Bóg jest zły

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Bóg jest zły

Postautor: killwithpower » 16 lip 2011, 21:32

Na początek chciałbym przywitać wszystkich - jest to mój pierwszy post na tym forum. ;-)

W swoim życiu przeszedłem długą ewolucję poglądów: na początku byłem katolikiem, potem protestantem, wydawało mi się to logiczniejsze, aż w końcu doszedłem do ateizmu i całkowitego odrzucenia jakiegokolwiek kreatora...

Wątek, który chciałem poruszyć, otóż - chrześcijański Bóg jest ewidentnie złą postacią. Nie będę już przytaczał ewidentnych cytatów ze ST o zabijaniu gejów, paleniu miast, wyrzynaniu innych plemion, mordowaniu całej populacji świata... itp. ;-) Chodzi o posłanie ludzi do piekła.

Naprawdę myślicie, że jakakolwiek wyższa od człowieka istota była by na tyle prymitywna, że posyłała by ludzi na fizyczne cierpienie tylko dlatego, że się z nią nie zgadzają? Pomyślcie ilu ludzi na przestrzeni całej historii trafi do piekła tylko dlatego, że mieli inne poglądy do, których doszli jedynie przez własną dedukcję i mózg, który otrzymali od owego kreatora...
Wiem jak to jest mieć wyprany mózg jedynie słusznym poglądem, więc spodziewam się jakie będą odpowiedzi w tym temacie, mimo wszystko pomyślcie przez chwilę: urodziliście się tutaj i wierzycie w tego Boga zupełnie przypadkowo. Gdyby ktoś z was urodził się w kraju muzułmańskim byłby muzułmaninem, gdyby urodził się w politeistycznej Grecji wierzył by w Zeusa i Herę. Wierzycie, że poszlibyście do piekła zupełnym przypadkiem.

Pozdrawiam ;-)


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 16 lip 2011, 21:36

killwithpower pisze:że się z nią nie zgadzają

Nie, że się nie zgadzają, a dlatego, że sami pchają się do piekła.
killwithpower pisze:w tego Boga zupełnie przypadkowo

Nic nie dzieje się przypadkiem. Wierzymy, ponieważ Pan tak chciał.
Gdybym urodził się w kraju muzłumańskim i Bóg chciałby, żebym wierzył, to bym wierzył.
On jest Wszechmogący.
killwithpower pisze: fizyczne cierpienie

Duchowe cierpienie, za grzechy, które są przeciwko Duchowi.
A Bóg jest Duchem. :)
killwithpower pisze:W swoim życiu przeszedłem długą ewolucję poglądów: na początku byłem katolikiem, potem protestantem, wydawało mi się to logiczniejsze, aż w końcu doszedłem do ateizmu i całkowitego odrzucenia jakiegokolwiek kreatora...

Bo tak jest wygodnie!
Też byłem ateistą, ale upadłem tak nisko, że tylko Bóg mógł mnie wyciągnąć.
Zwróć uwagę na jedną rzecz, byłeś wszystkim, ale nie powiedziałeś, że byłeś jednym: Chrześcijaninem. ;)(do przemyśleń)


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 16 lip 2011, 21:42

Nie, że się nie zgadzają, a dlatego, że sami pchają się do piekła.


Przepraszam bardzo, ale ja się nigdzie nie wybieram. ;-) Te rozumowanie przypomina bardzo "wybór" człowieka, który odmawia oddania swojego majątku bandycie, którzy przystawia mu nóż do gardła. W końcu ma wybór i może oddać wszystko co ma.

Nic nie dzieje się przypadkiem. Wierzymy, ponieważ Pan tak chciał.
Gdybym urodził się w kraju muzłumańskim i Bóg chciałby, żebym wierzył, to bym wierzył.
On jest Wszechmogący.


A więc Bóg z góry decyduje kto idzie do nieba, a kto idzie na wieczne potępienie i człowiek nie ma tu nic do gadania? Z resztą cała ta idea "wiecznego potępienia" i "piekła" jest okrutna i chora.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 16 lip 2011, 21:43

killwithpower,

Nic nowego nie napisales. Wszystko to czytalem wczesniej. Nudne sa te ateistyczne spiewki. Chrzescijanstwo udzielilo moim zdaniem sporo wyczerpujacych odpowiedzi na ten temat.

killwithpower pisze:Naprawdę myślicie, że jakakolwiek wyższa od człowieka istota była by na tyle prymitywna, że posyłała by ludzi na fizyczne cierpienie tylko dlatego, że się z nią nie zgadzają?


Zle przedstawiasz pieklo. Poczytaj najpierw na ten temat: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 463#169463

killwithpower pisze:Nie będę już przytaczał ewidentnych cytatów ze ST o zabijaniu gejów, paleniu miast, wyrzynaniu innych plemion, mordowaniu całej populacji świata...


Chlopie, to moje ulubione fragmenty w Biblii. :-) A to i tak maly pikus, w porownaniu z tym co nadejdzie na koncu swiata. :-)

Jak dobrze znasz angielski?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 16 lip 2011, 21:46

killwithpower pisze:Przepraszam bardzo, ale ja się nigdzie nie wybieram.

To zależy od Boga, gdzie się wybierasz.
killwithpower pisze:A więc Bóg z góry decyduje kto idzie do nieba, a kto idzie na wieczne potępienie i człowiek nie ma tu nic do gadania?

A to już dyskusja o kalwiniźmie i armianiźmie. Nie ten wątek.
killwithpower pisze:Z resztą cała ta idea "wiecznego potępienia" i "piekła" jest okrutna i chora.

No jasne! Bo wszyscy powinni być zbawieni, nie?
"Przecież są aż ludźmi."
Niestety dla Ciebie: tylko ludźmi.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 16 lip 2011, 21:53

Zle przedstawiasz pieklo. Poczytaj najpierw na ten temat: http://forum.protestanci....p=169463#169463


Podejewam, że chociażby to: wystarczy do dalszej dyskusji. ;-)

* Będą karani ogniem (Objawienia 14:10-11).


Chlopie, to moje ulubione fragmenty w Biblii. :-) A to i tak maly pikus, w porownaniu z tym co nadejdzie na koncu swiata. :-)


Uważasz, że to jest fajne i zabawne? Te fikcyjne historyjki o zabijaniu są okrutne i chore, wstyd dla człowieczeństwa, że ktoś jeszcze wierzy w takie prymitywne opowieści starych żydów...

To zależy od Boga, gdzie się wybierasz.


Od którego Boga?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg jest zły

Postautor: Hardi » 16 lip 2011, 21:54

killwithpower pisze:Naprawdę myślicie, że jakakolwiek wyższa od człowieka istota była by na tyle prymitywna, że posyłała by ludzi na fizyczne cierpienie tylko dlatego, że się z nią nie zgadzają?

Naprawdę myślisz, że jakakolwiek wyższa rangą od zwykłego człowieka istota (sędzia) była by na tyle prymitywna, że posyłała by ludzi do wiezienia tylko dlatego, że się z nie zgadzają z prawem i go łamią?

a to nowość, karanie za złamanie prawa jest niby prymitywne :-? zawsze myślałem, że bezprawie to prymitywizm i zacofanie...


Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 16 lip 2011, 21:57

Naprawdę myślisz, że jakakolwiek wyższa rangą (sędzia) od zwykłego człowieka istota była by na tyle prymitywna, że posyłała by ludzi do wiezienia tylko dlatego, że się z nie zgadzają z prawem i go łamią?


Jest jeden problem - sędziego każdy może zobaczyć, z prawem się zapoznać, prawo jest logiczne i obowiązuje każdego. Nigdzie też w prawie nie ma więzienia za poglądy (chyba, że w systemach totalitarnych, chrześcijaństwo? ;-)) Natomiast wiara w Boga jest alogiczna i wiele osób nie podziela tej wiary, a jeszcze więcej ma wątpliwości.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 lip 2011, 22:01

killwithpower pisze:W swoim życiu przeszedłem długą ewolucję poglądów: na początku byłem katolikiem, potem protestantem, wydawało mi się to logiczniejsze, aż w końcu doszedłem do ateizmu i całkowitego odrzucenia jakiegokolwiek kreatora...


Czyli pominąłeś narodzenie na nowo (J 3:5), czyli nie przeszedłeś jak dotąd żadnej drogi.

Lepiej się ewakuuj, była tu już ateistka Deedee i był ateista Jakwoj/cvfgx. Ta pierwsza śmiga do zboru, ten drugi ma jutro chrzest :)


Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 16 lip 2011, 22:03

Alkhilion pisze:
killwithpower pisze:W swoim życiu przeszedłem długą ewolucję poglądów: na początku byłem katolikiem, potem protestantem, wydawało mi się to logiczniejsze, aż w końcu doszedłem do ateizmu i całkowitego odrzucenia jakiegokolwiek kreatora...


Czyli pominąłeś narodzenie na nowo (J 3:5), czyli nie przeszedłeś jak dotąd żadnej drogi.

Lepiej się ewakuuj, była tu już ateistka Deedee i był ateista Jakwoj/cvfgx. Ta pierwsza śmiga do zboru, ten drugi ma jutro chrzest :)


Nigdzie nie zamierzam się ewakuować; każde nowe doświadczenie to możliwość poszerzenia swoich horyzontów. ;-)


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 16 lip 2011, 22:06

killwithpower pisze:Uważasz, że to jest fajne i zabawne? Te fikcyjne historyjki o zabijaniu są okrutne i chore, wstyd dla człowieczeństwa, że ktoś jeszcze wierzy w takie prymitywne opowieści starych żydów...

Widzieć, że Bóg jest potężny i karze tych, którzy nie są mu posłuszni?
Budujące, to na pewno.
Ostrzegam przed antysemtyzmem, będę go egzekwował w postaci PW do administracji.
killwithpower pisze:* Będą karani ogniem (Objawienia 14:10-11)

Najwidoczniej zasłużą (zasłużyli).
killwithpower pisze:Od którego Boga?

Jeden jest Bóg w Trójcy.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 16 lip 2011, 22:09

killwithpower pisze:Podejewam, że chociażby to: wystarczy do dalszej dyskusji. ;-)
* Będą karani ogniem (Objawienia 14:10-11).


Tak mozna podsumowac twoj argument: jesli bog istnieje i jest kochajacy to nie posyla ludzi do straszliwego piekla.

Kochający Bóg nigdy nie wysłałby bilionów ludzi do straszliwego piekła.

Ważne jest aby zrozumieć że w pewnym sensie Bóg nie posyła nikogo do piekła. Jedynymi którzy tam są to ci którzy odrzucili jego objawienie, wybierając tłumienie prawdy o tym co on uczynił dla nich jawnym. Bóg stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. Grzesznicy nie mają kogo obwiniać poza sobą jeśli są potępieni.

Aby iść do piekła ktoś musi odrzucić Boga który pokazuje im swoją dobroć i miłość do wszystkich gdyż "sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko"; odrzucić Ducha który "przekonuje świat o grzechu, sprawiedliwości i sądzie"; i odrzucić ukrzyżowanego Syna który powiedział, "A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę." Oczywistym jest, że Bóg jest niezmiernie łaskawy dla grzeszników.

Ludzie którzy odrzucają Jezusa w tym życiu, nie będą radować się w nim w życiu przyszłym. Piekło jest dla tych którzy stale odrzucają prawdziwego Boga, wybierając fałszywych bogów. Ostatecznie, ludzie będą w wieczności z bogiem którego kochają. Parafrazując C.S. Lewis'a, albo ludzie powiedzą Bogu "Bądź wola Twoja", albo Bóg powie im "Bądź wola twoja". Bóg nie tylko jest kochający, ale także sprawiedliwy. Niebo i piekło są rezultatem jego miłości i sprawiedliwości.


Jak z twoim angielskim? Nie wiem jak po polsku, ale po angielsku jest masa dobrych odpowiedzi na twoje "obiekcje", wiec podalbym tobie namiary i porozmawialibysmy jak poczytasz i przebadasz co chrzescijanstwo mowi. A nie szczekasz na forum oklepanymi frazesami spod ateistycznego piora.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 16 lip 2011, 22:15

Ostrzegam przed antysemtyzmem, będę go egzekwował w postaci PW do administracji.


Jakim antysemityzmem, przecież ST był napisany przez żydów. ;-)

Najwidoczniej zasłużą (zasłużyli).


Zasłużą? Proszę, zobacz: http://en.wikipedia.org/wiki/Religion

Chrześcijan jest na świecie jakieś 25%. Twierdzisz, że cała reszta trafi na cierpienie w piekle. Hindusi, ateiści, agnostycy, deiści, muzułmanie, wyznawcy innych relgii... - 5 miliardów ludzi - ogromna większość tych ludzi jest dobra i prowadzi dobre życie. Pójdą do piekła na wieczne cierpienie tylko dlatego, że urodzili się w złym miejscu? Nie wspominając już o całej reszcie ludzi na przestrzeni pokoleń?
Przyznaj, że wierzysz w okrutnego i złego Boga, który straszy ludzi mękami w piekle, a nie w miłosiernego odkupiciela jak to wszyscy chrześcijanie głoszą.

Jak z twoim angielskim?


Poziom FCE, także możesz dawać. ;-)

szczekasz na forum oklepanymi frazesami spod ateistycznego piora.


Wolałbym aby ta dyskusja nie przerodziła się w żałosną pyskówkę także jeżeli masz się tak wypowiadać to lepiej zamilknij na wieki. ;-)


Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 16 lip 2011, 22:18

killwithpower pisze:ludzi jest dobra i prowadzi dobre życie.

Ale mają złą podstawę- szatana.
killwithpower pisze: okrutnego i złego Boga

Bóg jest wspaniały i dobry, bo Zbawienie jest za darmo.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 lip 2011, 22:19

killwithpower pisze:ogromna większość tych ludzi jest dobra i prowadzi dobre życie


No to dotarliśmy do źródla Twojego błędnego rozumowania- otóż istnienie "dobrych ludzi" jest strasznym kłamstwem!

Nie ma dobrych ludzi, nie ma ani jednego:

[Łk 18:19] "Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."

[Rz 3:9-17] "(9) Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, (11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; (12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami; (14) usta ich są pełne przekleństwa i gorzkości; (15) nogi ich są skore do rozlewu krwi, (16) spustoszenie i nędza na ich drogach, (17) a drogi pokoju nie poznali."

Dlatego też potrzebujemy Zbawiciela.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości