Mat. 26
(75) I wspomniał Piotr na słowa Jezusa, który powiedział: Zanim kur zapieje, trzykroć się mnie zaprzesz. I wyszedłszy, gorzko zapłakał.

Piotr nie był jeszcze chrześcijaninem, bo Jezus jeszcze nie złożył za niego ofiary. Nie był zatem świadomy, że jego grzechy są odpuszczone, bo krzyż dopiero miał nadejść.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lut 2013, 00:59

Małgorzata pisze:
Puritan pisze:
NieważneKto pisze:Co zrobić podczas ciągłej senności i uczucia zimna podczas kilkudniowego postu?

Nie wiem. Ale polecam kazanie dotyczące postu: Pokutowanie z grzechu i powrót do Boga (David Platt) http://www.youtube.com/watch?v=M9zcv7O9DLY


Prawie "kopia" Paula Washera. Biczujmy się!

zwróć uwagę kto wkleja linka, wiec nie ma co się dziwić ;)

sam tytuł tego "płaczu" już jest heretycki gdyż jesteśmy pod łaską i nie jesteśmy też w stanie zadośćuczynić Bogu za nasze grzechy...

NieważneKto, to nie post a głodówka... :-/


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 25 lut 2013, 09:55

Małgorzata pisze:
Puritan pisze:Ja osobiście nie uważam się za świętszego od św. Piotra czy św. Pawła


A to są jakieś stopnie świętości?? :D

Wg niektórych kaznodziejów Ewangelii Sukcesu - owszem.
Np. Joyce Meyer (której notabene słuchasz) uważa się za świętszą:
Joyce Meyer pisze:Zawsze uczono mnie by mówić, że jestem biednym, nędznym grzesznikiem. Nie jestem biedna, nie jestem nędzna i nie jestem grzesznikiem. To kłamstwo z czeluści piekielnych.

Hardi pisze:sam tytuł tego "płaczu" już jest heretycki

Hardi nie potrzebuje pokutować z grzechu - tylko pozazdrościć.
Szkoda tylko, że Jezus nie przyszedł do sprawiedliwych w swoich własnych oczach, lecz do grzeszników by ich przyprowadzić do pokuty...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości