Jan Kalwin jako promotor rzymskokatolickich bledow

Obrona wiary ....

Jan Kalwin to

oszust religijny
4
15%
blednowierca - bladzacy omylkowo
4
15%
pozytywna postać
15
58%
inne
3
12%
 
Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 19:42

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:To forum nie jest forum KALWINSKIM Forum Kalwińskie forum jest tu
czy ja gdzies napisalem, ze to forum jest kalwinskim forum, ze do mnie to adresujesz? - to nieuczciwe naduzycie z Twojej strony - zbyt czesto sobie na to pozwalasz..
Gdzie Zaadresowałem CAŁY POST do ciebie?
nie postąpiłem nieuczciwie odniosłem sie do wszystkich wypowiedzi w tym do Marcusowej zaraz po twojej.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9712#49712
Więc znowu nieuczciwie coś sugerujesz :-/

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Jezus nakazał nie nazywać innych ludzi Ojcem Świętym pytam się gdzie to zrobił?
W Ewangelii Mateusza 23:9
Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (Mat. 23:9)
Jak nikogo - to nikogo.

Ojcem Świętym Czy waszym Ojcem?
Dlaczego nieuczciwie znowu WCZYTUJESZ w usta Jezusa coś co nie powiedział?

chrześcijanin pisze: Wszystko inne jest przekrecaniem Slowa Bozego aby nauke swoja zachowac.


CZego świetny przykład podałeś Przekręcając słowo Boże że niby mówi o Ojcu świętym gdy mówi o ojcu naszym . Jak widać masz też cechy PAPIEŻA jak nieomylność swojej interpretacji :-/

chrześcijanin pisze:Porownaj sobie jak Jezus interpretowal w kontekscie faryzeuszy ich technike zwana korban. Ty robisz to samo co faryzeusze, a trzeba bardziej sluchac Boga niz ludzi.

Słucham Go a nie ciebie który wymuszasz taką a nie inną interpretację.
chrześcijanin pisze: Kalwin byl morderca - co bylo juz wykazane w odrebnym watku.

TO jest kłamstwo.
chrześcijanin pisze:Kalwin byl balwochwalca - co wykazane zostalo tu.
CO jest DRUGIM twoim kłamstwem
chrześcijanin pisze:Kalwin byl zafascynowany rzymskokatolickim nauczaniem Augustyna z Hippo(ny), ktorego papieze rzymscy cenia jako fundamentalnego nauczyciela wyznania religii rzymskiej.

O którym kalwinie mówisz tym historycznym czy tym swoim wymyslonym :-/
chrześcijanin pisze:Zreszta Kalwin jako prawnik z wyksztalcenia, podobnie jak handlarz zborzem Russel, nie poslugiwal sie studium Biblii - a jesli juz to jedynie skorumpowanym lacinskim przekladem,

No tak szukaj dalej paragrafów
chrześcijanin pisze: zbyt malo czasu mial przed pierwszym wydaniem swoich komentarzy na doglebne studium.

Ty natomiast masz znacznie wiecej czasu :P
chrześcijanin pisze: Duza szkoda, ze nie zyl w czasach internetu, bo kazdy rozpoznalby w nim dziecko neostrady lub podobnie (nie)kompetentnego do wypowiadania sie w kwestiach o ktorych nie mial pojecia. A tak, poszlo do druku jak kilka lat wczesniej skomponowany w podobnym duchu koran o podobnej strukturze stworzonej religii. I szkoda jest, ze niestety czlowiek ten wzbil sie w jakis dziwny stan i szczycil sie ze w tych pismach przez cale zycie wiele nie zmienil.

Gdzie sie tak szczycił?
chrześcijanin pisze:Pisane na kolanie przez nieznajacego Biblii fascynata Augustyna, kilka lat (2?) po rzekomym nawroceniu na luteranizm z katolicyzmu i to nie z powodow potrzeby duszy Jana K. a z powodow interesow jego biologicznego ojca (biznesowe drogi ojca Jana K. rozeszly sie z interesami Watykanu). Na pewno nie byl to dojrzaly chrzescijanin a mlokos ledwie nie znajacy Pism, jak nasz forumowy Puritan zwyczajnie nie mial czasu przeczytac calej Biblii wiecej niz 5 razy, a obserwacje wskazuja ze nawet jednorazowa lektura nie miala miejsca a jedynie bazowanie na wybranych subiektywnie urywkach. A co dopiero mowic o wyuczonej z czasem bojazni przed Slowem Bozym, ktorej nie ma u ludzi, ktorych Slowo Boze nie przeniknelo - bo go do serca nie dopuscili i nie studiowali dniem i noca.
Jak zwykle potok wymyslonych bzdur ahistorycznych o jakimś twoim wirtualnym niehistorycznym kalwinie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 19:53

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:4. Odnośnie "Zwiedzionych Apostołów" Jana i Pawła którzy nazywali ojcami róznych ludzi. (16) I stąd to [dziedzictwo] zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała nienaruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich -
(List do Rzymian 4:16, Biblia Tysiąclecia)
Przeciez Abraham byl ojcem zydow do ktorych byl skierowany list do Rzymian, byli oni biologicznie w ledzwiach ojca swego Abrahama:
Wprawdzie i ci, z synów Lewiego, którzy otrzymują urząd kapłański, mają — zgodnie z Prawem — nakaz pobierania dziesięciny od ludu, to jest od swoich braci, choć także pochodzą z lędźwi Abrahama; Hebrajczykow 7:5
był bowiem wciąż w lędźwiach swego ojca, gdy Melchisedek wyszedł na spotkanie (Abrahama). Hebrajczykow 7:10
Ojcem biologicznym byl Abraham dla zydow i dlatego nazywano go ojcem, bo od Boga sie biologiczne ojcostwo przez szacunek do Boga okresla mianem ojcostwa. Analogicznie Jan, pisze o biologicznych ojcach, nie ma dowodu, ze sa to ojcowie w innym sensie - chyba ze chce sie cos na sile do tekstu wpisac aby swoja falszywa ludzka nauke zachowac.

Ile sie nie muszisz namęczyć Biedaku by wciskać swoje teoryjki.
Toć święty apostoł sam napiał.

(15) Choćbyście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie. (1 list do Koryntian 4:15, Biblia Tysiąclecia)
Jan tez nie tyko nie wspomina o cielesnym ojcowstwie ale o duchowym
(13) Piszę do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku. Piszę do was, młodzi, że zwyciężyliście Złego.
(1 List Jana 2:13, Biblia Tysiąclecia)

Odnosnie Abrahama
(16) I stąd to [dziedzictwo] zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała nienaruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich - (17) jak jest napisane: Uczyniłem cię ojcem wielu narodów - przed obliczem Boga. Jemu on uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia
Ojcem wielu naroodów tych którzy WIERZĄ a nie wg ciała
Znowu pudełko :-/
Ale to nic jak Beria już znalazł paragrafik to musiał skazać

chrześcijanin pisze: Ale specjalnie zbaczasz na boczne tory Lash, poniewaz nie odnosisz sie do glownego tematu, ktory juz wczesniej byl sygnalizowany, a teraz jest glownym tematem tego watku, ze Jan Kalwin nie byl nosicielem protestanckich pogladow a rzymskokatolickich i pogladow i praktyk i jako promotora tych bledow nalezy go z dzisiejszej perspektywy oceniac.


Jak Kalwin przez ciebie wymyślony i zwirtualizowany i owszem. był pewnie i zboczeńcem i durnym nieukiem
Ale ten historyczny miał inne cechy.
Temat miałby rację bytu Gdyby Biblia mówiła to co do niej wczytujesz, a że nie mówi to zwyczajnie oczerniasz...

chrześcijanin pisze: Ani jeden z podtrzymywanych przez niego pogladow nie rozni sie istotnie (poza kosmetycznymi elementami - ktore w ramach katolicyzmu bardziej potrafia sie roznic np. miedzy grekokatolikami a koptami a rzymskokatolikami) od rzymskokatolickiej doktryny, ani eschatologia, ani soteriologia, nawet nie ma miejsca na to by takie roznice znalezc.


Zapewniam ciebie że albo klamiesz albo znowu tworzysz sobie wymyslonego kalwina.

chrześcijanin pisze: Jest to Augustianski Teolog, i jako taki powinien byc postrzegany, a ze jego ojca katolicy wyrzucili za jakies grzechy, to nie powod by z nich czynic protestantow, bo rownie dobrze dzis kogos za cos zlego moga wyrzucic z jednej partii - to nie od razu bedzie czescia innej partii.
Takkk. ty jetseś protestantem ... a oni nie ale jak sie obudzisz to popros o szklankę czysatej wody...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 20:03

Agata_K pisze: jako laik powiedz i podaj jedną rzecz, która łączy Kalwina z Augustynem
po pierwsze - teoria np. zrownania wiedzy uprzedniej Boga z wybraniem przed zalozeniem swiata, po drugie nauka o czasach ostatecznych (czyli twierdzenie, ze rzekomo teraz jest 1000letnie krolestwo ze zwiazanzm szatanem


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 20:08

chrześcijanin pisze: Agata_K, i tu i tu jest to proces. Co najwyzej mozesz dopatrzyc sie tego czy dla ktorejs ze stron jest to proces zakonczony tu na ziemi przed smiercia.
Bardziej chodzi o zapozyczone od Augustyna bledne nauczanie, i u Kalwina i Augustyna proces ten wyglada analogicznie. Dla laika jakim jestem nie sa widoczne roznice.
Cóż skoro już sie przyznałeś do
NIEZNAJOMOŚCI TEMATU = LAIK
TWORZENIE WIRTUALNEGO KALWINA = Fantazjowanie i tworzenie majaków sennych
POMIJANIE PRAWDY HISTORYCZNEJ = trwanie w kłamstwach
RZUCANIE OSKARŻEŃ NA WIERZĄCYCH - tak oskarża wierzących diabeł.
to w sumie dyskusja nie ma miejsca bowiem żyjesz w swoim własnym wyimaginowanym świecie :-/
chrześcijanin pisze: Chocby wspomniana przez Ciebie wczesniej pewnosc zbawienia. U mnie bazuje ona na tym, ze uwierzylem w Pana Jezusa wiec jestem zbawiony. Nie moge tego samego powiedziec o tym co czytam w cytatach Augustyna przytaczanych przez Kalwina.
Ale juz na chwile jak juz wspomnialem starczy. Dzis juz nie czytam - i nie obiecuje, ze wroce do tematu, bo mnie mocno smuci czytanie falszywych nauczycieli, dlatego Jana Kalwina, Augustyna, czy Johna F. MacArthura jr. czy innych - sa dla mnie ciekawe o tyle o ile cieszy mnie perspektywa, ze byc moze pomoge Puritanowi przejrzec i uwolnic sie z wiezow nieprawosci (co do Lasha stracilem wiare),
Cieszy mnie to że nie masz wiary we mnie TO znaczy że jestem na dobrej drodze bo wiem moje sumienie jest stale żeyw i wie co to grzech twoje już tego nie wie :( i dopuszcza sie kłamstw twierdząc że to prawda. :(
chrześcijanin pisze: z tych samych powodow dla dziela uwolnienia swiadkow Jehowy studiowalem ich literature, dla chrystadelphian Osnowy Biblii Harringtona, czy dla niesienia pomocy adwentystom Ellen White. Ale nie jest to przyjemne, to tak jak ratowanie dziecka ktore spadlo do dolu z gnojowka, dziecko ratowac trzeba, ale cala czynnosc jest nieprzyjemna z powodu cech gnojowki jaka jest falszywe nauczanie z ktorym trzeba niechcacy miec stycznosc niosac pomoc tonacemu. Oczywiscie z czasem przyjsc moze refleksja, ze to nie dziecko a inne stworzenie (2P2:22) ktore lubi gnojowke i nawet jak sie je z niej wyciagnie - to wroci wyrywajac sie zszokowanemu ratownikowi. Ale na razie trudno ocenic, czy to szamotanie sie jest oznakami rozpaczliwych prob wydostania sie z gnojowki jaka jest Kalwinizm, czy tez jest to swietna zabawa i przejawy zadowolenia. Czas pokazuje.
Jak widać ty masz świetną zabawę.
Broniłeś już na forum
- Świadków Jehowy
- Rodzinę miłości
Natomiast odmawiasz prawowierności
- Kalwinowi
- i Lutrowi
Ba nawet protestantyzmu :)
widać jak daleko odszedł protestantyzm od swoich korzeni :-/

Dobrze napisał o takich co odżegnują innych od wiary ludziach, sa w tym laikami i tworzą własne historyjki i stale oskrażąją braci w wierze :(

(8) Podobnie więc ci prorocy ze snów: ciała plugawią, Panowanie odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na Chwały. (9) Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego , ale powiedział: Pan niech cię skarci! (10) Ci zaś /temu/ bluźnią, czego nie znają; co zaś w przyrodzony sposób spostrzegają jak bezrozumne zwierzęta, to obracają ku własnemu zepsuciu. (List Judy 1-1, Biblia Tysiąclecia)


Oraz Paweł
(17) To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, (18) umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy, na skutek zatwardziałości serca. (19) Oni to doprowadziwszy siebie do nieczułości [sumienia], oddali się rozpuście, popełniając zachłannie wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste. (20) Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. (List do Efezjan 4:1-32, Biblia Tysiąclecia)

Wiemy kto kocha oskażać braci.
(10) I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. (Apokalipsa (Objawienie) 12:10, Biblia Tysiąclecia)

Tym co ty się chlubisz oni potępiali :( , potępiasz czego nie znasz, pomijasz grzech w swoim sumieniu, i odłączasz się od braci pod byle pozorem. Cedzisz komara a przesiewasz wielbłąda :( .
WIELKA to dla mnie przykrość :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 20:13

chrześcijanin pisze:
Agata_K pisze: jako laik powiedz i podaj jedną rzecz, która łączy Kalwina z Augustynem
po pierwsze - teoria np. zrownania wiedzy uprzedniej Boga z wybraniem przed zalozeniem swiata, po drugie nauka o czasach ostatecznych (czyli twierdzenie, ze rzekomo teraz jest 1000letnie krolestwo ze zwiazanzm szatanem
Taaa
BO amilenializm wyznawały wszystkie koscioły do 19 wieku
Wiec i baptyści do 20 wieku i mennonici lecą pod twój nóż
Przyznaj sie że to naprawdę powinieneś być papieżem ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 23 maja 2009, 21:52

Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:To forum nie jest forum KALWINSKIM Forum Kalwińskie forum jest tu
czy ja gdzies napisalem, ze to forum jest kalwinskim forum, ze do mnie to adresujesz? - to nieuczciwe naduzycie z Twojej strony - zbyt czesto sobie na to pozwalasz..
Gdzie Zaadresowałem CAŁY POST do ciebie?
nie postąpiłem nieuczciwie odniosłem sie do wszystkich wypowiedzi w tym do Marcusowej zaraz po twojej.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9712#49712
Więc znowu nieuczciwie coś sugerujesz :-/

Ty, Lash, co Ty opowiadasz?
A z czego niby można wnioskować, że to jest do mnie?:
Lash pisze:"chrześcijaninie" Dobrze rzeczesz
Biada tym którzy zło dobrem nazywają....

1. To forum nie jest forum KALWINSKIM Forum Kalwińskie forum jest tu;

Nie mów, że chrześcijanin coś nieuczciwie sugeruje, dokładając do tego skrzywione buźki, bo z tego co napisałeś, wynika jasno, że odnosisz to do niego!


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 21:56

Wklad kolegi Puritana do tematu:
Puritan pisze:Po piąte, ja nie nazwałbym Augustyna ojcem, a tym bardziej świętym jako, że nie przeczytałem jego dzieł, a biskupie nakrycie głowy w kształcie ryby kojarzy mi się z religią pogańską.
Kalwin błądził na wiele sposobów (jak chociażby w tym, że nazywał Maryję zawszedziewicą)
Czyli byl falszywym nauczycielem. Dziekuje Puritan.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 21:57

Lash pisze:Taaa
BO amilenializm wyznawały wszystkie koscioły do 19 wieku
mijasz sie z prawda.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 22:01

Marcus pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:To forum nie jest forum KALWINSKIM Forum Kalwińskie forum jest tu
czy ja gdzies napisalem, ze to forum jest kalwinskim forum, ze do mnie to adresujesz? - to nieuczciwe naduzycie z Twojej strony - zbyt czesto sobie na to pozwalasz..
Gdzie Zaadresowałem CAŁY POST do ciebie?
nie postąpiłem nieuczciwie odniosłem sie do wszystkich wypowiedzi w tym do Marcusowej zaraz po twojej.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9712#49712
Więc znowu nieuczciwie coś sugerujesz :-/

Ty, Lash, co Ty opowiadasz?
A z czego niby można wnioskować, że to jest do mnie?:
Lash pisze:"chrześcijaninie" Dobrze rzeczesz
Biada tym którzy zło dobrem nazywają....

1. To forum nie jest forum KALWINSKIM Forum Kalwińskie forum jest tu;

Nie mów, że chrześcijanin coś nieuczciwie sugeruje, dokładając do tego skrzywione buźki, bo z tego co napisałeś, wynika jasno, że odnosisz to do niego!
Zapewniam ciebie że odpowiadałem Tobie.
po preambule "zwrot do chrzescijanina" zająłem sie róznymi wypowiedziami w tym twoją.

To że tego nie zaznaczyłem traktuję jako przeoczenie które mogło was wprowadzić w błąd za co przepraszam.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 22:01

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Taaa
BO amilenializm wyznawały wszystkie koscioły do 19 wieku
mijasz sie z prawda.
to pokaż jak sie mijam


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 22:02

Lash pisze:Broniłeś już na forum
- Świadków Jehowy
- Rodzinę miłości
tak? a gdzie?
na pewno moglbys podac przyklady gdzie -> nie podasz, klamiesz.
Co do Rodziny wyraznie napisalem, ze sa sekta - destrukcyjna zreszta i nigdzie ich nie bronilem. Natomiast co do swiadkow Jehowy raczej wcale nie wypowiadalem sie, wiec dlaczego oskarzasz mnie - lubisz oskarzac braci*?

===
* ciekawa gr slow wyszla :-), ja co najwyzej moge byc oskarzycielem baptystow czy puritan, czy kalwinistow, kto mnie oskarza - staje sie automatycznie podwojnym oskarzycielem braci, raz ze oskarza mnie jako wierzacego, dwa doslownie - jako czlonka zboru braterskiego, dosl.: "brata".


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 22:21

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Broniłeś już na forum
- Świadków Jehowy
- Rodzinę miłości
tak? a gdzie?
na pewno moglbys podac przyklady gdzie -> nie podasz, klamiesz.
Co do Rodziny wyraznie napisalem, ze sa sekta - destrukcyjna zreszta i nigdzie ich nie bronilem. Natomiast co do swiadkow Jehowy raczej wcale nie wypowiadalem sie, wiec dlaczego oskarzasz mnie - lubisz oskarzac braci*?

===
* ciekawa gr slow wyszla :-), ja co najwyzej moge byc oskarzycielem baptystow czy puritan, czy kalwinistow, kto mnie oskarza - staje sie automatycznie podwojnym oskarzycielem braci, raz ze oskarza mnie jako wierzacego, dwa doslownie - jako czlonka zboru braterskiego, dosl.: "brata".


Czyżby
To twój opnent Hereticus napisał zdanie
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 1700#11700
Hae pisze:Muszę zaprotestować. ponieważ "The Family", w Polsce znana jako "Rodzina" to destrukcyjna sekta.



ty napisałeś to
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 1704#11704

Chrześcijanin pisze:Wielokrotnie przebywalem w domach RM w Polsce - i nie widzialem niczego potwierdzajacego te zarzuty ktore najglosniej sa podnoszone. Natomiast z doktryn jeszcze jedno mi u nich odpowiada - wiec przed tym moge przestrzec - uwazaja ze pochwycenie bedzie w polowie 7 lecia, a nie jak uczy Biblia ze wpierw bedzie pochwycenie a potem ucisk. Wiec wierza w tzw. chrzescijanski czysciec (jakoby chrzescijanie czasu laski mieli przechodzic przez ucisk).
Jesli wsrod zapodanych piosenek pojawia sie jakies z bledami doktrynalnymi - nalezy je usuna
c.


http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 1717#11717
Chrześcijanin pisze:Ile osob z RM znasz? Ja znam ponad 100, z tego 10 bardzo dobrze i 1 z nich glosila mi jako pierwsza Ewangelie, zaprowadzila na pierwsza moja ewangelizacje na ktorej podjalem ostateczna decyzje zawierzenia Panu i przez nia uwierzylem.
Nigdy nie bylem uczony przez ani jednego czlonka tej grupy niczego heretyckiego czy destrukcyjnego - choc w godzinach nasze rozmowy trwaly ponad 1000h
......
Czy RM jest zla? nie wiem, wiem jedno - bylem slepy - a teraz widze.

itp
W tym samym temacie cos pisałeś pozytywnego o ŚJ ale nie chce i sie szukać.

To jest jak widać ewidentny przykład twojego kłamstwa. Gdyż zaprzeczałeś Haemu który twierdził to co sobie sam teraz przypisujesz!

Przykre to bardzo :(
Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 22:21 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 23 maja 2009, 22:21

Lash pisze:RZUCANIE OSKARŻEŃ NA WIERZĄCYCH - tak oskarża wierzących diabeł.

Czyli uważasz, że Puritan jest pod wpływem diabła?
Bo przecież właśnie za notoryczne rzucanie oskarżeń pod tytułem "jesteś fałszywym nauczycielem", dałeś mu punkt karny.

Wiem, że teraz odniosłeś to do chrześcijanina i powiem Ci, że nie rozumiem tego...
Dlaczego nazywasz oskarżycielem osobę, która wraz z administracją forum [czyli także Tobą], konsekwentnie zauważa "problem Puritana" i kontynuuje temat?
Moim zdaniem bronisz go zupełnie bez sensu, już kilkanaście osób na forum [w tym sami kalwini] wypowiedziało się, co widzi i myśli, odnośnie postępowania Puritana :-/


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 22:27

Marcus pisze:
Lash pisze:RZUCANIE OSKARŻEŃ NA WIERZĄCYCH - tak oskarża wierzących diabeł.

Czyli uważasz, że Puritan jest pod wpływem diabła?
Bo przecież właśnie za notoryczne rzucanie oskarżeń pod tytułem "jesteś fałszywym nauczycielem", dałeś mu punkt karny.

Wiem, że teraz odniosłeś to do chrześcijanina i powiem Ci, że nie rozumiem tego...
Dlaczego nazywasz oskarżycielem osobę, która wraz z administracją forum [czyli także Tobą], konsekwentnie zauważa "problem Puritana" i kontynuuje temat?
Moim zdaniem bronisz go zupełnie bez sensu, już kilkanaście osób na forum [w tym sami kalwini] wypowiedziało się, co widzi i myśli, odnośnie postępowania Puritana :-/

Nie wiem
wiem że rzucanie oskarżeń to domena diabła
a jaki jest duchowy stan purytanina czy "chrześcijanina" tego nie wiem bo nie spotkałem ich w realu.
Obaj wykazują podobny poziom oskarżania co wskazuje co najmniej na pewną chorobę duchową.
Regulamin nie określa że za oskarżanie sie wylatuje czy ma punkty. Reguluje użycie pwenych fraz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 22:45

Lash pisze:Natomiast z doktryn jeszcze jedno mi u nich odpowiada - wiec przed tym moge przestrzec - uwazaja ze pochwycenie bedzie w polowie 7 lecia, a nie jak uczy Biblia ze wpierw bedzie pochwycenie a potem ucisk. Wiec wierza w tzw. chrzescijanski czysciec (jakoby chrzescijanie czasu laski mieli przechodzic przez ucisk).
Jesli wsrod zapodanych piosenek pojawia sie jakies z bledami doktrynalnymi - nalezy je usunac.
literowka - mialo byc NIE:
JEST: "z doktryn jeszcze jedno mi u nich odpowiada"
MA BYC: "z doktryn jeszcze jedno mi u nich nie odpowiada"
ale to przeciez wynika z kontekstu, piszę wyraźnie, że mogę przestrzec - przestrzega się przed czymś złym a nie dobrym.
Lash pisze:nie widzialem niczego potwierdzajacego te zarzuty ktore najglosniej sa podnoszone
bo nie widzialem - czy mam klamac, bo tak inni mowia? zawsze mowie prawde - dlatego nie znajdziesz nic gdzie bym klamal, Rodzina Milosci jest destrukcyjna niebezpieczna grupa religijna, niekoniecznie sekta - bo sekta ma znaczenie zbyt slabe i mozna ja odniesc do sekty nazarejczykow. I tak od dlugiego czasu - a co najmniej od 1996 roku - twierdzilem. Wiec nic w moich wypowiedziach po tej dacie przeczacego temu stanowisku nie znajdziesz. Natomiast co do swiadkow Jehowy - to od 1991 roku, juz ok. rok i 3 miesiace po moim nawroceniu mialem na koncie pierwszego zniecheconego do swiadkowej doktryny na koncie - deklarowal, ze zacznie chodzic do zielonych ale kontakt sie urwal. Byl w grupie swiadkow kilka lat - spotkalem go na ulicach Poznania jak rozdawalem traktaty ewangelizacyjne. Od ponad 16 lat mam bardzo negatywne zdanie na temat tej grupy - wiec w internecie nie ma zadnych moich wypowiedzi z obrona tej niebezpiecznej grupy religijnej do ktorej nauczania mam wstret.
Wracajmy do Kalwina. Bo stosujesz brzydka technike niegodna moda - masz pomagac utrzymac czystosc watkow i skupianie sie na temacie - a w tym temacie Lash atakujesz personalnie zamiast zajac sie tematem jakim jest nauczanie i praktyka Jana Kalwina w swietle jego promowania rzymskokatolickich bledow jak zawszedziewiczosc Maryi i podobne wynalazki.
Lash pisze:W tym samym temacie cos pisałeś pozytywnego o ŚJ ale nie chce i sie szukać
oczywiscie ze pozytywne rzeczy mozna napisac nawet o Kalwinie Janie czy MacArthurze. Sam napisze 2 pozytywne rzeczy:
Jan Kalwin spowodowal, ze dzis w Genewie jest mniej kradziezy.
MacArthur napisal bardzo dobra ksiazke: Charismatic Chaos - zwlaszcza pierwsza polowe polecam do czytania Puritanowi.
Ale czy pisanie pozytywnych i co wazne prawdziwych rzeczy jest "obrona"? Nie jest. Mowiles Lash o mnie nieprawde - nigdy RM czy sJ nie bronilem, co najwyzej pomagalem ustalic fakty, rzeczywiscie majace miejsce okolicznosci - np. ann_in_grace podala link niby o RM, ktory opisywal sekte Joannitow - a ta sekta nie ma nic wspolnego z Bergianami, czyli Rodzina Milosci.
Berg byl autorem obrzydliwej mysli, ktora ma podobna wymowe do tego co jest przemiotem mojej krytyki na forum: "Pismo Swiete to Slowo Boze na wczoraj a moje listy to Slowo Boze na dzis", taki sam blad popelniaja ci, ktorzy stawiaja wyzej kazania nad osobista lekture Slowa Bozego zwanego Biblia. Ale kolegow ze spoldzielni sie nie rusza.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości